· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (358)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul viitoarelor burtoase (358)     
piperus

Copii
Adelina: 9 ani, 1 luna

08.09.2011 10:42     citat 

neata fetelor............
cam liniste pe aici unde sunteti toate...
ia sa auzim prezenta..........

sus

Denunta
corinush86

08.09.2011 11:47     citat 

io este prezent sarut

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani, 1 luna
Eric Andrei: 7 ani, 1 luna

08.09.2011 12:22     citat 

Uploaded with ImageShack.us
La Multi Ani celor ce poarta numele Maria,sa va aduca numai bucurii si multe impliniri! sarut

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

08.09.2011 12:31     citat 

Piperus,prezenta si eu,merci de cafea,dar azi am baut doar ceai,ca nu m-am simtit prea bine,se pare ca face figuri colecistul meu.
va pup,o zi frumoasa sa aveti

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

08.09.2011 2:54     citat 

Piperus prezent si eu ....sunt in zona ....noutati nu am ..............!

sus

Denunta
elsycutza

Copii
Elisa: 25 ani, 9 luni
Josefine: 16 ani, 9 luni
Lucas: 10 ani, 7 luni

08.09.2011 3:09     citat 

Multi ani Mariilor sarut
va tot citesc dar greu ajung sa postez, mai m a plesnit si o gripa , de fapt pe toti din casa , ca in reclama aia de la tv parca am ace in gat .

Vroiam sa va intreb, pe 23 mi a venit CM si la o saptamana am avut 2 zile dureri in burta jos, cum nu am avut niciodata ,putea fi ovulatia asa devreme? dar eu de fel aveam ovulatia la fix 2 sapt, sa se fi schimbat acum dupa sarcina? si daca inainte nu durea acum se poate sa simt?ca daca da am pierdut trenu, eu socotisem ca ieri -azi sunt la ovulatie.
Si cu gripa asta nu functioneaza sa mi iau temperatura dim ....

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 9 ani, 1 luna

08.09.2011 3:41     citat 

elsycutza poi nu cred ca e asa devreme,sunt 15 zile de la cm,nu asa socotesti ovulatia? depinde catezile ai intre cm-uri.Organismu se schimba,dupa o sarcina dupa un chiuretaj.......la mine asa a fost ,dupa primu chiuretaj, am inceput sa am dureri de sani sau spate cand imi venea CM-ul sau eu mai stiu sintome care inainte nu le aveam........

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 4 luni
tepoasa mica: 9 ani, 3 luni

08.09.2011 7:06     citat 

Corinush are pentru ca orice pregatire necesita si bani, plus ca luna asta sper ca va termina si sotul definitiv cu tribunalele, sper din suflet sa reglam situatia materiala ca o avem la pamant. Nici nu stiu cand m-a luat asa valul deodata sa ma gandesc la bebe... luna asta pas ca asa trebuie musai sa fie.
Am avut si o sa mai am niste zile agitate, pline de stres si vreau sa trecem peste perioada asta si apoi cand e ok cat de cat anumite chestii sa trecem la bebe.

Sunt suparata in general asa pe oamenii din jurl meu de peste tot din realitate ma refer, altceva nu au in cap decat bani si criza economica... numai conteaza dorintele, sentimentele, visele si am prins ura pe persoanele care imi tot spun ca tu nu ar trebui sa mai faci un al doilea copil, nu vezi ce vremuri sunt? cu cine il las dupa 2 ani? ei bine il duc la cresa si asta e, cand se imbolnaveste concediu medicalsi asta e.... ne vom descurca intr-un fel... eu nu-mi doresc decat sanatate acum.

O seara buna fetele

sus

Denunta
corinush86

08.09.2011 7:12     citat 

carme tu trebuie sa sti ce e mai bine...tu si sotul tau si nu mai ascultati pe nimeni...lumea vorbeste foarte muuuult si prost de multe ori...iti spun asta ca ai atins un punct sensibil si sunt pusa pe rau insa la mine nu are treaba cu bebelu...iti zic ca tot ce trebuie sa iti pese este familia ta...parerea sotului a ta si a copilului

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 9 ani, 2 luni

08.09.2011 7:34     citat 

buna fetelor sunt si eu prin zona va salut si va pup pe toate

sus

Denunta
corinush86

08.09.2011 8:29     citat 

alexa i-a venit rezultatul sotului?

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 9 ani, 8 luni

08.09.2011 10:27     citat 

La multi ani si din partea mea tuturor sarbatoritilor de azi! sarut sarut
Piperus, nu vreau sa te rascolesc insa trebuie sa-ti spun neaparat ca regret enorm pierderea suferita de tine plang sau sunt foarte trist ...ma bucurasem tare mult ca suntem gravi deodata trist te admir pentru puterea de a merge mai departe si iti doresc sa ti se implineasca cat mai curand visul sarut
Imi pare rau pentru toate fetele care au suferit....am fost mereu cu gandul la voi....Angy si tu ai fost greu incercata si ma bucur ca ai atata forta, sunt convinsa ca vei fi mamica sarut
Adriana Buc...multumesc pt. invitatia la gravidutze...o accept bucuroasa daca ma primiti si pe mine....ce trebuie sa fac?

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 4 luni
tepoasa mica: 9 ani, 3 luni

09.09.2011 8:57     citat 

Neata

Da corinsuh, oricum inca dezbat problema momentna singura pentru ca pana la urma eu sunt cea care va duce greul fizic.
Azi m-am sculat cu gandul ca nu ar trebui vladut sa ramana singur la parinti, sa aiba cu cine sa se ajute, dar cred ca nu e un motiv forte momentan

sus

Denunta
adrianaBuc

09.09.2011 9:37     citat 

----------
mari_d a scris:

Adriana Buc...multumesc pt. invitatia la gravidutze...o accept bucuroasa daca ma primiti si pe mine....ce trebuie sa fac?
----------

doar sa spui ca vrei acolo si gata! sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 4 luni
Denis Costin: 9 ani, 8 luni

09.09.2011 11:06     citat 

Salutare si de la noi.
LA multi ani Mariilor pt ieri si Anutelor pentru azi! Sa va dea DD sanatate si multa fericire. sarut sarut
Super ocupata la servici, obosita si cam atat.
Nu sunt multumita de cum mananc cred ca mananc super prost si putin da nu am pofta deloc.
De 2 zile am niste arsuri de stomac ... rad cu sotul ca deja ii creste par lu bebe rad

Carmen-vladut - nu mai gandi atat lasa natura sa isi urmeze cursul. Daca e sa ma gandesc nu faceam nici primul copil. Dar acum gandeste ca eu am o problema medicala si e posibil 95% sa stau la pat 5 luni. Dar am si un copil de crescut. bani nu am. Sanse de a duce sarcina la final sunt 50%. Eu faceam 90% din treburile casei si acum sunt pusa pe tusa deja. Nu are cine ajuta si bani nu am sa platesc. ETC servici tocmai am prins un post pe care il astept de 2 ani si nu e momentul sa plec... dar cu toate astea am zis ce o fo o fi. Eu imi doresc un alt copil si merg mai departe indiferent de obstacole. SI pana acum nu regret. Multe lucruri care inainte imi pareau greu de realizat acum sunt facute, banii atunci cand ne ardea mai tare ne-a ajutat DD si am avut cat sa trec hopul etc. Important este sa va doriti un copil timpul perfect sa il faci nu va fi niciodata. Oricand dupa colt ne paste un necaz mai mare ca cel de azi sau o bucurie care sterge tot.
Nu mai planifica atat. Vrei un bebe nu te gandi ca ai sau nu bani ca e sau nu momentul. Daca il vrei il vei face si gata.
Pupici la toate fetele.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: