· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 219
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 219     
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 4 luni
Andra Diana: 11 ani, 1 luna

30.08.2011 9:02     citat 

Danutza, foarte frumos marinerul tau minunat! Si tortul a iesit frumos!
sarut sarut sarut

Manu, daca tu depui tot efortul de care esti in stare pentru copiii tai, nu trebuie sa iti mai faci griji. Atata timp cat te interesezi, cat cauti sa le fie mai bine, esti o mama minunata. Vor face si ei lucrurile la care te gandesti tu, in ritmul lor si in felul lor. sarut

Simona, foarte frumos ai zis tu acolo! Iubire si sprijin, de asta au nevoie puii nostri. Trebuie sa imi intre si mie mai bine in cap asta!

Luara, cum te descurci, mami?

In cateva zile vine si Daria acasa. Mi-e asa dor de ea!!!!!!!!!!!!!! Nici pe skype nu ne-am mai vazut de cand e la mare...si asa tare imi lipseste. Uf!

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 10 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 7 luni

30.08.2011 9:19     citat 

pe ultima suta de metri...
pentru colaj:

multumim rox! ce mai faci?

hermine
ce a crescut strumful tau!
si am vazut si un marinar cu barcutza...simpatici foc, amandoi! si mamica!

noi pe-aici...e cam pustiu topicul nostru...unde-o fi forfota de altadata?

cand vad ca aici e asa liniste ...mi-e ciuda pe facebook...ca era mai frumos aici inainte sa vina moda asta noua ochi peste cap ...erau mai multe poze...mai multe ganduri...mai nu stiu cum!

miss u
sarut

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani, 2 luni
Jacob: 11 ani, 2 luni

31.08.2011 4:12     citat 

Hello fetele !!!

Nu am poze pentru colaj ca nu am gasit incarcatorul de la camera trist data viitoare, dar acum va pun niste poze facute azi de fosta mea cumnata daca vreti sa vedeti cum am mai crescut foarte fericit

Nathan cu fata de monstrulet :

Jacob incercand sa isi impresioneze ''matusa'' ca sta si el in picioare foarte fericit :

La masa foarte fericit :

Am mai pus pe facebook ce am mai facut vara asta si reusisem sa le salvez pana ''a murit'' camera

Noapte buna sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 6 luni
Natalia Maria: 8 ani, 10 luni

31.08.2011 7:37     citat 

Neata,
Marinerule esti tare dragut! sarut
Manu sar'mana sarut Nu-ti mai fa griji, ai niste bebici minunati!!! sarut
Cry ce domnisorica ai! prostit sarut
Bilutza te cred ca ti-e dor de Daria! Acusic vine! sarut
Claudis da de unde atata cumintenie, n-am avut incotro, nici acum nu ma asteptam... prostit sarut
Ieri am facut ceva interesant, trebuia sa ajung in oras si cum eu nu am reusit sa imi iau masina trist (o poveste mai lunga) am plecat cu Iuri, in mei tai, cu trenul!!! Gara e aproape si face 10 min trenul pana in Bacau! prostit

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 4 luni

31.08.2011 8:04     citat 

Neata fetelor...

Matei nu mi-a dormit bine nici azi noapte...sigur de la maseluta... prostit

Manu pai eu am tocat puiul ..deci l-am maruntit ..ceea ce faceam si inainte doar ca cu cutitul..
Matei a avut momente cand a baut peste 700 ml..acum cam pe acolo..Ma bucur sa aud ca sunt bine baietii si sunt tare frumosi..par asa cumintei sarut
.
Despre copii.. vad ca te-au lamurit fetele..dar vreau sa spun ca Matei pana acum o saptamana nu stia multe...nu facea multe...nu era asa cuminte rad .( deci el trebuia doar sa creasca...si el creste in alt ritm...)..
Acum ma uimeste...asa ca si o saptamana diferenta intre cei mici si conteaza..
Matei cuvinte nu zice...face " pisi" cand vede animalute..pasari...mai zice " maa"..si " tica -tica" putin comparativ cu alti copii...dar eu nu ma sperii ca vad ritmul lui...( el a stat in fundulet la 8 luni..si la 2 saptamani era in picioare...a mers la 1 an si 2 luni...si intr-o saptamana incepuse deja sa alerge)
O prietena imi zicea ca daca il vedeam pe fisu la aceeasi varsta ma speriam...( el la un an stia de trecerea de pietoni si de semafor...si dadea cu mana pe burtica cand traversa ca ii era frica de masini) rad Dar poate fisu la 1 an nu avea curiozitatea lui Matei si nu invata cum sa bage stecherul in priza de ex rad
Matei stie sa scrie cu creionul...dar asta pentru ca e pasionat de distrus...si tot ce e in zona aia ...mazgalit..spart... prinde la el.. rad
Asa ca eu nu am sa imi fac griji nici ca o sa stea tarziu pe olita...nici ca scapa mai greu de pampers ...nici ca va spune o fraza tarziu.. scot limba Si tu tb . sa faci la fel...

Danutza ce baiat mare si scump ai sarut

Cry sunteti 2 frumoase sarut

narcisa pai si cum s-a comportat Iuri.?..Matei cred ca devasta vagoanele rad

bilutza eu cred ca tu sti foarte bine si pui bine in practica sarut ...dar probabil fiecare are momente cand tb. sa rabufneasca...depinde si cum vezi lucrurile..
Eu sunt asa sensibila..si ma enerveaza la culme chestia asta...Daca m-am rastit la Matei intr-o noapte ca nu mai puteam de oboseala..dupa ma mustra constiinta o saptamana... prostit
Primele luni am fost asa un robot...ca dupa ce mi-am mai revenit am inceput sa exagerez...
Dupa ce am discutat despre Matei aici ... am analizat bine comportamentul meu fata de el si mi-am dat seama ca mai multa dragoste si sprijin nu cred ca se poate rad ...Ma dedic maxim cand stau cu el...cu placere( am grija ..sa nu se supere...sa nu planga..sa nu se simta neglijat..sa se simta iubit..)...pana ajung la limita limitelor limitelor rad si chiar si atunci imi reprosez ca nu am putut mai mult dar cred ca imi fac prea multe griji.. foarte fericit ..

Apropos..Matei nu stie ce inseamna NU...adica stie,...dar stie ca mereu iese ca el...
Prietena mea mi-a spus ca ambii copii ai ei la un loc nu au bagat atatea in gura cat a bagat Matei intr-o zi...Ii zic NU...rade..si da din cap ca nu imi da ce are in gura...sau imi da...dupa cum are el chef..
Avem si 2 mucuri de tigara la activ ca na..m-am luat cu vorba...La un moment dat am lesinat de ras toti cand am incercat( m-a lasat el) sa ii scot ce avea din gura si ieseau suroaie de noroi...cred ca bagase ditamai bolovanul in gura rad
Are un fix cu periutele noastre..Ma enerveaza la culme...I-am cumparat periute si lui dar NU..le vrea pe ale noastre..Uneori nu reusesc sa il pacalesc cu ceva si le spal bine ..mai nou dau si cu spirt ..iii place gustul de pasta..chiar si de spirt...
Acum ne-am luat unele noi..3 D ..si le-am ascuns intre prosoape..ca nu se mai poate..

Adriana nu ai mai scris nimik..pe mess nu ai mai aparut...ce faceti? sper ca e bine fata... sarut

Ultima modificare efectuata de catre claudis la 31.08.2011 9:38, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
bilutza

Copii

31.08.2011 9:37     citat 

Claudis, si Diana baga toate alea in gura. Si pietre si bani... tot ce apuca. Sunt tot timpul cu ochii pe ea!!! In casa e mai greu, ca Daria isi insira toate lucrurile, chiar si f mici, peste tot. Dar e si ea cu ochii pe Diana, la ce baga in gura. trag cu ochiul

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

31.08.2011 1:38     citat 

claudis my bad! jenat jenat nu mai am timp de nimic! acum si-a revenit mandra si are o pofta de mancare de ma rupe!!! rad rad noaptea nu-i mai dau lapte! cand se trezeste bea apa dintr-un pahar si adoarme repede! dimineata cand se trezeste, primul cuvant spus e "papi, cane" inseamna carne:lol: rad rad
si-a revenit din toate punctele de vedere! va multumesc pentru grija si pentru sfaturi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Rara_avis

Copii
C: 15 ani, 9 luni
S: 12 ani, 1 luna

31.08.2011 2:32     citat 

Hello. Ma primiti la voi in grup?

sus

Denunta
bilutza

Copii

31.08.2011 2:45     citat 

Adi, ma bucur ca si-a revenit mandruta!

Rara avis, bun venit!

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 18 ani, 7 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
11 ani

31.08.2011 2:59     citat 

Adriana ma bucur tare ca si a revenit Dany:)
Rara_avis bine ai venit asteptam sa ne spui mai multe despre tine si puiul tau zambet de exemplu:-
-tu ce i dai sa pape puiutului? foarte fericit

sus

Denunta
Rara_avis

Copii

31.08.2011 4:27     citat 

bun gasit atunci!
pai puiutul meu papa de toate zambet deja

ma duc sa citesc capitolul asta sa vad si eu care ce face

sus

Denunta
Rara_avis

Copii

31.08.2011 4:45     citat 

bun gasit atunci!
pai puiutul meu papa de toate zambet deja

ma duc sa citesc capitolul asta sa vad si eu care ce face

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 6 luni
Natalia Maria: 8 ani, 10 luni

31.08.2011 5:11     citat 

Rara_avis bine ai venit sarut , pune repede toate datele si trimite-i si pozica lu' Roxanne sa apari in colajele noi de le pregateste maestra pentru noi! trag cu ochiul

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 4 luni

31.08.2011 6:43     citat 

fetelor ..chiar ca e prea liniste aici..

Cry sper sa nu fie cum zici tu din cauza FB... rad

Adriana ma bucur ca e fata bine..sa nu mai faci asa..sa ne anunti ca totul e bine inainte sa dispari rad

Rara bine ai venit sarut

Apropos de papat...voi le dati miere ?...eu inca nu i-am dat si as vrea sa ii dau painica cu unt si miere dimineata zambet

Va pup..iesim sa il lasam pe Matei la mama...se pare ca doarme mai bine ca acasa...e mai racoare la ea si nu atata soare dimineata...

Sper sa reusesc sa dorm bine diseara..ca ma tot trezesc din obisnuinta si imi fuge gandul la puiut...dar na.... e buna si o seara doar a noastra.. scot limba

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 11 ani, 3 luni

31.08.2011 7:46     citat 

----------
citat:
claudis
Apropos de papat...voi le dati miere ?...eu inca nu i-am dat si as vrea sa ii dau painica cu unt si miere dimineata
----------

Claudis eu i-am dat miere acm 1 sapt, ii dau in fiecare dimineata o lingurita pt constipatie dar mare efect nu are trist avem probleme noi cu caca , face foarte greu si se chinuie rau

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: