· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 23
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 23     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 1 luna
Antonia: 8 ani, 7 luni

03.08.2011 1:16   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 23  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. ... . ..6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . ......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ......24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . ......24.06.2011 . . . . . pui de Mirene

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 3 luni
A M: 8 ani, 4 luni

03.08.2011 1:27     citat 

Oana, ma bucur ca esti mai bine! Ce tare Antonia(apropo imi place mult de tot numele acesta) ... dar cum se deplaseaza, se taraste pe spate sau pe burta?
Vad ca Andres are tendinta de a se tara pe spate, are o metoda tare caraghioasa, se impinge cand intr-un picior cand intr-altul si trage fundul si restul corpului. foarte fericit
Multumim de capitol! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

03.08.2011 2:12     citat 

Se taraste pe piept, intr-un mod semi-de-a busilea, ca sa zic asa, isi salta fundul si se impinge in picioare, stand pe coate. Parca e Labus...Dar se misca repede, ajunge imediat in locul unde vrea foarte fericit
Antonia vad ca nu e prea incantata de fructe...piersica si caisa nu i-au placut aproape deloc, s-a strambat de-a binelea, banana a acceptat-o un picut mai bine, dar doar vreo 3-4 lingurite. scot limba
Cum mai stati cu diversificarea?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 10 luni
Pufarina: 8 ani, 8 luni

03.08.2011 2:34     citat 

bai ce inventivi sunt, isi gasesc ei moduri de deplasare. Fi-mea se rostogoleste de pe spate pe burta si invers si se mai roteste .
Eu mai nou ii dau banana dimineata ca-i place. Am incercat zmeura, ii place daca e fara seminte, da e al naibii de greu sa le alegi. Pe afara ii mai dau cate o rondea de orez ori malai - am gasit unele fara sare. Iar duminica am fost la biserica si s-a infipt in anafura, pe care a molfait-o de nu s- a vazut.
zambet

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

03.08.2011 2:49     citat 

ooo, ce intrebare! Cu diversificarea stam fix la fel ca la-nceput, aka maxim 4 lingurite. Dar, avand 9 luni, deja poate lua cele 4 lingurite din mult mai multe lucruri fara sa ma stresez eu. Si vreau sa zic ca a gustat cam orice a vrut. Dintre fructe, preferatele sunt zmeurile si piersicile. Ba a supt cu pofta si niste pepene galben. Mancarica in continuare numai cu ceapa si usturoi si aromatizata cu fel si fel de frunze. Acum la mare cinste e busuiocul. Iaurt simplu iarasi ii place, mananca aproape un paharel.
Si cel mai bine ar manca probabil inghetata, dar nu l-am lasat inca sa manance cat vrea. i-am promis insa ca la un an ii fac tort de inghetata.
Si ca sa nu ne uitati:
Cate una cu diversificarea copiilor (copanel e cel din mana lui vmicu):

Si inca una cu preocuparile savante ale lui vmarele:

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 1 luna

03.08.2011 3:01     citat 

----------
ocrisu a scris:
Se taraste pe piept, intr-un mod semi-de-a busilea, ca sa zic asa, isi salta fundul si se impinge in picioare, stand pe coate.
----------

Aia se cheama soldateste. foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani
cea mica: 8 ani, 4 luni

03.08.2011 3:35     citat 

buna tuturor
azi iar mi-am facut de lucru pe aici pe la bucatarie am si iesit putin afara si nu am avut timp sa stau deloc
ocrisu ma bucur ca te simti mai bine ce tare e Antonia eu ma tot mir domne de copiii vostri ca ale mele sunt tare linistite (Cata cel putin, nu am treaba cu ea si cred ca si cea mica e calma de felul ei...ea de obicei face scandal sa fie bagata in seama sa vorbesti cu ea sau sa o tii sus sa vada ce si cum. aseara a reusit sa se intoarca de pe burta pe spate. zambet
in rest o chinuie gingia, e groaznic...nu ma indoiesc ca e vb de asta ca baleste in prostie si pe langa adta gingia de jos e umflata si se vad conturate 2 liniute clar (inca nu ies dar o chinuie)/....plange saraca uneori nici sanul nu o consoleaza. trist Catalinei i-au iesit primii dinti pe la 8 luni. dar ele doua sunt diferite in muulte privinte.
tare faine pozele Cayia.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.08.2011 6:57     citat 

Ce bicepsi are v micu... Cre ca se face Rambo.
Doamna, dispari cu cartofii prajiti!! Aseara sm fost la sport, pe urma am mancat o amarata de salata si m-am culcat. Pe la 1 m-am trezit de foame... Zic las ca nu mananc la ora asta... Am baut o cana de apa si m-am culcat. La 2 m-am trezit lesinata de foame plus ca visam cartofi prajiti
foarte fericit
m-am dus pan la urma si am mancat ceva...

sus

Denunta
ocrisu

Copii

03.08.2011 7:14     citat 

----------
Christa a scris:
----------
ocrisu a scris:
Se taraste pe piept, intr-un mod semi-de-a busilea, ca sa zic asa, isi salta fundul si se impinge in picioare, stand pe coate.
----------

Aia se cheama soldateste. rad
----------

Da, da, exact ca soldatii in transee. Ofitereasa, ca taxo... prostit
Bre duamna Furni, aia de pe jos din poza cu V mare io zic ca sunt pufuleti...cred ca de foame i-ai vazut tu cartofi prajiti. Da' se poate sa ma insel, ca am dioptrii. socat
Lucy, ma bucur ca fetele tale sunt linistite, eu nu am specia asta in habitat, la mine toata lumea e super-activa. ochi peste cap
Cayia, un pic de pepene i-am dat si eu sa suga da' maimutza a reusit sa rupa o bucatica in gingii si se inneca...asa ca i-am taiat portia. Misto sport practica V mare, de baieti mari.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.08.2011 7:26     citat 

da bre, pufuleti sunt... Da io din cauza visului.
Copii linistiti...he he. Tot ce pot sa zic e ca lunea viitoare incepe gradinita si numar orele pan atunci...

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 9 luni

03.08.2011 8:26     citat 

Bre, pufuleti sunt rad Mi-a aratat el cum se sparge punga, evident ca i-a dat pe jos. Si in poza incerca sa-i aleaga pe cei care cazusera pe alti pufuleti, dar potaia si-a bagat si el botul si nu i-a mai iesit schema. Iar cu sportul...am ramas la niste sporturi de te doare mintea: inot, escalada si tir cu arcul prostit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

03.08.2011 9:56     citat 

La inot l-as da si eu pe Paul, dupa experienta cu piscina...ii si place apa, numai ca nu are cine sa-l duca.
Pe mine m-au capiat toata vara o familie de bufnite care au cuib prin copacii de langa bloc...daca nu huhuresc si striga toata noaptea de zici ca e la cimitir. ochi peste cap

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 8 luni
Naty: 5 ani, 11 luni

03.08.2011 10:01     citat 

Seara buna duamnelor! sarut

Cafe, multumesc de urari! sarut A dat Dumnezeu sa termin si bagajele....eu si cu melcu' ce mai plecam cu toata casa in spinare si tot mai am un feeling ca am uitat ceva important, dar avand in vedere ca nu mergem in padure, ma consolez ca o sa gasesc si acolo ce imi va trebui... foarte fericit As vrea sa plecam dimineatza, la 06.00...sper sa si reusim....avem vreo 900 km de facut, in prima faza si nu as vrea sa ne prinda noaptea pe drum... cool Drum bun si voua si concediu fain sa aveti! sarut

Am vazut niste poze super....ce tare este vmicu'...in ce fel papa el copanu'...super! sarut V marele este beton....iar lista cu sporturile alese de el, o mai poti completa cu ce va alege v micu'....presimt ca si la el va fi ceva interesant... scot limba sarut sarut

Miha', bine ai revenit! sarut

Oana, ma bucur ca esti mai bine! sarut

Fug sa-mi tund soatza si apoi la soamne ca o sa mai am vreo 2 treziri pana la 05.00... prostit sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

03.08.2011 10:03     citat 

Crispy, concediu placut si vreme buna sa aveti. sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii