· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (535)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (535)     
iva

16.08.2011 7:10   Lista Gravidutzelor (535)  citat 

Luara, Iva, Puiutza27 !

Yubi sa-ti traiasca minunea!

martilel, lord_lesy

(6 )

Luara 40.........................................................................Bucuresti DPN 23.08.2011, baietzel,14.11.1979
IVA 38...................................................................…………. DPN 05.09..2011, baietzel, Tudor
puiutza27 38...........................................................................DPN 06.09..2011, baietzel
Ilinka 36..............................................................................Bacau, DPN 20.09.2011, 28.08.1976
Bdelmari 29..............................................................................Sibiu, DPN 04.11.2011, 05.01.1982

(6 )

Sim0n3l 26..............................................................................Brasov, DPN 30.11.2011
wildrose 16..............................................................................Botosani, DPN 4.02.2012
Gonzonica 16..............................................................................Bucuresti, DPN 06.02.2012
adrianaBuc 15..............................................................................Bucuresti, DPN 10.02.2012

(2)

martinel 13..............................................................................Timisoara, DPN 24.02.2012
piperus 9..............................................................................Arad, DPN 26.03.2012
lord_lesy 8..............................................................................Buzau, DPN 3.04.2012

3 baietzei 0 fetitze

Sarcini usoare tuturor celor 12 burticutze mici si mari care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii august:

Ilinka………………………………..28.08.1976

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata Lista Gravidutelor (534)

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 7 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 6 luni

16.08.2011 8:20     citat 

iva mamica, multumim pt noul capitol! pupam puiutul din burtica!
puiutza, ai incredere in DD, o sa fie bine, daca ai ajuns pana aici, cu siguranta vei trece cu bine si peste hopul asta!asteptam vesti de la tine!
o saptamana frumoasa va doresc tuturor!

sus

Denunta
iva

16.08.2011 8:38     citat 

Puiutza Doamne auta sa fiti amandoi bine...si sanatosi...nu te ingrijora daca e mai micut sa sti ca din micutz se face mare... eu m-am nascut la 7 luni cu 34 cm inchipuie-ti ca lumea nu credea ca o sa traiesc, voi deja sunteti la termen...asa ca nu-ti face probleme fi optimista sa-ti intalnesti bebe cu bucurie sarut sarut sarut sarut sarut

Martinel pupici la burtici sarut sarut sarut sarut

Luara? sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 1 luna
cea mica: 10 ani, 5 luni

16.08.2011 9:31     citat 

nastere usoara fetelor, luara, iva, puiutza!!!
puiutza daca nu te superi as vrea sa te intreb la ce medic mergi?

sus

Denunta
adrianaBuc

16.08.2011 9:53     citat 

sar'na iva

ce marfa e la trim 2 foarte fericit Pacat ca eu ma simt tot rau. trist

puiutza, o sa fie bine! Oricum bebe are 37 saptamani, nu e asa rau!

luara?

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 10 ani
Ana Leia: 11 ani, 3 luni

16.08.2011 9:58     citat 

Eu sint pe aici. Bebe la bord. IEri am fost la gratar ca soacra mea e MAria. Am avut mari aventuri, dar va povestesc mai tarziu. Acum mergem un pic la AFI.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 1 luna
Denis Costin: 9 ani, 5 luni

16.08.2011 10:59     citat 

salutare si de la mine.
Iva multumim ... eu nu am 8 saptamani dar modificam la urmatoarea lista scot limba rad
Nastere usoara fetelor.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

16.08.2011 11:13     citat 

Salutare si de la mine scot limba

Lord, Iva trece o sap in plus avand in vedere ca e o activitate mai redusa si poate dura mai mult de o saptamana pana se schimba capitolul.

Wild pe unde esti?
Eu am citit caci in sapt 16 ar aparea miscarile lui bb voluntare, deci tot cu urechile ciulite sunt scot limba

sus

Denunta
adrianaBuc

16.08.2011 11:19     citat 

eu in sapt 16 am simtit-o pe rebe.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

16.08.2011 11:25     citat 

Si eu pe Teea, primele falfaieli de fluturas(vag). Acu sa vedem daca am vreo sansa saptamana asta scot limba

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 1 luna
Denis Costin: 9 ani, 5 luni

16.08.2011 11:39     citat 

o sa o simti curand.
Eu sunt la munca, m-am suparat de dimineata ... din pacate nu ne-a certat managerul cum ma asteptam ba chiar am avut o discutie frumoasa insa m-a suparat colega care a avut o reactie foarte urata fata de cele intamplate vineri, si a tipat la mine ... motiv pentru care am plecat din birou dar plina de nervi. Managerul a vazut si a aflat de situatie desigur a zis sa o beep pe colega si sa nu fiu eu suparata din cauza ei. Are mare noroc ca eu am anuntat ca sunt gravida ca azi probabil ca era demisa din functie. Oricum m-am dat peste cap abia acum am reusit sa ma redreses.
pup fetele si sa aveti o saptamana frumoasa.

sus

Denunta
luara

Copii

16.08.2011 11:45     citat 

Gonzo primele miscari ale bebelusului apar inca la 9 saptamani si chiar sint voluntare. E demonstrat ca fatul chiar si foarte mic face miscari de aparare si de joaca. Dar atunci e foarte mic si nu simtim. La 16 deja simtim noi, unele chiar si mai devreme. Ca sa simti mai bine incearca sa te intinzi pe spate si sa stai, asa simti mai repede. E tare placut, parca da un soricel cu codita sau zboara fluturasi. Astea primele sint fine, dar sa vezi la urma..... acum fii-miu trage niste suturi ca-mi taie respiratia.

sus

Denunta
iva

16.08.2011 11:50     citat 

Buna fetele

Lord asa cum zice si gonzo trec cu o saptamana in plus deoarece ai 7 saptamani implinite deci esti in a 8-a (asa e obiceiul sa se treaca dintotdeauna eu l-am preluat)... si oricum pana se schimba capitolul trece timpul... nu te mai stresa la serviciu... sarut sarut sarut

Adriana
din pacate si eu ma simt acum rau...chiar de mult n-am mai avut starea asta... sarut sarut sarut
Luara cum te simti? altfel nu simti ca e pe vine...muaaa... sarut sarut sarut

Bebe nu e mare v-am zis ca am fost la control si are 1900 g un pic mai micut decat Ana...se si spune ca dupa 35 ani se nasc copii mai mici. Nu conteaza sper doar sa fie sanatos, ca are vreme sa creasca.

aaa Gonzo eu pe Tudor l-am simtit la 15 fix si apoi nu l-am mai simtit o saptamana ai rabdare sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

16.08.2011 12:34     citat 

lord, nu te mai enerva! iti faci rau tie si lu' bb.

iva, draga de tine! uite ca ai ajuns si la 37 sapt si inca esti 2 in 1. Bebe va recupera, important e sa se nasca sanatos. Oricum acum ia cel mai mult in greutate asa ca tine-l in burtik cat mai mult.

luara, cred ca apuci 40 sapt! foarte fericit V-ati gandit la un nume pentru flacau?

sus

Denunta
luara

Copii

16.08.2011 12:52     citat 

Lord ai grija de tine. E greu sa nu te enervezi, de vina sint si hormonii. in sarcina asta sint mai aiurita, ma enervez oimediat. Sint ca un sac cu pulbere, deci te inteleg.
Iva eu pe Ana am nascut-o de 2250gr. Am nascut usor si a recuperat foarte bine. primele 3 luni a luat cate 1 kg pe luna. Si mai departe lua mereu peste media recomandata. Asa ca nu-ti fa griji. Sanatosi sa fie, nu conteaza cat si cum. Daca-s dusi la termen sint ok.
Adriana ultima varianta de nume se pare a fi Lucas Daniel. Ramane de vazur dupa nastere, daca asa il scriem. Lui tati ii place Lucas, mie numai un nume mi se pare putin si incorect fata de Ana. o sa creasca mare si daca nu-i dau si al doilea nume o sa-mi spuna de ce Ana e cu 2 nume si el numai cu unul. Asa ca eu as vrea al doilea nume Daniel.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: