· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > fluturasii verii (101)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (101)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 13 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 9 ani, 4 luni

08.09.2011 8:39     citat 

AM UITAT DOar sa modific data nu e nimic de zis trist.

l.,cp3lkllssdf,k,hnnn /... . ./ / ///b/b /v/////V/nbbn033322222021112000011001100010

sus

Denunta
GRASANA

08.09.2011 8:40     citat 

trist

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

09.09.2011 7:08     citat 

neatza buna,

ieri ne-am distrat si cu putina febra, tuseste ca un ogar, dar sper ca pana luni sa ne mai revenim sa putem incepe si noi. Ieri a fost tati cu el pe la gradi (cea noua, la care va merge de luni) si nu il putea scoate d`acolo.
Mie groaza de iarna asta, dar cu ajutorul lui D-zeu vom trece cu bine sarut sarut

aa, LA MULTI ANI !!!!! Mariutelor sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii

09.09.2011 8:46     citat 

fetelor, sapt viitoare voi merge la Manastirea Prislop. E ziua patroanei si organizeaza o vizita la manastire si o seara sa o inoptam la Sarmisegetuza. Alinuta, poate imi dai mai multe detalii, stiu ca ai tinut tare mult sa ajungi la aceasta manastire

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

09.09.2011 9:47     citat 

ziua buna dragelor
iata ca de 2 zile nu am putut intra din cauza internetului trist
ieri a fost pentru noi prima zi de gradinita zambet care a fost un succes rasunator. emma a fost cuminte, nu a plans deloc, a papat tot singura (asta e o premiera), a dormit, sa jucat si a vorbit tot timpul (asta nu ma mira dar tot nu stiu cu cine seamana asa vorbacioasa) .... conform spuselor educatoarei. care va sa zica a fost un copil model. si eu care aveam inima cat un purice.
azi dimineatza, la fel .... emma fara emotzii sa dus cu educatoarea de mana la clasa, nici nu ne-a spus la revedere, fuga la copii la joaca foarte fericit
ma bucur ca nu e traumatizant pentru ea.
daca trece si de saptamana viitoare cand or sa vina mai multi copii..m-am linistit de tot.

inca nu stiu care sunt toate "cerintele" gradinitei dar deocamdata va pot spune ca am dus
2 buc prosoape de bucatarie
1 hartie igienica
1 pachet servetele
1 sapun lichid
banuiesc ca astea trebuie lunar. si tot lunar platim 35 de lei pentru paza gradinitei, taxa care se plateste si vara cand ea nu functioneaza ca doar gradinita trebuie pazita.
nu mai stiu cat costa optionalele ...dar stiu ca macar un optional este obligatoriu foarte fericit foarte fericit foarte fericit
mai multe despre taxe si ce trebuie dus probabil voi afla saptamana viitoare cand se va programa sedinta cu parintzii.
copii dorm in aceeasi clasa unde se joaca, niste panouri se lasa in jos si se fac pat, apoi se ridica si ramane spatiu de joaca.

una peste alta gradinita arata destul de bine, are o curte maricica, frumoasa, cu alba ca zapada si piticii, cu topogane si leagane (nu stiu cat de mult ii scot in curte). inauntru pare curat si vesel.

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 13 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 9 ani, 2 luni

09.09.2011 10:00     citat 

gaby imi pare tare rau ca sunteti bolnaviori, sper sa fie ceva usor
noi de la intai am inceput cu tratamentul de imunizare, sper sa nu fie prea traumatizator pentru noi acest prim an de gradinita

gaby eu am tinut mortzis sa ajung la manastirea Prislop dupa ce am citit despre parintele Arsenie Boca, despre ce a facut el in timpul vietzii, minunile sale .... parintele este ingropat acolo in curtea manastirii Prislop. eu am ajuns sambata acolo si era destul de aglomerat, multa lume ... dar am avut un sentiment foarte puternic acolo, in preajma mormantului sfantului parinte Arsenie Boca.
as vrea tare mult sa ma intorc acolo, intr-o zi in cursul saptamanii cand nu e asa aglomerat sa pot sta mai linistita

sus

Denunta
gaby2007

Copii

09.09.2011 12:07     citat 

noi cred ca vom merge vineri pe 16, vom vedeam ce va fi avand in vedere ca mergem vreo 30 pers.
Se pare ca intrusii isi fac simtita prezenta, aveam asa un sentiment ca luna asta va fi cu noroc trist trist trist Ce ma nelinisteste e ca vin cam repede (la 25 zile) luna trecuta la 31 zile...nu am avut pana acum probleme, veneau aprox la 28

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

09.09.2011 4:28     citat 

gaby, imi pare rau trist

sanatate multa zambet

eu ma minunez cat de mult material se cere in Ro pentru gradi....adica nah, s-a ajuns chiar pana la mobilier si zugravit surprins ???
trist....

parca pe vremea noastra nu era chiar asa ochi peste cap

noi suntem ok...inca in perioada de acomodare, plange cand il ducem de dimi..sa speram ca o sa fie ok pe viitor! Are un comportament normal, avand in vedere ca am fost chiar "legati" pana in prezent si nu l-am lasat cu nimeni...

am un sentiment tare placut de dimi, cand thea se trezeste si il cauta prin casa sarut

....si sa va zic ca in sfarsit am primit (de la un invitat), filmuletul cu dansul de la nunta, sunt mai mult decat incantata...eram stresata ca o sa ma impiedic in rochie, dar a fost sublim sarut sarut sarut

pentru cine doreste , e aici:
http://www.facebook.com/profile.php?id=...69&sk=wall

va pup cu drag si bon courage pentru luni zambet

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 3 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani

09.09.2011 4:55     citat 

Multumim tuturor pentru urari!

Ralu, superb dansul si superbi mirii!

Gabi, sanatate piticului!

Succes la gradinita tuturor fluturasilor!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

09.09.2011 5:02     citat 

jenat jenat jenat sa-mi fie rusine, eu am omis jenat La multi ani tuturor ce si-au serbat onomastica! Sa fiti sanatosi, iubiti, fericiti sarut sarut

sailor, multumim mult sarut...am avut super emotii prostit

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 13 ani, 3 luni
Catalina-Bubulina: 9 ani

09.09.2011 5:05     citat 

Ralu, explicatia pentru ceea ce trebuie sa ducem la gradi e simpla si nefireasca, totodata: ministerul si , implicit, primaria nu asigura decat spatiul, cheltuielile de intretinere (apa curenta, lumina, caldura) si salariile personalului. in rest, copiii pot dormi pe jos, din punctul lor de vedere, mai ales ca in evidentele lor figureaza ca institutiile au fost mobilate si utilate acum 30 de ani. Suntem obligati sa ne aliniem la standardele europene folosind propriile buzunare. Statul nu are bani de modernizari si dotari.

Si la scoala e la fel, veti vedea...parintii dau bani pentru banci, scaune, xeroxuri, manuale (pt. ca sunt insuficiente) , casetofoane cu cd, cd-uri pentru orele de limbi moderne (costa intre 90-150 lei) si tot asa.

Nu stiu de ce ma asteptam ca la gradi sa fie diferit de scoala....

La gradi private e altfel, binenteles. Dar e si foarte scump. Cea mai ieftina e 900 lei (program prelungit), in conditiile in care salariul meu e de 800 lei. Daca as alege sa stea numai dimineata , fara masa de pranz, ar costa 500 lei, cu masa de pranz 700-750 lei. Asa ca....mai bine ne adaptam cerintelor de la stat....

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

10.09.2011 3:55     citat 

mda...trist trist

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

11.09.2011 4:00     citat 

super tare !!!!!!!!!!!

oana, tu esti intrebare

pupicei sarut

sus

Denunta
ksde2000

Copii

11.09.2011 5:46     citat 

super tare oana.....mi se pare super fain sa vad la tv persoane pa care le cunosc in realitate.....eu te felicit si sper din toata inima ca piticutul nostru sa-si revina si sa ne povestesti mult mai multe lucruri vesele trag cu ochiul

sus

Denunta
ksde2000

Copii

11.09.2011 5:50     citat 

noi ne-am pregatit bagajelul pe maine...sper sa nu fi uitat nimic...
am niste emotii parca as merge eu la gradinita in prima zi prostit prostit prostit prostit prostit prostit prostit

astept cu nerabdare sa vad ce ne va povesti doamna educatoare dupa prima zi....

revin maine cu pozici

am reusit sa dau o forma si paginii pentru nepotelul meu.......sa-mi spuneti ce parere aveti.......

http://ajutorpentruunpuimic.blogspot.com/

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: