· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 3 luni
cea mica: 10 ani, 7 luni

26.08.2011 7:53     citat 

neata
ralu poate reusesti sa faci rost de niste poze de la prieteni macar una sa ne arati si noua scot limba foarte fericit
ma bucur ca a iesit asa cum ti-ai dorit,

eu pot sa anunt ca cea mica a scapat de colici si nu se mai trezeste noaptea sa pape sarut deci incep si eu sa dorm mai bine

va pup pe toate

pui???? trist pe unde esti?????

sus

Denunta
puimihai

28.08.2011 1:28     citat 

cu mare intarziere (dar cu multa afectiune sarut ) urez Ivei si lui Tudor multa sanatate si un inceput splendid! sarut

Lucy, imi pare rau sa aud ca esti atat de "intoarsa"... iti multumesc pentru apel zambet dar timpul acordat pc-ului a devenit unul f. scurt ; am fost si plecat la mare, apoi sotul a plecat pe meleaguri straine (cu serviciul, cateva zile, nu definitiv! ) si....toate cele cad in exclusivitate pe mine...nu ca ar fi altfel in rest rad doar ca , asemeni tie, ma simt f. obosita.
am si motive de bucurie, ambii copii sunt minunati, ma rog Domnului pt. sanatatea lor si in rest....le iau pe toate asa cum vin.

va pup pe toate! sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 10 luni

01.09.2011 8:00     citat 

Bine ai venit Tudor by Iva!!! sarut sarutsarutsarutsarutsarutsarut

bonjur, gagici sarut

am fost la mare, ne-am intors de la mare, saptamina viitoare iar am concediu, toata saptamina, dar stam pe derier acasa....ca-i multa treaba de facut si asa in casa, deci clar nu ne plictisim foarte fericit

unde sunteti, fetili? ati fugitara cu toatele? socat rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.09.2011 8:25     citat 

ba io's pe aici
astept weekendul ca fugim 2 zile la munte
si vom pescui si vom manca pastrav si vom sta la aer
indiferent cum o fi vremea
in rest...

zuza cum a fost la mare???
fetele cum sunteti?

sus

Denunta
zuzalina

Copii

01.09.2011 8:38     citat 

uite relatarea de la mare cu comentarii de la madamele implicate zambet
Moniq, fata, tu sa nu follow the link, ca sunt sigura ca ai cetit dincolo scot limba

deci cam asta...
w-e frumos lucy
adevarul e ca vreau si eu la sighisoara...n-am mai urcat mai sus de brasov de niste multi ani si mi-e dor si de sighisoara si de cluj...eh, data viitoare foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.09.2011 7:27     citat 

neata
zuza cand vii vreodata la sighisoara anunta, poate ne intalnim ..ca e destul de aproape de mine
deci vad ca v-ati distrat la mare....hehe....bravo
io nu stiu ce-i aia concediu pensionaresc las mine e vesnic asa...dar e ok...e ok...ca nu trebuie sa gatesc, sa fac curatenie si multe altele...si imi permit sa lenevesc si sa ma rasfat...e suficient pt mine, zau....de cand cu copii apreciez iesirile altfel si din cauza ca un prunc langa tine care pune 1000 de intrebari (da poate fi enervant e drept) dar pe de alta parte t face sa (re) descoperi multe ...si sa te bucuri altfel de nisip, de soare, de munte, de verdeata...(sau ma insel?? scot limba ) si culmea cum imi rasar in minte tot felul de jocuri stupide din copilarie de care pot sa jur ca as fi uitat pe vecie daca nu as fi avut copii care sa imi puna 1000 de intrebari. zambet
abia astept sa plecam dimineata la muuuunteeee....mergem aici:
http://www.varmezoturizmus.ro/campul_cetatii_foto.html

(ma rog, in apropiere,....ca tanti cu cazarea de acolo ne-a tras o tzeapa de zile mari de era sa nu mai putem merge...am gasit altceva la cativa km... ochi peste cap )

sus

Denunta
zuzalina

Copii

05.09.2011 9:54     citat 

buna de dimineata zambet

am avut un w-e de succes...eri chiar am dormit pina pe la 5 fara, cu pauza de masa la 12...deci daca as fi putut sa dorm ca lumea peste noapte, as fi putut spune in gura mare ca sunt complet odihnita...
dar rad deoarece m-am trezit cu noaptea in cap, am reusit de m-am infrumusetat, motiv pentru care astazi prezint un so 30's look, cu parul valurit, ruj rosu-rosu si creion negru zambet
cum ar veni, ma dau gagica pe ziua de azi
tot azi recuperez fata din excursii, trebuie sa aranjez un pic camera ei sa aiba unde dormi (daca n-a fost acasa, evident ca acolo este depozit, nu? rad) si astept cu interes cardul de la brd cu alocatiile pe ultimele 10-11 luni, sa mergem la cumparaturi...caci saptamina asta voi sta acasa, incepind de miine

asa ca sunt relax si happy rad si asa sper sa ramin pentru macar o saptamina rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

05.09.2011 12:22     citat 

bravo zuza!!
uite ca exista si zile de luni bune foarte fericit
noi am fost la aer in weekend
a fost ok am fost cam "nesimtita" si nu am facut decat sa ma odihnesc si sa ma relaxez (evident nu amintesc de avut grija de fete ca aia e de la sine inteles ele oricum sunt asa lipite de mine ca sunt ca niste extensii ale mele scot limba )...da in rest....nimic scot limba aveam nevoie de aer curat si liniste ... si incerc sa ma invat cu odihna ca sapt trecuta iar am dat 1 kil jos plang sau sunt foarte trist si stiu si de ce ca am avut o perioada proasta de tot....
acuma sunt si eu cu casa intoarsa ca inca nu am desfacut cu totul bagajele (si sunt destule pt 2 adulti si doi copii)...am bagat la spalat ce a fost murdar...si stau si ma gandesc cu groaza ca sotu s-ar putea sa plece in delegatie dupa-amiazza deci ar trebui nu doar sa termin de despachetat ci si sa ma re-apuc de impachetat prostit
si eu am chef numa sa zac scot limba ochi peste cap
de somnn ce sa zic...asta mica mi-a pus nervii pe biguduri ieri pe masina , nu s-a lasat pana nu m-am strecurat in spate intre ele doua (abia am incaput plang sau sunt foarte trist )...deci am venit jumate de drum chircita intre scaunele lor de masina si obligata sa le tin de mana pe amandoua (la asta se aseamana amandoua simnt nevoia sa le tin de mana , sa ma mangaie pe mana prostit ...si azi noapte pe la 22 s-a culcat micuta...dar s-a trezit si la 1 si la 3 si la 5 si la 6... socat

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.09.2011 8:59     citat 

neatza' dragele mele, drage sarut

pe la voi...asa in trecere, inca nu m-am recuperat...acum sunt cu emotiile pentru D la gradi...nu ii place trist , banuiesc ca e normal la inceput...

nu am chef de nimic ochi peste cap

ah, va las o cafeluta ptr invigorare...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

06.09.2011 5:26     citat 

ralu merci de cafe...
nici Catalinei nu i-a placut la gradi la inceput acum incepe al treilea an si abia asteapta....se zice ca primele 2 sapt sunt de acomodare....asa a fost si la noi...e important sa ai incredere in educatoare....pupici

sus

Denunta
zuzalina

Copii

06.09.2011 8:55     citat 

bunser sarut

mi-am recuperat fata, care e pusa pe dormit si pe mincat, nu neaparat in aceasta ordine...si vorbeste, frateeee...ma dezvatasem rad
miine mergem pina la policlinica, poate reusim sa facem miscarea cu exudatul faringian, sa scapam de-o grija

in seara asta e prima seara in care ar trebui sa doarma singura...sa vedem daca imi iese sau nu zambet aseara nu s-a lasat pina n-a dormit cu mine, dar nu ma pling, ca a stat nemiscata, insa a fost asa de dulceeee sarut
si cam atit

a, si azi am gatit si am spalat vase de pe la prinz pina acum rad ma pot numi gospodina, sau ceva rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.09.2011 7:00     citat 

neata tuturor
iata cafeaua
eu personal am nevoie

ieri am avut o zi crunta cu cea mica maraita si urlatoare (dintii...)
si e vreme de ploaie si frig si nu imi place
zuza succes cu dormitul fetei...stiu cum e...Catalina a inceput sa doarma singura la modul serios si permanebt numai de cand a avut camera ei...(adica din iarna)
dar si asa uneori adoarme cu noi si tb sa o duca tacsu la ea, ceea ce nu se prea intampla ca el ia somn nervos sau adoarme la ea dar candva pe la 4 dimineata ne trezim ca vine la noi....uneori doarme la ea toata noaptea,....azi noapte sotul a ajuns tarziu din delegatie eu am lasat-o sa adoarma cu mine ca eram rupta..dar el nu a mai dus-o la ea in pat asa ca am dormit rau de tot ca ea desi are loc tot in mine se imbulzeste ochi peste cap pe la 4 dimineata dupa ce am hranit-o pe cea mica m-am dus eu in patul Catalinei si am dormit acolo ca aveam mai mult loc prostit
a ajuns sotul de dimineata cu ea la analize
sambata dim sa dam o fuga in oras sa mai cumparam rechizite...fara fete (ar fi a doua iesire la cumparaturi fara ele scot limba )...prima a fost esuata ca a durat totul o ora timp in care mama a sunat de vreo 10 ori ca plange aia mica socat

sus

Denunta
zuzalina

Copii

07.09.2011 6:37     citat 

deci permiteti sa rapotez: fiecare doarme in patul ei, fain frumos, fara prea multe comentarii foarte fericit mai incearca ea, dar n-are cu cine negocia, singura chestie care a reusit s-o scoata de la mine a fost ca o voi mai primi in patul meu la un moment dat, pentru cite o noapte rara, dar peste ceva timp...evident ca m-a amenintat ca va cadea din pat rad iar eu evident ca i-am explicat ca nu-mi fac griji pentru asta, avind in vedere ca nu s-a intimplat pina acum...mda, cred ca nu-s o mama buna sau ceva, imi supun copilului la stresuri inutile rad

am fost la policlinica, am mers pe jos o gramada, ceea ce m-a umplut de spume, caci a mai mica dintre noi intreba la fiecare colt de strada daca am ajuns...iar de la gara pina in victoriei e un piculet de mers...ma rog, vineri luam rezultatul, banuiesc ca va iesi totul ok, deci luam avizul si mergem la gradi cu zimbetul pe buze
dragut a fost ca se plateste...multumesc pe acesta cale lui boc ca a trebuit sa dau 20 lei pe un rahat de analiza, pina mai ieri acoperita, totusi de banutii aia care imi sunt retrasi lunar din salariu

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.09.2011 6:57     citat 

neata
zuza ma bucur ca ai reusit cu dormitul...
inseamna ca eu sunt o mama severa rau de tot... scot limba fiica-mea a cazut de vreo 2 ori din pat in toata viata ei si a cazut din patul nostru de fiecare data si inca fiind intre noi doi rad prostit eu ii pun la marginea patului plapuma facuta sul si asa stie unde e marginea patului.
analizele eu le-am platit in fiecare an...acuma inca nu am ajuns cu proba de scaun ca evident ca acuma cand trebuiie sa faca, nu mai face prostit sotu cerd ca pleaca iara vineri in delegatie deci iara distractie socat
va pup

sus

Denunta
zuzalina

Copii

08.09.2011 7:32     citat 

thea a avut patul ei in cmera ei de la vreo 8 luni...de la o luna dadea semne ca prezenta noastra in camera cu ea o deranjeaza, asa ca am mutat-o cind am reusit sa luam a treia camera...asa ca n-a fost complicat sa o conving sa se mute in camera ei....din care iese destul de greu rad mai ales ca i-am asignat sufrageria, unde are o gramada de loc sa-si intinda jucariile, este o distractie pe ea de 2-3 zile de nu se poate rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: