· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 25     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

06.09.2011 5:22     citat 

----------
citat:
lucy, super harnica anya ta! pe tabele de crestere de pe aici, bagatul piciorului in gura e pe la 6-7 luni..
----------

nu stiam..Catalina pe la 5 luni a reusit...dar la alte chestii nu a fost asa rapida de ex a mers numai la 15 luni...iar Anya nu stiu ce sa zic inafara de chestia asta altele nu stie rad a reusit de vreo 2 ori sa se intoarca de pe burta pe spate si atat.acuma e pasionata sa isi studieze degetele mai ales aratatorul e multe ori sta asa cu aratatorul in aer si-l priveste...a inceput sa fie interesata de jucarii, sa intinda mana dupa ele sa le prinda, are miscari neregulate inca dar totusi reuseste (cu dreapta mai bine parca) si duce la gura tot ce prinde
azi e suuuuper maraita cred ca ii plesnesc gingiile e de groaza si evident ca vrea numai la mine
----------
citat:
ocrisu a scris
raman singura cu prichindeii in we, pleaca sotul meu pe munte intr-o tura de trekking, sa vezi distractie
----------

io m-am lecuit am stat deja cateva weekenduri singura cu fetele ca a fost sotu la nunti sau pescuit, gata nu mai vreau plang sau sunt foarte trist scot limba asta mica doarme numai in reprize de 10-20 min ziua asa ca...nu-i fun deloc pt mine

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

06.09.2011 6:40     citat 

Seara buna, dragelor! sarut

Suntem si noi pe aici...am citit pe fuga...am vazut neshte pozne sarut f. tari cu neshte shmecheri si nemaipomenitzi superbi! sarut sarut
Inca nu am terminat cu renovarile....sper sa reusesc pe sapt. viitoare si numa'bine ce o sa trebuiasca sa ajung la sor'mea la Fetesti pt. ca urmeaza sa nasca...si o sa fim si nashi in octombrie asa ca nu ma plictisesc....slava cerului, ca Alex este ok, nu am avut probleme....papa, doarme, se joaca...e un vesel si un dulce....ma topeste pe zi ce trece... foarte fericit sarut sarut sarut
Furni, bine ca si-a mai revenit pufarina ta....am vazut si pozele din vacanta...beton! zambet sarut Imi pare rau ca ati si avut de tras....ma mir ca mai ai nevoie de cure de slabire prin cate ti-a fost dat sa treci...oooffff! trist sarut sarut
Rizi, bine ati revenit! Abia astept sa vad pozice din vacanta voastra....sa vad o cretzulina bucalata! Sanatate multa! sarut
Happy_mami, bine ati venit in gashca noastra! La cat mai multe lunite pt. printesa ta frumoasa....ca vad ca astazi a implinit 9... sarut
Cafe, tu pe unde mai esti? Te bucuri de peisajele patriei? La cat mai multe lunite si pt. Andres! sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

07.09.2011 9:58     citat 

Neata fetelor :* . Gabi e nascuta in 06.12.2010 , ieri a implinit 9 lunite , multumim Crispy .

Va pup si va invit la o cafeluta , pe toate sarutsarutsarut .

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.09.2011 6:59     citat 

neata fetelor ce liniste pe aici!
unde ati fugit?????
haideti la cafea

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

08.09.2011 8:41     citat 

Hola!
Hai ca beau eu inca o cafea ca am nevoie, sunt chioara de somn.

La multi ani tuturor sarbatoritilor, azi e din nou sarbatoare mare! La multi ani Mariutelor si Mariutilor! foarte fericit sarut

Kiki, bravo pt grasunica dulce! sarut

Furni, imi pare rau ca ati avut asemenea probleme. Multa santatate! Esti tare mai femeie, bravo tie ca esti asa! tare bancul, i l-am citit si sotului rad

Cayia, super pozele cu baietii blonduti frumosi! sarut

Oana, sper sa ajung desi nu mai am mult timp. Saptamana trecuta ai avut tu puii bolnaviori, saptamana asta l-am avut eu vreo 2 zile pe Edi cu indigestie...

Crispy, multumim, atenta si draguta ca intotdeauna! sarut

Rizibizi, welcome back!sarut

Happy_mami
bine ati venit! Ce fetite frumoase ai! sarut

Lucy, observ ca Anya e pe aceeasi lungime de unda cu Andres. Si el e cu bagatul picioarelor in gurita, a resuit dupa ce s-a straduit ceva timp fara succes. E mare fan jucarii zornaitoare si de molfait si nu numai..ce-ar mai baga el pachetul de servetele umede in gura, l-a prins intr-o zi si asa s-a suparat pe mine ca i l-am luat. rad

Elsy, ce mai faceti voi???

Noi suntem pe ultima suta de metri pe aici prin Ro, a fost frumos ca aici sunt toti cei dragi dar de luni ne intoarcem la viata noastra obisnuita: sotul la munca, Edi la scoala eu cu copii toata ziua... In rest nu ne-am plimbat prea mult, cel mult pana la Carrefour la cumparaturi si la o pizza intr-o seara, dar una peste alta a fost bine.

O zi superba tuturor!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

08.09.2011 8:51     citat 

neata!
si noi pe aici...
fi'mea tot kkcioasa dar in toane mai bune.... az noapte totusi nu a facut nici un kk ceea ce e mare lucru... dimineata unu mare din cap pana in picioare, acum liniste... am gasit si niste chestii sa ii dau de mancat si mi-a dat prin cap sa ii dau lapte de orez, ca ea e mare fan lapte si tot plangea... nu stiu daca in ro se gaseste, e ca laptele de soia doar ca e de orez foarte fericit ... si m-am gandit eu ca nu are ce ii face rau (apa de aia de la orez fiert evident nu a pus gura, da pe asta il bea.... aproape a terminat cutia de 1 l de ieri incoace... ).
a, si ca sa nu ma plictisesc, a facut si fimiu pipi in pat azi noapte rad
a aparut dimineata ud tot... e in premiera absoluta, nu am de ce sa ma supar, ca de cand nu mai are pampers nu a facut pipi in pat... kkfmai ace in chiloti ca nu vrea sa mearga la buda, in special la gradinita noua, dar pipi nu. s-ar putea sa fi fost si f frig in camera, ca dimineata erau 7 grade pe termometru, la el geamul larg deschis...

acu sper sa nu ma dati afara de la subiect daca vorbesc doar de kk si pipi foarte fericit

tre sa ma duc sa ii caut lu fimiu blugi ori alti pantaloni de purtat la gradi acu pe toamna... nu-s de ce da blugii dupa 2-3 spalari se fac asa rigizi zici ca sunt de tabla... voi cu ce spalati blugii? eu spal cu detergent obisnuit, Omo, dar de ce doar blugii de copil se fac de tabla, greu de spus? cand ii ia pe el dimineata saracu zici ca e bagat in ghips....

plange pufarina, revin

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 23 ani, 8 luni
Josefine: 14 ani, 8 luni
Lucas: 8 ani, 6 luni

08.09.2011 9:02     citat 

neata
eu sunt gripata rau
am intrat sa va citesc putin ca ma bag inapoi in pat cu piticu la tv

furni, baga blugii la uscat in uscatorul cu tumb nu pe bara , sa vezi ce faini ies, ei nimic nu usuc pe bara , la tumb tot si nu exagerat de multe, le impachetez cand sunt calde ca sunt moi si ies ca , calcate.

pup la furnicuta
cafeluta te asteptam acasa sa ne pui poze( in ro nici eu nu m am plimbat mult cum aveam planuri, bucuria a fost sa mi vad prietenii si familia)

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.09.2011 9:14     citat 

io spal cam minim 2 masini pe zi mai nou... daca bag tot la uscator imi mai trebe un barbat cu 2 joburi ca sa platesc factura la curent rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.09.2011 9:20     citat 

furni ma bucur ca pufarina e mai ok
io nu ma supar ca vorbesti de kk si pipi cel putin avand bebe asa mic o perioada asta e subiect fierbinte zilnic rad
si la mine tot asa se fac blugii de altfel nu prea are blugi, mai bine trening, colanti sau pantaloni dinaia de doc (nu stiu cum le zice eu asa le zic)..sunt mai moi ca blugii (cum sunt aia de camuflaj)..
io cred ca la fiica-mea i-au plesnit gingiile jos ca vad s-a mai calmat si vad liniutele alea doua acolo... prostit in rest is iara obosita, asta mare e iar in perioada de crize, teatru si dramatism la maxim...aseara i-am pasat-o sotului si el bine mersi a pus-o la culcare fara sa o imbrace in pijama, nu dus, nu spalat pe dinti, nu poveste...si pe deasupra i-a dat asa de "cina" sa manance un corn cu ciocolata socat asta mica iara s-a trezit azi noapte de cateva ori, a avut crampe...si uite asa. nu sunt in cea mai buna forma.
da cred ca ies cu ele pe afara vreo 2-3 ore si imi aerisesc creierii si ma mai calmez.
La Multi Ani!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.09.2011 9:35     citat 

lucy, sa stii ca nu moare nimeni daca se mai duce copilu la culcare fara pijama ori fara dus.... cand e vorba de nervii tai pusi pe bigudiuri se merita...

fimiu a dat in alta faza acuma, mai nou e lipit de mine ca marca de scrisoare... da ma sufoca nu alta... de unde pana acu era numa dupa ta-su si ma respingea, acu vrea numa cu mine,... mi se cocoata in brate si sta lipit de mine, imi baga tot timpul ceva in ochi sau in gura, jucariile tre sa le vad foarte de aproape respectiv bagate in ochi.... zici ca are 1 an asa se comporta... imi e destul de clar ca e din auza lu sor'sa, l-or fi apucat geloziile... da pe mine ma sufoca, simt ca nu am aer... ca face si crize si zbiara si e imposibil ca sa imi atraga atrntia si mai mult... acu macar e sotzu in concediu, dar asta nu dureaza la nesfarsit....

saptamana viitoare ma duc la un curs 3 zile, (trebuia sa il fac anul trecut dar cum am fost cu sarcina, spital, nastere inainte de termen etc nu l.am facut)... chiar ma bucur sa mai vad si eu adulti si sa aud altceva decat kk, voma, crize de personalitate si toata dicstractia... cam nasol ca e cam departe, tre sa iau tren+autobuz, asa ca voi fi plecta cam de la 7 dim la 7 seara in cele 3 zile...

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

08.09.2011 9:42     citat 

Neatza buna,

multumim de cafelutza! sarut O servesc si eu cu mare placere!
Suntem si noi in zona, la servici cu ceva trebutza si apoi mergem acasa si ....PARTYYY!!! scot limba

La Multi Ani si din partea mea tuturor celor ce isi serbeaza astazi onomastica numelui! Sa fiti sanatoase si fericite! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

O zi frumoasa sa aveti! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

08.09.2011 9:53     citat 

furni io stiu ca nu are nimica daca nu face fata dus chiar in fiecare seara...dar m-a enervat ca el putea face chestia asta, ii lua 10 min sa ii faca un dus si sa o spele pe dinti...(si ar fi fost nevoie de dus ca se jucase afara in nisip era murdara)...dar el nuuuu...a preferat sa se faca , ca ploua...a fost mai simplu...si dat fiind ca in 99% din timp eu ma ocup seara de fete ar fi fost fain ca el daca l-am rugat sa isi "rupa" 10 min din timpul lui de stat (ca nu facea nimic, de cand venise de la job numa a stat in pat)...si sa se ocupe de chestia asta (eu ma ocupam de Anya in timpul asta).
ii fain ca poti lipsi de acasa 3 zile foarte fericit scot limba

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

08.09.2011 10:00     citat 

Neata fetelor . Multumim de primire , si voi aveti toate niste copilasi absolut minunati sarutsarutsarut .

Furnicutza , stiu ce zici ... Eu am crezut c-am scapat de gelozii si minuni cu Ema , daca pana acum a fost ok .. dar incepe acum .. absolut tot ce vede ca fac cu Gabi , tre sa fac si cu ea .. s-o ridic avion ( vai de cezariana mea , ca ea are 18,5 kile ) , s-o gadil , s-o " smotocesc " ... ba mai nou mi-a zis ca vrea si ea pampers iar prostit ochi peste cap ... Nici nu stiu ce sa fac sa nu cumva sa se simta mai putin importanta .. si mi-e greu .. ea nu se lasa pupacita , asta mica , daca mi-e mereu in brate , e mai usor ..

Lucy , si eu preferam sa fac totul singura , ca sotul meu e tare stangaci , mai ales in ce priveste fetele .. acum il las sa se descurce cum stie macar cu Ema ... chiar daca mai uita s-o pieptene cand iese , sau sa-i dea alti papucei , in afara de cei de casa .. macar cu atat nu ma sacaie pe mine trag cu ochiul) .

Eu sunt ok si nu prea ... ma pregateam sambata si eu de party , am implinit 6 ani de casnicie .. dar vineri seara a murit un prieten foarte apropiat de-al meu .. intr-un mod asa .. groaznic trist . Tot cheful de .. chef mi-a pierit . Duminica eram la capela , in loc sa profit de ziua frumoasa sa iesim .. Luni l-au inmormantat . Inca nu pot sa cred .. si e a 2-a lovitura de genul pt mine .. acum 5 ani a murit cel mai bun prieten al meu , inca din liceu plang sau sunt foarte trist .

Ma plangeam zilele trecute ca mandruta mea nu are dinti .. in 5 zile i-au iesit 2 rad rad . Ma tot minunez de cata diferenta poate fi intre 2 copii din aceeasi mama , Ema se chinuia groaznic la fiecare dinte , Gabi a fost super ok ( pana acum ) .

Va invitam la o poveste la noi , suntem singurele acasa , si e friiiig afara , ne-am razgandit in privinta iesitului . Va pupam sarut :*

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

08.09.2011 10:13     citat 

happy, imi pare rau de prietenul tau, condoleante. chiar e groaznic cand se intampla asa ceva.

a, asta cu sotul care nu are chef sa faca lucrurile cum le fac eu, cunoastem.. aseara a pus-o pe fie-sa la culcare pe perna, fara fatza de perna ca o spalasem si nu pusesem alta noua)... il durea mana sa puna si el o fatza curata....sa nu vomite asta mica direct pe perna, ca e mai greu de spalat... da nu ai sa vezi... foarte fericit ...noroc ca pusesem cearceaf si protectie de aia cauciucata...ca altfel o vedeam direct pe saltea... ori eventual pe lemnul gol rad

si fimiu exact la fel, se vrea smotocit si giugiulit tot timpul, si la fel, el nu e prea prietenos.. adica o data te trezesti ca iti trage un picior un gura, ori ca s-a ofticat nu stiu de ce si iese scandal....e greu ca si ei sunt inca mici, da noi ii vedem deja mari...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

08.09.2011 10:24     citat 

Multumesc Funicutzo .. mai groaznic e ca avea doar 24 de ani .. era un copil trist ... asta e .. e singur responsabil de ce-a patit , dar asta nu scade durerea nicicum trist .

De grija sotului pt fete .. pfff , mai bine ma lipsesc rad . Il las seara sa o tina doar pe Gabi pana o spal si echipez si pe Ema ... o tine el in brate , da-i complet absent . Daca fata gaseste sticla de apa sau lapte , moment e leoarca , el se pierde la tv sau pc cu ea in brate ... urla fata de mama focului , la el in brate ( nu plange , nevoie de a fi bagata in seama ) , si uneori aproape ii dau cate una dupa ceafa , sa-l " cuplez " la realitate foarte fericit rad . Sa nu mai zic ca nu isi aminteste in veci sa ii dea Emei sa manance , daca nu ii las scris rad . Daca merg in oras si tre sa stau mai mult , ma suna ca ii e foame fetei , desi mancarea e toata in frigider .
Deci ... eu nu am 2 copii , ca am 3 foarte fericit rad) .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: