· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (101)     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 2 luni
Luca Daniel: 11 ani, 4 luni

06.09.2011 10:17     citat 

Pentru Sara, am vorbit cu doctorita si ea zice sa il facem. Ea nu este decat pt vaccinurile obligatorii, dar asta ar fi important petru ca intra in colectivitate.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.09.2011 10:27     citat 

ah, nu este cumva vorba de hepatita B?

noi asta l-am facut si pentru acelasi motiv zambet

si subliniez ca pediatrul mi l-a prescris fara sa imi mentioneze ca nu este obligatoriu nervos , m-a indus in eroare faptul ca este amestecat cu alte 5 vaccinuri trist

Ultima modificare efectuata de catre ralu-mada la 06.09.2011 10:38, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
DANONINO

Copii

06.09.2011 10:35     citat 

Nu, de hepatita A.

sus

Denunta
DANONINO

Copii

06.09.2011 10:36     citat 

Nu, de hepatita A.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.09.2011 11:14     citat 

am citit cate ceva pe google, hmmm...

aici, unde sunt, problema e privita diferit, nu se vaccineaza decat persoanele cu risc (de exemplu ptr calatorii in zone endemice) , in plus vaccinul e valabil doar pentru 10-15 ani, dupa care e necesar rapelul.

ce sa zic confuz hepatita e o boala periculoasa...iar decizia va apartine ; fa sapaturi pe net, forum, etc...informeaza-te cat mai bine inainte.

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

06.09.2011 1:48     citat 

Nino, nu stiu ce sa zic cu vaccinul. Ieri i-am mutat fisa lui la medicul meu de familie, care a tinut sa-mi precizeze sa nu cumva sa uitam de vaccinul de la 4 ani....sincer n-am indraznit sa zic ca n-as fi d`acord, dar mai avem un an la dispozitie.

Si noi punem pachetel pt micul dejun, e foarte complicat. Le asigura doar pranzul si gustarea de dupa-amiaza.
Ralu, cat de departe e gradi??? Mi se pare cam complicat plimbatul asta, dus-adus si iar dus-adus. Pupam cavalerul care merge la gradi.
David mai nou zice ca e baiat de 3 ani si nu mai bea cu bibe (uneori doar zice, ca de cerut inca mai cere sticla). I-am cumparat o cana(pe care si-a ales o) si i-am zis ca scrie pe ea" pt baieti de 3 ani" foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 6 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

06.09.2011 2:44     citat 

Buna,fetelor! sarut sarut sarut sarut
Eu n-am mai primit notificari,nu stiu ce are pc-ul asta! prostit
Cuscra Laura,a fost superb la nunta!Am pus cateva poze pe fb.A facut Andu poze si le-a cam facut aiurea rad Asa ca am putut alege doar vreo 6 rad Ne multumim si cu astea pana vin pozele fotografului. trag cu ochiul
Si eu am niste emotii de nu stiku de mine pt ca se duce si Mirunica la camin.La Andu m-am obisnuit foarte fericit .Sper sa nu planga Miru si sa stea .E si Alisia,poate la ele o sa fie mai usor pt ca sunt amandoua. trag cu ochiul
La Andu la camin au apa la dozator din acela cu pahare de unica folosinta si platim apa si paharele.Vine foarte putin de copil,cred ca 10 ron la 2-3 luni. trag cu ochiul

Ultima modificare efectuata de catre tato la 06.09.2011 3:11, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

06.09.2011 3:03     citat 

gaby, in general copii se inscriu la gradinita din cartier, insa eu nu am fost multumita de educatoare si l-am inscris la o gradi privata; e departe, cam la 30 de minute cu autobuzul zambet

tati il duce de dimi si dupa amiaza, eu cu Théa il luam la pranz si la ora 16.30 zambet

o alta optiune ar fi sa manance la cantina, insa prefer sa vad perso ce si cum mananca, pe viitor mai vedem.

la noi nu sunt crese decat pana la 2 ani zambet

asta e sistemul, in plus miercurea nu se face scoala/gradi scot limba...

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 3 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani

07.09.2011 1:09     citat 

Va pup. dragele mele!
Am incheiat si eu concediul si ne pregatim sa ne primim elevii. S-a anuntat o inspectie pe documente scolare in sept.-oct., asa ca suntem in priza toti. Aceasta inspectie ARACIP - se ocupa de asigurarea calitatii in invatamant - verifica documentele din ultimii 4 ani (desi ultima inspectie de acest tip a fost acum 2 ani ochi peste cap ). Nu ii intereseaza decat hartiile, in rest, ce facem la clasa nu conteaza nervos nervos nervos Offfffffffffff, birocratia asta............Si apoi se vaita ca nu sunt rezultate multumitoare la examene....Pai, daca sunt mai inportante hartoagele, ce treaba mai ai cu invatarea si predarea? Suntem de rasul lumii!!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

07.09.2011 1:17     citat 

Si noi mergem la o gradinita noua de luni. Vin si bunicii de la Valcea cu ocazia acestui eveniment prostit Am emotii din cauza lor pt. ca de regula o agita pe Chris foarte mult. Sa speram ca va fi bine.
Lui Chris ii trebuie incaltaminte de interior , schimburi (in caz ca se muldareste), pijamale. Trebuie sa platesc 15 zile in avans (150 lei) deoarece, zic ei, nu sunt bani de mancare nervos In plus,va trebui sa merg si cu 2 bidoane de 5litri de apa plata. La cealalta gradinita, plateam la inceputul lunii urmatoare fix pentru zilele in care fusese copilul, aveau apa plata la dozator pentru care plateam o suma modica (3 lei pe luna). In rest, si aici trebuie sa ducem saci de gunoi, pungi de plastic, hartie igienica, servetele de masa, detergent automat si manual, servetele de hartie la sul...si ce vor mai vrea pe parcurs, asta pe langa rechizite si fondul gradinitei.
Chiar simt nevoia sa stiu daca si la voi e la fel!!!!!!!!
Succes tuturor!

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

07.09.2011 1:46     citat 

sailor, cate un bidon de apa plata se va duce si la noi, prin rotatie. Inca nu stiu exact cum...in dulap va avea in permanenta un rand de hainute(de la sosete pana la pantaloni), cizmulite de ploaie, pelerina de ploaie. in rest nu stiu, voi vedea maine. Aici unde mergem e provizoriu pt sapt in curs, de luni incepem oficial la noua locatie

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 6 luni
MIRUNA: 13 ani, 2 luni

07.09.2011 2:48     citat 

Sailor,in clasa lui Andrei am dat bani pt zugravit,parchet,doua dulapuri pt haine,saltele si lenjerii,jaluzele verticale. prostit ,casetofon cu cd pt serbari ochi peste cap Ne-a mai cerut bani si pt calculator si televizor dar n-am mai vrut sa dam.Intr-adevar este clasa cea mai frumoasa si dotata din camin insa...totusi e cam mult.Bani dam luna de luna pt apa de la dozator,servetele ,hartie igienica etc.Rechizitele le cumparam la inceput si cand se termina mai dam bani sa cumparam altele.Asta este,traim in Romania,cica invatamantul e subventionat de stat ochi peste cap
Clasa Mirunei este jalnica,cred ca si acolo o s-o luam de la capat cu renovatul socat La Andu erau niste saltele pe care nu puteai sta,erau numai cocoloase.La fel cred ca sunt si la Miru si eu nu-mi las copilul sa-si termine coloana pe porcariile lor. nervos
Asa ca...sa avem cat de multi bani ca sa trimitem copilul sa invete carte rad

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 6 luni
Ilinca: 13 ani, 2 luni

07.09.2011 3:07     citat 

buna fetelor
la noi la gradi pt Ilinca ne-a cerut medicamente la cabinetul medical, asta la inceput, de luni vedem noi care sunt adevaratele cerinte ochi peste cap

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

07.09.2011 7:27     citat 

Dragele mele, ma "bucur" nervos ca problema invatamantului prescolar de stat este aceeasi peste tot... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
DANONINO

Copii

08.09.2011 6:37     citat 

Buna dimineata zambet

Deci pentru inceput trebuie sa duc un top de hartie A4 si folie protectie asta pt doamna directoare, medicamente pentru cabinet si mai vedem luni ce trebuie sa mai ducem ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: