· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 10 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 8 luni

19.09.2011 2:32     citat 

fetelor, am o intrebare : sunt normale " cutitele " in burta? in josul burtii , cam la 2 degete deasupra osului pubian, cam din 10 in 10 min simt niste cutite care nu tin decat cateva secunde si rar ma mai cutiteza si prin burta...am vb cu dr si mi-a zis sa iau 4 duphastone / zi si 4 no-spa si repaos la pat neaparat...ati patit careva ceva asemanator? va pup!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 4 luni
Denis Costin: 9 ani, 8 luni

19.09.2011 2:46     citat 

Adriana la multi ani. anul asta nici eu nu am cumparat nici un cadou si stii ce a zis sotul: ca il are deja pe cel mai frumos la mine in burtica. jenat sarut
Important este ca stie cat de mult il iubesti. sarut
Fa impreuna cu cea mica o felicitare, un desen - ma rog mazgalitura acolo - si o sa fie ceva la care nu se asteapta. trag cu ochiul
Sau pune pe o coala manuta fetitei (amprenta cu cerneala sau acuarele) si mana ta. Gasesti tu un mod de ai spune Te iubesc! si fara bani.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 4 luni
Denis Costin: 9 ani, 8 luni

19.09.2011 2:51     citat 

Da martinel din pacate da. Si la prima si acum. La prima a dus la col deschis de 2 cm in saptamana 19. Dupa repaos la pat cam 2 luni si dupa luna 7 am miscat si eu din casa. Stai la pat te rog.
Aceste cutite sunt mici contractii in col si ele duc in final la deschiderea colului si cerclaj. In cazul meu cerclajul nu se poate efectua ... dar asta nu inseamna ca nu am stat pana la 39 de saptamani cu bia in burtica. totul e sa te menajezi si sa stai la pat.

Adriana am gasit aici pe site o "reteta" de facut mulaje. E un aluat din faina si multa sare pe cere poti adanci mana sau piciorus la fetita si apoi se coc in cuptor si se picteaza cu acuarela. Iese un tablou pentru tati deoasebit.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 5 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 10 luni

19.09.2011 3:04     citat 

Lord, la multi ani fericiti alaturi de sot! Sa fiti fericiti si sa va iubiti ca in prima zi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

La multi ani pentru sot, Adriana! sarut sarut sarut sarut sarut sarut Mi se pare f misto ideea lui Lord pt cadou, timp sa ai scot limba

Promit sa pozez si burtik zilele astea, tot uit sa pun acumulatorii la incarcat, nici pe fi-mea nu am mai pozat-o trist

sus

Denunta
adrianaBuc

19.09.2011 3:11     citat 

martinel, daca stai in pat mai ai dureri? Si eu zic ca e cazul sa stai in pat.

lord, ce idei marfa! super! unde ai gasit chestia cu mulajul? tare as vrea sa incerc maine sa fac ceva!

gonzo, eu nici nu mai am aparat foto... dar am acumulatorii incarcati foarte fericit

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 10 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 8 luni

19.09.2011 3:23     citat 

ms pt raspunsuri fetelor!
adriana, nus daca stau in pat cum e ca ... sunt la birou foarte fericit , acu ma tirez spre casa. de ex de cand am postat , nu m-a mai intepat. am luat deja un duphastone, o sa bag acasa si no spa...

sus

Denunta
adrianaBuc

19.09.2011 3:38     citat 

Un capitol plin de vesti bune: : sageata sageata Lista Gravidutelor (538)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: