· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (358)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul viitoarelor burtoase (358)     
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 11 luni
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

15.09.2011 7:44     citat 

Neata fetele sarut
ELSYCUTZA esti de belea,ce putere ai,jos palaria.
Eu nici macar nu am nascut si ma gandesc sa mai astept un pic pana la bb2 iar tu deja te gandesti la al patrulea!
IVA ma gandesc ca dr. asta al tau trebuia sa lase vorba in caz ca era nevoie de el,sa lase ambele nr.de telefon.Si ca medic nu cred ca e normal sa tina telefonul inchis,sunt urgente,cum a fost cazul tau,eu cred ca ii ziceam vreo doua rad
Acum bine ca ai nascut tu cu bine! sarut

sus

Denunta
iva

15.09.2011 9:47     citat 

Stai linistita ca i-am zis... rad rad mi-a zis ca-i era descarcat unul din telefoane si trebuiau sa-l sune pe celalalt numar...dimineata a facut circ prin clinica, dar pe mine cu ce m-a incalzit? doar faptul ca mi-am vazut feciorul bine si scump si-mi aduc aminte bine prima reactie a lui de acceptare a mamei...cand a ajuns la mine in brate imediat dupa nastere a incetat din plans si s-a gugurit la mine...a fost cel mai frumos sentiment. sarut sarut sarut

sus

Denunta
georgette

Copii

15.09.2011 9:53     citat 

IVA rad rad rad esti tare,bine ca i-ai zis!
Vai ce emotii ma trec cand povestesti,i-am zis lu' al meu ca eu am sa plang
cand am s-o vad...

sus

Denunta
iva

15.09.2011 9:54     citat 

La Ana imi venea sa plang...acum eram doar super fericita, am fost mai atenta la detalii... rad

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

15.09.2011 10:01     citat 

Georgette, daca acum iti imaginezi ca ai sa plangi, atunci acolo o sa curga rauri rauri scot limba Eu nici nu m-am gandit la asta si cand mi-au adus-o la pupat, m-a apucat plansul de-abinelea acolo pe masa de operatie de nu ma puteam opri. Oricum sunt momente unice, la mine cred ca a fost cea mai frumoasa zi din viata jenat .

sus

Denunta
corinush86

15.09.2011 10:24     citat 

felicitari iva pentru baietel...este o dulceata de flacau...sa fie sanatos si sa aiba parte numaid e lucruri bune cum de altfel iti doresc si tie si sa ai laptic foarte fericit
tania ma bucur foarte mult pentru tine...sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos sarut sarut sarut sarut
pupici tuturor sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

15.09.2011 11:43     citat 

geo, eu cand am vazut-o pe Rebe am ramas blocata; semana atat de mult cu sotul meu, parca imi era ciudat sa o pun la san, aveam senzatia ca imi alaptez barbatu' rad rad De plans... o sa vezi la fata locului. Eu am plans suficient in primele 3-4 saptamani dupa nastere - depresia postnatala s-a instalat bine de tot.

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani, 5 luni

15.09.2011 2:10     citat 

Iva, sa va traiasca bebelul frumos si scump!
Tania, ma bucur din inima pentru tine, sarcina usoara si fara probleme, sa aduci acasa un baiat frumos si sanatos si cuminte!

Elsy, pe mine m-a doborat Alex, ai un curaj teribil! Daca as mai avea unul singur cred ca as albi complet! rad

Adriana, asa am patit si eu dupa nastere, am plans intruna. Dar a trecut cu ajutorul lui bebe. Ma uitam la el si trecea supararea. scot limba

sus

Denunta
georgette

Copii

15.09.2011 2:51     citat 

Gata,am fost la dr.bebelina e bine,a crescut cat trebuie,inimioara bate bine,s-a lasat cam jos in bazin ca ma dor oasele dar mi-a zis ca nu e problema ca nu e neaparata nevoie sa nasc,doar sa fiu atenta cica la dop sau daca mi se rupe apa sa fiu atenta sa nu curga cate putin si sa nu imi dau seama.
Cred ca o sa imi dau seama chiar daca e primul copil,ca doar o sa ma simt uda nu? rad
Cat despre plans vorba ta GONZO,daca zic de acum ca plang atunci o sa izbugnesc rad
De depresie mi-e si mie un pic teama pt.ca o sa fiu singura,nu o sa fie nimeni langa mine sa ma ajute dar sper sa fac fata
foarte fericit

sus

Denunta
georgette

Copii

15.09.2011 2:55     citat 

ADRI esti mortala rad
Imi inchipui ce senzatie aveai cu "sotul"la sanul tau
rad

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 11 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 11 luni
am nascut deja!

15.09.2011 4:45     citat 

Salutare fetelor.

IVA sa stii ca asa a fost,nu am spalat calculatorul dar iti dai seama ca sotul meu m-a vazut cu coada ochiului,si de aia mi-am primit reclamatii.Dar totul e ok.Pupici la strumfi tau mic si scump si la fata ta si binenteles si tie.

Mari_d sa stii ca am baut si beau apa tonica (SCHWEPPES) si mi-a trecut si cand ma arde iar beau si tot asa.Iti multumesc o sa incerc si cu migdale.Pupici

Elsycutza felicitari mamico,te apreciez ca ai forta sa mergi inainte si sa mai faci inca un copil.Eu am zis ca la 7 ma opresc,mai mult nu imi pot permite,si inca nu il am pe primul,deci...visez prostit Mult succes pentru urmarorul si multi pupici tie si copilasilor tai scumpi.

Ralu_lidia mamica scumpa sa stii ca iti poti cumpara vopsea de par si totul vine ok,chiar daca mai faci unul.Daca tu zici ca Alex iti scoate par alb,e o asa dulceata de copil si tu zici ca e de ajuns,nu cred.Pupici la amandoi.

Daca voi plangeti asa la nastere,inseamna ca eu la nastere plang de fac inundatie in maternitate,eu am plans vreo 3 zile cand am vazut ca am ramas si nu stiam de unde sa ma mai adun.Apai la nastere cred ca fac mari probleme prin spital.

Azi astept uratii,poate s-au suparat si nu mai trec,ar fi frumos,nu?
Va pup pe toate.

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 3 luni
tepoasa mica: 9 ani, 2 luni

15.09.2011 5:26     citat 

Eu nu am plans deloc la nastere... eu am plans inainte de ciuda ca nasc la 34 de saptamani... atata m-a afectat chestia asta incat am facut o mare depresie
Eh ce mai conteaza bine ca pustiul a crescut mai greu mai cu probleme dar e ok acum. Sunt multumita cum a evoluat anul asta mai ales, s-a inaltat, a mai pus pe el cateva kg asa ca sunt fericita!

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

15.09.2011 6:12     citat 

Iva ,felicitari,sa cresteti mari!
Bine ai facut ca i-ai spus la medic,merita .Poti sa-i mai spui o data si cand mai mergi la controlul de 6 sapt scot limba

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 7 luni
Josefine: 16 ani, 7 luni
Lucas: 10 ani, 5 luni

15.09.2011 7:39     citat 

----------
Ioana_Leka a scris:
Salutare fetelor.

Elsycutza felicitari mamico,te apreciez ca ai forta sa mergi inainte si sa mai faci inca un copil.Eu am zis ca la 7 ma opresc,mai mult nu imi pot permite,si inca nu il am pe primul,deci...visez prostit Mult succes pentru urmarorul si multi pupici tie si copilasilor tai scumpi.

----------

pe la 7 m-as opri si eu scot limba

sus

Denunta
iva

16.09.2011 6:25     citat 

Buna dimineata

Ioana esti o dulceata... rad rad rad rad sa-ti dea DD cati copii vrei, eu ma opresc la 2...am si eu o varsta... jenat

Corinush, Adesofia, Ralu
...multumim mult....multi multi pupici sarut sarut sarut

Georgette ma bucur ca sunteti bine... Tudor tot timpul a fost jos si ma deranja daca mergeam prea mult... ma apasa simteam o presiune foarte mare, poate de aceea s-a grabit si a iesit la 38 saptamani... rad rad rad sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: