· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
adrianaBuc

06.09.2011 10:52   Lista Gravidutzelor (537)  citat 

Ilinka !

Luara, Puiutza, Iva sa va traiasca minunile!

Asteptam burtici sa ni se alature!

Ilinka 40..............................................................................Bacau, DPN 20.09.2011, 28.08.1976
georgette 35 ..........................................................................Bacau, DPN 20.09.2011, 28.08.1976 fetita Jessica Maria
Bdelmari 33..............................................................................Sibiu, DPN 04.11.2011, 05.01.1982
Sim0n3l 30..............................................................................Brasov, DPN 30.11.2011

wildrose 20..............................................................................Botosani, DPN 4.02.2012
Gonzonica 20..............................................................................Bucuresti, DPN 06.02.2012
adrianaBuc 19............................................................................Bucuresti, DPN 10.02.2012
martinel 17..............................................................................Timisoara, DPN 24.02.2012

lord_lesy 12..............................................................................Buzau, DPN 3.04.2012

0 baietzei 1 fetitza

Sarcini usoare tuturor celor 9 burticutze mici si mari care sunt pe listuta!!!

Sarbatoritele lunii septembrie:

----------------------------------------------------------------------------------------------------
exclamatie ===IMPORTANT=== exclamatie
Fetelor, va reamintesc: pentru o mai buna vizualizare in vederea efectuarii noii listute sa scrieti tot ceea ce tine de aceasta cu verde (ex. DPN = xx.yy.2009). Nu postati imagini care latesc pagina! (apasati intai butonul “vizualizare”, inainte de a apasa butonul "trimite"). Stiu ca ma intelegeti si ca o sa fiti atente la aceste aspecte, de aceea va multumesc din suflet! sarut sarut sarut
exclamatie===UTIL=== exclamatie Cum sa postez poze
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul anterior: : sageata sageata Lista Gravidutelor (536)

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 7 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 6 luni

06.09.2011 11:01     citat 

adriana, multumim pt capitol!!!! sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

06.09.2011 11:05     citat 

Adriana sarut sarut sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 1 luna
Denis Costin: 9 ani, 6 luni

06.09.2011 12:21     citat 

Multumim pentru capitol . Totusi 2 saptamani in plus sunt cam mult eu zic sa ramanem numai la una data viitoare ca se face diferenta prea mare.
Acum ca suntem mai vorbarete ne incadram prostit

pupici

sus

Denunta
adrianaBuc

06.09.2011 1:05     citat 

Hai mai lord, ai vazut ca in capitolul anterior am avut dreptate. Ai ajuns la 10 sapt cat a fost capitolul anterior. zambet Daca se animeaza nitel topicul sigur ca o sa adaug doar cate o saptamana.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 1 luna
Denis Costin: 9 ani, 6 luni

06.09.2011 1:43     citat 

scot limba scot limba ma eu am o fobie cu saptamanile nu de alta da vreau sa fie ca tine si fiu deja la 12 spatamani. iti dai seama ca eu numar zilele nu? scot limba prostit sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 1 luna

06.09.2011 1:52     citat 

Cand am vazut la Ilinka 40 sapt m a trecut un fior pe sira spinarii. Mi-am dat seama ca ar fi trebuit sa fiu in varf de lista trist trist trist trist cu dpn pe 22 sept

sus

Denunta
gonzonica

Copii

06.09.2011 2:02     citat 

Gaby, poate vii cu cele doua liniutze ca recompensa scot limba . Nu te mai gandi la ce ar fi fost.Sper sa vii cat mai curand pe listutza inapoi sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

06.09.2011 2:26     citat 

lord, iti vine sa crezi ca si eu numar zilele la fel ca tine? foarte fericit Hai ca trece si trimestrul I, apoi misca si bebita si te mai linistesti si tu!

gaby, trist e drept ca e greu, dar trebuie sa revi in curnad printre gravidute cu mult mult optimism in spate!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 11 luni
Eric Andrei: 6 ani, 10 luni

06.09.2011 2:50     citat 

ADRI multumim de capitol,e superb si fetita mea e aproape in capul listei foarte fericit
Eu ma chinui din ce in ce mai tare sa dorm noaptea,ma dor toate oasele,foarte greu imi gasesc locul si ma trezesc din ora in ora ba sa ma duc la baie ba ca ma doare spatele si ma trezesc ziua la 12-13...
Azi-noapte am butonat telecomanda toata noaptea pana la 6 dimineata cand a plecat al meu la munca trist

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 1 luna

06.09.2011 2:51     citat 

Doamne ajuta sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

06.09.2011 3:21     citat 

GEO, te pregatesti pentru perioada de dupa nastere? Asa, sa fi obisnuita cu noptile nedormite! foarte fericit Acum serios vorbind, e greu greu acum si va fi din ce in ce mai greut. Dar mai e putin putin si vine bebelina.

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 11 luni
Eric Andrei: 6 ani, 10 luni

06.09.2011 5:27     citat 

ADRI,da cred ca bebelina vrea sa imi arate cum vor fi noptile noastre rad
Chiar vorbeam cu al meu ca e din ce in ce mai greu,nu ma mai pot misca,zici ca sunt o rata asa merg si broscuta ma apasa din ce in ce mai mult,am decat 1,61 si iti dai seama cum merg cu burta in fata si grasuna rad
Dar mai avem un pic si mai scapam de kg ,ma crezi ca as vrea sa nasc imediat dupa 36-37 de saptamani si asta nu neaparat ca nu as mai suporta dar parca nu mai am rabdare sa o vad si sa o am in brate prostit
Ziceam ca mai fac un bb imediat la un an,doi dupa bebelina si acum ma intreaba al meu:Mai faci bb?Sau te-ai linistit? rad
Eu tot zic ca mai fac dar parca nu chiar dupa un an foarte fericit
Acum ce o vrea DD,ca daca e sa fie mai facem!

sus

Denunta
adrianaBuc

06.09.2011 5:44     citat 

geo, hihi! eu sper sa nu nasti mai devreme de 39 sapt si nu pentru ca vreau eu sa te chinui, ci pentru ca un bebe cat mai aproape de termen e mult mai puternic si trage mai bine la titi decat unul nascut mai devreme. Acuma, sunt fireste si exceptii, dar nu ai de unde sa stii daca fetita ta va fi una dintre ele. Cat despre bb2 o sa vezi ca dupa ce nasti parca se sterg cu buretele lunile astea. Eu abia acum realizez asta, cand sunr gravida din nou si incep sa resimt din nou greutatile burtilor mari - mai ales ca am vreo 4 kg ramase de la Rebe. SI eu am 1,60 m foarte fericit

sus

Denunta
gonzonica

Copii

06.09.2011 7:20     citat 

Georgette, acu te gandesti ca din cauza burtii nu mai faci repede bb2, in primele luni o sa zici ca din cauza nesomnului si tot asa. Daca e sa il faci, o sa il faci, iti spun eu scot limba

Am fost si noi azi la eco, suntem cu o sapt mai mare la masuratori, mi-a zis dr ca sigur iar fac bb mare(Teea a avut 4kg) si pare baietzel(desi incurca un pic si cordonul). Probabil ca la morfo pe 3 octombrie o sa stim mai sigur scot limba
I-am zis ca il simt mult mai jos si dr a zis ca e tot acolo unde a fost si Teea, doar ca muschii mei nu mai sunt asa elastici si atunci da impresia ca emult mai jos. I-am zis ca mi se pare mai aproape de iesire si sa nu ii vina vreo idee nastrusnica scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: