· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

09.09.2011 7:30     citat 

Mari, bine ai venit printre noi. Iti doresc sa ai o sarcina la fel de usoara pana la capat si un bb sanatos si la termen. Esti de-a mea cu simptomele de sarcina scot limba

sus

Denunta
adrianaBuc

12.09.2011 9:07     citat 

neata burtici

Si eu care credeam ca am pus cam mult 2 sapt - la ce avant ati avut zilele trecute! scot limba Va doresc o saptamana frumoasa!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 2 luni
Denis Costin: 9 ani, 7 luni

12.09.2011 9:39     citat 

salut, sunt acasa azi. Am luat concediuca sa o cunosc si eu pe noua doamna de la gradi. ce bine e. scot limba
Mari bine ai venit.
Am aflat ca dr meu e in concediu saptamana asta deci nu pot merge la control decat sapt viitoare plang sau sunt foarte trist tare doream sa merg. simt ceva ciudat.
1. pe langa contractiile obisnuite deja cu intarit de toata burta care sunt rare totusi mai am unele care daca nu as stii ca e imposibil as zice ca misca bebe. Sunt ca un tresaltat de muschi dar pe diverse zone ba mai sus ba mai jos parca ma ciupeste cineva. Eu le inadrez tot la contractii ca nu poate fi bebe acum si sa il simt eu.
2. am din ce in ce mai des niste dureri in col, in interiorul dansei pe partea stanga unde e bebe. MA inteapa un cutit si deja devin dese adica de 4-5 ori pe zi uneori. Depinde si de efortul facut. E tare ciudata senzatia jumatea dreapta din dansa nu are nimic e fresh pe cand stanga simt ca e o durere ascutita acolo si ma tem ca nu cumva sa mi se deschida iar colul.
Care stie ce sunt intepaturile astea jos?

sus

Denunta
gonzonica

Copii

12.09.2011 9:45     citat 

Lord, miscarile pot fi de bb si eu am simtit chiar mai repede pe la 9 sapt ceva similar si tot asa incecam sa gasesc diverse alte motive. Acum privind in urma cred in continuare ca era bb.

Contractille si intepaturile nu prea sunt ok, cel mai bine e sa mergi cat mai repede sa te vada un medic. Poate sa nu fie nimic, dar e mai bine sa te linistesti si sa stii ca bb e bine. Tinem pumnii sarut

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 2 luni
Amarilis: 9 ani, 8 luni

12.09.2011 1:57     citat 

Lord ia un no-spa şi încearcă să te relaxezi dacă eşti acasă trag cu ochiul
Şi eu am citit că se poate simţi bebe la 9-10 săptămâni zambet
Noi am fost la şcoală...şi noi avem o doamnă nouă, aveam emoţii din cauza asta, dar băiatului i-a plăcut că e tânără şi frumoasă zambet sper să ne înţelegem bine cu ea.
Mie mi-e somn de ştiu ce-i cu mine., abia aştept să ajung acasă, e şi o căldură la noi...ca vara zambet
Mari bine ai venit. Să ştii că toate trăim de la un eco la altul în primul trimestru trag cu ochiul
Martinel ai fost la eco? Ce veÅŸti ne aduci?
Vă pup fetelor, să aveţi o săptămână minunată sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

13.09.2011 7:51     citat 

Salutare.
Ma doare capul groaznic am sinusurile infundate. Nu am dormit toata noaptea si acum zac.
Sunt super nervoasa ca altii de la munca ii doare in cot si pleaca in concedii si eu ca proasta ma chinuii sa rezolv tot.
Cred ca in curand renunt si intru in medical.

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

13.09.2011 11:30     citat 

Neata la 12 rad
Unde sunteti fetelor?
LORD fii calma iubita pentru bb,nu stii ca la noi toti sunt numai pentru ei?

sus

Denunta
adrianaBuc

13.09.2011 11:38     citat 

lord, sinusuri infundate am si eu inca de la 6 sapt. Cat despre colegi, hmm... mai bine intra tu intr-un medical micut si gata.

geo, ce face burtik? ati pregatit camera fetitei?

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

13.09.2011 11:46     citat 

ADRI inca nu am facut nimic,am luat decat niste hainute cu care sa o scoatem din maternitate si o paturica.Am mai comandat un set de biberoane cu sterilizator,cu incalzitor de sticlute,mai multe dar patut si toate celelalte mai tarziu.
Nu prea stiu cum o sa aranjez pentru ca avem camera mica,am gasit spatiul de patut dar in rest nu prea mai ramane de modificat.
Cand ne-am mutat aici am zis ca e ok pentru noi doi dar acum ca vine si broscuta e diferit.
Vom vedea,al meu zicea ca deocamdata ramanem aici dar daca vine si bb2 ne mutam neaparat.
Deja imi spunea ca nu ma lasa prea mult timp si ca o sa il vrea si pe al doilea rad

sus

Denunta
iva

14.09.2011 6:48     citat 

Buna dimineata

Fetelor va multumesc mult de felicitariii si va imbratisez cu drag... sarut sarut sarut

Adriana multumesc de mesaje si ca ai pus pozicile fetelor, vroiam sa te sun, dar am cam fost ocupata, iar pe mess am intrat sa vb. cu sora mea care va fi nasica lui Tudor. sarut sarut sarut

Am avut pe toata lumea acasa asa ca n-am putut intra deloc, am intrat putin ieri de l-am adaugat pe Tudor ieri la copii.

Nasterea a decurs normal, doar ca iar am avut norocul sa nu fie prezent medicul care m-a urmarit toata sarcina nascand cu un medic rezident si cu moasa... noroc ca aveam experienta primei nasteri si m-am descurcat. Nasterea a fost relativ usoara, dupa cum va spusesem luni... de duminica am inceput sa elimin dopul gelatinos, apoi luni era deja cu sange...m-am dus la control medicul mi-a zis ca nu nasc ca colul e intact si ca e rigid...sa ma duc acasa ca mai stau o saptamana cel putin...m-am dus acasa am ajuns pe la ora 13 ...am mai facut cateceva prin casa si m-am pus in pat, iar pe la ora 18 fara cateva minute am simtit un poc si un junghi, apoi am vazut ca elimin apa...deci mi se rupsese apa...m-am spalat linistita si m-am dus la spital, nu aveam dureri...m-au internat la insarcinata ca sa nu stau in sala de nasteri daca n-am dureri zicandu-mi ca poate o sa inceapa durerile abia urmatoarea zi. Pe la ora 22 si 30 min au inceput durerile insa nu mari, la ora 1 noaprea m-au mutat la nasteri, nu eram dilalata decat 1/2 cm, dar eu le-am spus ca la mine o sa decurga totul rapid, la ora 2 eram dilatata cam 2 cm la ora 3 ...3 cm si mi-a facut clisma...apoi au inceput durerile groaznice, ma rau ca si la Ana cand m-au pus pe masa la 4 i se vedea caputul lui Tudor...moasa s-a impacientat...sa-l chemam pe medic...medicul avea tel. inchis... cand am auzit ....eu aveam dureri de impingere...ce sa fac am zis eu nasc si am inceput sa imping singura...cand au vazut ca nu e de gluma...ii zice moasa medicului rezident...va incumetati...el ce sa zica saracutul... si asa in 5 contractii am nascut...nasteam mai repede daca era medicul...insa nu-mi iesea din cap cum pot eu avea norocul de intamplari din acestea de doua ori? Dimineata a venit medicul...si-a cerut scuze...ca avea doua nr. de tel si trebuiau sa-l sune pe amandoua...etc ca nu i s-a mai intamplat asa ceva...pe mine cu ce m-a incalzit?...insa pentru mine a fost dureros...am plans de cateva ori si inca ma mai macina chiar daca nu vreau asta.

Imi pare tare rau pentru pierdere Piperus...DD sa-ti deam multa sanatate si putere...Doamne ce pacat... te imbratisez cu drag sarut sarut sarut

Gonzo Tudor e smecher nu-si arata buzele decat cand vrea... rad o sa pun o pozica imediat sarut sarut sarut

\Georgette multumesc mult de mesaj...pup burtica de fetita sarut sarut sarut

Puiutza si Luara felicitari si voua sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi...cum sunteti...aveti laptic?

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

14.09.2011 8:00     citat 

Iva multi pupici. Ce bine ca sunteti sanatosi. Cum mancati? tati ai? esti ok?

Eu sunt de ieri in medical 4 zile. Am rosu in gat si cica si un pui de anemie. Maine ma duc sa fac analize daca gasesc pe undeva ca deh.... Azi ma simt mai bine ieri insa era groaznic. La 11 nu am mai rezistat si am urcat la director si am zis ca plec acasa si vin cand ma simt bine ca nu mai vin sa vomit si sa zac la sevici.
Tensiunea mea e mica si e posibil ca si ea sa imi dea o parte din rau. Acum ma doftoricesc cu naturiste, desi am antibiotic dat - dar daca nu fac febra am zis sa nu il iau inca sa incerc cu lamaie ceaiuri si diverse babesti.
Bebe e ok vad ca acum are pofta de mancare rad durerea migrenele au scazut in intensitate insa insomniile nu. aseara la 5 spalam vasele ca nu mai suportam sa ma tot sucesc in pat. Pe la 6.30 am adormit iar pana la 8 cand au inceput sa sune de la servici.... trist

Gonzo incep sa cred si eu ca e bebe cel pe care il simt, desi mi se pare imposibil insa cred ca ai dreptate. Acum am inceput sa il simt si de 2-3 ori pe zi. Totusi nu stiu abia astep sa merg la eco sa il vad.
Cutitele in col dr familie zice ca sunt contractii in zona colului si daca continua ele duc la deschidere si ca ar fi bine sa intru in risc maternal. Cred ca asta voi face. Am mult mai multa grija de mine acasa. Mananc ma odihnesc e altceva.
A si nu am luat nimic in greutate lucru ce a nemultumit-o pe dr dar recuperez eu rad

sus

Denunta
iva

14.09.2011 8:26     citat 

Lord avem titi si deja Tudor a pus 900 g mananca cu o paftaaa...mama....mama...tocmai ma duc sa-l alaptez...

Gonzo uite buzitele pe care le arata cateodata rad rad rad rad

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 6 luni

14.09.2011 9:37     citat 

Avem un test pozitiv , , ne treceti in lista urmatoare sau sa asteptam primul eco?

Ultima modificare efectuata de catre Tania3 la 14.09.2011 9:50, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

14.09.2011 9:50     citat 

pupam buzatu`mic sarut sarut sarut sarut sa va traiasca si sa fie sanatos

Tania, felicitari...ieri am vazut saptamanile tale si ma gandeam cand ne anunti sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii

14.09.2011 9:51     citat 

Deci asa, Tudorica, trebuie sa facem cerere scrisa sa vedem si noi buzele renumite? scot limba Ce e drept, parca incepe sa mai semene cu cele de la eco scot limba
Iva, e un scumpel, sa va traiasca si sa fie papacios si somnoros.
Ma bucur mult ca Ana e acaparata de el, ma tot gandesc si eu cum o sa fie cu 2.

Tania, welcome sarut sarut sarut Stiu ca iti doresti de mult, asa ca nu pot decat sa iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: