· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 1 luna
Denis Costin: 9 ani, 5 luni

07.09.2011 10:36     citat 

cred ca racesc. ma doare capul foarte tare. aseara am plecat la 19.30 de la munca si azi ma resimt, desi am dormit aseara dar tot nu ma simt bine.
Cu dr nu am rezolvat nimic. Nu am primit raspuns de la dr data de Ocrisu si nu am avut timp sa sun la cabinet.
Voi toate ati facut eco vaginala la varsta asta ca eu nu am facut decat abdominala si dr a zis ca nu vrea sa imi faca vaginala doar de dragul unei imagini mai bune ca prefera sa il lase in pace. Nici control pe masa nu imi face.
acuma peste tot unde am sunat cica fac vaginal la varsta asta. Nu se vede inimioara si pe abdominal? eu cred ca se vede. ochi peste cap

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

07.09.2011 10:40     citat 

Eu am facut vaginal la 6 si 9 saptamani si apoi la 12 abdominal. Din ce stiu eu la varste mici se vede mai bine, dar de acum daca ai deja 10 eu zic ca se vede f bine si la abdominal fara probleme.

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 7 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 6 luni

07.09.2011 10:41     citat 

lord mie doar vaginal mi-a facut pana acum si mi-a explicat dr ( pt ca si eu ceream abdominal ca sa nu ii faca rau lui bb ) , ca la cel abdominal fiind sarcina mica nu se vede bine si nici inimioara nu se vede.asta a fost explicatia, de-o fi asa, de nu o fi, nus..., dar eu inimioara am vazut-o la 5 sapt si 4 zile prima data.

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 1 luna
Amarilis: 9 ani, 7 luni

07.09.2011 10:55     citat 

Lord ia oscilo pentru răceală. Mie mi-a trecut în 3 zile trag cu ochiul
Cât despre ecografii, mie mi-a făcut vaginal la 6 săptămâni şi la 11 jumate tot vaginal. A zis că nu are ce rău să-i facă zambet Acum a fost prima făcută abdominal.

sus

Denunta
adrianaBuc

07.09.2011 11:01     citat 

lord, intravaginal se face de obicei pana la finele trim 1. Nu cred ca poti face rau lu' bebe, ca doar nu forteaza nimic pe acolo. La abdominala nu se vede atat de bine pe burta.

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 11 luni

07.09.2011 11:06     citat 

fetelor vin si eu cu o intrebare
cumnatica mea e inca in spital cu gemenele...si am zis ca pe cand iasa si ma ajuta DDsa ies la liman cu banii as vrea sa cumpar cate ceva la fete ma gandeam la cate o jucarie de plus din aia mare.dar eu stiu? sa ii iau mai bine,lapte praf,pampers si din astea?bani multi nu dispun..........ce parere aveti?ce sa le iau la douabuburuze mici si scumpe?

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

07.09.2011 11:07     citat 

Eu zic ca de asta nu ai vazut inimioara, e mult mai dificil sa vezi la abdominal daca nu ai eco performant.

sus

Denunta
wildrose

Copii

07.09.2011 11:08     citat 

Piperus jucăriile de pluş sunt cam inutile, părerea mea, cel puţin la copii atât de mici. ia-le ceva hăinuţe, sau vorbeşte cu cumnata ta şi vezi ce au nevoie...şi pampersul este o idee bună trag cu ochiul

sus

Denunta
martinel

Copii

07.09.2011 11:09     citat 

piperus, depinde de cat esti de apropiata de ea si cat de mult poti discuta cu ea. si jucariile sunt frumoase, dar poate acu dupa nastere nici ea nu sta grozav cu banii si i-ar prinde bine ceva util, gen pampi sau laptic...cum te simti, ti-ai revenit? sarut

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 11 luni

07.09.2011 11:11     citat 

da asta cam asa e............hainute are tare multe ca zicea ca nu stie daca o sa le si imbrace cate are..........a si primit o gramada a si cumparata ea...as vrea sa ii fac o surpriza de aia nu vreau sa o intreb pe ea
poi martinel.....stam in aceiasi casa ,apartamente separat si suntem destul de apropiate......
de revenit eu zic ca sunt ok atatr cat se poate spune,abia astept sa ma duc iar la dr si sa incep analize si ce mai trebuie.............
nu mai satau si nici nu mai vreau sa stau tot trista ,incerc sa iau viata asa cum e si sa merg mai departe...........

sus

Denunta
martinel

Copii

07.09.2011 11:23     citat 

asa e piperus, nu are rost sa privim in urma si sa ne tot intrebam tot felul, cel mai bine e sa luam lucrurile ca atare si sa mergem cu fruntea sus , cu speranta si credinta inainte!!!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

07.09.2011 11:47     citat 

gandeste ce apartura nu are: gen babyphone, termometre care ii trebuiesc acum si nu le are, carusel de patut, veioza de noapte cu proiectie, cadita de baie, lenjerie patut,etc
Jucarii nu ai ce acum. chiar e inutil.
daca vrei sa ii iei jucarie mare ok gandeste daca are unde sa o puna in casa ca eu una nu as avea unde scot limba

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani, 5 luni

07.09.2011 2:34     citat 

----------
lord_lesy a scris:
gandeste ce apartura nu are: gen babyphone, termometre care ii trebuiesc acum si nu le are, carusel de patut, veioza de noapte cu proiectie, cadita de baie, lenjerie patut,etc
Jucarii nu ai ce acum. chiar e inutil.
daca vrei sa ii iei jucarie mare ok gandeste daca are unde sa o puna in casa ca eu una nu as avea unde scot limba
----------

Lord, propunerile tale costa o gramada de bani...babyphone-ul cateva milioane, la fel si restul. E cam scump...

Jucariile de plus, mai ales cele mari si pufoase nu sunt recomandate decat dupa ani incolo, la nastere...nu isi au rostul. Am primit si eu pt Alex un ditai ursuloiul din care sare blanita si nu stiu unde sa-l mai ascund ca trage sa-i bage cate un picior in gura... prostit

Poate nu are paturici, bavetele, niste jucarioare cu zornaitori speciale care se agata la patut sau carut - sunt ieftine si f frumoase si stimuleaza bebeii. Daca nu ai bani de un carusel, varianta ieftina si frumoasa e o cutiuta muzicala cu melodii linistitoare. O salteluta de activitati gasesti iar in jur de un milion, dar le va fi utila mai incolo, dupa o luna-doua. Un cadou foarte util pe care l-am primit a fost o geanta spatioasa si compartimentata, cu gentute mici termoizolante in interior pentru biberoane, cu spatii pentru Pampersi si aleze, hainute.

Poate nu are un cantar electronic care este foarte util la inceput, sunt seturi foarte frumoase de baita cu prosop mare, prosopele mai mici si jucarii care se folosesc pe post de manusa.

De obicei 90% din oameni aduc hainute si nu se gandesc ca le imbraca foarte putin si unele deloc. Incearca un cadou util pe termen lung.

In privinta jucariilor, Alex a fost foarte atras de ele de cum a inceput sa vada mai bine, chiar daca nu le putea lua inca in manuta, le privea cu interes, inca din prima luna.

http://www.babycomfort.ro/produse/312-p...iends.html

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

08.09.2011 7:12     citat 

Ralu depinde de unde le cumperi.
O jucarie mare de plus e cam 1 mil 1,5 cel putin. La fel gasesti si babyphone de la primiipasi, termometre ureche sau suzeta se gasesc tot pe la 1 milion, eu am si sunt bune chiar daca nu sunt Philips ci sunt primiipasi sau marci mai putin cunoscute, un carusel de patut gasesti si la 30-50 lei depinde unde te duci sa cumperi.

sus

Denunta
wildrose

Copii

08.09.2011 7:25     citat 

Bună dimineaţa!
Ralu, cine ÅŸtie cunoaÅŸte trag cu ochiul

Eu sunt tristă şi necăjită...soţul meu pleacă azi în Anglia...şi mi-e aşa de greu... trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: