· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (101)     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 1 luna
Luca Daniel: 11 ani, 3 luni

12.09.2011 3:46     citat 

Multumim de cafeluta zambet

Astazi a fost prima zi a Sarei de gradi. A plans la inceput, la 12 era un pic emotionata, dar cand am ajuns acasa a inceput sa turuie. Vrea sa mai mearga si maine, iar doamna este frumoasa rad

Eu am avut emotii cat casa, este pentru prima data cand ramane cu cineva strain.

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 16 ani, 5 luni
Ilinca: 13 ani, 1 luna

13.09.2011 8:19     citat 

buna dimineata zambet

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

13.09.2011 9:19     citat 

mmm, delicios...multumim stelyana zambet

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 1 luna

13.09.2011 9:36     citat 

neatza buna,

Stelyana, sarut
David nu vroia sa plece de la gradi, am ramas ultimii, iar de dimineata am fost primii foarte fericit

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 13 ani, 1 luna

13.09.2011 10:33     citat 

buna fetele...
bine v-am regasit...aseara am ajuns din concediu,nu am cuvinte..si-au meritat toti bani ,a fost super..anamaria a fost incantata,nu am mai scos-o din apa, a mancat f bine,s-a acomodat f repede doar ca nu a dormit nici acolo la pranz si pica rupta la 11 noaptea cu toate ca erau spectacole in fiecare seara care le cam pierdeam ca mergeam la nani...dar intr-un cuvant :SUPER...
nu am reusit sa citesc din urma dar imi revin azi si o s apun si poze..

mi-a fost dor de voi!!!!

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 6 luni
MIRUNA: 13 ani, 1 luna

13.09.2011 12:22     citat 

Buna,fetelor!Cuscra,multumim!Yammmiii!!! sarut
Ooof,la noi in grupa plang copiii de ti se rupe sufletul.Le ducem noi linistite pe fete si cand aud jalea aia la camin incep si ele sa planga. trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Mai trece cineva prin asta?
La baiwe wc-urile nu merg.Trebuie sa pui apa cu galeata rad ,ca in evul mediu.S-a dus Adi la adminitrator si l-au chemat pe cel care a renovat baiile,pt ca era totul in garantie.Sa vedem diseara daca au reparat. ochi peste cap
Oana,ma bucur ca v-ati simtit bine,inseamna ca a meritat sa asteptati concediul pana in septembrie trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 13 ani, 1 luna
Luca Daniel: 11 ani, 3 luni

13.09.2011 1:28     citat 

La noi tot la fel este, Sara a inceput sa topaie cand am intrat in curtea gradinitei, ca merge la doamna sa o pupe, iar la usa clasei plangea un baietel asa ca inceput si ea, dar nu a durat decat 3-4 minute atat.

sus

Denunta
oanasauer

Copii

13.09.2011 1:32     citat 

http://s542.photobucket.com/albums/gg42...1QQtppZZ16

poze fetele...

sus

Denunta
oanasauer

Copii

13.09.2011 2:04     citat 

tato..am vazut pozele de la nunta ..super frumoasa mireasa...si rochia sa nu mai vorbim...
pupam toti fluturasii care merg la gradi...sa fie cuminti si sa se obisnuiasca repede.. sarut sarut sarut ...am citit tot din urma si sper sa tin minte pana anul viitor cand mergem si noi... trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul
david si emma am citit ca sunt bolnaviori...off off...noi am avut un episod de rosu in gat chiar cu o sapt inainte sa plecam in concediu... trist trist trist ..dar ma bucur ca acolo nu am avut treaba..a fost ok
cred ca am pierdut ceva legat de oana oana....
confuz confuz confuz confuz

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 16 ani, 6 luni
MIRUNA: 13 ani, 1 luna

13.09.2011 2:30     citat 

Oana,multumim! jenat
Foarte frumoase pozele din concediu!Poate le pui si pe fb sa pot da likeuri scot limba sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
N-o dai pe Anamaria anul asta la gradi?

sus

Denunta
oanasauer

Copii

13.09.2011 2:53     citat 

le-am pus...sunt mai multe pe fb... sarut sarut sarut
inca nu..doar la anul...ne-am consultat si am convenit sa mai stea un an...avem cu cine sa o lasam si dc ne-a spus ca oricum in primul an sunt mai mult bolnavi si ca e mai ok de la 4 ani in sensul ca imunitatea e mai buna...cu cat cresc cu cat sunt mai usoare bolile care le fac,nu ca nu le va face dar sunt forme mai usoare...

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 2 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 1 luna

13.09.2011 2:59     citat 

stelyana merci de cafelutza
oana se pare ca va-ti simtzit tare bine ... frumoase locuri, frumosi protagonistii acestora sarut
sara, david se pare ca pt voi gradinitza nu e o sperietoare ci asa cum ar trebui un loc frumos plin de distractie trag cu ochiul
azi avem la gradi sedinta cu parintzii.....e ciudat daca va spun ca am emotzii confuz

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 1 luna

13.09.2011 3:05     citat 

alinuta nu, sincer eu abia astept sa ajung la gradi sa vad cum a decurs ziua. Desi nu imi fac griji din pricina lui David ci de bunul mers al grupei, cum se inteleg copilasii, doamnele. Incercarea de anul trecut a fost un cosmar, acum, cred ca mergand tati la munca voluntara a luat si el contact cu gradi, cu doamnele.
Oana, sarut sarut sarut ce frumooooooos

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

14.09.2011 8:24     citat 

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii

14.09.2011 8:36     citat 

neatzaaaaaaaaaaa
sa va spun cum a decurs sedintza de aseara de la gradi ...asta ca sa avetzi ce citi la cafelutza de dimineatza
ne-a tinut 1 ora jumate acolo
sa ales un comitet de parintzi, ni sa explicat conditziile de acolo mai pe larg: adica grupa mica nu au de niciunele asa ca multe trebuiesc cumparate: nu au jucarii sufuciente, nu au tv, nu au dvd, nu am nici paturi pliante pt toti copii inscrisi.... trebuiesc multe cumparate

pentru rechizite si alte jucarii ce la mai trebuie copiilor - 250 lei
pentru fondul gradinitaei - 100 lei
1 zi de gradinita = 11 lei
apa = 10 lei/luna
lunar: 2 servetele de hartie + 2 hartii igienice + 1 sapun lichid + 1 pachet servetele de masa.
saptamana viitoare vine teatrul de papusi = 7 lei biletul/copil
mancarea se gateste acolo sub stricta supraveghere si degustare a directoarei dupa normele prevazute de lege, daca avem sarbatoritzi nu se poate serba la gradinitza pt ca legea nu mai permite servirea prajituri/tort/bomboane sau alte asemenea in incinta gradinitei
copii se joaca, invatza, mananca si dorm in aceeasi clasa. dupa masa toti copii trec la baie unde se spala manutzele timp in care se deschide geamul, se aeriseste si se da cu aspiratorul. apoi se pun paturile si se doarme.
nu imi place ideea cu desenele animate in timpul programului, speram ca macar acolo sa scapam de ele .....
optionalele sunt engleza, germana, pictura, dans, muzica, karate.
este obligatoriu un optional foarte fericit si ar fi bine ca pt toata lumea sa fie la fel ochi peste cap asa ca sa ales muzica de comun acord ca le va prinde bine si la serbari
4 lei sedinta de 2x/saptamana
1 sedinta = 20 minute

cam asa e la noi ......................la voi cum e ???

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: