· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 24
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 24     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

16.08.2011 2:19   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 24  citat 

Vlad . . . . . . . . . .............. . 31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . . . 20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ...... 29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... . . 29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... . . 02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ..........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... ......12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. ... . ..6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . ......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ......24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . ......24.06.2011 . . . . . pui de Mirene

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii

16.08.2011 2:21     citat 

Scuze ca n-am reusit sa fac colaj nou desi am salvat o multime de poze, sa scap si eu de examen si ma mobilizez, promit. sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 7 luni

16.08.2011 4:05     citat 

Ocrisu, multumim de capitol! Esti de apreciat ca te ocupi, chiar daca ai alte treburi grele pe cap acum.
Lucy, intr-adevar, e greu cand ai multi binevoitori in jurul tau care te intreaba oarecum oripilati cum de nu ii dai mancare la copil dupa 4 luni. Mie o pediatra mi-a facut morala ca las copilul flamand, ca de-aia se scoala mai des si suge mult. A zis ceva de genul: "pai cum sa se mai sature doar cu lapte, are si el nevoie de ceva mai consistent, ce, Dvs. daca ati bea numai lichide cum v-ati simti?". Destul de aiurea pediatra asta, ce sa zic, pe una m-a cam timorat putin pe moment. In fine, doar mamicile tinere si mai bine informate intelegeau si chiar ma incurajau sa aman diversificarea pana la 6 luni, atata vreme cat ii dau san.
Dar e greu sa iti pastrezi calmul si siguranta cand ai de infruntat asa un val de sfaturi si interogari nesolicitate.
Fi-mea a inceput de azi sa zica si ma-ma-ma. zambet Deci am biruit, ca barbati-miu tot ingana pe langa ea zilele astea ta-ta-ta, poate zice asa mai intai. rad

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani
Ana Leia: 9 ani, 3 luni

16.08.2011 8:00     citat 

[b]Mihaela[/b], sa stii ca fii-mea nici pana acu nu zice tata. il numeste altfel si sa incapataneaza sa nu zica tata, desi e lesinata dupa el. Se iubesc la nebunie. La un coleg de serviciu e alta situatie, baiiatul are 8 lkuni si nu spune mama. Se uita la maica-sa in timp ce suge san, se opreste, ii zambeste si zice "tata". Asa ca ei oricum incep a spune ce vor ei.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 11 luni
Pufarina: 8 ani, 9 luni

16.08.2011 8:09     citat 

Luara, hai ca in curand vii aici la bebelusii de 2011.... abea te asteptam...
nastere usoara!
fi.mea zice ta-ta, da nu impresioneaza pe nimeni, ca pe norvegiana la tata se zice pappa zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii

16.08.2011 8:41     citat 

Mi-ati adus aminte de fi-miu care, atunci cand era mic zicea atat mama cat si tata, mie imi zicea mama si tata zicea la caca foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 12 ani, 11 luni
Pufarina: 8 ani, 9 luni

16.08.2011 8:47     citat 

rad

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 5 luni
Andra Diana: 9 ani, 1 luna

16.08.2011 9:16     citat 

----------
luara a scris:
La un coleg de serviciu e alta situatie, baiiatul are 8 lkuni si nu spune mama. Se uita la maica-sa in timp ce suge san, se opreste, ii zambeste si zice "tata". Asa ca ei oricum incep a spune ce vor ei.
----------

La fel si la noi. Ma striga tata, se uita la mine si imi spune cu drag TATA...mama nu vrea nicicum. Dar ne spune tata la amandoi. Dariei ii spune Da.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

16.08.2011 9:46     citat 

Oana, multumim mult pt. capitol! sarut sarut Cand ai examenele? Bafta multa! sarut
Elsy, sunt super pozele! Alexutzu' tau e un adevarat flacau...ce repede a trecut timpu'... zambet sarut sarut
Bilutza, la multi ani pt. Diana! Sa va traiasca si sa fie sanatoasa! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

16.08.2011 9:51     citat 

Cuscra scot limba pe 25, 27 si 28 ale lunii in curs ma examinez, vai de viata mea...ca nu mai scap...
Uitai sa te felicit pentru ziua onomastica, sa traiesti, sa fi sanatoasa...si sa stii ca si pe nora-ta o cheama si Maria. zambet

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 5 luni
Andra Diana: 9 ani, 1 luna

16.08.2011 10:16     citat 

Multumim Crispy! Asemenea! sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

16.08.2011 11:14     citat 

----------
ocrisu a scris:
Cuscra scot limba pe 25, 27 si 28 ale lunii in curs ma examinez, vai de viata mea...ca nu mai scap...
Uitai sa te felicit pentru ziua onomastica, sa traiesti, sa fi sanatoasa...si sa stii ca si pe nora-ta o cheama si Maria. zambet
----------

Bafta multa..sa scapi cu bine de ele! sarut
Oooffff, pai, n-am stiut...ma primiti urari cu intarziere? cool La multi ani, Mariuca mica si scumpa! Sa fi sanatoasa si la fel de frumoasa! sarut sarut sarut Multumesc si eu! sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 7 luni

16.08.2011 11:26     citat 

Elsy, cuscra, m-am uitat pe pozele cu Alexutu'. E frumos tare gineri-miu!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 10 luni

17.08.2011 7:15     citat 

Neatza!
Am vazut o multime de poze cu copiii care mai de care mai frumosi si mai smecheri ca doar nu degeaba e generatia smecherilor sarut
Noi am fost plecati cateva zile...cu cortu. In sfarsit am reusit sa plecam si sa avem si vreme buna si vad ca am revenit la timp ca azi ploua.
La copii le-a placut la nebunie, au fost in extaz amandoi. Si am avut si cainele cu noi foarte fericit El ne-a facut cele mai multe probleme ca tot fugea si se mai incaiera cu un alt caine, dar una peste alta a fost o mini vacanta foarte reusita. sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

17.08.2011 8:06     citat 

neata
Cayia imi inchipui ce fain a fost in natura ... si fetele mele sunt in extaz afara daca ar sta toata ziua in natura tot nu le-ar ajunge (oare de ce). azi noaptea fiica-mea iar s-a trezit de cateva ori..da de data asta nu am mai tinut-o cu mine am pus-o la ea dupa fiecare supt.tot la ea doarme mai bine.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: