· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128     
iva

01.08.2011 8:50   Povesti cu mame si aspirante zapacite - 128  citat 

Capitol vechi Povesti cu mame si aspirante zapacite - 127

Haideti la povesti sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 2 luni
cea mica: 10 ani, 6 luni

01.08.2011 9:11     citat 

neata tuturor
sunt chiauna si nici nu am avut un weekend prea roz
ma bucur ca a venit luni prostit
iva am vazut la tv ca s-a deschis un parc ceva la cheile turzii cu ponei si nu stiu ce ...parea interesant..stii cumva ce e acolo??scuza incoerenta scot limba
am vrea sa mergem peste 2 sapt intr-o plimbare inca nu am gasit pe net mai multe info (cum ajung acolo de ex)

sus

Denunta
iva

01.08.2011 9:24     citat 

Lucy habar nu am...eu sincera sa fiu nu mai am chef de mers cu masina nicaieri...pierd sange pe la hemoroizi si sunt foarte ametita mai noi...n-am ce sa fac am zis ca o sa iau vitamine pe langa fier ca altceva n-am ce face pana nasc. sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 15 ani, 8 luni

01.08.2011 9:48     citat 

neata, gagici sarut

hai, desteptarea, e luni, e 1, tre' sa fim in forma azi trag cu ochiul

eu am avut un w-e de tot kktul, scuzati expresia....mi-am strivit 2 degete in tren cind m-am dus dupa fata, m-am certat cu bunica-mea (asta vineri), am facut ordine in casa si pe urma am zacut simbata, iar duminica am pus-o de-o indigestie d-aia misto cu frisoane, voma si cufureala cum rar
la care mai adaugam si ca am adus fata pe-acasa cit sa-mi fie si mai dor de ea (simbata dimineata a plecat cu taxo la mare si-o mai vad iar cind o duc eu la mare) si ca planurile mele cu un w-e romantic au ramas la stadiul de vise de noapte si avem tabloul complet

nici macar furioasa nu mai sunt...mda...unde-i tei, ca ea e optimista de obicei? zambet

sus

Denunta
iva

01.08.2011 9:56     citat 

Zuza multam de cafea...imi pare rau de w-e.... ma simt prea ametita sa-ti dau de la mine putin optimism, dar poate intra tei rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

01.08.2011 10:03     citat 

iva nasol...si eu m-am indopat cu vitamine in timpul sarcinii luam cate 7 pastile pe zi+fiole de fier...si da exista multe "bucurii" ale sarcinii care te termina uneori si fizic si psihic...hai curaj ca mai ai un picut si gata..gandeste-te ca in curand o sa fii cu bebe in brate , si uiti de toate sarut
zuza draga mea...ce sa zic decat ca te compatimesc chiar ai avut un weekend de pomina credeam ca numa mie mi-a mers rau..tu m-ai depasit scot limba socat
is intr-o stare colega cu depresia....si ma simt si fizic rau (din cauza asta)
si io's cam singura care iau in serios chestia asta si stiu ca nu e un moft ce imi trece peste noapte ochi peste cap dar na. socat ma gandesc la vorba aia (oare cine o fi inventat-o, nu stiu) ca ti se da numa cat poti duce..asa ca trag aer in piept si merg inainte socat
hai ca azi i luni sarut

sus

Denunta
iva

01.08.2011 10:20     citat 

Lucy scumpa de tine...ce draguta esti...psihic sunt ok...nu pot sa-ti explic ca totusi e forum public si naaaa... pierd sange si acum chiar nu e indicat si nu stiam de ce tot imi scade hemglobina si devin anemica stiind ca iau fier... dar acum macar stiu mitivul ... sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii

01.08.2011 10:35     citat 

iva???? surprins surprins surprins surprins of, saracuta de tine sarut sarut mai e putin, inca maxim o luna si gata sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

01.08.2011 11:56     citat 

da, rezist pe moment.... dar acum frica mea e ca sa nu lesin la nastere ca-mi vine sa lesin cand ma duc la toaleta...pana acum nu-mi dadeam seama care e problema pana ieri cand am vazut rosu...acum ma scuzati ca trebuie sa scriu asa... am crezut ca e de la tratament...de la gynipral ca scade tensiunea, acum nu mai iau gynipral si tot asa sunt, dar ieri am vazut...pana acum nu am bagat de seama...in dimineata asta din nou...deci e de la hemoroizi...

sus

Denunta
zuzalina

Copii

01.08.2011 2:30     citat 

inca putin...fi barbata, zoe! sarut zambet

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 5 luni
Christian: 12 ani, 10 luni

02.08.2011 1:26     citat 

Helloo , helouuuu foarte fericit
sunt p'aci , Zuzico , ce-i ....iti trebuie vre'una dupa ceafa sa-ti revii la normalitate ?!
Aaaaa, stai ca eram sa uit ....cu tine e altceva cool ....pey asta-i normal la tine ..... toate ti se'ntampla numa' tie . M-as fi mirat sa ai un w-e fara "peripetii" si sa incepi saptamana happy rad

Ana , eu am ramas trist ....si eu am facut hemoroizi in timpul sarcinilor ochi peste cap dar din fericire nu m-au " deranjat " decat dupa ce am nascut . La Steff am tras-o tare de tot din cauza durerilor , ohhhhh , nici nu vreau sa-mi amintesc . Statea pe langa pat , in toate pozitiile posibile si mai putin posibile pt un somn plang sau sunt foarte trist si nu rezistam decat cateva minute , apoi trebuia sa schmb pozitia ochi peste cap . Am avut mare noroc cu Steff ca a fost cuminte, el dormea si eu ma zvarcoleam pe langa pat ochi peste cap si foloseam supozitoare si unguent ( apa de ploaie) , pana mi-a dat cineva gaz jenat si am tamponat usor-usor .
In fine.....a fost groaznic , am omis multe ca sa nu te sperii dar sper din tot sufletul sa nu treci prin ce am trecut eu zambet .
Ai grija de tine, ai grija si la alimentatie , dulciurile si condimentele trebuiesc evitate trag cu ochiul

Lucy , sper sa-ti revii cat de curand ......trage aerul ala curat in piept , adanc , si expira tot ce ai pe suflet - vezi sa nu-ti perzi rasuflarea daca uiti sa te mai opresti trag cu ochiul ( fac si o mica glumita acum) sarut

Queen ..... te pup, doamna draga , mami de flacau !

Noi il avem pe tati acasa de duminica dimineata .... tragem de el in toate directiile rad mai ales Steff , care nu-l lasa nici la baie singur rad , maine sau poimaine vom pleca la socrella pt 2-3 zile iar sapt viitoare ne-am hotarat sa vizitam Ceahlaul foarte fericit ....cred ca ne vom caza in Durau .

Va pupacesc pe toate-toate ....in ordine alfabetica foarte fericit ....Zuzi , sa nu te supiresti , stii ca cei din urma vor fi cei dintai trag cu ochiul - la C trag cu ochiul

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.08.2011 7:12     citat 

neata tuturor
haideti la cafea
io's matinala ca de obicei (mama ce-as fi dormit macar pana la 8

sus

Denunta
iva

02.08.2011 7:21     citat 

Buna dimineata

Lucy multumim de cafeluta...foarte buna... sarut sarut sarut

Tei vacanta placuta la socrela trag cu ochiul sarut sarut sarut trebuie sa-mi dai un miel... scot limba

sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

02.08.2011 7:56     citat 

Bonjour fetele,

lucy multu' de cafeluta !!!

tei, distractie in mini-deplasare !

iva mami, zic si eu, poate ar trebui sa ii vorbesti ginecologului...Am avut exact acelasi lucru si am facut tratament local cu Daflon...Nu pot spune ca a facut miracole dar m-a ajutat mult in senzatia de inconfort si pierderi !

Hai curaj, mai e putin apoi totul va intra in normal !!!

O zi buna tuturor sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

02.08.2011 8:11     citat 

iva acuma mi-am adus aminte nu as vrea sa te sperii dar tin minte in spital am intalnit o graviduta care a spus ca din cauza ca avea hemoroizi ginecologul i-a spus ca nu are voie sa nasca natural. confuz

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: