· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Medici, spitale >Ginecologi din maternitati, spitale, clinici > Am nevoie de doctor ginecolog
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Am nevoie de doctor ginecolog     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Misilina

Copii
Oana Monica: 21 ani, 2 luni
am nascut deja!

25.09.2003 11:47   Am nevoie de doctor ginecolog  citat 

plang sau sunt foarte trist M-am hotarat sa vin in Ro sa nasc( sunt mai multe motive pentru care fac asta, nu pentru ca asa vreau eu) si nu prea stiu cum sa fac sa-mi gasesc doctor ginecolog in Bucuresti.
Doctorul meu pe care l-am avut inainte in Ro e super ocupat, a devenit director de spital, cred ca va fi destul de greu sa " intru" la el, asa ca o sa incerc sa-mi gasesc pe altcineva. Numai ca nu prea stiu cum sa procedez.
Stiu ca nu va fi usor sa fiu acceptata de alt doctor, tinand cont de varsta sarcinii-22 saptamani atunci.
Eu aveam foarte mare incredere in doctorul meu, dar nu prea as vrea sa mai apelez la el, am aflat de la paciente mai noi ale lui ca este interesat doar de vizitele de la cabinet, cand e sa nasti te paseaza la alt doctor.
Voi ce ma sfatuiti?

Mihaela

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 18 ani, 7 luni

25.09.2003 11:54     citat 

Eu ti-o recomand, asa cum am mai facut-o pentru cateva dintre fetele de aici, pe doctora cu care am nascut eu. 3 dintre ele au si nascut cu ea si au fost multumite si incantate.
Daca vrei, scrie-mi pe privat (sa nu se considere ca ii fac reclama chiar asa, in public)

sus

Denunta
shobo

Copii
Codrin-Stefan: 15 ani, 11 luni
am nascut deja!

25.09.2003 3:08     citat 

----------
lumibar a scris:
Eu ti-o recomand, asa cum am mai facut-o pentru cateva dintre fetele de aici, pe doctora cu care am nascut eu. 3 dintre ele au si nascut cu ea si au fost multumite si incantate.
Daca vrei, scrie-mi pe privat (sa nu se considere ca ii fac reclama chiar asa, in public)

----------

Buna fetelor,

eu sint mai noua pe acest forum si urmaresc cu destula atentie subiectele de pe aici... la anu' ne dorim un bb si as vrea sa incep sa-mi fac niste analize sa fie totul in regula inainte de a-l concepe si eventual si sotului relativ la RH.
Lumibar, daca pot sa-ti scriu si eu pe privat sa-mi recomanzi acel doctor, ti-as fi recunoscatoare... n-am un doctor ginecolog in care sa am prea mare incredere si as vrea ca cel care ma urmareste de pe acum sa fie alaturi de mine si pe parcursul sarcinii cit si la nastere.
Multumesc mult.

sus

Denunta
Dodutz

25.09.2003 3:17     citat 

Eu ti-l recomand cu toata caldura pe dr. Iulian Badea, de la Spitalul Municipal din Bucuresti.

sus

Denunta
lumi12a

Copii

25.09.2003 3:44     citat 

[u]Dodutz[/u], cu tot respectul pentru... tine, eu despre dr. Badea am amintiri de groaza. Din cauza lui era sa pierd copilul. M-am dus la el cu recomandarea ferma ca e cel mai bun doctor in domeniu si... Nu vreau sa intru in amanunte aici, eventual iti pot povesti pe privat... Si nici nu vreau sa o sperii pe Shobo dar, Doamne, prin ce-am putut sa trec trist . Noroc cu D-na dr a mea pe care efectiv o iubesc, ca puiul meu a ramas acolo in burtica si s-a facut mare si sanatoasa.

Shobo, cu mare placere iti dau amanuntele necesare si iti pot spune si care dintre fetele de aici au nascut cu d-na dr a mea, sa le ceri si lor parerea daca vrei.

sus

Denunta
Roxana_G

Copii
Alexandra Maria: 16 ani, 11 luni
Andrei Serban: 13 ani, 4 luni
am nascut deja!

25.09.2003 6:47     citat 

Mihaela,

Ma chinui de dimineata sa iti trimit un mesaj privat si nu reusesc. Acolo gasesti raspunsul la mesajul tau.

Da-mi te rog un semn sa vad cum pot sa iti trimit altfel informatiile sau sa imi confirmi ca a functionat pana la urma.

Rox

sus

Denunta
Cora

25.09.2003 7:51     citat 

Pt. cele interesate sa gaseasca ginecologi buni, nu uitati sa consultati si Listele Informative de pe site.

Iar cele care deja au trecut prin experienta unei sarcini/nasteri, poate mai completeaza acolo, ca sa le ajute si pe restul cu informatii utile. trag cu ochiul

sus

Denunta
Misilina

Copii
Oana Monica: 21 ani, 2 luni
am nascut deja!

26.09.2003 4:41     citat 

Roxana ti-am raspuns.
sarut Multumesc de ajutor fetelor.

Doduts si eu am auzit numai lucruri rele despre doctorul Badea.

Mihaela

sus

Denunta
lumi12a

Copii

26.09.2003 9:04     citat 

Hai sa nu acuz fara sa si povestesc ce s-a intamplat, ca nu e frumos.
O sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt (numai ca nu prea stiu sa povestesc pe scurt, asa ca... ma iertati).
Deci, am fost la Dr. Badea, la cabinetul lui, cu mari interventii (ca e foarte aglomerat fiind "cel mai bun"), pentru ca in fiecare luna, la menstruatie, aveam dureri infioratoare. M-a consultat si foarte sigur pe el mi-a spus ca am endometrita si ca, daca nu fac imediat un copil, risc sa raman sterila. surprins surprins . Mi-a cazut cerul in cap si abia ma mai tineam pe picioare. L-am intrebat daca nu e cazul sa imi faca un eco sau alte investigatii mai aprofundate, dar a zis ca nu e cazul, stie el bine ce spune.
Cand m-a vazut al meu sot ce fata aveam si cand i-am explicat ce mi-a zis dl. dr. a zis: gata, trecem la treaba.
Treaba faceam noi de mult scot limba , dar vroiam sa mai asteptam vreun an pana sa facem un bebe. asa ca... ne-am pus pe treaba.
Dupa 2 luni, am ramas insarcinata. Moment in care am mers la doctora mea sa imi confirme sarcina.
(fac o paranteza pentru a specifica de ce nu am mers de la bun inceput la doctora mea pe care o tot laud atat: am mers la Dr. Badea, in loc sa merg la ea, in "disperare de cauza", pentru ca dumneaei fusese plecata o perioada din tara la nu stiu ce specializare)
Asa... ajung la dansa si in timp ce ma consulta vad ca ii "cade fata". Zice: tu parca ai si sarcina, dar mai e ceva aici". surprins surprins La ecografia intra-vaginala acel "ceva" s-a dovedit a fi un chist ovarian de 6 cm. Sarcina avea 3 saptamani si era atat de mica in comparatie cu monstrul ala!
Si m-a intrebat: pai bine mai Geanina (asa imi spune), inainte sa te apuci sa faci un copil, de ce nu ai venit si tu la control? Si i-am povestit toata... povestea. A dat din cap si nu a zis decat: "Lasa ca o rezolvam noi". (am respectat-o si mai mult pentru ca nu s-a apucat sa critice pe nimeni si nu m-a "balmajit").
Marea problema pe care mi-a zis-o cu sinceritate, dupa ce l-a chemat si pe al meu sot, era ca nu se stia de ce natura e chistul, deci nu se stia daca nu va opri sarcina in evolutie sau nu va dauna embrionului. Ar fi trebuit intai scapat de chist, apoi facut copilul. Mazarica mea draga! Am ecografia de atunci unde se vedea ditai monstrul si sarcina mica-mica.
Deci, acea endometrita, diagnosticata de Dl. Dr. badea, din cauza careia trebuia sa fac repede-repede copil, era un chist ovarian ce trebuia fie extirpat, fie tratat pentru a scapa de el.
AM avut mare noroc ca, in urma tratamentului cu Utrogestan, chistul a inceput sa dea inapoi si in 3 luni aproape am scapat el. Putea fi un cist care sa se sparga, sau sa se contorsioneze ... Dar asta e alta poveste... deja m-am intins destul aici, desi am promis ca spun pe scurt foarte fericit

sus

Denunta
Alec

Copii
RARES - CRISTIAN: 17 ani, 5 luni

08.10.2003 10:27     citat 

Doctorul ginecolog al sotiei mele este recomandata de Lumibar.

Pot sa spun ca este un doctor care nu minte, ne-a spus tot ce trebuie stiut si stie meserie. Nasterea a decurs foarte bine iar mama si copilul nu au avut nici o problema si nici nu s-a invit ulterior.

Ii multumesc Luminitei pentru recomandare si doamnei doctor pentru ceea ce stie sa faca si am beneficiat si noi.

sus

Denunta
ramonax

22.01.2009 10:37   un ginecolog de care trebuie sa te feresti  citat 

FERITI-VA DE
Dr. Florin Bican, medic ginecolog la Memorial Hospital - Med Life.

Nevoita fiind, am recurs la o intrerupere de sarcina.
Am avut proasta inspiratie de a ma inregistra pe lista pacientilor Memorial Hospital.

Am avut cea mai traumatizanta experienta din viata mea.

Pentru femeile kamikaze, daca doriti si voi sa stiti cum e sa fii carne in macelarie, adresati-va cu incredere doctorului Florin Bican.

Doctorul MACELAR Florin Bican nu numai ca nu aude tipetele voastre dar nici nu vede destul de bine, atunci cand va zbateti pe masa ginecologica.

Intreruperea de sarcina presupune in primul rand o suferinta psihica. Am sperat din tot sufletul, ca macar suferinta fizica sa fie diminuata, insa nu a fost asa.

TUTUROR FEMEILOR DIN LUME, LE DORESC SA NU AJUNGA PE MANA Doctorului MACELAR Florin Bican.

Celor dintre voi care doresc senzatii tari si dureroase, cosmaruri pe termen lung, vi-l recomand.

sus

Denunta
mari_32

12.12.2011 1:25   Doctor ginecolog buna  citat 

O recomand cu caldura pe Dr. Roxana Chirila. Am fost pentru un control de rutina la Spit. Filantropia din Bucuresti unde isi desfasoara activitatea si asa am ajuns prima oara sa ma consulte dansa acum 2 ani si jumatate.

Multumesc.

sus

Denunta
lorentap

Copii
Petru : 14 ani, 3 luni
Mihaela: 12 ani, 2 luni

22.12.2011 4:23     citat 

Eu o recomand pe Popa Mirela, Caliopia Parfene sau Laban Luminita..sunt niste doctorite foarte bune si de o caldura sufleteasca deosebita...

sus

Denunta
gabrielasp

14.01.2014 8:21   Doctor Rosianu Adrian - Medlife  citat 

Buna fetelor. Stie cineva ceva despre doctor Rosianu Adrian de la Medlife? Am inceput sa ma duc la el de cand m-am hotarat sa raman insarcinata (era disponibil in ziua in care vroiam eu sa merg) si am ramas in continuare la el. Acum am 6 saptamani de sarcina. Ma poate ajuta cineva cu mai multe informatii despre el ca medic? Multumesc!

sus

Denunta
lorentap

Copii
Petru : 14 ani, 3 luni
Mihaela: 12 ani, 2 luni

31.03.2014 1:36     citat 

Daca iti place, comunici bine cu el eu zic ca poti ramane la dansul. La Medlife au conditii bune si nu am auizt lucruri neplacute. plus fiecare este subiectiv.. eu de exemplu o plac foarte mult pe Mirela Popa de la ei si pe Caliopia Parfene..sunt insa oameni care probabil nu au aceeasi parere...
Eu zic sa mergi cu incredere la dansul Iti urez sarcina usoara !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: