· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 219
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 219     
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 6 luni
Andra Diana: 11 ani, 2 luni

26.08.2011 12:38     citat 

http://www.scribd.com/dominusetdeus200

Poftiti la citit!

sus

Denunta
suzica

Copii
buburuza
licuriciul

26.08.2011 12:41     citat 

Felicitari pentru piciul blondutz Luara!!!!!!!! mult laptic si refacere grabnica sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 11 ani, 4 luni

26.08.2011 12:54     citat 

felicitari luara

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 7 luni

26.08.2011 1:11     citat 

La multi ani ! David, sa cresti mare si sanatos, sa-ti bucuri parintii.
Felicitari mami Luara!, sa fiti sanatosi amandoi si laptic din plin, va pupam.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 7 luni
Natalia Maria: 9 ani

26.08.2011 1:22     citat 

Felicitari mami Luara! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, multa putere si fericire sa-ti cresti puiutii in armonie!!! Bine ai venit pe lume blondutzule!!!Si muuuult laptic!!! Refacere grabnica!!! sarut sarut sarut

La Multi Ani David! Sa cresti mare si frumos!!!sarut sarut sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 6 luni

26.08.2011 1:42     citat 

----------
ana_348 a scris:
Luara a nascut zambet
la 11:18, 3250 zambet E blondutz...
Si a nascut repede ca si mine zambet

Felicitari!!!!!!
----------

wow si ca mine...felicitari Luara...felicitari pui mic si voinic...sa fi sanatos sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 11 ani, 7 luni
T: 9 ani, 3 luni

26.08.2011 2:02     citat 

felicitari Luara...sa fiti sanatosi amandoi si sa va refaceti repede trag cu ochiul

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 6 luni
Andra Diana: 11 ani, 2 luni

26.08.2011 2:05     citat 

Carmen, nu ne spui ce ai patit? De ce erai suparata?

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani, 3 luni
Jacob: 11 ani, 3 luni

26.08.2011 2:15     citat 

Hello fetele !!!

Cry stiu ca trece greu diareea dar totusi…au de marti…si de marti le tot dau chestii u care pana acum ar trebui sa fie constipati….asteptam sa vedem…

Adriana imi pare rau ca face mandra ta febra..sper sa nu fie nimic grav sarut...poate o sa manance ea cand ii va fi intr-adevar foame...ma gandesc ca e stresant..dar doctorul ce zice ca nu mananca?

Sweety merci mult de tot sarut sa iti zic ca mie aici imi zic astia sa nu le opresc laptele si in loc sa imi dea ceva sa le rapare flora intestinala (ei zic ca nu exista pentru copii asa mici) imi recomanda iaurtul. Nici nu mai stiu ce sa fac dar laptele le-am oprit de cand a inceput diareea.regim le fac de marti. Sper sa fie mai bine cat de curand. sarut

La multi ani David !!!

Claudis asa sunt barbatii…sau ma rog majoritatea…si tatal meu o ajuta pe mami foarte mult, al meu insa nu face mai nimic. Dar am inceput sa ma multumesc macar cu faptul ca se duce la munca si ma ajuta cu astia mici atat cat stie, atata cat poate. In rest incerc sa mi le fac eu incet, incet.

Luara felicitari mami sarut ce bucurie sarut mult laptic si bebic mancacios sarut

Alina ce scumpic e piticul sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 9 luni
Victor Adrian: 11 ani, 4 luni

26.08.2011 2:22     citat 

Luara, mamica scumpa..ce-o fi pe capul tau acum... surprins
Felicitari si sa va duceti acasa la voi cat mai repede, ca acolo e cald si bine
sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 8 luni

26.08.2011 2:23     citat 

Sa o felicitam pe mamica noastra draga si aici:
http://www.parinti.com/modules.php?name...25#1253725

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 9 luni
Victor Adrian: 11 ani, 4 luni

26.08.2011 2:24     citat 

La Multi Ani David. Sa fii sanatos si voinic

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 18 ani, 8 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
11 ani, 2 luni

26.08.2011 3:19     citat 

Multumim dragi mamici pentru urarile si gandurile bune sarut sarut
Luara mami pentru a 2 a oara:) felicitari mamica draga,ma bucur din suflet ca ai avut parte de o nastere atat de usoara (ca si a mea de altfel),pup pe micul blondutz iar tie iti urez mult laptic la purtator:) ii urez bun venit blondutzului in aceasta lume:) sa fie sanatos si mai ales fericit alaturi de surioara lui si de parinti bineinteles......cand am zis eu ca nasti pe 26 august........ foarte fericit cateodata am o gura asa de aurita rad

fug la trebulik ca mai am o gramada de facut si timpul e scurt:) voi revenii luni cred cu ceva pozici:) v am pupacit:)
Adriana multa sanatate lui Dani,pup o dulceatza mica sarut ce sa zic la fel facea si David cand a avut rosu in gat nu manca si nu bea nimic trist io sper ca la voi sa nu fie tousi ceva grav zambet

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 2 luni
Eduard: 11 ani, 6 luni

26.08.2011 4:33     citat 

Felicitari, Luara! Bun venit pui mic!

Manu, dar ia-le lapte praf delactozat...si da, iaurtul are bifidus essensis, care se comporta ca un balsma pt stomac si intestine. Vezi sa cauti iaurt care sa specifice pe cutie ca are asa ceva.
Diareea trece greu, ar treb sa se vada la nr de scaune, in scadere, si din ce in ce mai legate....David a avut pb cam o sapt si juma cu tot regimul si medicatie corespunzatoare.

Claudia, ai amnezie si in leg cu sotzul tau scot limba , ia sa-ti amintesc, ca il ai in minte cu drag: il prelua pe Matei dimineata, cand era mititel, ca sa mai dormi vreo 2 ore in plus. Al meu daca facea chestia asta dimineata si, in rest, nimic pe toata ziua, eram cea mai fericita...adica eram castigata cu 2 ore de odihna ca sa ii fac fatza copilului.
Hai tu ca e un sotz bun, ati luptat impreuna sa aveti casutza voastra, ti-a facut un bebe scump si frumos, vine seara la tine acasa, e al tau, nu bea, nu te bate scot limba . Nu-i asa ca te-am imbunat si mai mult? scot limba foarte fericit

Eu, am mai zis, incerc mereu sa-mi amintesc partile lui bune, ca sa trec mai usor peste suparare, caci tot ptr ei , copii, fac asta, dar hai si ptr noi, totusi zambet .

Mi-e dor de Cristine cand ne mai scria aici trist

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 6 luni

26.08.2011 5:42     citat 

karina hehe ...ce tare esti..Cred ca si el a uitat ca nu a mentionat nimik rad ...sau nu vrea sa imi aduc aminte ca ce discutii am avut atunci..... ma lasa sa dorm dar ma facea sa ma simt vinovata dupa...Doar ca la cat de obosita eram...crescuse soriciu pe mine si vedeam partea buna rad

Dar ai dreptate. Am un sot bun.....nu bea...nu ma bate...si nu merge la gagici..( sper eu) rad

Insa azi a fost sotul perfect....dupa discutia de ieri...M-am apucat de curatenie ,a ridicat singurel fara sa ii cer jucariile lui Matei si mi-a pregatit sufrageria...bine..fara sa stranga covorul ca sa sterg sub el si fara sa dea draperiile la o parte...dar na...sa nu exageram rad
Cand s-a trezit Matei mi l-a cerut sa stea cu el sa fac eu curat (de obicei faceam curat cu el pe langa mine)
Si la sf..cand nu mai puteam de sale...am prins curaj si il intreb daca are dispozitie sa ma ajute putin si imi zice " sigur"..sterge el holul si bucataria..." A aspirat si covorul din sufragerie extra......Am ramas surprins ..
Asadar ..am un sot model azi..Sa vedem cat il tine... rad

Manu sa sti ca eu nu prea il iau in seama pentru ca intr-adevar asa sunt majoritatea..( vad si la prietenele mele) ...insa sunt si cate unii...Am vazut recent un tatic...numai cu bebelusul in brate...el il spala ,el il schimba...si nasul meu..povestea ca era topit dupa fisu..il lua cu el in pat..dormea cu el...un an i-a facut baita numai el...mai mare dragul cand iti povesteste..A trait fiecare clipa cot la cot cu sotia lui zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: