· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 9 luni
Naty: 6 ani

27.08.2011 9:52   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 2 luni
Antonia: 8 ani, 8 luni

27.08.2011 12:33     citat 

M-au sunat de acasa in timp ce asteptam sa intru la examen, are iar Paul febra, 40. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 7 luni

27.08.2011 1:07     citat 

Ocrisu, imi pare rau... Medicul ce v-a zis?

Eu azi fac rotunda varsta de 30 de ani. zambet Ce trece timpul asta! Imi vine sa sarbatoresc si nu prea. foarte fericit

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 6 luni
Josefine: 14 ani, 6 luni
Lucas: 8 ani, 4 luni

27.08.2011 2:03     citat 

pup pe paul bolnavioru, sper din suflet sa se faca bine repede, cea mica cum e . parca ii facusei niste analize?

mihaela , cuscra draga ,multi ani , esti mai mititica ca mine, acum ca ai facut 30 de ani eu zic ca e bine sa sarbatoresti ca o sa ramai cu amintirile sarut Iti doresc o viata plina de zambete si iubire scot limba

crispylica multumim de capitol sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 8 ani, 10 luni
am nascut deja!

27.08.2011 2:37     citat 

off oana doamne chiar acum cand ai examene s-au intamplat toate, tin pumni pt examene, iar la micuti si bunica sanatate multa si refacere grabnica sarut
elsy in croatia plecam in concediu, de abia astept sa ajungem, iubesc tara asta sarut
crispy si mie imi place ff budapesta, noi mergem destul de des zambet si asteptam poze zambet
tamy sarut pt picii tai sarut
furni concediu placut zambet si sa revii cu ciolanele incalzite zambet
kiki ce ochi frumosi are printesa ta sarut sarut
miha La multi ani! sarut sarut sarut

noi maine noapte plecam, asa ca va urez un weekend placut la toata lumea si sa ne vedem cu bine zambet

sus

Denunta
ocrisu

Copii

27.08.2011 6:17     citat 

Multumesc mult pentru sustinere, fetelor...Paul are rosu in gat pe care, probabil ca l-a luat de la Antonia, ca are si ea un pic. Dar la el s-a manifestat foarte agresiv.
Antonia e mai bine, nu a mai facut febra de aseara insa plange mult, osupara gatul cand papa. Azi-noapte, de bine ce ma culcasem si eu la 2 ca sa mai citesc, s-a trezit mandra mea urland pe la 4 si a tinut-o asa vreo jumatate de ora, a fost de neconsolat.
Mai am o zi si scap, a fost un adevarat chin...
Doamnele Rizibizi si Furni, vacanta placuta va uram...si noi vroiam sa mai merge un we prelungit la mare, dar in conditiile date nu se mai poate.
Mihaela, "La multi ani", sa fii sanatoasa si voioasa, tot ce iti doresti sa se implineasca. sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

27.08.2011 7:59     citat 

la multi ani mihaela!!! sarut
oana...pupici, trece si asta

sus

Denunta
ocrisu

Copii

27.08.2011 10:43     citat 

Tocmai m-am intors cu ei de la Urgente (Doamne, e un iad acolo...) au amandoi stomatita herpangina, la Antonia a erupt, e plina de afte in cerul gurii si pe amigdale, la Paul abia a debutat... trist

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

27.08.2011 11:15     citat 

Oana, nu vreau sa ma gandesc ce e pe capul tau acum... Ma-m uitat pe net ca nu stiam ce e diagnosticul pe care l-au primit copiii, am vazut ca dureaza cateva zile pana se vindeca. Fii tare ca va trece si asta!

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 10 luni

28.08.2011 8:40     citat 

Oana draga, multa sanatate si tie putere sa rezisti, ca probabil vei avea cateva zile grele rau sarut

Miha, La multi ani! Sper ca urari primesti chiar si mai tarzior.

Noi am venit de la nunta de putin timp, am apucat sa inchid si eu ochii vreo ora...dar a fost asa frumos la nunta ca parca nici nu simt oboseala.
Mi-am cautat sandale pentru nunta asta si mi-am luat unele care-mi erau tare dragi dar erau la un pret de ma lua cu ameteala...si le-am prins reduse, asa ca numai de dragul sandalelor si am dansat toata noaptea rad
Pe vmicu l-am lasat acasa cu mama mea, l-a adormit ea in brate seara, apoi pe la 12.30 am venit si i-am dat sa pape tzitzi apoi s-a trezit pe la 5.15....si a readormit in brate la mama dar nu a mai reusit sa-l puna jos pana pe la 6 cand am ajuns noi...de la 6 l-am preluat eu, a papat si am mai nanit pana pe la 8. La 12 cand se culca iar, poate bag si eu un somnic.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

28.08.2011 10:44     citat 

Gata, am scapat si de examen, parca mi s-a luat o piatra de pe umeri.
Copiii sunt amandoi cam miorlaiti, mai ales Antonia, dar trecem noi si de asta. Mi-e tare mila de ea ca are de facut injectii 3 zile si plange de mama focului. De maine mergem sa ii facem raze cu Bioptron, ca sa ii treaca mai repede aftele.
Cayia, ce bine ca ai dansat la nunta, si mi-e imi place sa dansez, ultima oara mi-am rupt sandalele la nunta. foarte fericit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 13 ani, 11 luni
V mic: 8 ani, 10 luni

29.08.2011 7:31     citat 

----------
ocrisu a scris:

Cayia, ce bine ca ai dansat la nunta, si mi-e imi place sa dansez, ultima oara mi-am rupt sandalele la nunta. foarte fericit
----------

surprins bine ca nu am luat in calcul varianta asta, ca sigur nu ma mai dezlipeam de scaun. Stateam doar picior peste picior ca sa vada toata lumea sandalele dar nu riscam sa le rup. rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii

29.08.2011 8:19     citat 

----------
ocrisu a scris:
----------

Wow cum am putut sa scriu...scuze...din cauza vitezei. scot limba

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

29.08.2011 10:51     citat 

Mai, da' ce-i cu linistea asta pe aici??
Furni e plecata, Cayia de asemenea (parca), nu mai zice nimeni nimica? socat
Fata mea a facut 7 luni. zambet Este in etapa in care tipa de iti sparge timpanele. Ii place sa stea in picioare si sa dea energic din maini si sa racneasca. Degeaba incerc eu sa o pun in sezut, se incordeaza toata in pozitia drepti si maraie pana o pun in picioare. Are 7,900 kg, inaltimea inca nu o stiu ca acasa doar am cantarit-o , zilele urmatoare mergem si la pediatru.
Am si eu o intrebare: voi dati biscuiti la copilasi? De care? Vreo 2 medici mi-au zis sa ii dau Petit Beurre in masa de fructe dar am citit ingredientele si cand am vazut aroma artificiala si acid citric pe acolo am zis ca nu-i dau. Am auzit ca ar fi gustosi biscuitii fara gluten de la Milupa, pe la Carrefour am vazut Hipp si Nestle, am mai auzit de Cicibebe... Pana atunci ii pun cereale fara lapte dar nu pare sa fie prea incantata. Oricum, suntem tot in faza in care daca ii place mancarea mananca mai multe lingurite repede si apoi inchide brusc gura si maraie daca mai incerc sa ii dau. Daca nu ii place mancarea, ia cel mult 3 lingurite si apoi face ca toate aratarile daca mai vreau sa ii dau. M-am saturat de cata mancare de bebei am mancat de pe urma ei. rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

30.08.2011 7:22     citat 

neata
mihaela eu stiu ca ii dadeam Catalinei biscuiti fara gluten pt bebelusi, ii combinam cu iaurt simplu sau cu branzica de vaci facuta in casa (avea vreo 8-9 luni fata).
ce ii dai sa manance acum? exista atatea legume si fructe pe care le poti incerca, vezi ce ii place(adecvat varstei a se intelege)...si nu iti mai fa probleme in privinta cantitatii...vezi ca si aici pe forum sunt multe retete cu mancarici pt bebei poate gasesti ceva ce o incanta si pe ea?
http://www.parinti.com/modules.php?name...te_copii=1

acuma vezi ca si retetele de acolo trebuie filtrate ca nu toate sunt ok pt varsta de 7 luni, dar poate gasesti ceva ceva sa iti dea vreo idee.fiica-mea la 7 luni era indragostita de smantana. scot limba

eu nu prea mai am timp sa intru, sunt toata ziua cu treaba, incerc sa ies cu fetele dimineata vreo 2 ore si tre sa ies in jur de ora 8,30 ca sa pot ajunge pana pe la 10,30 inapoi, sa pregatesc pranzul ca la 12 luam masa cu totii (are si sotul pauza de masa si vine acasa sa manance), dupa aia sa o pun pe Cata la somn, sa fac una alta prin casa...si tot asa...mai e si cea mica si ea cere atentie si de multe ori e tot in brate...
eu nu stau prea bine nici cu psihicul nici cu fizicul ca ma deranjeaza stomacul f tare in ultima vreme, iar am trecut la mancare de regim (nu mai imi permit abateri)...si tot asa.
azi am 3 ani de la casatorie. scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: