· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
iva

14.09.2011 9:55     citat 

----------
gonzonica a scris:
Deci asa, Tudorica, trebuie sa facem cerere scrisa sa vedem si noi buzele renumite? scot limba Ce e drept, parca incepe sa mai semene cu cele de la eco scot limba
Iva, e un scumpel, sa va traiasca si sa fie papacios si somnoros.
Ma bucur mult ca Ana e acaparata de el, ma tot gandesc si eu cum o sa fie cu 2.

Tania, welcome sarut sarut sarut Stiu ca iti doresti de mult, asa ca nu pot decat sa iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos sarut sarut sarut
----------

rad rad rad rad rad da da in scris... rad rad rad

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

14.09.2011 11:09     citat 

IVA ma bucur din suflet ca sunteti bine,e un scump,sa va traiasca,sa fie sanatos,papacios si cuminte! sarut
Doctorul trebuia sa iti lase tie nr.de telefon in cazul ca e nevoie si uite ca ai avut,imi pare rau ca nu a fost langa tine trist
Pe mine au inceput sa ma doara iar sanii,nu m-au mai durut demult si ieri la sanul stang m-am udat pe tricou foarte fericit
Al meu cand a vazut zice:Ia uite....nasti surprins
rad
Cred ca si el o asteapta pe broscuta la fel ca mine doar ca nu o arata cool
Mi-am facut programare pentru maine la controlul de rutina iar la 36 de saptamani am cu dr.
Apoi nu stiu cand ma mai cheama,probabil la 38.

sus

Denunta
adrianaBuc

14.09.2011 11:47     citat 

Tania, ce ma bucur! Bine ai venit! Sarcina usoara!

iva, chiat ghinion cu medicul asta! Dar e bine ca a decurs totul ok, ca sunteti bine amandoi. A trecut! Pupici

geo, probabil ca sanii tai se pun pe produs. Usor usor vine marea intalnire.
Uf! Ce emotii!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

14.09.2011 11:50     citat 

ADRI cred ca iti inchipui ce emotii am,chiar aseara vorbeam cu al meu ca am s-o pup de am s-o tocesc rad
Nu cred ca e bucurie mai mare pentru o femeie decat sa aduca pe lume copii,asta cred eu....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 2 luni
cea mica: 10 ani, 6 luni

14.09.2011 12:05     citat 

felicitari Tania!!!! sarut iti doresc numai bine pt bebe si pt tine sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 6 luni

14.09.2011 12:46     citat 

Multumesc!!!!!

Si totusi, cum facem cu listuta? Vreau sa apar si eu acolo......zambet

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

14.09.2011 1:08     citat 

Te trece Adriana la urmatorul capitol, nu iti face probleme. Si asa cam bate vantul pe la trim 1.

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 15 ani, 3 luni
tepoasa mica: 9 ani, 2 luni

14.09.2011 1:39     citat 

----------
Tania3 a scris:
Multumesc!!!!!

Si totusi, cum facem cu listuta? Vreau sa apar si eu acolo......zambet
----------

in curand poate te insotesc, cine stie... ca lord deja trece in al doilea trimestru vad zambet
foarte fericit

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 2 luni
Denis Costin: 9 ani, 7 luni

14.09.2011 2:20     citat 

inca nu carmen te astept si pe tine saptamana viitoare si apoi urc scot limba
Iva ce buzisoare offf sarut sarut
Tania ma bucur si mai ales ma bucur ca a avut timp corpul tau sa se refaca. DD sa ne ajute si sa avem puiuti sanatosi sarut sarut
ma duc sa fac un dus ca miros a tuica, alifie chinezeasca si altele rad ca la 17 am sedinta cu parintii la gradi.
Am gresit si azi si am mancat ca sparta la 12 si acum ma chinui sa nu vomit. Nu ma invat deloc sa mananc des si putin jenat

sus

Denunta
adrianaBuc

14.09.2011 2:21     citat 

Ce mi-ar place sa va mutati toate aici! sarut
Normal ca te trec in listuta, Tania, cu mare drag!

lord, eu am 2 sarcini ana dupa alta si tot nu ma pototlesc cu mancatul mult. foarte fericit

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

14.09.2011 5:12     citat 

iva, bine ca totul s-a terminat cu bine si ca sunteti amandoi sanatosi, Tudorel e un scumpic, pui pe el ( l-am scuipat zambet )
fetelor, declaram in mod oficial un baietel la purtator!!!bb e bine, e cu o sapt mai mare, e lungan (seamana pe tati, sportiv ), e dezvoltat frumos, dar ce ma ingrijoreaza destul de tare e faptul ca am placenta fffff jos, acopera cu 1 cm colul.a patit cineva ca mine?daca da, vreau detalii, cum a decurs sarcina, ce probl au fost, etc...dr mi-a spus ca e sarcina cu risc, inca mai e timp sa se ridice pe masura ce se dezvolta uterul si poate fii dusa cu bine pan la termen sau la fel de bine , pe la 30 de sapt poate sa imi provoace o hemoragie puternica si atunci trebe de urgenta scos bb( care poate trai sau nu !!!). mi-a spus sa nu fac efort deloc si fara contact, in rest, totul depinde doar de DD... trist

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

14.09.2011 7:32     citat 

martinel felicitari pt baietel. sarut
cat de placenta nu am patit dar am auzit. Daca nu ai renuntat la munca e bine sa o faci si cat de mult poti stai la pat.
Prietena care a avut asta NU a stat la pat si a avut sangerari de la 12 sapt parca. Dr recomandau avortul pentru ca nu era numai jos prinsa era si desprinsa putin parca. in fine a refuzat si a mers mai departe. Uneori folosea un tampon alte zile doar zilnic si nici in pat nu statea. Are o fetita nascuta la 38 de saptamani sanatoasa tun desi toti ii spuneau ca nu are sanse.
DD e mare si totul e posibil. Dar in acelasi timp e bine daca reusesti sa te protejezi. Merita chiar daca te urci pe pereti. Stiu ce e aia ca am stat 5 luni singura cuc in pat fara un sufletel cu care sa vorbesc dar ce fata frumoasa am acum sarut
A si apropo la malformatia mea sarcina se duce maxim 27 de saptamani si nu exista sanse sa se nasca la termen. Mereu termenul nostru a fost 7 luni si ghici ce la 39 am scos-o fortat trag cu ochiul Nu te descuraja. Fiecare suntem unice si minuni se intampla zilnic. sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 8 luni

14.09.2011 7:47     citat 

Martinel, felicitari pentru baietzel sarut sarut sarut SI noi suntem mai mari cu saptamana, deci se pare ca se grabesc bb-ii nostrii scot limba

Cat despre placenta, am auzit multe cazuri si pana la urma s-a ridicat si au ajuns cu bine la termen. Oricum e bine sa te menajezi si sa nu faci efort daca asa a zis medicul.Daca munca te solicita mult, intra in concediu, bb e cel mai important.

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

14.09.2011 8:00     citat 

ms mult, fetelor!!! referitor la repaosul la pat , in mod expres am intrebat daca nu e nevoie sa stau la pat sau macar sa imi scurtez programul la birou si dr mi-a zis ca nu e nevoie pt ca astea se aplica daca e colul in pericol de deschidere, iar la mine e perfect inchis. munca mea nu e stresanta deloc, am munca de birou 8 ore, dar probabil ca o sa o fac de 6.si eu m-am tot documentat de cand am ajuns acasa si am vazut ca e neconcludent pana la 20 de spat, iar abia la 28 daca e tot jos se poate pune diagnosticul de placenta previa. speram ca DD sa ne ajute pana la capat.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

14.09.2011 8:58     citat 

martinel si eu stateam numai pe scaun 10 ore. Din pacate incapatanata nu am ramas acasa cand trebuia si la 20 de saptamani aveam deja colul deschis si sarcina in pericol. Mereu ma voi intreba daca renuntam mai devreme poate nu mai stateam lipita de pat atatea luni ci doar ma menajam usor.
E drept ca eu aveam contractii si intepaturi in col de ajunsesem sa iau 3 nospa pana la 10 deja. Daca ma opream de cand au inceput prima data poate nu mai riscam atat. scot limba ma simt vinovata si daia iti spun. Daca incepe sa doara chiar si usor renunta la stat pe scaun atatea ore.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: