· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 220
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 220     
Manucrissa

Copii
Nathan: 9 ani, 11 luni
Jacob: 9 ani, 11 luni

08.09.2011 12:09     citat 

----------
Raliu a scris:
Manu tu in ce lb le vorbesti baietilor ?

----------

Romana cand sunt singura cu ei, spaniola cand suntem cu Manuel. Iar la cresa le vorbeste in franceza zambet .

Dar mi s-a spus ca daca le vorbesti in mai multe limbi isi dau drumul mai greu la vorbit. Insa eu una nu cred, pentru ca mi s-a mai spus ca ei nu fac diferenta intre limbi si le inteleg pe toate atata timp cat le vorbesti de bebelusi in toate acele limbi. Insa e drept ca nu am citit despre asta, mi-a fost lene sa caut. Si nici nu ma stresez prea tare ca or sa vorbeasca ei la un moment dat.

Iar la munca !!! Va pup !!! O zi buna !!!

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 2 luni
Irina Maria: 8 ani, 2 luni

08.09.2011 1:40     citat 

Fetelor, ieri tb sa imi vina menstruatia...nici un semn de ea. Eu cu al meu ne-am protejat cat eram la ovulatie, in afara ei nu.
Am facut 2 teste azi, amandoua cu a doua liniuta palida.
Deci, sunt gravida????
[/b]

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani

08.09.2011 2:20     citat 

Byu si la mn a fost liniuta nr 2 palida atunci cand am descoperit ca sunt graviduta foarte fericit ...mai asteapta si tu cateva zile si daca tot nu iti vine mai fa'ti unul
Adriana lasa ca sunt bune fetele sarut mamoase si dulci foc, oricum ce'o fi sanatos sa fie,asta e cel mai imp

sus

Denunta
Byu

Copii

08.09.2011 2:52     citat 

Ah sper sa nu fiu, mai repet maine dimineata unul, nu mai pot astepta

sus

Denunta
adrianaBuc

08.09.2011 3:17     citat 

byu, uf! sa fie cum vrei tu ...

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.09.2011 3:59     citat 

Sa dea Domnu sa fie cum vreti voi, si eu am trecut printr-o situatie ca a ta si stiu cum te simti trist

sus

Denunta
carpe_diem

Copii
Gabriel Mihai: 13 ani, 1 luna
Robert Matei: 11 ani, 6 luni
Carla Irina Natalia: 10 ani, 4 luni

08.09.2011 4:01     citat 

----------
Byu a scris:
Fetelor, ieri tb sa imi vina menstruatia...nici un semn de ea. Eu cu al meu ne-am protejat cat eram la ovulatie, in afara ei nu.
Deci, sunt gravida????
[/b]
----------

Asa a fost si la mine primul test foarte fericit
Din cate stiu eu, acea a doua liniuta nu apare decat daca este prezent hormonul specific sarcinii. Intensitatea ei este data de concentratia hormonului respectiv, care daca imi aduc bine aminte tine de varsta sarcinii...

sus

Denunta
Byu

Copii

08.09.2011 4:43     citat 

Deci probabil sunt.
Am mai facut un test sure check si la fel. As avea cam 2-3 saptamani de sarcina. Asta e!! Cu Dumnezeu inainte de acum, astept o saptamana sa mai repet un test sa vad daca e sau nu!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 2 luni

08.09.2011 5:10     citat 

----------
carpe_diem a scris:
----------
Byu a scris:
Deci, sunt gravida????
[/b]
----------

Asa a fost si la mine primul test foarte fericit
Din cate stiu eu, acea a doua liniuta nu apare decat daca este prezent hormonul specific sarcinii. Intensitatea ei este data de concentratia hormonului respectiv, care daca imi aduc bine aminte tine de varsta sarcinii...
----------

whoops...la fel si la mine...prima data palida...apoi dupa cateva zile cand am repetat testul mai intensa... prostit

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 10 luni
Eduard: 10 ani, 2 luni

08.09.2011 6:01     citat 

Biancaaa, ce veste frumoasa!!! Sper sa fie si pt voi la fel. Las' ca razbiti voi cu celelalte probleme, dar sa nu incepi sarcina, daca este sa fie, cu suparare trag cu ochiul . Bucura-te de la inceput si pana la sfarsit , caci un bebe e mereu o binecuvantare de la Dumnezeu sarut . Mi s-a facut pielea de gaina, ma bucur pt tine, pt voi! :*
Ti-l botez eu! foarte fericit Asa ramane, daa???
Of ce mi-ai inveselit ziua, te pup! sper sa nu fie alarma falsa scot limba foarte fericit

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.09.2011 6:13     citat 

Byu sa fie intr-un ceas bun daca rezultatul va ramane pozitiv sarut ,unde creste unul creste si al doilea,e un dar de la Dumnezeu si tre' sa-l primesti ca atare sarut

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 11 ani, 10 luni
Eduard: 10 ani, 2 luni

08.09.2011 6:35     citat 

Adriana, ma bucur ca se face mare si frumoasa. Poate faci si o poza la domnisoara s-o faci vedeta din burtica, pe-aici scot limba .
Voi va doreati un baietel?
Eu mi-am dorit tot baiat la al doilea ca sa aiba cel mare partener de joaca la masinutze si la fotbal scot limba

sus

Denunta
Raliu

Copii

08.09.2011 6:38     citat 

Sweety eu imi doresc muuuult un baietel sarut urm copil sper sa fie baiat, sa am si eu o nora foarte fericit

sus

Denunta
adrianaBuc

08.09.2011 7:26     citat 

byu, daca SC e pozitiv atunci esti gravida. Pacat ca nu era in plan, dar.. daca Dumnezeu a vrut acum sigur ara un plan. zambet

Karina, mi-ar fi placut un baietel, dar sincer chiar ca nu conteaza, sanatos sa fie copilul, ca eu si sotul il vom iubi oricum.

sus

Denunta
Byu

Copii

08.09.2011 7:57     citat 

Fetelor nu era deloc in plan un bebe acum, sunt destul de demoralizata, dar incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si daca e sa fie pe bune am sa ma adaptez si am sa mi-l doresc si pe al doilea pt ca vreau sa fie la fel de dorit si de iubit ca IUlian, pt ca el nu are nici o vina.
O sa imi fie greu, dar asta e, asta a fost planul lui Dumnezeu, cum ati spus si voi, e o binecuvantare de la El.

sweety esti o scumpa, ma bucur ca te bucuri pt noi, eu nu prea foarte fericit dar o sa imi revin probabil, e doar un soc prea mare pt mine acum pt ca nu ma asteptam, nu mi s-a intamplat niciodata sa raman gravida daca nu sunt la ovulatie si imi cunosc corpul de atata timp foarte fericit
Dar sa stii ca acceptam propunerea daca e sa fie cu ochisori, esti o scumpa!!!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: