· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1,2,3...Fii silfida daca vrei!Cap. 73
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor 1,2,3...Fii silfida daca vrei!Cap. 73     
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

24.07.2012 8:25     citat 

Bravooooooo!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

24.07.2012 8:38     citat 

Bravo !!!

Nu am mare lucru de zis, decat ca inainte de cununia religioasa (in urma cu 1 an), tot cu Dukan, am reusit sa ajung la 58 de kg ( de la 75) in 2 luni jumate.

Am fost super mega incantata, dar din pacate, in momentul in care am renuntat la aceasta dieta, pentru simplul motiv : acela de a manca echilibrat...am pus totul la loc de 2 x mai repede...

Deci mda, avantaje, dezavantaje, metabolism...totul intra in joc .

Curaj si perseverenta zambet

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

25.07.2012 8:20     citat 

Ralu-Mada, 17 kg in doua luni jumatate mi se pare foarte mult! Eu am slabit doar 7 kg in acelasi interval! E drept ca nici nu le-am mai pus inapoi, dar nu mananc paine, dulciuri (doar ocazional), cartofi, orez, fasole, adica in linii mari alimente cu indice glicemic ridicat. Daca vad ca urca cantarul, imediat "bag" cateva zile de proteine si revin la 60 kg. Cum spunea si Dr.Dukan trebuie sa fim realiste, si sa ne cunoastem greutatea "ideala", calculata in functie de multi factori (a se vedea site-ul).
Da, mi-as dori si eu 57 kg, dar se pare ca nu e chiar simplu mai ales de mentinut!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

25.07.2012 2:57     citat 

zambet

oanaig, fetele de aici, imi cam stiu povestea...

Am incercat mai multe diete pana sa ajung la cea care mi se potriveste....de felul meu sunt silfida, sarcinile apropiate m-au facut insa sa pun multe kg intr-un timp relativ scurt, iar dupa nastere sa nu reusesc deloc a slabi.

Sunt o persoana cu multa activitate fizica si pe langa asta, o alimentatie f echilibrata !
In cazu meu, fiind in Franta, am reusit sa contactez direct institutul Dukan, care intr-adevar (contracost) m-a ajutat fff mult ...pana la un moment dat cand nu mai deblocam grasimi. In fine, e o poveste lunga si personala.

Ideea am scris-o deja, depinde mult de matebolism, perso, am luat tot ce am dat jos, chiar dublu, dar recunosc, am fost instiintata de toate aceste dezavantaje si urmarita saptamanal de nutritionist ! Motivatia de a fi o miresica silfida, a fost insa, mai puternica ca orice si sunt mandra ca mi-am atins targetul zambet

Vom vedea dupa sarcina, cum va evolua corpul si ce masuri vor trebui luate ....

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

25.07.2012 2:59     citat 

zambet

oanaig, fetele de aici, imi cam stiu povestea...

Am incercat mai multe diete pana sa ajung la cea care mi se potriveste....de felul meu sunt silfida, sarcinile apropiate m-au facut insa sa pun multe kg intr-un timp relativ scurt, iar dupa nastere sa nu reusesc deloc a slabi.

Sunt o persoana cu multa activitate fizica si pe langa asta, o alimentatie f echilibrata !
In cazu meu, fiind in Franta, am reusit sa contactez direct institutul Dukan, care intr-adevar (contracost) m-a ajutat fff mult ...pana la un moment dat cand nu mai deblocam grasimi. In fine, e o poveste lunga si personala.

Ideea am scris-o deja, depinde mult de metabolism, perso, am luat tot ce am dat jos, chiar dublu, dar recunosc, am fost instiintata de toate aceste dezavantaje si urmarita saptamanal de nutritionist ! Motivatia de a fi o miresica silfida, a fost insa, mai puternica ca orice si sunt mandra ca mi-am atins targetul zambet

Vom vedea dupa sarcina, cum va evolua corpul si ce masuri vor trebui luate ....

sus

Denunta
rolord23

Copii
Chrisi: 17 ani, 10 luni
Andy: 13 ani, 3 luni

26.07.2012 9:20     citat 

Dupa 15 zile am dat jos 5 kg Bun Regimul nu este criminal Ce imi este greu e faptul ca nu pot sa ma arunc in salate si fructe cum as vrea Dar va veni si randul lor !
Dar dupa regim sa ma ingras super cum scrie OanaIG e ....nasol tare Am citit ca trebuie totusi control, ca e pacat de "munca" asta
Nu, daca reusesc sa aduc cantarul unde vreau ma apuc de pascut, ceea ce mie imi place Gatesc pt ai mei dar mie imi place regimul asta
Si vorba aia, cand voi vedea 2-3 kg in plus voi baga un atac si un control pe masa la alimente
Nu se poate sa cad asa, totusi Si nu fac teoria si practica om vedea...
Prea imi doresc asta, prea mi-ar ridica moralul
Si eu am incercat dupa 2 sarcini, diverse diete, pastile, greva foamei - era pusa sunca cu superglue Acum lupt sa o smulg de pe mine si nu ma las
Am 4 luni de cand m-am lasat de fumat, am castigat tardiv la concursuri de fumatori si nu m-am dus sa ridic pachetele gratuite castigatoare, am nervi si nu ma las !!!!!!!!!
Ma duc la ars suncile rad

sus

Denunta
rolord23

Copii

26.07.2012 9:22     citat 

----------
rolord23 a scris:
Dupa 15 zile am dat jos 5 kg Bun Regimul nu este criminal Ce imi este greu e faptul ca nu pot sa ma arunc in salate si fructe cum as vrea Dar va veni si randul lor !
Dar dupa regim sa ma ingras super cum scrie cineva ca s-a ingrasat inapoi dupa dieta...e ....nasol tare Am citit ca trebuie totusi control, ca e pacat de "munca" asta
Nu, daca reusesc sa aduc cantarul unde vreau ma apuc de pascut, ceea ce mie imi place Gatesc pt ai mei dar mie imi place regimul asta
Si vorba aia, cand voi vedea 2-3 kg in plus voi baga un atac si un control pe masa la alimente
Nu se poate sa cad asa, totusi Si nu fac teoria si practica om vedea...
Prea imi doresc asta, prea mi-ar ridica moralul
Si eu am incercat dupa 2 sarcini, diverse diete, pastile, greva foamei - era pusa sunca cu superglue Acum lupt sa o smulg de pe mine si nu ma las
Am 4 luni de cand m-am lasat de fumat, am castigat tardiv la concursuri de fumatori si nu m-am dus sa ridic pachetele gratuite castigatoare, am nervi si nu ma las !!!!!!!!!
Ma duc la ars suncile rad
----------

sus

Denunta
rolord23

Copii

26.07.2012 9:23     citat 

Am facut o corectura de nume
Imi fac Mea culpa si mii de plecaciuni de scuze jenat

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

08.08.2012 12:17     citat 

Hei rolord23, ce mai faci? cum iti mai merge cu Dukan?
Asteptam poza cu inainte si dupa scot limba
Succesc in continuare!

sus

Denunta
rolord23

Copii

16.08.2012 3:44     citat 

Pai hai sa raspund, asa intre 2 deplasari de concediu
Mai intai pot spune ca intr-o luna am dat jos 7 kg Super pentru mine
Am fost plecata in concediu, am incercat sa tin dieta si acolo dar ma rupeau la bani, pur si simplu - pranzul si cina trebuiau luate undeva, unde ma descurcam Asa ca am clacat cumva pe ultimele 3 zile
Astept sa imi revin putin si apoi incep iar cu un atac de 10 zile de data asta ca sa dau jos si ce am pus in concediu
Per ansamblu, dieta functioneaza fara probleme
E cumplit de greu in perioada concediilor, unde nu ai ceva de genul all inclusive si trebuie sa te descurci cu lista din meniul de restaurant Si depinde si care restaurant, ca dai comanda de o salata si iti aduce o rosie taiata felii sau comanzi un gratar din piept de pui care costa cat o caserola de care iti gatesti acasa si este de dimensiuni liliputane Scuze daca sunt inteleasa gresit dar nu am fost in Franta ci in Romania Ma pregatesc sa merg si in afara si trebuie sa gandesc clar cum fac cu dieta
Oricum, ma apuc iar cu si mai multi nervi

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

17.08.2012 12:44     citat 

7kg intr-o luna ? e super!!!! Bravo tie!
nu-mi spune mie de concedii, ca stiu cum e ...........si daca mai avem si all inclusive e.........groaznic pt mine, nu pt ca nu as avea ce alege insa cu atitea ispite in jur e tare tare greu!!!!!! asa cind ai carnita sau iaurtul tau e ok insa pina la a te vedea in mijlocul celor interzise si a face fatza cu brio la mine mai e cale lunga jenat jenat jenat jenat
La Greci am zis ca trebuia sa-l trimit pe sot si sa-i spun lui exact ce sa-mi puna in farfurie foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit
Tocmai ce am avut un miniconcediu de 4 zile cu sotu' la Mamaia si iti dai seama ca ne-am facut mai toate placerile ca deh' sa ne simtit bine......si acu' cine are kg in plus ochi peste cap ochi peste cap
Sa stii ca sunt hotarita sa revin si eu la Dukan, am mincat destule fructe ca sa nu-mi faca pofta, dar probabil ca tot o sa-mi trebuiasca daca vor fi interzise, ca na........ce-i bun e interzis!
Eu zic ca 10 zile de atac la tine sunt prea multe.......mai ales ca ai mai tinut perioada de atac si din cite am citit eu pe site-ul Dukanistilor nu prea e recomandat sa repeti atacul, dar tu faci cum vrei, si in plus 10 zile e pt cei peste 100kg.....ori tu confuz ..............nu e cazul la tine..
Spor la slabit si poate incerc sa scriu si eu sa ne ajutam cumva.......nu stiu daca ma bag sin wk, dar de luni sigur, sa-mi fac si eu aprovizionarea scot limba scot limba scot limba
Pupici si concediu placut!!!!!!

sus

Denunta
rolord23

Copii

17.08.2012 1:08     citat 

Da, frecventez si acel forum Dar faptul ca am pus ceva pe mine, ma sperie si de aceea cumva, ma pedepsesc cu un atac de 10 kg Vreau neaparat sa revin la dieta Deja am inceput aprovizionarea dar din pacate tot de luni ca maine am o pomenire si posibil sa mai gresesc ...desi voi evita
Si daca tot am calcat pe bec, cum s-ar spune, cu dieta mi-am facut si eu pofta de fructe De asta mi-era cel mai greu la dieta - suferinta dupa fructe Ca in rest, dieta la mine nu pune probleme si mie imi este usor....daca sunt acasa
Si iar in privinta greselii si renuntarii la dieta, am mai spus, a fost greutatea cu care trebuia sa gasesc mancarea Dimineata aveam iaurtul cu cerealele care trebuiau, dar de la pranz incepeau problemele Dar per ansamblu sa stii ca am incercat totusi sa tin cam cum spunea dieta Gravele greseli - fructele jenat
In fine, ma fac nervoasa si dau batai cu dieta ca prea a functionat la mine si eu una sunt superincantata cu ea
Bafta si tie si ....dukaneala placuta trag cu ochiul

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

17.08.2012 2:24     citat 

deci o dieta cu pepene si struguri nu stie nimeni, huh?! rad ca plec la mare si ochi peste cap na ochi peste cap de la sine inteles rad rad rad rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 1 luna
Pufarina: 9 ani, 11 luni

17.08.2012 2:30     citat 

----------
zuzalina a scris:
deci o dieta cu pepene si struguri nu stie nimeni, huh?! rad ca plec la mare si ochi peste cap na ochi peste cap de la sine inteles rad rad rad rad rad
----------

dap, mananci numa numa pepene si struguri o sapt sau 10 zile sau cat stai rad
nimic altceva, no alcohol....
sa vezi cum te intorci.... rad

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 14 ani, 10 luni

17.08.2012 2:34     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
zuzalina a scris:
----------

dap, mananci numa numa pepene si struguri o sapt sau 10 zile sau cat stai rad
nimic altceva, no alcohol....
sa vezi cum te intorci.... foarte fericit
----------

in pampersi, cum sa ma intorc?! rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: