· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 220
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 220     
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 4 luni
Jacob: 9 ani, 4 luni

06.09.2011 12:19     citat 

----------
Roxanne a scris:
----------
Manucrissa a scris:
roxanne foarte fericit ziua mea a fost in aprilie foarte fericit eu m-am obisnuit sa scriu data ca aici si de asta este o eroare foarte fericit dar nu e grav daca imi ziceti la multi ani rad mai zi-ne ceva despre voi ? Esti suparata?
----------

Apare asa in calendar fiindca asa apari tu in lista. Daca imi spui cind este ziua ta de nastere voi modifica.
Merci de intrebare, sint foarte ocupata si ma pregatesc sa fiu si mai ocupata, dupa ce incepe Andrei scoala si eu serviciul trag cu ochiul

Inca astept poze de la voi, nu am avut timp sa fac colajele noi, asa ca puteti trimite sau afisa oricind.
----------

Este pe 9 aprilie 1986 . Merci

O zi buna fetele !!!

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 16 ani, 9 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
9 ani, 2 luni

06.09.2011 4:06     citat 

fetele repede am nevoie de o reteta de ciocolata de casa foarte fericit
am primit niste lapte praf din acela alimentar,de la ajutoare pt grad de handicap (mama) si vreau sa fac ciocolata de casa,dar din pacate mamica mea a uitat reteta care ne o facea pe vremuri,si vreau neaparat o reteta de ciocolata incercata si buna asa cum era odata:) stiti careva ??????/

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 2 luni
Ana Leia: 9 ani, 5 luni

06.09.2011 5:39     citat 

Buna dragelor.
Danutza Bianca (Byu) stiu ca avea o reteta buna de ciocolata, dar n-am vazut-o sa intre de ceva timp pe forum.

Eu ma acomodez cu bebe. Pe Ana a luat-o parintii mei o saptamana la munte. Se pare ca e ok acolo. S-a acomodat. in schimb mie ceva nu-mi ajunge. E prea liniste in casa. Ieri chiar am plans, imi era dor de ea.

Va pup pe toate.

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 3 luni
Eduard: 9 ani, 6 luni

06.09.2011 10:59     citat 

Luara, eu in prima luna , la Edi, cam plangeam din orice..eram asa sensibila, doamne. Citisem ca e firesc: lacrimi de lauzie. Sa treci cu bine peste perioada asta sarut

Pe Bianca o gasesti pe mess yahoo, Danutza

A..uitasaem sa mentionez ca Edi papa lapte praf.pe lapte de vaca il trec la 2 ani juma-3.

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 4 luni
Jacob: 9 ani, 4 luni

07.09.2011 3:47     citat 

Hello fetele !!!

Am avut o zi plina, plina azi. A fost ziua tatalui meu si i-am facut o mica surpriza, ne-am adunat toti copiii si cu mami la mine acasa. Am dansat, astia mici danseaza de rup foarte fericit, am papat tort, cadouri. A fost frumos iar tatal meu nu se astepta chiar deloc. Chiar l-am surprins sarut

In rest sunt obosita, la nani cu mine ca maine incepe o noua zi.

luara mami te inteleg si stiu cum e...daca ai sti cat am plans eu in prima perioada dupa ce am nascut . Hai fi tare si o sa treaca, asa e acum, esti mult mai sensibila dupa nastere. Ne gandim la voi sarut

Noapte buna fetele !!!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 9 ani, 7 luni
Irina Maria: 7 ani, 6 luni

07.09.2011 7:50     citat 

Ah am ajuns la zi cu cititul, se pare ca am "ajuns" aproape la timp.
Danutza reteta la ciocolata de casa o gasesti in contul meu aici la parinti la jurnal. Mi-am facut un blog si va promit ca am sa-mi postez retetele acolo. Doar sa am ceva timp ca saptamana asta stau iar cu fetita vecinilor, dar de data asta am fost isteata si am impus eu conditiile si stam la mine acasa si sunt mult mai relax, mai are crize fetita, ne trezim la 7:30 dar e ok, sa zicem ca sunt foarteeee calma si relaxata, nu mai bag in seama, daca ar sta cu mine 1 saptamana de dimineata pana seara as educa-o eu. NU vorbesc de bataie, Doamne fereste, ci de comunicare si respect. Azi i-am dat o lectie ca sa zic asa ca voia la tatasu la servici, este obisnuita sa i se faca ce vrea cand vrea si a plans o ora , iar tatasu clar nu o poate lua la servici si ma tot ruga sa il sun sa vina sa o ia de la mine. In final am pus-o pe scaunel i-am spus ca e pedepsita si nu se mai joaca cu Iulian sau vorbeste cu mine pana nu ii trece. S-a linistit singura in final si mi-a spus ca nu mai face asta. MAine in schimb o sa stea la o prietena de a ei, deci maine ma relaxez.

Fetelor eu azi iar am un interviu, pt functia de Marketing Bussines Promotion Consultant, imi suna bine si sper sa reusesc sa obtin postul.
Ieri am iesit pe teren sa completez niste chestionare pt un sondaj de opinie. INcerc sa fac banuti din orice, numai sa fie bine.
Am vb si la cresa pt Iulian dar nu mai sunt locuri, mi-a spus sa revin in octombrie ca se mai elibereaza.

EU am o stare psihica f buna, simt ca lucrurile incep sa mearga spre mai bine, Doamne ajuta.

manu ma bucur ca v-ati distrat ieri, hai sa iti raspund si eu la intrebari.
IUlian bea seara pe la 10 la culcare 250 ml lapte praf, apoi pe la 5-6 dimineata inca 250 ml lapte praf. Atat. SI nici nu cere mai mult. Noapte se trezeste o data de doua ori , bea putina apa si adoarme la loc. Asa i-am dat de cand l-am intarcat, pediatra mi-a spus ca la varsta lui tb sa bea 500 ml lapte.
Am vb ceva cu o femeie despre lapte de capra, sa vad cat costa si cat e de curata femeia.
Referitor la crize si IUlian mi-a facut dupa 1 an, ma termina psihic. EU nu am facut cum a vrut el. L-am lasat sa descopere, sa exploreze ceea ce a vrut si nu a fost periculos, inclusiv sa imi scoata de nu stiu cate ori pe zi haine din dulap, sa se aseze in nisip, in ce a vrut el dar care sa nu fie periculos. Dar cand a fost vorba de ceva ce nu a avut voie nu l-am lasat, l-am lasat sa isi faca criza sa planga cu lacrimi de crocodil, sa se dea cu capul de podea, sa dea cu palemele in ce gasea in cale, dupa ce s-a calmat i-am explicat si i-a trecut uan doua, cand e obraznic ii mai dam cate o palma la fund si se linisteste mai repede. E poznas oricum dar e normal. EU zic ca de pe acum incepe educatia, nu mai tarziu cand o sa creasca.

narcisa cat te invidiez si eu vreau la casa, asa mult imi place. Cred ca lui IUri ii prieste la maxim. Imi pare rau ca tot se trezeste noapte. Eu sincer cred ca dupa 2 ani, 2 ani jumate nu se va mai trezi. MAi suge?

luara stiu ca esti mai sensibila in perioada asta si mi se pare normal sa iti fie dor de Ana, e mai bine insa ca tu te poti odihni si adapta pt cel mic, el are nevoie maxima de tine.

ancutza mami ce mai faci?

raliu cu rabdarea si eu stateam foarte prost inainte sa il am pe Iulian, dar el m-a schimbat asa mult, nu stiu de unde am atata calm. INsa recunoasc ca sunt momente cand efectiv ma scoate din minti, si incerc sa ma controlez, dar se intampla sa nu pot.DEci te inteleg f bine.

alina e bine ca ii dai si lapte de capra, super, de ce nu ii dai zilnic?Nu e bine?

sweety miss you so much!!!!!!

danutza eu nu stiu de lapte praf mai ieftin si bun. Eu ii dau lui Iulian Milupa ca are o concentratie mai ridicata de Fe si IUlian are nevoie.

roxx te intorci la postul de lucru la care ai fost inainte sa intri in concediu maternal??

mada multa sanatate lui Casian, cum se mai simte?

ione multa bafta cu ratele, sper sa rezolvati cat mai repede sa nu aveti si mai multe penalizari.

claudis eu sunt f busy, dar va citesc mereu, imi pare rau ca nici nu mai apuc sa va scriu asa des, imi place asa mult sa "comunic" cu voi.
Da a venit toamna, e nasol ca nu prea pot iesi asa des afara ca vara.
Dar o sa iesim si pe timp de ploaie numai sa ia aer curat ca daca nu iese o zi afara imi face capul calendar in casa.
Il lasi pe MAtei sa faca multe, te cred ca strangi mereu dupa el.
Iulian acuma cand mananca nici nu mai are nevoie de babetica asa frumos mananca.

VA las, am sa va pun niste poze imediat dupa ce le incarc, o zi frumoasa la toate, ma bucur mult ca am reusit sa va mai scriu.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 9 ani, 8 luni
Natalia Maria: 7 ani

07.09.2011 8:20     citat 

Neata,
Luara sarut , te inteleg perfect si eu plangeam usor in perioada aia jenat
Byu, da, inca mai papa tzitzi, nu cred sa o refuze de la sine, e inca dispe... prostit
Manu sa va traiasca muult si bine taticul tau sarut , frumos ca ati organizat o petrecere in cinstea lui! Eu stiam ca esti berbecut...ca mine! sarut
Mada, acusic il vedem pe Bogdan la Nationala! prostit sarut
Rox, incepi munca??? sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 2 luni
Ana Leia: 9 ani, 5 luni

07.09.2011 8:41     citat 

Neatsa dragelor.
Eu parca-s la primul copil, parca am uitat tot ce stiam de la Ana. Foarte ciudata stare. Dati-mi si mie, please ceva indicatii care si ce mai manca sa faca laptic mai mult. Lucas parca se satura, dar eu am mereu impresia ca nu mi-s sanii suficient de plini.
Rox, de cand incepi, draga, serviciul? Sper sa reusim sa punem de o intaneala pana intra Simona in operatie cu Victor. Adica inainte de 20 septembrie.
Va pup si sint pe aici.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 9 ani, 8 luni
Natalia Maria: 7 ani

07.09.2011 8:50     citat 

----------
luara a scris:
Neatsa dragelor.
Eu parca-s la primul copil, parca am uitat tot ce stiam de la Ana. Foarte ciudata stare. Dati-mi si mie, please ceva indicatii care si ce mai manca sa faca laptic mai mult. Lucas parca se satura, dar eu am mereu impresia ca nu mi-s sanii suficient de plini.

----------

Eu mancam supe multe (se trezea barbata-miu la 5 sa mi le faca jenat ), beam mult lapte, activia, bere fara alcool, alune (care ingrasa foarte fericit , dar acum nu se mai cunoaste, toata lumea ma compatimeste ca am slabit rad , au uitat ca asa eram scot limba ) si multe lichide. sarut Cand am ramas fara lapte intr-un san, am trecut pe galafor cool .

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 3 luni
Eduard: 9 ani, 6 luni

07.09.2011 10:49     citat 

Luara, tinctura de marar, ceai de chimion, anason si fenicul, apa plata cel putin 2,5 l pe zi

Bianca sarut sarut ...eu zic ca ai procedat bine cu pedeapsa aia cu fetita vecinilor. Sa nu tipi la ea si sa nu oo dai nici macar o palmutza, in rest sunt binevenite lectiile de morala scot limba .
Sincer...degeaba ii dai educatie de pe-acum....tot o sa faca de capul lui in perioada rebeliunii de la 2-5 ani, cand efectiv te scot din minti orice ai face si oricata educatie i-ai dat in urma trag cu ochiul . Eu sunt patita!! Si la Edi sunt mai relaxata si parca nu e asa rau ca David..nu'sh, vedem...insa nu-mi mai bat gura ca m-am saturat! pup!

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 16 ani, 9 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
9 ani, 2 luni

07.09.2011 11:08     citat 

Gata Byu am facut ciocolata si se bucura de un real succes prostit .nici nu credeam ca o sa mi iasa:)
Luara stiu ca sti si tu asta dar in prima luna dupa nastere suntem foarte sensibile,desi stiu si te cred ca iti e dor de Ana ,eu plangeam dupa Edy al meu cat am stat in spital si al meu era mare avea 7 ani cand l am nascut pe David.....asa ca.....linisteste te o sa vina vremea cand vei vrea un pic de liniste scot limba
va pupic fug sa mi termin de spalat ca mi pregatesc puiul cel mare de scoala..........oh cand ma gandesc ca iar ma aglomerez cu scoala :teme ,du te ia l de la scoala , du te du l ,da i lui bebe papa, culca l rapid,fa repede curatenie mancare etc imi vine sa o iau razna plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 15 ani, 6 luni
Casian Radu: 9 ani, 10 luni

07.09.2011 11:22     citat 

Cateva poze din concediu :

Uploaded with ImageShack.us

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 15 ani, 6 luni
Casian Radu: 9 ani, 10 luni

07.09.2011 11:27     citat 

Cred ca ajung... foarte fericit

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 13 ani, 7 luni
Andra Diana: 9 ani, 3 luni

07.09.2011 11:46     citat 

Offf, Diana mi-a vomat de 4 pri noaptea asta. Suntem zombi. Si e numai vina mea, a i-am dat niste pilaf pe la 9 seara, fix inainte de culcare. tocmai il terminasem de facut si stiam ca-i place. Ea a mancat ca haplea si apoi la culcare sugea cu pofta si a voamt tot. Azi e f bine, nu mai are nik. Dar am tras o sperietura...

Mada, sunteti niste frumosi!!!!!!!!!!!!!!! sarut sarut sarut

Luara
, e doar o impresie ca nu mai stii nimic. Lapte faci mai mult daca o pui mai mult la san: cerere si oferta. E f. important sa nu fi stresata de nimic. Relaxeaza-te si va fi totul bine: si laptic si copil. Va pup dulce si iti doresc putere multa! sarut

Byu, bafta cu serviciul!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 11 ani, 10 luni
AURA MARIA: 9 ani, 3 luni

07.09.2011 12:33     citat 

Buna ziua la mamici si bebici
nu am citit nimik din urma,nu am avut cand.pe aura o am bolnavioara,a facut puroi in gatutz,a facut duminica noapte febra care NU a vrut sa scada cu nimik si luni am dus-o la doctoritza pediatra
era ora 14 si avea program pana la 15
initial nu a vrut sa ma primesca:"ca e obosita",ca e "bolnava"..bla..bla dar apoi a vazut-o ca am insista si mi-a zis ca are PUTIN ROSU IN GAT sa-i dau sumetrolim si nurofen.dar la ora 19 mi-a facut aproape 40 pe frunte,la spital,in fundulet avea 39 si cand a vazut-o doc de garda s-a crucit,era plina de puroi in gat,mi-a si zic ca ori ii dau sa bea apa,ori sumetrolim rea cam acelasi lucru...Imi venea s-o bat pe pediatra la care am fost ziua!acum e cu penicilina,nurofen si panadol si cand antitermicele nu fac fata bag novocalmin.o ajuta mult si cartofii razuiti cu spirt pusi pe gatutz.dar e greu cu injectiile ca le face la 6 ore,plange..offff! si nu pot sa inteleg de la ce a facut infectia in gat.rece nu-i dau,acidulat nu-i dau,cu copii bolnavi nu s-a jucat...
Nesimtita de doctoritza de fam nu raspunde la telefon nici cand nu e la cabinet nici cand nu e... iar la pediatra la care am fost si a consult-o in dorul lelii nu ma mai duc nici daca e ultima doctoritza de pe pamant ca nu e prima data cand da buleala cu diagnosticul.NU pot sa inteleg cum n-a vazut ce avea in gatut cand a consultat-o!Ca la spital si medicul de la primire si pediatra de garda au vazut din prima ce e in gatutul ei.
Va pup,va doresc sanatate mult si sa nu aveti parte de doctori care nu isi fac meseria bine! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: