· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (358)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Clubul viitoarelor burtoase (358)     
adesofia

Copii
albinuta

12.09.2011 11:26     citat 

Salutari fetelor!
succes in noul an scolar si multe impliniri !
pupici sarut

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 3 luni
tepoasa mica: 9 ani, 2 luni

12.09.2011 12:06     citat 

Lord sa stii ca si la asta m-am gandit si eu. Ce as fi facut daca nu ii aveam pe socrii in cazul pustiului? sigur gaseam o solutie. Si oricum vb altcuiva daca nu as fi vrut sa presupunem sub nicuin chip bebe2 si ma trezeam accidental gravi ce faceam? doar nu il dadeam afara ca asa zice lumea sa fac.
Stii ar fi culmea luna asta cand am zis pas sa raman gravi... ca de regula asa se intampla socat

Multumim Adesofia sarut

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 6 ani
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
8 ani
am nascut deja!

12.09.2011 2:45     citat 

Buna fetelor.
Succes fetelor pentru piticii vostri,la scoala la gradinita sa aiba un an bun si cu note mari.Pupici la cei mici.

Eu nu stiu ce sa ma fac am arsuri pe piept de nu mai pot,de vreo 3 zile,am cate 2-3 ore pe zi arsuri,de la gat pana la stomac,de ma urc pe pereti.Si plus ieri ca nu imi ajungea numai arsura de stomac am avut si durere de cap de plangeam.Asa ma simt si balonata,si voi vedea acum pe 15 cand tre sa-mi vina ce si cum e cu mine,poate am un ciclu fara probleme,sau mai bine zis poate nu vine deloc domnul ciclu.
Ce pot consuma eu ca sa nu ma mai arda pe piept?Am mancat mar dar degeaba.

Va pup pe toate.

sus

Denunta
parfumdeorhidee

12.09.2011 7:31     citat 

Angy, te rog si eu sa ii transmiti lui CYC multa putere si sa nu se lase. o pup si o imbratisez cu drag!

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 6 ani
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
8 ani
am nascut deja!

12.09.2011 7:40     citat 

Buna seara fetelor.

Orhideea mea iubita cum te mai simti?Ce ne mai zici de analize?Totul bine?Cand mai mergi la doctor?Te pup dulce

Fetele vroiam sa va intreb pe voi care sunteti in tara.
Unde gasesc carti de facut comanda pe net?
Vreau sa-mi cumpar niste carti si sa vina pachetul acasa,sa comand si sa le iau acum cand ma duc in tara.
Va rog sa ma sfatuiti unde gasesc ne net de cumparat sau de comandat?

Va multumesc si va pup pe toate.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 2 luni
Denis Costin: 9 ani, 7 luni

13.09.2011 7:55     citat 

ioana sunt zeci de librarii online. Trebuie doar sa cauti cartile pe care le vrei pe google - si dai setare Romania - ca sa nu iti arate Italia.

sus

Denunta
corinush86

13.09.2011 12:54     citat 

UM 13.09
o saptamana frumoasa tuturor sarut sarut sarut

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 9 ani, 1 luna

13.09.2011 3:57     citat 

Fetelor sunt prin zona si eu sunt super busy si nu am timp sa va scriu valorile analizei sotului insa din ce am vazut eu comparativ cu cealalta sunt destul de bine , dar vreau si parerea voastra dupa ce le voi scrie. Deocamdata stau foarte prost cu banii si nu am timp sa merg sapt asta la medic sa vedem ce spune...pe sapt viiitoare dupa CM ne vom pune pe "treaba" si vom lupta puternic sa vedem doar ce spune si medicul ! Va pup pe toate dragele mele si va doresc multa sanatate.

sus

Denunta
iva

14.09.2011 7:13     citat 

Buna dimineata

In primul rand multumim din suflet pentru felicitari...sa va dea DD si voua cat mai curad o asa bucurie...va pup dulce.

Am scris povestea nasterii la gravidute si o pun si aici

Nasterea a decurs normal, doar ca iar am avut norocul sa nu fie prezent medicul care m-a urmarit toata sarcina nascand cu un medic rezident si cu moasa... noroc ca aveam experienta primei nasteri si m-am descurcat. Nasterea a fost relativ usoara, dupa cum va spusesem luni... de duminica am inceput sa elimin dopul gelatinos, apoi luni era deja cu sange...m-am dus la control medicul mi-a zis ca nu nasc ca colul e intact si ca e rigid...sa ma duc acasa ca mai stau o saptamana cel putin...m-am dus acasa am ajuns pe la ora 13 ...am mai facut cateceva prin casa si m-am pus in pat, iar pe la ora 18 fara cateva minute am simtit un poc si un junghi, apoi am vazut ca elimin apa...deci mi se rupsese apa...m-am spalat linistita si m-am dus la spital, nu aveam dureri...m-au internat la insarcinata ca sa nu stau in sala de nasteri daca n-am dureri zicandu-mi ca poate o sa inceapa durerile abia urmatoarea zi. Pe la ora 22 si 30 min au inceput durerile insa nu mari, la ora 1 noaprea m-au mutat la nasteri, nu eram dilalata decat 1/2 cm, dar eu le-am spus ca la mine o sa decurga totul rapid, la ora 2 eram dilatata cam 2 cm la ora 3 ...3 cm si mi-a facut clisma...apoi au inceput durerile groaznice, ma rau ca si la Ana cand m-au pus pe masa la 4 i se vedea caputul lui Tudor...moasa s-a impacientat...sa-l chemam pe medic...medicul avea tel. inchis... cand am auzit ....eu aveam dureri de impingere...ce sa fac am zis eu nasc si am inceput sa imping singura...cand au vazut ca nu e de gluma...ii zice moasa medicului rezident...va incumetati...el ce sa zica saracutul... si asa in 5 contractii am nascut...nasteam mai repede daca era medicul...insa nu-mi iesea din cap cum pot eu avea norocul de intamplari din acestea de doua ori? Dimineata a venit medicul...si-a cerut scuze...ca avea doua nr. de tel si trebuiau sa-l sune pe amandoua...etc ca nu i s-a mai intamplat asa ceva...pe mine cu ce m-a incalzit?...insa pentru mine a fost dureros...am plans de cateva ori si inca ma mai macina chiar daca nu vreau asta.

Piperus si marimutza...doamne ce rau imi pare ...DD sa va dea putere sa puteti lupta in continuare pentru visul vostru... sarut sarut sarut

CYC
nu stiu ce sa-ti spun...imi pare tare rau...barbatii cedeaza mult mai repede ca femeile, dar asta nu e o scuza...te imbratisez cu drag... sarut sarut sarut

Ce vesti rele...imi pare tare rau...sper sa se insenineze cat mai curand cerul si aici... sarut sarut sarut sarut

Am pus aici niste pozici

http://www.parinti.com/modules.php?name...02#1255602

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 6 luni

14.09.2011 9:11     citat 

Va anunt cu MARE BUCURIE II
Va pup pe toate!

sus

Denunta
iva

14.09.2011 9:38     citat 

Felcitariiii! Tania ...sa-ti dea DD un bebe sanatos si o sarcina usoara sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

14.09.2011 9:45     citat 

Tania, felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Ai vauzt ca DD nu te-a uitat si ti-a indeplinit dorinta cea mai mare? Sa te ajute si in continuare sa ia o sarcina usoara si la termen si un bb SANATOS si papacios. Ma bucur taree mult pentru tine.

Iva sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 6 luni

14.09.2011 10:08     citat 

Ms fetelor!

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 9 ani

14.09.2011 10:27     citat 

Tania felicitarriiiiii mamico,ma bucur atat de mult,chiar aveam nevoie de o veste buna pe forumul asta..........iti dai seama ca te asteptam cu detalii,sarci8na usoara iti doresc si la termen

iva te pup si sa va dea DDsanatate si numai bucurii,sunteti o familie foarte frumoasa

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 3 luni
tepoasa mica: 9 ani, 2 luni

14.09.2011 10:30     citat 

Taniaaaaaaaaaaaaaa te iubesc... in sfarsit o veste mareeeee pe forum
felicitari scumpoooooo sa ai o sarcina frumoasa si placuta... fara greturi, ameteli si probleme!!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: