· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (305)     
symonik

Copii
Maria Alexandra: 14 ani
Matei: 10 ani, 1 luna

04.09.2011 10:12     citat 

salutare
anca sunt superbe pozele,roxi la fel .Imi place tare mult balaceala lui raul se disteeaza de minune se vede ca-i place mult apa,tare faza cu bagajele sa mearga iar la felix rad rad
Mi-a placut enorm de Vladutz ce comic era saracul tare ii oboseste apa.Matei de cele mai multe ori adormea inainte de papa si ceream in camera pt el rad rad Sunt asa haiosi.
ce bine ca sunt in aceeasi grupa la cresa poate trece mai usor pt ei si voi la fel rad rad rad noi inca avem emotii pt 12 septembrie
yubi urata treaba asta cu imbolnavirile la cresa si noua ne e frica de asta dar nu avem alte solutii ,multa sanatate tuturor sarut sarut sarut
Rome ma bucur ca e mai bine Lucas cu serietura lui sarut sarut
gimi distractie placuta si vreme frumoasa
aleexia bine ca v-ati distrat si ca a fost ok in concediu
Smiri mai aveti de lucru????
Multumim de urari intoarcem si noi pupicii tuturor prichindeilor si mamicilor
sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

04.09.2011 2:05     citat 

Buna fetele!

Am scapat de muci, dar i-a iesit un colt de masea si de ieri nu prea mai papa trist Noaptea vad ca e ok inca. Azi noapte nu i-am mai pus pampers si nu a facut, s-a trezit pe la 5 dim si mi-a cerut pisu.
I-am scos cateva dintre zabrelele de la pat(i-am spus ca i-am facut metrou rad ) si e f incantata ca se urca si se da jos sg.
I-am luat o cana de la Avent, dar nu e incantata asa ca ii mai las un pic bibe.

Vladutz si Raul sunteti extraordinar de frumosi si ma bucur ca v-a priit concediul sarut sarut sarut sarut
Eu tot nu am trait ziua aia in care Meli sa adoarma asa rad sarut

Gimi, sper sa fi fost ok pt voi la mare. Asteptam vesti sarut

Yubi,imi pare rau de Mario trist Tare greu cu bolile. Poate o perioada acasa ii va prii si mai faci o incercare in iarna. Pe frig mai mor si din virusi sarut
Multa sanatate sarut

Lorelay, sper ca esti mai linistita acum ca Naty il are cavaler pe Vladutz sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

05.09.2011 9:57     citat 

yubi imi pare tare rau pentru voi, sa va faceti bine. Te cred ca nu mai ai tragere de inima sa il duci la cresa.
symonik asa este cu apa, si vlad adormea de cele mai multe ori inainte sa manance zambet
Vlad cu Nati au fost niste draguti ieri cand i-am facut o vizita Nataliei pentru ca am lipsit de la ziua ei. Astazi toata dimineata m-a grabit sa plecam la gradi ca il asteapta Nati zambet. I-am spus ingrijitoarei ca se cunosc si i-a pus unul langa celalalt asa ca nu a plans la reluarea gradinitei. Sper sa fie bine mereu zambet. Natalia cum este cel mai cuminte copil din grupa trebuie sa ia exemplu si Vlad.
irina bravo pentru Meli, e fata mare, noi inc anu avem succes cu scutecul, ziua a inceput sa mai spuna uneori dar nu mereu, poate incepe usor usor si el.
Va pupam dulce pe toate si sa aveti o zi frumoasa!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

05.09.2011 10:18     citat 

intrebare scurta: voi cum dati oscilococcinum la copilasi? cate doze? la farmacie mi-a spus sa-i dau 3 zile la rand. Nu mai scapam de mucisorii astia trist

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

05.09.2011 11:49     citat 

smiri eu i-am dat lui vlad pentru intarirea imunitatii cate 1 doza pe saptamana dimineata inainte sa manace si apoi inca 1/2 ora il lasam asa fara sa ii dau sa pape. Cand a fost bolnav i-am dat 1 doza in prima zi imediat cum am vazut ca e bolnav si apoi a doua zi i-am mai dat 1 doza. Din cate stiu este bine sa ii dai la aceiasi ora si sa nu manace inainte si dupa macar jumatate de ora. Cred ca este ok sa ii dai si 3 zile asa cum ti-a spus. Sanatate multa.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

05.09.2011 4:10     citat 

Smiri, cand raceste ii dau 2 doze pe zi timp de 3 zile. Una dim si una seara. Pun granulele in siringa de la nurofen apoi adaug apa si agit acolo si ii dau asa.
Daca sunt mucisori stii ca 3-4 zile sunt mai acuti apoi incet incet se intaresc si dispar dupa o sapt sau chiar mai mult un pic
Am folosit cu succ Nazomer si Biorinil.
Multa santate sarut

Iarna i-am dat o doza pe sapt iar daca a intrat in contact cu un copil racit i-am dat o doza in ziua respectiva

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

06.09.2011 1:08     citat 

multumesc mult, fetelor! luni incepem gradinita si as vrea sa fi scapat de mucisorii astia odata ochi peste cap

ne pregatim intens de petrecerea de sambata. nu gasesc culori pt facepainting trist in carrefour nu au...offf

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 1 luna

06.09.2011 1:54     citat 

Salutari, fetelor vine toamna trist , la noi e innorat si nu-mi place deloc, incep sa fiu deprimata plang sau sunt foarte trist .

Alexxya masina de paine merge excelent, scuze ca raspund acum, sunt f multumita de ea foarte fericit , aluat de cozonac ai facut?

Smiri si noi suntem cu muci de luni de zile, deja sunt satula.
Dar nici nu i-am dat nimic.

Noi am avut parte de o alergie la un ou nervos , Dumnezeule mare, bube mari, rosii, intinse pe toata burtica, in urmatoarea zi pe picioare, pe fata, pe ceafa surprins , ingrozitor, multumesc lui Dumnezeu ca a trecut cu Aerius si nu a fost nevoie de internare sau mai stiu eu ce.... o sa mai manance ou cand o sa creasca mare cred .

Urschuletz sarut sa iasa maselutele repede.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.09.2011 9:51     citat 

Smiri, chiar nu stiu unde sa gasesti ce cauti tu. Pe net ai incercat?

Rome, sanatate multa sarut Face alergie si daca papa ceva care contine ou?

Ma laud ca am primit de ziua mea de la colegi o masina de facut paine. Si suntem f incantati. Pana acum am facut paine alba normala si taraneasca cu seminte. Si daca tot ne convertim la ''eco'' am inceput sa consumam si zahar brun scot limba

Pup sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

07.09.2011 9:22     citat 

Neata fetele, ce mai faceti? Slabuta activitatea pe aici zambet.
La noi ploua de aseara si asa nu imi place trist. Offff vine toamna asa ca rome te inteleg.
Imi pare rau pentru alergia la ou, sa va faceti repede bine.
ursh ma bucur ca ai primit cadou util zambet sa il folositi cu placere.
Ce masina de paine mi-ati recomanda? Parca as vrea sa imi iau si eu alta ca cea pe care o aveam s-a stricat. Astept recomandari.
Pupici tuturor si sa aveti o zi faina!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

07.09.2011 9:48     citat 

Si aici a plouat noaptea si putin de dim. cum vad ca e pauza asa ca fug afara cu ea.
Roxy, eu am un Moulinex si sunt multumita. Cred ca a fost in jur de max 400lei ca stiu cati bani se strang trag cu ochiul

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 1 luna

07.09.2011 1:28     citat 

Multumim fetelor sarut , deja ne-a trecut.
Urshuletz n-a avut treaba cu oul decat pe la 8 luni, de atunci a papat normal, dar dr a zis ca a avut oul ceva, o fi fost alterat.
Super cadou, sa-l stapanesti sanatoasa.

Roxy nasol daca ploua, noi am scapat deocamdata, dar asa nu vreau sa inceapa plang sau sunt foarte trist .
Si eu iti recomand Moulinex, eu am Baguette, are si tavi pt baghete zambet

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 7 luni

07.09.2011 3:15     citat 

Buna fetele!

La noi nu a plouat , dar a fost inorat. Se vede ca a venit toamna pt. ca sera e foarte frig! trist Eu vreau sa fie vara mereu! scot limba

Urschu , sa o stapanesti sanatoasa! Frumos cadou!

Smiri , multa sanatate si spor la pregatiri!Abia astept sa vad poze , poate ma inspir si eu! trag cu ochiul

Rome sarut

Sa treceti si la noi , va rog 11 dinti si 4 masele. Mai avem un canin care ne supara si ne enerveaza si vad ca au inceput sa se umfle si maselele! trist Of , abia astept sa se termine ca e marait cand mai iese cate un dinte.

Eu sunt foarte mandra ca a inceput si el sa zica cuvinte noi! scot limba Sper sa o tina tot asa! rad Problema e ca acum , daca il cert imi spune "taci" . rad rad

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 7 luni

07.09.2011 3:23     citat 

Poate va era dor de noi! scot limba

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

07.09.2011 3:41     citat 

multumesc fetele de info
crysy sunteti niste frumosi, nu vad eu bine??????? astepti bebe??????
feliciatri baiat smecher pentru civintelele noi, si vlad imi spune ca "nu veau" si daca insist imi spune ca "nu veau eu" adica sa pricep domnule rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: