· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 220
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 220     
adrianaBuc

08.09.2011 8:42     citat 

Eu sunt suparata tare. Au iesit analizele de sange ale Rebecai si pare ca are paraziti intestinali trist Abia marti ajung la medic si o sa ii fac si coprocultura. Sunt tare demoralizata, ca sigur o sa ne dea tratament pentru toata familia si cum eu sunt gravida... Uf! Ce ma enerveaza! Mai ales ca eu sunt tare atenta cu tot ce baga in gurita si cu manutele murdare. trist

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

08.09.2011 9:03     citat 

buna seara fetelor!

imi pare rau pt puiutii bolnaviori trist multa,multa sanatate

waw byu..ce-am citit surprins surprins surprins Felicitari mamico!! si eu cred ca testul SC nu da gres trag cu ochiul

mada.ce frumosi sunteti!!! iar Cadian pare atat de mare surprins zici ca are 3 ani zambet

va pupam sarut

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 6 luni

08.09.2011 9:06     citat 

Byu ma bucur mult ca esti optimista..asa si tb..Cineva imi spunea ca cu fiecare copil a primit si mai mult noroc de la Doamne Doamne...Le aranjeaza El pe toate si o sa fie bine sarut
Si eu tocmai ma gandeam sa incep si eu sa folosesc calendarul...dar se pare ca dupa nastere se mai schimba lucrurile prostit

Adriana daca nu e baiat..o sa ai doi cand se vor marita fetele.. scot limba ..Sau poate mai incerci si a 3 a oara...A treia incercare nu am auzit sa dea gres foarte fericit

Raliu sa ai o nora [e care sa o iubesti nu? scot limba zambet

luara acusica trece saptamana si vine si Ana.. zambet Vrem poze cu bebe scot limba

Manu La Multi Ani tatalui tau

Karina sincer ma bucur sa aud ca nu conteaza educatia de pe acum...pentru ca eu nu prea ma stresez cu ea...Matei se urca pe masa mai nou..Bine..acum depinde si de copil...Eu la el am observat ca cu cat ma agit mai tare cu atat e mai rau...Acum parca a lasat-o mai moale cu pamantul de la flori si cu pietricele rad ( adica o bucatica de pamant si nu un" kg" si tine o pietricica in gurita nu isi mai umple gura rad )..Astept sa mai creasca si sigur va renunta la obiceiurile astea..Deja mananca mai binisor...face mai putina mizerie...Si uite asa creste si se duc problemele noastre..
Insa eu sunt cu nervii la pamant imi dau seama..Azi am facut o criza de nervi de nu m-am recunoscut...Si aiurea ca acum chiar totul este spre bine....iar Matei m-a vazut si a plans...Ma simt asa rau ca mi-am speriat baiatul
...Pana acum am evitat discutiile cand chiar erau necesare...chiar nu stiu ce e cu mine trist Imi vine sa imi dau una in cap

Danutza eu abia astept sa inceapa Edi scoala...sa ne mai povestesti ce perlute mai zice scot limba

Mada dar tu parca esti sora mai mare nu mama lor zambet

Off ce e cu atatia bolnaviori...sanatate tuturor copilasilor sarut

Anca pe unde umblati fetelor?

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 6 luni
Irina Maria: 9 ani, 5 luni

08.09.2011 9:09     citat 

claudis, ione va multumesc, eu sper sa nu fiu, cu toate ca la toate 3 testele mi-a iesit a 2 liniuta f putin vizibila. Sa vad de acum, eu tot mai sper ca o sa imi vine menstruatia in final. Nu stiu cum m-as descurca cu 2 si as fi vrut sa treaca mai mult timp pana il fac pe al doilea.

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 7 luni

08.09.2011 9:18     citat 

buna seara.
am auzit o veste buna, ...., ma bucur pt. tine Byu, sa dea DD sa fie bine pt. toti, si bucura-te pe deplin, caci cineva acolo sus are grija sa le randuie pe toate.
si eu imi doresc inca unul, dar sotul nu mai vrea, eu tot sper ca ma ajuta DD sa fie pana la urma cum vreau eu.
Ce mare s-a facut Casian, si ce frumosi sunteti toti 3, mami cu doi feciori.
Krmnn, concediu placut sa aveti, o duceti si pe Sofia? legat de vorbit si eu zic ca e bine de mica sa inceapa cu mai multe limbi. la noi , eu sunt singura care vorbesc romaneste cu Bria, in rest, sotul si socrii ii vorbesc germana, ea intelege absolut tot in germana, tot ce i se spune pe nemteste face, doar ca inca nu vorbeste, spune atat: Ia si Nein, sper ca am scris corect.
nu mai stiu de cine am citit ca e bolnavior, dar eu dorec sanatate tuturor bolnaviorilor.
si Bria a fost tare maraita azi, iar acum spre seara a facut temperatura, a ars rau, dar nu i-am luat-o, i-am dat Panadol si Oscillococinum, nu tuseste , nu ii curge nasul, posibil sa fie caninii, caci si cand a baut lapte si-a bagat degetelul in gurita pe langa biberon si apasa pe gingie.
Adriana-buc, sa fie sanatoasa micuta sau micutul, era frumos sa aveti pereche, dar asta e,...., ai noroc daca e fetita ca ai hainute de la cea mare.
fetelor , legat de viermisori, si la nepoata mea cea mare i-a gasit giardia, oare daca Bria a fost in contact cu ea destul de des trebuie sa faca ceva tratament, caci familia stiu ca trebuie.
Luara, cum mai esti mamico?, ce face puiutul tau, nu ne pui poze cu el?

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 7 luni

08.09.2011 9:30     citat 

fetelor, stiu ca ati mai scris,...., ce trebuie sa fac sa vad poza la avatar, caci nu imi apare. atunci nu am retinut caci nu eram interesata, va rog sa-mi spuneti, mersi.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 9 luni
AURA MARIA: 11 ani, 2 luni

08.09.2011 9:41     citat 

----------
adrianaBuc a scris:
Eu sunt suparata tare. Au iesit analizele de sange ale Rebecai si pare ca are paraziti intestinali trist Abia marti ajung la medic si o sa ii fac si coprocultura. Sunt tare demoralizata, ca sigur o sa ne dea tratament pentru toata familia si cum eu sunt gravida... Uf! Ce ma enerveaza! Mai ales ca eu sunt tare atenta cu tot ce baga in gurita si cu manutele murdare. trist
----------

Ce fel de analize sunt astea?I-a luat din vena sange sau din degetel?vreau si eu sa le fac la amandou ca coprocultura asta...da greu pozitiv la paraziti...si mi-e mila de aura ca se tot chinuie cu durerile de burtica

Felicitari Byu!Daca D-zeu asa a vrut inseamna ca asa trebuie.e putin mai greu la inceput dar e minunata diferenta mica de varsta intre copii,sunt mai apropiati,comunica mai usor...eu asa vad la ale mele si pot sa fac comparatie si cu alte cazuri unde cu cat diferenta de varsta e mai mare cu atat copii par sa aiba mai putine in comun(NU dati cu rosii,e EXCLUSIV PAREREA MEA!)

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 6 luni

08.09.2011 10:10     citat 

Byu daca te face sa te simti mai bine...eu sunt un pic invidioasa...ca tot mai multe mamici care nu au deja doi copii ..raman sau au ramas gravide..iar eu desi imi doream un sg copil...il iubesc atat de mult pe Matei ca parca nu imi ajunge unul...dar imi dau seama ca nu sunt in stare...adica cred ca as ajunge la nebuni... rad ..
Sper sa mai treaca timpul si cine stie...sau poate un accident asa ca al tau si as rezolva problema scot limba

Off vb de viermisori..abia astept sa ii fac si eu analizele lui Matei...sa vb . cu doctora sa facem si pt asta..ca atatea baga in gura... prostit

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 2 luni
Eduard: 11 ani, 5 luni

09.09.2011 1:02     citat 

Pt viermi analizele de sange: eozinofile: daca sunt pozitive atunci copilul are paraziti intestinali sau alergie, asa ca tot examenul coproparazitologic e baza.. Dus scaunul din doua in doua zile la analiza timp de 2 sapt trag cu ochiul . Jale, stiu! Dar daca iese eozinofilul pozitiv si are si alte simptome evidente:dureri de burta, paloare a fetzei, etc..atunci se merita sa duci scaunul pana iese pozitiv, ca sa vezi ce fel de viermi are: giardia, oxiuri, etc

Daca gresesc sa ma corectati!

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 11 ani, 3 luni
Jacob: 11 ani, 3 luni

09.09.2011 1:34     citat 

Hello fetele !!!

Am intrat sa va citesc si tin sa te felicit byu mami...stiu ca esti speriata si poate te gandesti ca iti va fi greu si cu 2 si poate si financiar dar daca e sa fii important e sa fiti sanatosi si restul le faceti incet, incet. Va urez multa santate si daca e bebe mic la tine in burtica fi fericita, caci asa a fost sa fie.

Ma duc sa mananc ceva rapid si ma bag in pat. E doar 7:30pm la mine, abia am culcat piticii dar nu mai pot de somn, sunt franta.

Noapte buna.

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 18 ani, 8 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
11 ani, 1 luna

09.09.2011 9:19     citat 

buna fetele:)!
in primul rand byu stiu mami cum te simti dar daca esti totusi gravidutza bat pariu ca tot vei fi o mamica minunata si pentru al 2 copilas si tu si sotul va veti bucura de el va asigur..........si eu cand am ramas cu David a fost o sarcina neplanificata,si am plans enorm ca nu stiam cum ne vom descurca dar vezi tu Dzeu e mare si ti intinde maini de ajutor de unde nu te astepti .......multa putere si multa dragoste va doresc si un bebel sanatos:) zambet
Claudis in mod sigur am sa va impartasesc perlutele de scolar dar pana una alta hai sa va zic una fresh:
tati si eu povesteam cat de lung ni se parea drumul de la hunedoara pana aici la medgidia cu masina ,la care Edy zice
-Daaaaaa tin si eu minte ,ce obosit era tati atunci apoi sta o perioada si se gandeste dupa care spune
-oh ce vremuuuuuriiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!! rad rad de parca ar avea 80 de ani:))
pup bolnaviciosii si le doresc sanatate
fetele va pup si pe voi ,mie imi e dor de cris trist

sus

Denunta
adrianaBuc

09.09.2011 9:29     citat 

neata

claudis, nu ma gandesc la al3lea. Nu ! Nu! Nu mai trec prin primul trimestru inca o data. Mi-a fost suficient!

sus

Denunta
adrianaBuc

09.09.2011 9:44     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:
Pt viermi analizele de sange: eozinofile: daca sunt pozitive atunci copilul are paraziti intestinali sau alergie, asa ca tot examenul coproparazitologic e baza.. Dus scaunul din doua in doua zile la analiza timp de 2 sapt trag cu ochiul . Jale, stiu! Dar daca iese eozinofilul pozitiv si are si alte simptome evidente:dureri de burta, paloare a fetzei, etc..atunci se merita sa duci scaunul pana iese pozitiv, ca sa vezi ce fel de viermi are: giardia, oxiuri, etc

Daca gresesc sa ma corectati!
----------

plang sau sunt foarte trist din 2 in 2 zile? mama! o sa aflu saptamana viitoare ce facem mai departe. Sunt contrariata de faptul ca in afara de noptile agitate - care pot fi si din cauza de masele - nu are nici un semn de vreun parazit. O sa vedem...

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

09.09.2011 10:12     citat 

Nici David nu a avut vreun alt simptom decat noptile agitate, insa au aparut si durerile de burta tarziuuu, cam dupa vreo 2 -3 luni socat

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

09.09.2011 10:20     citat 

Adriana, sarcinile mele amandoua au fost cu pb si groaznice. La David pana in luna a 5-a, inclusiv, vomam mult. La Edi am avut dureri f mari in ultimul trimestru, dar ideea de a mai avea un pui in viata noastra ma face sa suport, cu toti nervii de rigoare ca numai eu trec prin asta si sotzul nu. Nu mai zic ca am ramas cu sechele fizice pe viata in urma sarcinilor.
Chiar si noptile nedormite cu treziri din sfert in sfert de ora nu am conving sa dau inapoi. Eu, in sinea mea, inca mai sper ca nu am incheiat capitolul asta. Am eu asa senzatia ca abia dupa al treilea copil o sa ma simt pe deplin implinita, poate si din cauza ca noi am fost 3 copii la parinti (3 fete scot limba ), si uite-asa imi zic ca mai "incape" inca un baietel in viata noastra sarut .

Tu gandesti acum asa ptr ca traiesti intens momentele astea, insa dupa ceva timp, dupa ce vei fi nascut si va creste si bebe2, te vei gandi macar asa , fugar: "ce-ar fi daca..." sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: