· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (356)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul viitoarelor burtoase (356)     
corinush86

16.08.2011 2:41     citat 

ooo ce frumos...o alta graviduta...eram sigura marimutzza dar nu voiam sa iti dau sperante...am vrut sa te felicit dar am zis ca sa nu te simti prost tu...te felicit din toata inima...sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos...sa ne povestesti reactia lu tati rad ca pe a lu mami am vazut-o rad sarut sarut sarut sarut
carmen ce sa iti zic...as vrea eu sa zbor la gravi dar nu luna asta...astept uratii in week... foarte fericit
adriana multumim de capitolas....uite ce mana ai avut...deja ai de felicitat 2 gravidute sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani, 2 luni
Eric Andrei: 7 ani, 2 luni

16.08.2011 2:55     citat 

MARY FELICITARI scumpo,sarcina usoara,la termen si un bb sanatos! sarut sarut sarut sarut
IVA cum te simti?Mai ai un pic,ce a trecut timpul...
D3lia ce ma bucur ca nu ne-ai uitat sarut Nu mai vii si tu in listuta pentru bb 2?
Pup fetele mumoase sarut sarut sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

16.08.2011 3:03     citat 

geo, dar tu? nu vi si la gravidute? nu te-am vazut in listuta...

sus

Denunta
georgette

Copii

16.08.2011 3:14     citat 

ADRI la inceput am asteptat sa vad cum decurge sarcina pentru ca mi-a fost un pic teama dar acum cred ca vin ca a trecut pericolul sarut

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 12 ani, 1 luna

16.08.2011 3:42     citat 

Fetelor, eu prunci nu mai produc. Din mai multe motive dar nu si pentru ca mi-ar conveni sa-l las pe Ayan singur. Nu-i de bine, oricum. trist Dar sunt cu sufletul alaturi de voi! sarut sarut sarut

Eu nu spun "La multi ani" nimanui azi. La noi se pomenesc azi mortii cu numele Sfintei Fecioare. Noi ii sarbatorim pe cei vii doar pe 8 septembrie. zambet

Georgette, ma gandesc des la tine, mereu vreau sa-ti scriu cate ceva dar niciodata nu stiu ce sa-ti spun (in afara de felicitari). sarut

Adriana, iva sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 11 luni

16.08.2011 3:56     citat 

D3lia sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Nici eu nu am felicitat din acelasi motiv. La noi tot in septembrie se sarbatorese onomastica/
Georgette, 30 uauuuuu surprins surprins surprins surprins surprins Ce a mai trecut timpul scot limba

sus

Denunta
georgette

Copii

16.08.2011 4:08     citat 

D3liutza imi pare rau trist
Si eu ma gandesc la tine mereu si cand te vad online esti mereu BUSY rad
GONZO si eu ma minunez de timpul trecut si cu cat trece cu atat mai emotionata sunt
si ma gandesc la momentul cand o voi tine in brate sarut

sus

Denunta
D3lia

Copii

16.08.2011 4:13     citat 

Gonzonici sarut

Georgette, ai sa vezi tu acus-acus de ce-s eu mereu busy rad

sus

Denunta
georgette

Copii

16.08.2011 4:17     citat 

D3lia cred ca banuiesc eu ceva rad rad rad

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 6 ani, 2 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
8 ani, 2 luni
am nascut deja!

16.08.2011 5:09     citat 

Buna fetelor si de la mine.
Marimutzza FELICITARI mamica draga,fac si eu ca Corinush,ma simtem ca ai ramas,si nu ti-am mai trimis test. foarte fericit Ma bucur pentru tine din toata inima,sa vii si cu pozici si cu reactia sotului.Pupici si sarcina usoara.

Mama ce ati mai scris,cand am intrat nu mai intelgeam nimic pe aici.
Cine va face capitolul urmator,va rog sa ma scrieti si pe mine pe lista,multumesc.

Corinush mamica sa stii ca esti urmatoarea la liniute,te rog sa te grabesti,ca suntem si altele la rand,da? trag cu ochiul Te pup dulce.

Si la mine in Bacau,se sarbatoreste in septembrie Sf Maria,nu mai inteleg nimic,de ce se separa asa in unele orase in august in altele in septembrie,nu e bine asa.

Georgette felicitari ai ajuns cu mine sus in varf,acusica iti vezi productia.Te pup si nastere usoara.

Anna-Marya haide repede si tu cu liniute,da?Pupici

Am zis eu acum vreo cateva luni in urma,ca anul 2011 va fi plin de liniute.si nimeni nu va ramane aici pe lista,si se pare ca am dreptate.

Va pup pe toate.

sus

Denunta
adece

16.08.2011 8:03     citat 

Hello, ma bag si eu putin in seama, insa nu inainte de a le felicita pe Mari si Marimutza!!! sarut sarut sarut Sa dea Dumnezeu sa aveti sarcini usoare, bebei sanatosi si nazdravani! sarut sarut sarut

Asa, vroiam sa ii spun ceva Ioanei sau sa o intreb. Ioana, tie ti-a dat voie doctorul sa incerci pentru bebe dupa primul ciclu? Eu dupa primul chiuretaj am stat pe bara 3 luni, pt. ca din ce mi-a explicat doctorita mea, sarcina fiind maricica, 10 saptamanisau 11, nu mai stiu exact, a trebuit sa lasam uterul sa isi revina, sa se refaca dupa chiuretaj. Ma rog, n-am explicatii super stiintifice, nici nu bag mana in foc ca asa trebuie sa fie, doar vroiam sa stiu ce ti-a spus tie doctorul. Daca faci asta la indicatiile lui sau asa ai crezut tu de cuviinta? zambet

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 11 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 11 luni

16.08.2011 9:25     citat 

Cand am vazut capitol nou, primul lucru la care m-am gandit a fost ca e plin cu felicitari pentru o gravidutza zambet ...si asa a fost!

felicitari marimutza!
ma bucur foarte mult pentru tine, pentru voi! sarut sarcina usoara si un bebe sanatos!

----------
citat:
Si la mine in Bacau,se sarbatoreste in septembrie Sf Maria,nu mai inteleg nimic,de ce se separa asa in unele orase in august in altele in septembrie,nu e bine asa.

----------

nu e vorba ca se separa...pe 15 august e Adormirea Maicii Domnului iar pe 8 septembrie e sarbatoarea Nasterii Ei...normal ar fi sa se serbeze pe 8 ... dar multi le serbeaza pe amandoua(adica nu doar pe cea din august )

georgette, ce a trecut timpul!
indata o sa-ti cunoastem minunea! sarut

si astept si ziua in care clubul asta va fi gol trag cu ochiul

sus

Denunta
D3lia

Copii

16.08.2011 9:37     citat 

----------
cry_styna a scris:
si astept si ziua in care clubul asta va fi gol trag cu ochiul
----------

Apai, cuscra draga, gol n-o sa fie niciodata. Eu astept sa vad roiuri-roiuri la burtoase, nu-mi place ca bate vantul pe-acolo. Sa nu stea niciuna decat in situatii exceptionale 6 luni aici.

Pai daca ar face si Ionii cum fac Mariile, sa sarbatoreasca de mai multe ori... ochi peste cap Ca e plin calendarul cu sarbatori de-ale lui Ion.
rad

sus

Denunta
adrianaBuc

16.08.2011 9:37     citat 

----------
adece a scris:

Asa, vroiam sa ii spun ceva Ioanei sau sa o intreb. Ioana, tie ti-a dat voie doctorul sa incerci pentru bebe dupa primul ciclu? Eu dupa primul chiuretaj am stat pe bara 3 luni, pt. ca din ce mi-a explicat doctorita mea, sarcina fiind maricica, 10 saptamanisau 11, nu mai stiu exact, a trebuit sa lasam uterul sa isi revina, sa se refaca dupa chiuretaj. Ma rog, n-am explicatii super stiintifice, nici nu bag mana in foc ca asa trebuie sa fie, doar vroiam sa stiu ce ti-a spus tie doctorul. Daca faci asta la indicatiile lui sau asa ai crezut tu de cuviinta? zambet
----------

chestia asta cu uteru' eu nu o accept. Pai iti dau voie la 6 sapt dupa nastere sa treci la treaba, deci implicit poti ramane gravida. Si un uter de 40 sapt e ceva mai mare decat unul de 10-11 sapt. Parerea mea!

sus

Denunta
adece

16.08.2011 10:06     citat 

Adriana, nu stiu cum sta treaba, de asta nici nu m-am infipt, pt ca nu sunt sigura ca e asa sau altfel. La ce spui tu, ma gandesc ca una e sa nasti normal, ca vrea mama natura, si alta e sa faci un chiuretaj si sa aspiri fortat din uter embrionul si placenta si ce mai e pe acolo. Si mie mi-a dat voie la treaba la 2 saptamani dupa chiuretaj dar asta nu inseamna ca mi-a dat voie sa si raman gravida.

Mda, eu doar am povestit cum a fost la mine, nu sariti cu rosii!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: