· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (100)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (100)     
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 1 luna

02.09.2011 1:35     citat 

neatza buna,
ama, cred ca ar mai merge o cafeluta scot limba

Fetelor, sunt foarte nervoasa. Azi ma cheama seful in birou si imi zice..."sti, la fetele de la conta le-am marit salariul la 2500 ca sunt deja de 3 ani in firma, dar tie (care sunt de 10 ani) nu pot sa ti l maresc. Ca l-am marit acu o luna (la acre eu...da, in aprilie) la 2500. Salar cu care am ramas in maternitate si la revenire mi la facut 2000. Deci, de fapt mi-a facut un favor ca mi l a marit in aprilie la 2500 nervos nervos nervos nervos nervos nervos Am iesit razand si i-am spus sefului direct ca dupa ora 16 nu mai am audiente, nu sambete, nu imi mai las copilul bolnav nici cu tati, nici cu buni ca sa vin la lucru. El saracu ridica neputincios din umeri ca nu are nici o trecere mai sus. El e in conflict de multi ani(fiind ginerele patronului), iar al 2 lea sef direct il doare la basca.
dar, sa ne dea Dzeu sanatate, un bebe cat de repede si fug mancand pamantul

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 2 luni

02.09.2011 3:49     citat 

fetele care au fluturasii la gradinita .....la inscriere am dus o adevernita de intrare in colectivitate...acum mai am nevoie de inca o adevernita de la medic? exudatul si coproparazitologicul cand se face?

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

02.09.2011 3:54     citat 

fetelor, am emotii enorme pentru "la rentree scolaire"... jenat

vaiiii, nu stiu cum o sa rezist sa il las la scoala plang sau sunt foarte trist

voi?

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 1 luna
Luca Daniel: 10 ani, 3 luni

04.09.2011 7:51     citat 

Buna dimineata sarut

Naisha, exudatul si copro trebuiesc facute acum inainte de inceperea gradinitei.
Eu am reusit sa o inscriu pe Sara dar la program scurt si incepe de pe 12 septembrie, saptamana asta ii fac analizele, si din cate am inteles exudatul nazal se plateste.

sus

Denunta
GRASANA

04.09.2011 8:58     citat 

salutare
Gaby te invidiez pentru salariul care il ai scot limba
la gradi eu ii duc acum doar avizul de la doctor ca poate intra in colectivitate..restul analizelor le-am facut cand am depus dosarelul.
Alinuta cum a fost la mare??
va pup

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 2 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 3 luni

04.09.2011 9:02     citat 

buna dimineata noi ne-am inscris la gradinita cu program prelungit, analiizele i le-am facut la gradinita saptamana asta trebuie sa duc raza si analizele noastre de sanga dovada de vaccinare si nu mai stiu ce hartie de la medicul de familie cum ca nu sufera de boli cronice...si banutii pentru septembrie si octombrie...

si noi incepem tot pe 12

si daca tot e un inceput...sa mai fie unul.....redeschidem activitatea pe produse de papetarie personalizate........asa ca sper sa am parte de cat mai multi clienti....

trebuie sa mai aranjez putin site-ul si apoi va pun link.....

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

04.09.2011 10:21     citat 

neata'

chiar nu aveti emotii pentru gradi surprins ?

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 1 luna
Luca Daniel: 10 ani, 3 luni

04.09.2011 10:28     citat 

Daaaaaaaaaaa, am emotii dar ma consolez cu gandul ca o sa fie bine. Sper sa nu planga cand o las acolo, nu de alta dar sa nu plang si eu odata cu ea.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

04.09.2011 10:44     citat 

vaaai, asa ma gandesc si eu confuz

noi incepem maine prostit

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 3 luni

04.09.2011 10:50     citat 

Buna dimineata!
Cum sa nu avem emotii?Cu toate ca pentru Alexia nu mai este primul an de gradinita,deci nici pentru mine,am emotii uriase.Si mai ales sunt trista ca nu o pot duce eu in prima zi de scoala.Am gasit ore la doua scoli,dar la distanta de vreo 20,30 km de casa,mai aproape,din nefericire...nu sunt.Deci anul asta fac naveta...mi-e groaza cand ma gandesc,dar nu am incotro.

sus

Denunta
GRASANA

04.09.2011 2:33     citat 

ei cum sa nu avem emotii zambet doar ca nu sunt asa de mari ca prima data..sper din suflet ca va indragi educatoarele cele noi si ca se va integra usurel in colectiv zambet
bafta maine lui Davvy la grasi..noi mergem pe 12

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

04.09.2011 2:39     citat 

multumim frumos sarut !

e practic, saptamana de proba, caci inca poarta pampers ...vedem !
sper sa aiba un declic si sa vrea a face la toaleta zambet

noua nu ne-a trebuit altceva in afara cartii de identitate si carnetul cu vaccinari...

o duminica frumoasa !

ps :laura, superba poza de la avatar sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 1 luna
Eduard: 10 ani, 4 luni

04.09.2011 5:09     citat 

Buna!
scot limba

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

04.09.2011 5:11     citat 

sweety, atat confuz

ce-ti fac minunile?

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 1 luna

05.09.2011 7:08     citat 

neatza buna,

si noi am inceput azi gradinita, pregatiri de pregatiri...David a fost foarte incantat, nu a avut treaba ca plecam...se pare ca i-au priit cele 2 sapt in iulie. Oficial se incepe din 12 dar neavand ce face cu el a fost musai sa il duc. Analizele le ducem si noi sapt aceasta>: coprocultura, coproparaz+exudat faringian, aviz de la med de fam , iar pt noi adev de la medic.
ralu, succes sarut sarut te asteptam cu vesti
Laura zambet , dar cand vezi cata nedreptate e in jur nervos nervos

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: