· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (536)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (536)     
adesofia

Copii
albinuta

05.09.2011 3:19     citat 

Fetele,ce mai stiti de Iva si de bebe Tudor,nici o miscare?
sarut

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani, 9 luni

05.09.2011 4:07     citat 

adesofia,si eu ma tot uit dupa o postare de a ei dar nici pe mess nu o vad sa fie online,sper sa fie bine si sa vina cu vesti bune
ioana- si eu am avut dileme cu IgM si IgG asa ca nu pot sa iti explic prea multe ,daca te ajuta site pe care l-am citit si eu.........
http://www.sfatulmedicului.ro/analize/t...-si-igm_42

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

05.09.2011 4:30     citat 

piperus cel mai bine te stie lamuri un medic care lucreaza in specialitatea boli infectioase.
te pup,multa sanatate
sarut

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 10 luni
Amarilis: 8 ani, 5 luni

05.09.2011 5:27     citat 

Gata fetelor, am fost la eco, totul e bine, aşa frumos a fost...emoţionant, mi-au dat lacrimile, ne-a ţinut doctoriţa o grămadă...ne-a arătat şi ochii, şi urechile, mânuţe, picioruşe, degeţele, organe interne, inimioara...la un moment dat era cu o mână sub cap şi una pe genunchi sarut
Şi se pare că vom avea o fetiţă sarut Nu-i sigur, dar doctoriţa aşa zicea...că pare fetiţă zambet sarut
De-acum să-mi fac programare la Iaşi pentru morfologie. zambet

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani, 8 luni
Eric Andrei: 5 ani, 8 luni

05.09.2011 5:43     citat 

WILD bravo mami,felicitari sarut sarut sarut sarut sarut
Cunosc sentimentele care te incearca cand dr.iti arata tot la eco,eu tremuram toata si cand ne-a spus ca e fetita am inceput sa plang,eram pe alta lume prostit

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 11 luni
Denis Costin: 8 ani, 3 luni

05.09.2011 6:04     citat 

super wild. sarut sarut
Eu tot in dilema sunt. Sotul zice sa merg si la alt eco insa nu stiu ce sa fac.
La brasov daca merg vrea sa imi faca si control pe masa si analize si eu nu vreau control vreau o amarata de eco si nu vrea sa imi faca. Oricum cel mai devreme ma poate programa pe 15 sept.
La buzau am gasit si vrea 200 lei cica biometrie fetala si doppler.
Asa ma oftica ca medicul meu nu are ecograf mai bun. Eu nici acum nu am auzit/vazut inimioara si asa mult vreau sa vad ca e bine.
Nu stiu ce sa fac, chiar nu stiu.
Imi e teama sa merg pe buzau sa nu afle dr meu, ca nah sunt 2-3 ca mine in toata tara va dati seama ca nu are cum sa uite un medic un caz ca al meu.
Voi toate ati fost la eco performant de la inceput? mai e careva in situatia mea? Eu la 8 saptamani cand am fost la control am fazut un cerc alb si atat trist trist trist dar in acelasi timp ma gandesc ca dau 200 lei doar asa de "moft" incep sa o iau pe alaturi. Trageti-ma pe calea cea buna pls help. prostit sarut

A si sa va intreb ceva. De azi ma tot inteapa ba in "dansa" in zona colului, in zona ovare e ca un ac il infigi si il scoti. ce poate fi? o fi de la cresterea uterelor? oricum ceva e cert ma tacanesc jenat curand ajung la Sapoca.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

05.09.2011 6:29     citat 

Lord, daca poti sa bati drumul pana la Ploiesti, e o dr. buna pe echografie, foarte atenta si draguta, o cheama Minodora Ghita. Eu numai la ea am facut echografii in Ploiesti, are si aparat bun si e si priceputa. Mai multe gasesti aici

sus

Denunta
adrianaBuc

05.09.2011 7:51     citat 

wild, ma bucur tare ca bebe e bine! Si ar fi tare frumos sa fie fetita.

lord, doctorul tau nu are de ce sa faca nazuri pentru ca e vina lui c anu are ecograf performant. Iar daca vrei sa mergi doar la eco, trebuie doar sa spui ca atata vrei; nimeni nu te poate obliga sa faci mai mult decat atat. Poate ar fi bine sa mergi totusi la ecografie sa ai certitudinea ca totul decurge normal.

ioana, nu stiam ca la beta hcg se fac 2 analize. eu am facut de fiecare data doar una. Oricum la 18 sapt nu mai este o analiza relevanta. Sau poate nu la beta hcg te refereai? prostit

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani
Denis Ciprian: 8 ani, 5 luni

05.09.2011 9:53     citat 

Wild, bravo mami, pupam domnisoara mica sarut sarut sarut Acum ti-a venit inima la loc, asa e? scot limba Abia astept si eu ziua d emaine.

Lord, e greu sa dai sfaturi, eu la 6 sapt am vazut inimioara pulsand, dar daca nu o vedeam cred ca mergeam la alt eco la 2 sapt. Asta din cauza pierderii, ca altfel nici prin cap nu mi-ar fi trecut. Dar din cauza pierderii, sarcina asta pana la 14 sapt am fost mai mereu cu frica in san. Nu ca acum m-a fi trecut, dar m-am mai linistit oricum. Eu iti tin pumnii sa iei decizia cea mai inteleapta pentru tine. sarut

sus

Denunta
wildrose

Copii

06.09.2011 7:56     citat 

Bună dimineaţa!
Gonzo la ce oră mergi la eco? Aşteptăm veşti bune sarut
Da, eu m-am liniştit, nu-i sigur că este fetiţă, noi aşa sperăm trag cu ochiul , mai vedem la morfologie zambet Încă plutesc şi încă mi se pare un vis frumos sarut
Lord eu zic să mergi şi să faci altă eco, chiar dacă e un efort financiar, pentru liniştea ta e cel mai bine. Cu stresul ăsta îi faci rău şi lui bebe trag cu ochiul Eu nu aş putea sta aşa cu incertitudine. Şi nu pot să cred că la Braşov te obligă să faci şi altele când tu vrei doar eco.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 11 luni
Denis Costin: 8 ani, 3 luni

06.09.2011 8:13     citat 

ocrisu multumesc - am trimis un mail ca sa vad si eu preturile, pe site nu sunt.

Gonzo asa e e greu sa dai sfaturi dar eu intreb ce faceti voi in situatia mea nu sa imi dati sfat sa vad cat de panicata sunt eu si daca e normala reactia mea sau nu. Asta prin comparare cu reactiile voastre desigur scot limba scot limba

Wild ma "obliga" pentru ca nu e un centru de imagistica e un cabinet ginecologic si laborator de analize. Nu primeste decat paciente care vor sa fie urmarite de dr respectiva pe toata sarcina. Nu ca m-am trezit eu acum sa fac control la ea, ci sa ma preia ea. Este foarte ocupata si cautata si isi permite sa faca dastea. Are agenda plina pe o luna si inainte, pe 15 sept. e singura ora pe care o pot prinde pe urmatoarea luna, probabil o anulare ceva. Asta pentru ca e colaborator cu clinica eva.

O zi buna fetele. sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 8 ani, 5 luni
Rares - Ionut: 6 ani, 4 luni

06.09.2011 9:18     citat 

wild, felicitari mamica pt bebelina, sa fiti sanatoase in continuare...si daca o fi baietel, la fel de sanatosi sa fiti sarut v-ati gandit la nume?
lord draga mea, si eu te-as sfatui sa faci un efort financiar si sa ajungi la un eco pt a te asigura ca bb e bine.

sus

Denunta
wildrose

Copii

06.09.2011 9:27     citat 

Lord caută în altă parte, sunt sigură că în Braşov sunt mai multe cabinete şi clinici...
Martinel aşa este, să fim sănătoşi, oricum îl/o iubesc enorm indiferent ce are între picioare vorba soţului rad
Ne-am gândit la nume, dar încă n-am căzut de acord, mai avem timp foarte fericit
La băiat a fost aşa simplu...eu ştiam de muuult că dacă o să am un băiat îl va chema Mihai...şi soţului i-a plăcut şi aşa a fost zambet şi lui îi place aşa mult numele lui, e ca un brand pentru el rad scot limba nici Mihăiţă nu acceptă să i se spună scot limba
Tu când mergi la eco?

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani, 9 luni

06.09.2011 9:27     citat 

wilodrose felicitari ptr bebelina........ma mbucur ca totul e bine.......un nume ceva?
gonzo asteptam vestile si dee la tine.............

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 8 ani, 5 luni
Rares - Ionut: 6 ani, 4 luni

06.09.2011 9:32     citat 

wild, noi luni probabil ca o sa mergem.abia asteptam si noi sa ne vedem minunea ce figuri face prin burtica foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: