· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (358)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul viitoarelor burtoase (358)     
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 9 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

09.09.2011 12:15     citat 

Buna fetelor.
Scriu si aici ca dincolo nu prea mai intra multe fete,numai Lord mi-a raspuns si Buke.Sunt prea nedumerita si am zis poate e vreo una din voi care imi da o explicatie,ca incep sa dau numere,cred.

Eu ma simt ca naiba,am vise tampite noaptea.Am o durere de sfarcuri ca noapte ma trezesc de durere daca stau pe el,si-mi stau numai sus,ridicate si ma dorrrr de nu mai pot .Plus ca am o constipatie de nu ma vad,eu care mergeam zilnic la baie,acum am aceasta constipatie de 1 sapt,si mananc si supe si de toate,nu stiu ce sa ma fac.Nu mai inteleg o boaba nimic.
P.S. : Fetelor vroiam doua explicatii la cele doua chestii de sus,referitor la sfarcuri si la constipatie,de stiti voi ceva,dar va mai rog ceva,ma doare mult in interior cand ....cu sotul,nu stiu de ce,nu mi s.a mai intamplat,de ce oare?Eu va pup si astept niste sfaturi de la voi,Multumesc tare mult.

Pupici multiiii.

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani, 3 luni

09.09.2011 12:19     citat 

Asa m-am simtit si eu dupa chiuretajul de anul trecut cand am avut a doua sarcina oprita in evolutie. Organismului ii ia mai multa vreme sa se "prinda" ca nu mai este sarcina, apar dereglari hormonale in incercarea de a se regla. Durerile sunt cauzate cel mai adesea de inflamatii sau infectii...Durerile de sfarcuri sunt normale dupa o sarcina. Mergi la control la medic? Ar fi trebuit sa mergi de minim doua ori dupa chiuretaj la control+analize secretii+eco. Eu m-am dereglat f rau dupa chiuretaj, am facut chisturi...si iar tratament. Stiu ca ai vrea sa auzi ca e suspiciune de sarcina, dar eu nu cred, sincer!

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 9 luni

09.09.2011 12:49     citat 

IOANA si eu zic acelasi lucru ca aceste dereglari sunt de la chiuretaj,cum zice si ralu.........ii trebuie ceva organismului pana sa isi dea seama ca nu mai e sarcina,sanii si sfarcurile ma dor si pe mine ,cat timp a trecut de cand ai facut chiuretaju?si dupa cat timp ai avut contact sexual? sper sa nu te deranjeze intrebarea mea............
eu evit baile,fac doar dus ,macar doua saptamani sa treaca,iar contact sexual............hm poi am sa astept pana dupa primul ciclu,e cel mai indicat..........
burta ma doare si cand incerc sa fac ceva mai mult efort............

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

09.09.2011 1:03     citat 

Daca exista contact sexual inainte de cele minim 6 saptamani de abstinenta indicate pentru a se reface zona...atunci logic ca apar dureri, inflamatii, infectii. Interdictia nu e numai pentru sarcina, ca te poti proteja. Dar de traumatisme nu te poti proteja, fiindca e totusi o trauma chiuretajul. Eu cred ca v-ati grabit daca nu ati asteptat macar un minim de doua saptamani dupa chiuretaj. Zic minim doua ca atata am asteptat eu anul trecut si nu am patit nimic rau dupa aia. jenat Erau 6, dar am zis sa nu fiu asa categorica si extremista. foarte fericit Eu vroiam ca si voi o alta sarcina cat mai devreme...dar tot a durat 4 luni cu tot tratamentul din lume. Insa ma tot uitam la Danonino si imi spuneam ca se poate. Ea a ramas pana la primul cm si tare ma incuraja povestea ei mereu. scot limba

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 9 luni

09.09.2011 1:11     citat 

RALU daca iti aduci aminte si ADRIANA a ramas dupa o luna,pe mine asta m-a motivat dupa ce am pierdut,am zis sa fiu tare ca se poate.....
Dar la mine a durat muuuuuult mai mult trist
Pup fetele sarut

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani
tepoasa mica: 8 ani, 11 luni

09.09.2011 1:16     citat 

Lord_lesy esti prima persoana care imi spune-scrie ca daca vrei un al doilea il faci si gata... sa stii ca mesajul tau mi-a mers oarecum la suflet deoarece pana acum am auzit numai critici din partea tuturor... singura mea problema pe care mi-o pun acum este cu cine il las dupa ce face 2 ani ca la socrii pas total ei sunt mult prea bolnavi, nu mai au rabdare, ies uneori si discutii si ma lipsesc cu totul. La cresa ar fi o solutie dar sunt zile cand nu stiu cum am sa procedez... vom vedea cred ca e prea tardiv sa ma gandesc la treburile astea.
Sotul inca nu e pregatit pentru asa ceva, mi-a zis clar ca pana nu ne reglam partea financiara si sa rezolve si cu jobul cumva nici nu vrea sa auda. Bun, are dreptate, dar eu am o varsta nu pot astepta pana se regleaza si daca nu re regleaza imediat? o sa pot de acum sa-mi i-au adio de la alt copil.

Ma rog, sunt prea suparata pe subiectul asta ca sa-l mai dezbat, cum scria cineva undeva deciziile nu le iei scriind pe un forum unde nu cunosti cu adevarat persoanele respective.
Las un pic sa treaca timpul, luna asta macar.... vom vedea. Pentru constipatie ceai de musetel 3 cani pe zi. Iaurt daca suporti lactatele.

Ioana eu cred ca trebuie sa ai rabdare, organismul dupa un chiuretaj se reface uneori mai repede alteori mai greu... eu zic 2-3 menstre sa te protejezi si poti sa lasi liber la bebe... parerea mea sarut

Fetele undeva a-ti scris niste analize inainte de sarcina sau imediat dupa sarcina legat de infectii posibile avute in corp... le mai puteti scrie odata sa la notez si eu ca in luna viitoare cand merg la dr sa imi fac investigatii legate de stomac sa le solicit.
Problema stomacului meu: de cate ori merg la baie si fac treaba mare moale sau tare in afara crampelor am stari de lesin si ma dispera starile alea de lesin nu alta.
trist

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

09.09.2011 1:29     citat 

Carmen, ca si Lord iti spun ca daca ma luam dupa detalii si gura lumii, nu mai faceam niciun copil nicodata. Pe mine nu ma ajuta nimeni cu Alex si nici nu o sa ma ajute nici cand o sa aiba 20 de ani, nu doi... foarte fericit Soacra si mama sunt la 500 km distanta si chiar daca ar fi aici nu s-ar speti prea tare. Cu banii suntem ...in plop. Daca faci un calcul simplu, ratele depasesc salariile. Si ia ghici? Avem rate usor intarziate, copilul creste, e imbracat cu super hainute, are tot ce ii trebuie, la fel si noi, multumim lui Dumnezeu. Ne merge mai bine financiar de cand e bebe, mult mai bine.

Cate ironii si rautati mi-am luat eu cand cheltuiam ultimul leu pe analize si plangeam ca nu am un bebe...si ma tot intrebau :da ce, ai intrat la menopauza si nu ai copil, ce atata disperare? Nu vezi ca e criza, un copil nu il faci pe post de jucarie, e o MARE responsabilitate, trebuie sa fii in stare sa-l cresti (de parca nu stiam sau nu eram in stare... trist ) Nu te mai lua dupa nimeni, matusa mea are 55 de ani, fii-su are 35 si are bani, are vila, are relatii, job propriu care merge super si stii ce spune mereu? Mi-a dat Dumnezeu in viata tot ce mi-am dorit, dar daca ar fi sa mai fiu tanara as mai face un copil. O sa regret mereu ca nu l-am facut si pe al doilea...

Concluziile le tragi tu singura. trag cu ochiul

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 9 luni

09.09.2011 1:45     citat 

RALU esti o comoara,pentru mine ai fost un exemplu drept de urmat,nu te-ai lasat pana nu ti-ai atins scopul si taria de care ai dat dovada,jos palaria,ai dreptate in multe privinte sarut sarut sarut
CARMEN,sotul trebuie sa te inteleaga,un barbat poate face copii si mai tarziu dar o femeie.....mai greu.
Daca te gandesti la neajunsuri nu mai faci niciodata nimic,nimeni nu le are pe toate(vb. aici de oameni normali,nu bogatasi),nici eu nu am de toate,sunt plecata de acasa,nu avem casa noastra,nu avem nimic,aici stam cu chirie si platim o gramada de bani,eu stau acasa si traim din salariul sotului,nu zic ca ma plang pentru ca DD ne-a ajutat si nu ne-a lasat la greu dar spun ca ne-am descurcat asa cum am putut,am avut suisuri si coborasuri dar nu ne-am certat niciodata,am zis ca putem lua viata in piept si o sa reusim.
Cateodata plang pentru ca nu avem nimic al nostru,incercam acum sa ne construim si noi o casuta si cand vad ca in tara trebuie sa umbli cu acte de colo colo si nimanui nu-i pasa,te plimba de la un birou la altul si iti spun ca mai trebuie nu stiu ce si vor bani peste tot.....
In fine,nu asta conteaza m-am abatut de la subiect....
Spun doar ca daca ai intelegere in familie le poti face pe toate!
Al meu a zis asa:vreau 2-3 copii,nu conteaza nimic altceva decat familia,alt lucru nu ai de facut decat sa cresti copii rad ,nu te trimit la munca,nu zic sa aduci bani in casa,ne vom descurca.Atata timp cat sunt fericit alaturi de tine si copii nimic nu mai conteaza!
Deci se poate,numai sa ai curajul sa risti un pic si toate se vor rezolva cu timpul.
Asta este parerea mea,nu stiu ce sa iti zic sa te incurajez si sa ridici capul sus si sa zici:Sunt roman,deci pot ! rad

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii

09.09.2011 2:04     citat 

Georgette, pacat ca nu suntem pe alt site ca dadeam un super LIKE pentru ce a spus sotul tau. sarut

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 9 ani, 3 luni

09.09.2011 2:19     citat 

Tare mult te mai admir si eu mai Ralu...nici noi nu suntem deloc pe roze cu banii, insa daca as fi fost vreodata in situatia ta sa-mi depaseasca ratele salariile cred c-o luam razna prostit
Georgette ai un sot pe cinste, fetita ta va avea un tatic minunat....am o mare admiratie pentru barbatii care gandesc asa....din fericire am si eu un astfel de sot sarut sarut

sus

Denunta
carme_vladut

Copii

09.09.2011 2:20     citat 

I-am explicat si eu insa a zis lasa sa mai treaca un timp si il vom face si pe al doilea daca tu chiar ti-l doresti neaparat.
Eu il inteleg perfect si nu il mai presez sub nicio forma. Daca eu nu ma simt ok total normal ca nu e in regula.

Nu vezi ca e criza, un copil nu il faci pe post de jucarie, e o MARE responsabilitate, trebuie sa fii in stare sa-l cresti (de parca nu stiam sau nu eram in stare.. exact asta mi se spune mie cand pomenesesc de al doilea copil, mai ales de la munca... nu inteleg ca parca mi-ar da ei salariul lor sa-l cresc nervos

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

09.09.2011 3:37     citat 

Buna fetelor,va multumesc la toate pentru raspunsuri.

Ralu te pupa Ioana mult pe tine si pe baietul tau cel scump si drag mie.Iti multumesc pentru raspuns,pe 19 ma duc la doctorita,in Bacau sa vad ce-mi zice,m-am saturat sa ma vada astia de aici,sunt curioasa ce si cum e sau nu e.Adevarul ca dai niste raspunsuri de nota 10,bravo,imi place cum gandesti.Pupici

Piperus multumesc si tie pentru ca mi-ai scris,tu iti imaginezi ca eu nu vedeam ora sa vina ciclu si sa ma apuc iar de treaba,nu accept sa raman fara copil si uite asa am uitat prin ce am trecut si ma apuc iar de treaba,fie ce-o fi.Pupici dulci.Tu cum te mai simti?Cand mergi la doctor?Ai grija de tine.

Georgette si eu zic la tine,de ce sa nu incerc poate totusi se prinde repede,a ramas locul cald de la celalalt chirias,asa ca incercarea moarte nu are,nu?Felicitari sotului pentru cuvintele zise,eu cred ca sunt putini barbati care zic asa.Noi am zis pana la 7 copii,pot sa-i tin mai mult e mai greu,dar vezi tu ca nici unul nu am in brate,de asta stau si incerc ca nebuna.Pupici,cand ne arati si noua poze cu bebelina ta?

Carmen mamica,eu rabdare?Nu am avut rabdare 9 luni in burta la maica mea,si am iesit la aproape 7 si tu vrei sa am rabdare acum?Nu nu nu exista,sunt o fire incapatanata,cu cat mi se zice sa nu fac ceva eu cap patrat tot il fac.Iti multumesc pentru parera tau sincera.In legatura cu bebe,ai dreptate cine stie cand se va rezolva cu serviciul?Si problema nu e numai acolo e si in faptul ca esti sigura ca in luna asta faci sex neprotejat si si ramai?Nu stiu cum zice sotul tau asa ceva,la o adica unde mananca 1 mananca si al doi lea,nu?

Eu am zis toata viata mea,decat sa fac numai un copil,mai bine nu-l fac,scuza-ti-ma daca deranjez pe cineva cu aceste cuvinte,dar eu asa gandesc.Sunt singura la parinti si vreau sa va zic un lucru mai urat decat asta nu poate intalni un copil in copilaria lui,sa nu ai tu cu cine sa te joci,sa te sfatuiesti cand esti adolescent,sa plangi pe umarul fratelui/surorii tale sau altele si altele,nu stiu eu de asta am zis ca voi face si 7 copii ca sa am casa plina si sa nu sufere copilul meu asa cum am suferit eu de una singura.

Va pup pe toate si aveti grija de voi.

sus

Denunta
carme_vladut

Copii

09.09.2011 3:47     citat 

Ioana banuiesc ca tu stii despre ce situatie avem in momentul asta. Nu stiu daca ai citit vechile mele postari legate de accidentul sotului. Plus ca, noi dela luna luna ne imprumutam din cauza procesului pe care l-a avut.
Nu stiu daca ai avut zile s anu ai bani de paine. Eu am trait-o pe propria piele perioada asta si inca o mai traim. De asta exclus bebe2 pana nu vindem macar masina. Sper sa o vanda cat mai repede pentru ca nu stiu cum voi mai face fata. Nu as fi vrut sa scriu lucrurile astea pentru ca suna ca ma plang si ma victimizez. Dar, imprejurarile au fost de asa natura incat lucrurile au luat-o razna fara sa putem face ceva. Avem ceva salvari financiare dar sunt de durata.
Un copil cere pe strada cand mergi cu el mereu cate ceva si e nasol sa-i spui nu am bani asa cum i-am spus eu lui vladut ieri cand vroia sa=i cumpar o revista si numai stiu ce. SI nu este prima oara cand aude aceste cuvinte.
Dar, sper ca o minune in curand sa rezolve situatia cumva. Sper, sa iasa bine si recursul sotului. Sa finalizam lucrurile cu bine luna asta.
De asta am zis pas luna asta... inca mai este vreme pentru al doilea bebe asa ca am invatat sa am rabdare si sa nu fortez lucrurile.

Ies un pic pe afara cu piciul sa ma aerisesc nitel

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
7 ani, 9 luni
am nascut deja!

10.09.2011 8:01     citat 

Buna dimineata gagici,stiu ca e sambata si pe aici nu prea intrati voi in weekend.

Carmen draga mea sa stii ca te inteleg nu bine ci perfect prin ce treci tu acum,si sa stii ca trairile tale le-am trait si eu,de bine de rau al meu sot a cazut aici,unde aici te platesc nu te lasa ca pe un nimic.I-am zis de cadeai la mine in tara sau la tine erai mort deja de mult.Viata e grea si urata cateodata,dar vezi tu ca trebuie sa mergem inainte cu bine si rele.Am si eu momentele mele cand zic numai de copil nu-mi arde,si am atatea pe cap ca stau si ma gandesc ce-mi trebuie mie copil,nu e copilul care imi va rezolva problemele mele.Sotul meu e invalid 84% din corp,deci el e copilul meu acum,de el trebuie sa am grija.E greu de vorbit in numele tau,hai apuca-te sa faci copii ca asa e frumos,fiecare avem problemele noastre.Uite eu de 6 ani traiesc din pensia lui,nu ma pot duce la munca pana nu vad ca e mai bine,si ne taraim si noi,si avocatii cer bani si cauza nici acum nu s-a rezolvat.Am terminat primul apel si in loc de suma care trebuia sa ia adica pentru el e de luat 2 milioane de euro si pentru mine 400 de mii de euro,vin astia de la primul apel si-mi zic,nu ca de vrei iti dam 200 de mii. surprins surprins .Si uite asa ma duc la al doilea apel la Bologna si sa vedem noi acolo ce mama masii va iesi.E greu si ai dreptate numai de copil nu-ti arde acum.Eu te pup si sunt alaturi de tine.Cum e sotul tau acum?Unde si cum a cazut?Asta daca nu te superi sa-mi zici.O zi frumoasa sa aveti.

Fetele va pup pe toate,si vroiam sa va zic ca am niste usturimi si dureri de buric de nu mai pot,la cele care a-ti ramas sau sunteti deja insarcinate ati avut asa dureri de buric?O zi frumoasa sa aveti.

sus

Denunta
carme_vladut

Copii

10.09.2011 8:55     citat 

Neata fetele

Ioana am inteles ca nu ai citit vechile postari. Nu sotul a cazut , a facut un accident cu masina. El e ok fizic, psihic e varza un pic. Din cauza procesului legat de asta, am pierdut multi bani, multi incat am ajuns sa ne imprumutam de la luna la alta. Dar, ne revenim noi.
Sper dupa luna asta si dupa ce vindem masina sa ne revenim. Stiu ca nu e ok sa scriu asta pe un forum, dar uneori simti nevoia s ate descarci pur si simplu.
Sa aveti o zi frumoasa

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: