· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (101)     
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 6 luni
Ilinca: 13 ani, 2 luni

16.09.2011 10:45     citat 

sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

16.09.2011 11:33     citat 

ziua buna
merci de cafelutza
hai ca am auzit-o si pe asta, na cadoul...da-mi cadoul. pai cum sa-i spui copilului e de la mosul dar ramane aici prostit eu as deschide o discutzie pe tema asta. ceilaltzi parinti sunt de acord cu asa ceva?
am dus-o ieri pe emma din nou la gradi, la noi nu se lasa cu plansete sau alte asemenea, se duce fata in clasa si gata. nici pa mami, nimic ......parca raman eu cu ochii dupa ea incercand sa-i fac cu mana scot limba
si noi am fost de cateva ori la ferma animalelor, e dragutz, animale de pe langa casa omului si loc de joaca. nu e rau

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 3 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani

16.09.2011 12:25     citat 

Bravo, Sara, Miru, Alesia, Emma,Ilinca!
Ferma animalelor? Suna bine, dar unde e amenajata?

Nici mie nu imi convine partea cu jucariile, mai ales ca acesti bani ii voi da in fiecare an. Din pacate, nu am avut sedinta cu parintii inca si ma gandesc ca, daca obiceiul s-a mentinut in timp, poate ceilalti nu sunt asa de revoltati ca mine... Intentionez sa le interoghez pe mamicile cu puiuti mai mari care au sunt inscrisi la aceeasi gradinita.

Sa aveti weekend placut!

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 2 luni
Luca Daniel: 11 ani, 4 luni

16.09.2011 12:29     citat 

Este tare aiurea sa lasi jucariile acolo, mai ales ca sunt aduse de mosul surprins

Ferma este undeva pe langa Cora pantelimon.
Marti avem sedinta cu parintii, sunt tare curiaosa sa vad ce ne cere.

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 13 ani, 4 luni

16.09.2011 12:44     citat 

Bun gasit!si multumesc de cafeluta! sarut
Si Alexia a mers toata saptamana la gradi,iar astazi imi spunea ca este tare obosita!Eu de luni voi duce rechizitele,si restul de pe lista,care costa in jur de 150.Parca v-am spus ca trebuie sa duc si jucarii la gradi,dar nu pentru mos,si ca sa dotam gradinita cu jucarii trist .

Stelyana,eu am admirat pozele,sunt superbe! sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii

16.09.2011 1:25     citat 

ama sarut

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 3 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani

17.09.2011 6:49     citat 

Am vesti proaste... Chris stranuta si arunca mucisori. Sper sa fie bine pana luni

sus

Denunta
stelyana

Copii

17.09.2011 6:51     citat 

si ai mei sunt cu mucozitati ochi peste cap
sanatate tuturor fluturasilor sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

18.09.2011 11:04     citat 

neatza buna,

Noi suntem bine, am scapat de tuse si muci. Vineri avem si noi sedinta cu parintii, vineri ne-au mai cerut cate 6 role de hartie igienica

Eu vineri am fost la Manastire la Prislop, a fost minunat, fara cuvinte. Sper sa-mi conving familionul cat mai curand si sa revenim. Cum am fost in grup organizat nu ne-am putut desfasura in voie, as fi stat toata ziua acolo, nu doar 2 ore.
Va urez o duminica frumoasa

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 4 luni

18.09.2011 6:28     citat 

buna fetelor...reusesc si eu sa intru dupa multe zile.....

la noi gradinita e un fiasco total...desi chiar nu ma asteptam avand in vedere ca ema a mers si anul trecut si chiar a fost foarte bine....

anul asta am inscris-o in botosani la program prelungit si plange de mi se rupe inima....miercuri si joi a plans in continuu toata ziua....nu vrea sa manance nimic...de dormit doarme dar cand ajung o gasesc tot cu ochii in lacrimi...educatoarele zic sa nu renuntam....dar sincer am mari dubii ca putem continua...joi dupa o zi intreaga in care a baut doar lapticul acasa dimineata mi-a vomat de cand am luat-o de la gradi pana a doua zi dimineata,...cand n-am mai fost la gradi ca am avut o inmormantare.....

in primele doua zile a stat cumincioara chiar mi-a zis pa cand am plecat nu a plans deloc...dar miercuri dimineata cand am dus-o a tipat din ttoate puterile s-o iau cu mine la servici ca ea nu vrea sa ramana.......

de spus nu spune nimic ca am tot intrebat-o....ieri mi-a zis ca i-a dat doamna o palma la fund fiindca l-a batut ea pe un baietel...dar nu stiu daca sa o cred ca are antecedente cu minciunelele.....

sper sa fie mai bine saptamana asta ca se schimba doamna educatoare....e de dimineata cealalta cu care facea nani si de care ema zice ca ii place.....

am citit tot din urma dar am o varza totala in cap.....

ma bucur pentru fluturasii care se adapteaza repede si carora le place la gradi....le uram curaj mamicilor care sunt in aceeasi situatie cu noi...si cam atat...fug sa afcem baita...ca de maine incepe iar cosmarul

sus

Denunta
stelyana

Copii

19.09.2011 8:21     citat 

buna dimineata zambet
ksde, o sa se obisnuiasca Ema, incet, incet, ce jale este si la noi la gradi de dimineata, iti vine sa-i iei pe toti acasa ochi peste cap
Ilinca nu plange, e vesela dimineata, nu face figuri, mananca,dar, spre pranz cand este obosita nu prea se mai intelege doamna cu ea zambet
cafeluta fetelor zambet

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 2 luni
Luca Daniel: 11 ani, 4 luni

19.09.2011 8:39     citat 

Buna dimineta zambet
Multumesc este tare buna cafeluta sarut .

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

19.09.2011 9:38     citat 

ufff, ti se rupe sufletul cand ii vezi sarut sarut sarut
Stelyana, mercy de cafeluta sarut

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

19.09.2011 9:44     citat 

neatza
stelyana merci de cafelutza
eu sunt cobza de racita si nu-mi trece nicicum, emma tuseste putin
gaby tu ce i-ai dat de tuse lui gaby?
mult curaj si fara lacrimi fluturasilor de gradinita

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

19.09.2011 2:45     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:

gaby tu ce i-ai dat de tuse lui gaby?

----------

am vrut sa intreb ce i-ai dat lui david foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: