· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (536)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (536)     
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 5 ani

26.08.2011 1:11     citat 

LUARA felicitari mami,sa iti traiasca flacaul,sa fie sanatos,papacios si cuminte!
Pui mic,bun venit pe lume! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 3 luni
Denis Costin: 7 ani, 7 luni

26.08.2011 2:13     citat 

Felicitari!!! mult laptic mami si sa veniti repede acasa sarut sarut sarut sarut

Hai cine mai naste? prezenta ....

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani
Karina-Ioana: 6 ani, 9 luni

26.08.2011 2:24     citat 

buna dragelor!
sarcini usoare si bebei sanatosi va doresc!

sa o felicitam pe proaspata mamica si aici:

http://www.parinti.com/modules.php?name...25#1253725

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani, 1 luna

26.08.2011 9:46     citat 

buna seara fetelor si de la mine
luara inca odata felicitari si refacere grabnica iti doresc.........asteptam vesti de la tine si pozici
iva......ma gandesc si la tine mamico
fetelor am si eu o nedumerire\
cu cateva zile in urma dupa conact sexual ,cand m-am dus la baie si am facut pipi am vazut pe hartia igienica un pic roziu dar f putin si gata
astazi am patit la fel............imi pare rau daca sunt prea explicita dar vreau sa ma intelegeti, am folosit prezervativ si sotul meu a observat un pic de sange,am mers la baie sa vad ce se intampla dar tot asa un pic roziu-maroniu.........am pus un tampon zilnic si am vazut dupa cateva ore tot asa o scurgere rozie-maroniu, oare sa imi fac griji?
cand am pierdut data trecuta sarcina patisem la fel doar ca atunci era sange sange si vedeam cum picura cand ma duceam la toaleta.................nu stiu ce saq fac
am sa incerc zilele astea sa stau linistita in pat pana luni sau marti cand ajung la dr............am zis sa vb cu voi ca poat5e nu sunt singura..........

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani
Albert Stefan: 8 ani, 3 luni

26.08.2011 10:02     citat 

LAURA felicitari, mult laptik pt bebe mik. puupam flacaul puturos sarut sarut sarut
piperus, eu am avut interzis de la dr sexul in primul trimestru, asa e la sarcinile cu risc... dar mai stiu ca pana se fixeaza sarcina e posibil sa mai fie ceva scurgeri maronii, importan e sa nu fie sange...eu zic sa mergi la dr si sa evit sexul trist

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 13 ani, 4 luni
tepoasa mica: 7 ani, 3 luni

26.08.2011 10:03     citat 

----------
piperus a scris:
buna seara fetelor si de la mine
luara inca odata felicitari si refacere grabnica iti doresc.........asteptam vesti de la tine si pozici
iva......ma gandesc si la tine mamico
fetelor am si eu o nedumerire\
cu cateva zile in urma dupa conact sexual ,cand m-am dus la baie si am facut pipi am vazut pe hartia igienica un pic roziu dar f putin si gata
astazi am patit la fel............imi pare rau daca sunt prea explicita dar vreau sa ma intelegeti, am folosit prezervativ si sotul meu a observat un pic de sange,am mers la baie sa vad ce se intampla dar tot asa un pic roziu-maroniu.........am pus un tampon zilnic si am vazut dupa cateva ore tot asa o scurgere rozie-maroniu, oare sa imi fac griji?
cand am pierdut data trecuta sarcina patisem la fel doar ca atunci era sange sange si vedeam cum picura cand ma duceam la toaleta.................nu stiu ce saq fac
am sa incerc zilele astea sa stau linistita in pat pana luni sau marti cand ajung la dr............am zis sa vb cu voi ca poat5e nu sunt singura..........

----------

piperus te rog nu lasa asa fugi la urgenta la ecografie transvaginala sa vada care e treaba te rog mult fa ceva sarut

sus

Denunta
georgette

Copii

26.08.2011 10:15     citat 

PIPERUS nu stiu ce sa zic iubita,la mine cand am pierdut a fost o scurgere usoara in prima zi dar din a doua deja era sange,la tine nu cred ca e ca ai zis ca e la fel de cateva zile,nu am nici o idee,parerea mea e ca trebuie sa te vada un dr.
Eu sper din suflet sa nu fie nimic ingrijorator!
Te imbratisez cu drag sarut

sus

Denunta
puiutza27

am nascut deja!

28.08.2011 10:03     citat 

buna fetelor.abia acum mi-am facut timp sa intru pe net.dupa fix o sapt. foarte fericit
am nascut duminica trecuta 21.08.2011 la ora 9.40 un baiat frumos pe nume Cristian Petrisor de 3000g si 51cm,apgar 10 la 37 sapt si 5 zile.m-au apucat durerile la ora 8.fuga la spital.cezariana.
felicitari laurei si ivei.sa ne traiasca minunile sarut

sus

Denunta
piperus

Copii

28.08.2011 11:25     citat 

puiutza felicitari mamico, sa iti traiasca printisorul sa fie sanatos si refacere grabnica iti doresc,chiar m-am gandit loa tine zilele astea...te pup si asteptam pozici sarut sarut sarut sarut
fetelor eu ma rog sa fiu ok pana maine mai e un pic,nu m-am dus la dr ptr ca la clinica unde vreau sa ma duc nu e nimeni si la matern.............nu multumesc.........data trecuta cand am inceput sa sangerez am dat iama la urgente ,m-a internat sa ma tina sub tratament si mi-a dat scobutil si pana luni nu m-a vazut nimeni ca era weekend si asa se intampla si de data asta.........
scurgeri ieri f f putin, am incercat sa stau linistita in pat iar acum ma simt f balonata, abia astept ziua de maine ...........

sus

Denunta
georgette

Copii

28.08.2011 1:50     citat 

PUIUTZA sa iti traiasca flacaul,ne asteptam la vestea cea mare la cat ai lipsit! sarut sarut sarut sarut
PIPERUS sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 7 ani, 9 luni
Rares - Ionut: 5 ani, 8 luni

29.08.2011 8:12     citat 

puiutza, D-zeu sa va aiba in paza si sa va tina sanatosi!!!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 3 luni
Denis Costin: 7 ani, 7 luni

29.08.2011 8:15     citat 

puiutza felicitari! sa fiti sanatosi si mancaciosi scot limba sarut sarut sarut sarut

Hai cine mai e la rand?

Eu am inceput de vineri sa "dau la rate". Ieri am fost deranjata si la stomac si imi e destul de rau.
Azi am dat iar la rate la servici insa nu stiu sa va explic dar nu vomit mancare e mai mult un lichid albicios .... probabil ca e gol stomacul ca nimic nu mai imi place. Nu pot manca aproape nimic. Ieri pana si gratarul mirosea urat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
tare as vrea sa intru in medical dar nu pot am indatoriri la munca si trebuie sa le fac ... nu ma pot pune rau cu sefii ca si asa nu stiu peste 2 ani daca or sa ma mai primeasca. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 2 luni
Amarilis: 7 ani, 9 luni

29.08.2011 11:33     citat 

Felicitări Iva, Luara şi Puiutza sarut
Să vă trăiască puii şi să fie sănătoşi sarut

Eu nu am dispărut, doar că am fost în concediu, care bineînţeles a fost super şi-a durat prea puţin rad
Mă simt ok, mai am încă stări de rău, dar acceptabil zambet De mişcat a mişcat şi bebele meu, dar nu chiar în fiecare zi...e bine aşa sau ar trebui să-mi fac griji oare confuz Mişcările sunt uşoare şi nu se simt cu mâna.
Nu ştiu încă ce ascund acolo, pentru că ecografia mea s-a amânat, doctoriţa e în concediu, mai am de aşteptat o săptămână ochi peste cap , nu mai am răbdare, n-am mai fost de la 11 săpt jumate.
Vă pup pe toate sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 9 luni

29.08.2011 11:41     citat 

Puiutza, sa va traiasca printisorul si sa va bucurati de el sarut sarut sarut sarut sarut

Wild sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut , da ce concediu lung, deja ne faceam griji scot limba
SI la mine misca f incet si rar, de multe ori ma intreb daca e bb sau gaze sau altceva. SI eu tot saptamana viitoare pe 6 am eco, nu am mai facut de la 12 saptamani, asa ca sunt la fel de nerabdatoare ca si tine scot limba

Lord, mai e un pic si intri in trim 2 si ar trebui sa dispara starile de rau. Eu ma conside o norocoasa nu am avut greturi nci cu Teea si nici acum.

sus

Denunta
piperus

Copii

29.08.2011 12:51     citat 

wildrose bine ai venit din concediu.........
lord sper sa treci cu bine peste starile de rau.......pacat ca nu poti sa lipsesti de la serviciu , eu incerc sa imi rezolv zilele astea riscu maternal sa pot ramane acasa, stari de voma eu nu am avut doar usoare greturi...
fetelor la voi sa intmplat ca la dr sa va zica mai putine saptamani decat e calculat de la ultima menstruatie, la mine a spus ca am 8 saptamani ptr ca e mai mica decat ar trebui sa fie la 10 sapt, va intreb ptr ca un pic sunt in ceata nu stiu dupa care saptamani sa ma iau..........nu ca ar conta foarte mult dar asa ca si chestie........
va pupic nsi ne auzim mai tarziu

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: