· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 1 luna
cea mica: 9 ani, 5 luni

12.09.2011 7:45     citat 

coffee anyone???

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani, 11 luni

12.09.2011 9:06     citat 

da eu vreau........... zambet zambet zambet
multumim lucy

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

12.09.2011 9:12     citat 

me too scot limba

neata' sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 8 luni

12.09.2011 10:36     citat 

buna de dimineata gagici sarut

deci am dus fata la gradi, usor emotionata, clar n-am prezentat cine stie ce interes rad

da, vreau si eu cafea, multa cafea, saru'minaaaaa zambet

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

12.09.2011 11:28     citat 

Iva ,daca ai timp da-ne un semn ca esti ok
Pupici la toate fetele si un an scolar plin de realizari frumoase
va imbratisez

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

12.09.2011 11:58     citat 

Iva cu siguranta e absorbita de bebe Tudor,....
abia astept sa intre sa ne spuna cum e, sa ne puna poze
io nu am dus azi fata la gradi, abia miercuri poate incepe
va pup

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 11 ani, 2 luni

12.09.2011 4:43     citat 

Pupici si de la mine!

Va doresc un an scolar plin de realizari zambet

Noi mai avem ceva ...pana la anul cand incepem gradi...

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

12.09.2011 5:49     citat 

Lucy,bine ai facut ca n-ai dus-o las-o putin sa mai doarma micuta.Noi n-avem ce face ,ca suntem scolari si nu putem lipsi,ce bine era la gradi,cand mai puteam chiuli cool
va pupam cu drag

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

12.09.2011 6:55     citat 

ba eu as fi dus fata la gradi dar nu i-au fost gata analizele la timp rad foarte fericit

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 8 luni

13.09.2011 8:38     citat 

----------
Kurai_Lucy a scris:
ba eu as fi dus fata la gradi dar nu i-au fost gata analizele la timp rad foarte fericit
----------

pai si n-o primeau fara analize? surprins

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

13.09.2011 7:04     citat 

sarut
iva te pupam ,pe tine si pe bebe Tudor.
daca poti ,treci pe aici sa ne saluti
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.09.2011 6:43     citat 

neata fetelor
nu, la noi nu poti incepe gradi fara analize
deci de azi a inceput si Cata, grupa mijlocie, iuhuu. foarte fericit

sus

Denunta
iva

14.09.2011 6:59     citat 

Buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!

N-am cafea sa va dau...., doar un pupic... sarut sarut sarut rad rad rad si miiii de multumiri pentru felicitari.

Aici e povestea nasteriii....am scris-o la gravidute si nu o mai repet, doar o copiez... scot limba

Nasterea a decurs normal, doar ca iar am avut norocul sa nu fie prezent medicul care m-a urmarit toata sarcina nascand cu un medic rezident si cu moasa... noroc ca aveam experienta primei nasteri si m-am descurcat. Nasterea a fost relativ usoara, dupa cum va spusesem luni... de duminica am inceput sa elimin dopul gelatinos, apoi luni era deja cu sange...m-am dus la control medicul mi-a zis ca nu nasc ca colul e intact si ca e rigid...sa ma duc acasa ca mai stau o saptamana cel putin...m-am dus acasa am ajuns pe la ora 13 ...am mai facut cateceva prin casa si m-am pus in pat, iar pe la ora 18 fara cateva minute am simtit un poc si un junghi, apoi am vazut ca elimin apa...deci mi se rupsese apa...m-am spalat linistita si m-am dus la spital, nu aveam dureri...m-au internat la insarcinata ca sa nu stau in sala de nasteri daca n-am dureri zicandu-mi ca poate o sa inceapa durerile abia urmatoarea zi. Pe la ora 22 si 30 min au inceput durerile insa nu mari, la ora 1 noaprea m-au mutat la nasteri, nu eram dilalata decat 1/2 cm, dar eu le-am spus ca la mine o sa decurga totul rapid, la ora 2 eram dilatata cam 2 cm la ora 3 ...3 cm si mi-a facut clisma...apoi au inceput durerile groaznice, ma rau ca si la Ana cand m-au pus pe masa la 4 i se vedea caputul lui Tudor...moasa s-a impacientat...sa-l chemam pe medic...medicul avea tel. inchis... cand am auzit ....eu aveam dureri de impingere...ce sa fac am zis eu nasc si am inceput sa imping singura...cand au vazut ca nu e de gluma...ii zice moasa medicului rezident...va incumetati...el ce sa zica saracutul... si asa in 5 contractii am nascut...nasteam mai repede daca era medicul...insa nu-mi iesea din cap cum pot eu avea norocul de intamplari din acestea de doua ori? Dimineata a venit medicul...si-a cerut scuze...ca avea doua nr. de tel si trebuiau sa-l sune pe amandoua...etc ca nu i s-a mai intamplat asa ceva...pe mine cu ce m-a incalzit?...insa pentru mine a fost dureros...am plans de cateva ori si inca ma mai macina chiar daca nu vreau asta.

Noi suntem bine ...destul de cuminti si foarte papaciosi...deja a pus 900 g la 3 saptamani...eu zic ca e bine... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.09.2011 7:16     citat 

felicitari iva inca o data!!!
nu te mai necaji ca nu au mers lucrurile cum ai fi dorit, important este ca sunteti ok si tu si bebe sarut
ce zice Ana, ii place??
va pup sarut

sus

Denunta
iva

14.09.2011 7:20     citat 

Ana il tot pupa pe cap... rad rad rad si mi-a copus un cantec care suna cam asa...mama mea cu bebele meu....mama mea cu bebele meu si tot asa... rad rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: