· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (358)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul viitoarelor burtoase (358)     
corinush86

05.09.2011 1:14     citat 

piperus si eu cand sunt depresiva asta fac...muzica la maxim si cant de zici ca-s concerte live din bamboo la mine in casa prostit prostit prostit foarte fericit

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 9 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

05.09.2011 2:00     citat 

Piperus mamica saru mana ca mi-ai scris.Eu un pic mai bine,de la acele dureri puternice acum nitel mai bine.Putin mai bine,nu am fost la urgente,am cazut ca o piatra aseara de somn,mama ce dormire spectacolara am facut eu aseara.Sunt obosita,nu sunt in stare sa fac nimic.Am niste dureri curioase sub burta si pe la spate,ba ma lasa ,ba ma ia,nu stiu ce s-a intamplat cu mine.Sper de bine.Pupici si tie.

Fetelor toate sunteti plecate?Asa e cum zice Corinush,ba la analize,ba la eco,ba nu stiu unde,haideti cu vesti bune si cu pozici cu bebeloi vostri.
Pupici la toate.

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 11 luni

05.09.2011 2:03     citat 

Ioana, prezent la apel foarte fericit
Sunt la birou, cu emotiile de rigoare cu prima zi de gradi

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

05.09.2011 2:15     citat 

Gaby2007 salutare,ce emotii cred ca ai,si eu m-am pus in pielea ta si a baietelului tau pentru 5 minute,mari emotii,sunt,imi aduc aminte si eu cand am inceput nu gradinita,ci clasa I,mama ce emotii.Pupici la amandoi.

Eu am o durere de cap fetelor,cred ca mi se rupe capul in doua,nu mai pot.Mama ce simptome tampite am eu,nu mai inteleg o boaba nimic.Sunt ametita,am niste dureri de imi vine sa ma urc cu capul pe toti peretii.

CYC mamica unde esti sa-mi dai niste sfaturi si niste pareri,si un curaj de a merge inainte.Eu nu pot accepta faptul ca ne-ai abandonat asa,noi te rugam din inima sa te intorci la noi.Te pup dulce.

Va pup pe toate.

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

05.09.2011 2:52     citat 

Fetele va intreb pe voi ca va pricepeti mai bine.
Ultimul ciclu al meu pe 19 august,cand pot sa-mi fac analizele la beta hcg?Dupa cate zile se cunoaste sarcina prin analiza sangelui la beta hcg?Multumesc pentru mine.

Pentru o prietena de a mea,insarcinata in 18 saptamani,i-a iesit analiza asa,si doctorul a zis ca nu e bine.Stiti ce inseamna,ca eu nu ma pricep.

IgM : 8
IgG : 5800

Stiti ceva de asa analize?Va multumesc pentru amandoua raspunsurile.

sus

Denunta
gaby2007

Copii

05.09.2011 2:59     citat 

mercy Ioana, in 5 minute am fugit la gradi rad
Cu beta nu stiu ce sa zic, stiam ceva ca in a 10-11 zi de la ovulatie. Poate fetele stiu mai bine (nu de alta dar ma tenteaza si pe mine scot limba
Dar, pt ce sunt analizele astea?

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

05.09.2011 3:14     citat 

fetelor,sa ma treceti si pe mine in clubul viitoare burtici ,in asteptare,
pup sarut

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 9 luni

05.09.2011 4:14     citat 

ioana analizele prietenei sunt toxolpasmoza nu?
iti raspund si aici,poate te ajuta site-ul asta,pe mine ma ajutat si adriana si apoi am citit si aici
http://www.sfatulmedicului.ro/analize/t...-si-igm_42

sa ma treceti si pe mine in lista de asteptare,si pe adesofia
[/b]

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

05.09.2011 5:01     citat 

Piperus multumesc ca mi-ai raspuns,eu nu stiu pentru ce facut ea analizele alea,sa-ti spun sincer,a facut mai multe nu numai alea,dar mi se pare o cifra mare 5800,si in acele tabele imi da anormal,deci nu ma pricep,cand va merge la doctorita va sti ea.Pupici

Eu vroiam sa va intreb pe voi are ceva de i-au dufastone?Nu cred ca afecteaza sarcina,asta daca e ,ca nu stiu sigur daca e,am niste cunostinte care am intrebat,si probabil ca toate sa-mi faca pe plac,imi zic ca sunt insarcinata,cu toate ca nu prea cred,tot analizele vor fi cele mai sigure.Daca iau dufastone nu are ce sa-mi afecteze,cred,poate chiar ajuta,si daca nu sunt cu bebe,o sa-mi vina ciclu,asa stiu eu.

Va pup pe toate.

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 9 luni

05.09.2011 5:06     citat 

ioana duphastonul nu afecteaza sarcina,in unele cazuri se ia si ptr mentinerea sarcinii ,contine progesteron,dar ptr ce iei duphaston?
ai vreo speranta sa fie bebe,sau crezi ca ar putea fi?

sus

Denunta
dianateo

Copii
Darius Gabriel: 9 ani, 7 luni
am nascut deja!

05.09.2011 6:19     citat 

ioana,dozarea de beta hcg se face la 14 zile de la ovulatie.atunci se vede sigur daca esti sau nu insarcinata.duphaston nu influenteaza sarcina negativ.te ajuta sa o tii .eu luam cate 4/zi.dupa aceea am tecut pe arefam

sus

Denunta
corinush86

05.09.2011 7:54     citat 

ioana dupa umila mea parere nu cred ca e bine sa iei...eu zic ca ar trebui sa lasi un pic organismul sa-si revina dupa chiuretaj...zic si eu...rau la bebe nu face dar nu stiu tie cat de bine iti face trist
gaby2007 cred ca am un pic de simt al empatiei sa ma pun in pielea ta foarte fericit ...nici nu vreau sa ma gandesc cat de emotionant a fost sa-ti vezi copilul la gradi...cred ca abia atunci realizezi ca bebelu tau a cam crescut si ca incepe minunata lume a invatarii si anume scoala foarte fericit

sus

Denunta
gaby2007

Copii

06.09.2011 6:54     citat 

da corinush, ma uit la el si nu-mi vine sa cred ce strengar este. Una peste alta a fost bine, nu a plans, a papat, a dormit. Ce e trist in toata povestea e , ca de acum toata viata lui va fi la program...gradi, scoala, servici trist
Sa aveti o zi minunata sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani, 3 luni

06.09.2011 7:18     citat 

Ioana, dupa chiuretaj este FOARTE bine sa iei progesteron, ajuta uterul sa se refaca - intareste peretii uterului care au fost traumatizati. In plus, regleaza si menstruatia si ajuta la ovulatie. Insarcinata acum nu cred ca esti, e prea devreme pentru simptome. Logic vorbind, ai 2 saptamani. Nu cred ca imediat dupa chiuretaj ti s-a dat voie sau macar ai putut sa faci sex. Eu o luna nu am avut voie...

sus

Denunta
corinush86

06.09.2011 9:06     citat 

buna dimi de la mine...
ralu_lidia ma bucur ca m-ai corectat foarte fericit eu ma gandeam ca e mai bine sa lasi organismul sa-si revina dar m-am inselat foarte fericit
gaby sa sti ca ai dreptate...deja e mare si va avea responsabilitati in funtie de varsta...acu e gradi mai tarziu scoala pe urma serviciul si familia si tot asa.... foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: