· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 220
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 220     
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 15 ani, 6 luni
Casian Radu: 9 ani, 9 luni

09.09.2011 3:02     citat 

In primul rand, va multumesc tuturor pt. complimente...
Nu mai stiu care ziceati ca am slabit... dar din aprilie nu am mai dat jos nici un gram , dar nici nu am pus. VAd ca reusesc sa ma mentin, desi cateodata bag dulciuri ca sparta . ca la mine "dulciurile e problema" rad .

Waw, Byu ! Pana la urma cate teste ti-ai facut ? zambet Te cred ca esti putin speriata, socata si te gandesti ca o sa iti fie greu ... dar o sa fie si frumos , asa ca... sa fie cum vrei tu , dar cu ochi. rad

Luni incepe scoala ... plang sau sunt foarte trist Azi , cand veneam din parc, am trecut pe langa scoala si ne-am intalnit cu invatatoarea lui Bogdan . L-a intrebat pe Bogdan daca asteapta sa inceapa scoala si copilul i-a raspuns sincer ca nu . foarte fericit

Noi azi avem o saptamana de cand suntem cu funduletul rosu , urla si face ca toate alea cand il schimb , cand il spal si il dau cu crema ! In 5-6 zileam consumat un tub de Nidoflor fara nici un rezultat , de 3 ziel am trecut la Sudocrem si se pare ca e mult mai Ok. Asa de rau era ca ii curgea sange din 2-3 locuri cand il schimbam ! Va dati seama ca il ustura si urla saracutul !
De azi nu ii mai dau Augmentin, sper sa isi revina . Diaree nu a avut , doar ca face caca de vreo 4 ori pe zi , dar e "cu forma" . zambet

Sanatate tuturor puilor bolnaviori !

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 3 luni
Eduard: 9 ani, 6 luni

09.09.2011 3:17     citat 

Deci a facut o reactie la acidul clavulanic continut in Augmentin trist . Edi a patit exact la fel si m-a certat dr ca nu trebuia sa-i mai dau...hmm??

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

09.09.2011 3:24     citat 

Bianca, ce faci?

Luara, cum e, totusi, numai cu un bebe mic, exceptand dorul de bebe mare?

Simo, esti plecata?

Manu, tu chiar te-ai culcat pe la 8 aseara?

Ancutza, si totusi de ce nu ne mai scrii pe-aici?

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 9 ani, 8 luni

09.09.2011 6:05     citat 

sunt necajita, Bria mi-a facut temperatura azi noapte 39, iar azi peste zi tot asa o tine cu temperatura. am fost dimineata la dr., la plamani nu se aude nimic, e foarte putin rosu gatutul, in rest nimic. am intrebat-o daca nu poate fi de la dinti, mi-a zis ca asa temperatura mare nu, ..., dar de la ce-o fi?
nasul nu ii curge, nu tuseste, inca nu am mai patit cu ea asa, azi nici nu prea a vrut sa manance decat lapte si supa de rosii.
spuneti-mi pot sa alternez Panadolul cu Ibalgin, ..., si eventual supozitor de paracetamol, ....dar cum: la 4 ore,
ati mai scris voi cum se alterneaza, am citit la momentul respectiv , dar ,scuze, am uitat.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 11 ani, 3 luni
Luca Daniel: 9 ani, 5 luni

09.09.2011 9:23     citat 

0911, sa nu faca roseola. adica are 3-4 zile febra mare dupa care apar bubite pe tot corpul.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 9 ani, 8 luni

09.09.2011 9:43     citat 

mersi Danonino, acum astept sa vad

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 9 ani, 7 luni
Irina Maria: 7 ani, 6 luni

09.09.2011 9:47     citat 

manu, mada, danutza va multumesc pt felicitari...off eu inca sper sa nu fiu si cand simt ca ma doare burta ca la CM, zic poate acuma imi vine.
O sa ma credeti denaturata, dar pana nu stiu sigur sunt foarte contrariata de toate simptomele.
Recunosc mi-a placut sa fiu gravida, sa nasc, sa alaptez, dar parca n-as fi vrut s-o iau de la capat atat de repede.
Mai astept pana luni si o sa imi fac din nou un test.

mada 3 teste mi-am facut: unul Barza, unul Sure Check si unul tip banda. Toate acelasi rezultat: 1 linie roz intens una mai palida.
Deci probabil ca sunt, va spun ca sincer simt ca sunt gravida si...poate e si fetita, stiu sunt nebuna. MA trec o groaza de stari contradictorii, nici nu stiu ce sa mai simt sau sa gandesc.

Pana la urma incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si sa ma gandesc ca asa e voia Domnului si eu nu tb decat sa ii multumesc Lui ca ne-a binecuvantat viata cu inca o minune.
Mi-e teama de ce ma asteapta in primul si ultimul trimestru, la Iulian am tras tare in ultimul trimestru ca si tine sweety, off iti mai amintesti ca aveam aceleasi dureri??

sweety azi am avut o zi plina. De dimineata am fost la un interviu pe postul de Account executive, nu stiu ce o sa fie de acum incolo dar am zis sa nu ratez interviurile, apoi in parc in Copou, apoi la cumparaturi, apoi acasa, m-am vopsit, pe afara cu Iulian dupa aceea si cand am ajuns acasa am facut o ciorba de pui si paste cu sos ca week asta plecam la Gura Humorului la niste rude de-as sotului unde o sa ne relaxam o sa fie super.
Parca nu imi vine sa cred ca in burtica mea epsibil sa creasca din nou un bebe.
Sa stii ca ma bucur ca esti asa optimista si ca ti-ai mai dori unul, n-as avea curaj in locul tau, dar esti o mamica super si sunt convinsa ca si la al treilea bebe vei fi la fel.

danutza ai dreptate, Dumnezeu intinde mana tuturor si stiu ca El ne va ajuta si financiar si nu ne va lasa la greu. Noi si la Iulian parca El ne-a ajutat si mai mult si nu a dus lipsa de nimic.

Va pup, merg sa ma spal, apropo tot Iasul n-are apa calda, f tare in urma datoriilor la caldura, deci va dati seama cum e.
Am uitat sa va spun ca l-am trecut pe Iulian pe lapte de vaca din comert La Dorna cu 6 vitamine, ii place la fel ca laptele praf, si nu s-a iritat la fundulet, ci chiar face kk mai bine.

Stiti ce senzatie am in burtica, ca niste mici crampe nedureroase.

Noapte buna dragelor!!!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

09.09.2011 9:59     citat 

deci poti alterna orice contine paracetamol_fie supozitor, fie sirop, cu nurofen la 4 ore. adica ori paractemolul, ori nurofenul sa aiba o distanta de 8 ore in administrare. intre paractemaol si nurofen ii faci impachetari, hidratare.aa..si degeaba a vazut-o in gat..mie mi-a zis dr orl-ist ca la copfii mici rosu in gat poate apare si dupa 24 ore de la aparitia febrei.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

09.09.2011 10:05     citat 

poate ai sa zici ca sunt rea, dar eu abia astept sa ne anunti ca esti insarcinata oficial scot limba sarut si puuup

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 9 ani, 5 luni

09.09.2011 11:44     citat 

----------
citat:
Byu
eu inca sper sa nu fiu si cand simt ca ma doare burta ca la CM, zic poate acuma imi vine
----------

Pe mn ma durut o luna intreaga burta ca la CM de eram sigura ca nu sunt ,aveam exact aceleasi simptome si mare mi-a fost surpriza cand am vaz ca sunt gravidoasa .

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 4 luni
Jacob: 9 ani, 4 luni

10.09.2011 1:45     citat 

Buna seara !!!

sweety nu m-am culcat chiar la 8 dar la 9:30pm foarte fericit m-am uitat la un serial si dupa nu mai aveam somn, ma foiam de colo colo. foarte fericit Dar acum e aproape 8 si ma bate gandul sa ma duc direct in pat pana nu imi fuge iar somnul zambet

Imi pare rau sa citesc ca sunt atatia pitici bolnaviori. Va urez multa sanatate tuturor !!!

byu nu esti nebuna foarte fericit este normal sa ai tot felul de emotii. Asa am fost si eu cand am ramas gravida, vreo luna am plans ca nu imi venea sa cred si nu stiam daca sa fiu fericita sau suparata. Dar m-am linistit cand am vazut ca familia mea si al meu ma sustin. I-ai zis sotului? O sa fie bine mami sarut Esti o mamica super sarut

Noapte buna !!!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 9 ani, 7 luni

10.09.2011 8:37     citat 

buna fetele
azi sunt libera.....................ce bine eeeeeeeeeeee.........mergem la mare s ne ma bronzam putin
Rada e bine i-au scos firele si incet incet se reface..................otita a trecut.............

byu ce vesti ne aduci.............sa dea DD sa fie asa cum vrei tu..............daca e sa fi graviduta sa ai o dsarcina usoara........pupicei

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 9 ani, 7 luni
Irina Maria: 7 ani, 6 luni

10.09.2011 8:50     citat 

Neata,

Da normal ca i-am spus sotului, el spune ca lasa ca e bine ca si asa el mai voia unul. A spus ca nu prea era momentul acum dar e f bine si asa, inseamna ca asa a vrut Dumnezeu si se bucura.
Eu tot incerc sa ma obisnuiesc cu ideea, de fiecare data cand merg la baie zic, hai ca poate mi-a venit, dar nimic, nici o urma macar.
Am inceput sa citesc ce s-ar intampla in a 2-3 saptamana.

Multa sanatate bebilor bolnaviori urez si eu!!!

alina am uitat sa iti spun aseara ca si Iulian a avut in luna februarie 3 zile si nopti de febra, maxim 39,9 gr, si nu a facut roseola, ci dupa 3 zile a inceput sa ii curga nasul f tare, sa aiba starea aceea de raceala, nasol dar asta e. Sper ca Bria sa isi revina cat mai repede, sa nu dureze si la voi atata de mult febra. DOamne ajuta.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 9 ani, 6 luni

10.09.2011 9:23     citat 

Neata fetelor...

Eu sunt supi...iar m-am ciondanit cu al meu..stiam eu ca nu il tine mult...cica l-am disperat cu curatenia( si nu il pun sa faca nimik...il deranjeaza ideea pur si simplu...si ca tb sa mai stea cu Matei desi nici nu i-am cerut .)...ca de ce a adus femeie...dar ea vine o data la 2 saptamani si cand nu vine ea fac eu...si chiar trebuie..Am gasit in camera lui Matei o omida moarta...apar paienjeni din aia minusculi...Care stati la casa va confruntati cu asa ceva? La bloc nu aveam si faceam curat chiar mai rar prostit

Colac peste pupaza..."cineva" a venit sa coaca pe gratar niste vinete pentru iarna..si -a facut de lucru prin bucatarie...desi eu am zis ca nu e nevoie..dar ce conteaza ce spun eu ...Deci nu sunt luata in seama orice as spune...Mor pe chestia asta prostit

Trebuie sa fiu calma ,draguta..si chiar incerc...imi caut cuvintele...dar probabil deja am fost catalogata si orice as pune e luat in nume de rau...Imi vine sa fug...

Danutza ce m-am amuzat la perluta scolarului rad

Karina adica sa inteleg ca tu te gandesti " ce-ar fi daca:"? zambet Pai esti smechera femeie...adica de 3 ori femeie.. zambet

Mada ce rau s-a iritat Casian..sper sa ii treaca repede..

Byu daca esti graviduta..iti doresc din suflet o sarcina usoara...un ultim trimestru fara peripetii..Ca tare te-ai mai chinuit...Si e minunat ca il ai pe sot aproape......
Eu ma gandesc acum ( mi-ati facut pofta) ca sincer daca l-as avea pe sot mai intelegator as lua-o de la capat cand ar face Matei 2 ani..deja ma inteleg de minune cu baiatul.....este mult mai usor de pe acum........dar asa cum e situatia acum nu pot...oricat incerc sa ma incurajez... trist

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 1 luna
D: 9 ani, 8 luni

10.09.2011 2:26     citat 

claudis...eu zic sa nu deocamdata...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: