· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
adrianaBuc

14.09.2011 9:21     citat 

martinel, momentan nu e o problema. Daca la morfologia de 20-22 sapt apare tot asa, abia atunci se poate discuta de repaus, si nici atunci nu e neaparat repaus total. Stai linistita, de obicei se ridica pe masura ce creste uterul. Felicitari pentru putica.

sus

Denunta
iva

15.09.2011 7:26     citat 

Multumim inca o data de complimente... sarut sarut sarut

Tania felicitari si aici si bine ai venit la gravidute, sa ai sarcina usoara si bebic sanatos... sarut sarut sarut

Martinellll...felicitari de fecior...nu-ti face griji de placenta pana nasti mai poate urca...daca nu trebuie sa faci cezariana... sarut sarut sarut

Adriana multumesc mult de tot... sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 13 ani, 2 luni

15.09.2011 7:40     citat 

eheee, pai chiar bate vantul la trim I
martinel, felicitari pt printisor sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 2 luni
Amarilis: 9 ani, 8 luni

15.09.2011 7:42     citat 

Bună dimineaţa!
Martinel felicitări pentru băieţel sarut Cât priveşte placenta şi eu zic la fel ca fetele, încearcă să te menajezi cât poţi, ideea cu redusul orelor de lucru e foarte bună, medicul meu mi-a zis că la o placentă jos inserată e periculos şi statul pe scaun atâtea ore.
Iva îţi spun şi aici, felicitări pentru micul cavaler sarut
Tania sarcină uşoară şi uun bebe sănătos sarut Bine ai venit!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

15.09.2011 8:01     citat 

Neata fete dragi sarut
Noi mergem la dr.azi pentru controlul de rutina si ne-am trezit cu noaptea in cap,sunt rupta ca nu am putut dormi deloc azi noapte,m-am trezit din ora in ora trist

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 2 luni
Amarilis: 9 ani, 8 luni

15.09.2011 8:22     citat 

Geo ţinem pumnii sarut Ai să te odihneşti după masă. trag cu ochiul
Nici eu n-am dormit bine azi-noapte ochi peste cap

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 8 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 7 luni

15.09.2011 8:23     citat 

neatza fetele!!!

tania, felicitari mamica scumpa, sa iti dea D-zeu i sarcina usoara si la termen!!!!
georgette, asteptam cu sufletul la gura vesti de la tine!!!!

mi-am facut de ieri deja programare pt morfofetala in 7 oct, atunci vom avea 20 de sapt si vedem ce modificari sunt.m-am programat la unul dintre cei mai buni ecografisti din tm, (la dr budau pt timisorence) si daca el o sa imi spuna ca tre sa imi reduc statul la birou si sa stau mai mult in pat, clar o sa o fac, cu toate ca dr mea spune ca nu...m-am mai linistit cand am ajuns acasa si am citit despre placenta jos inserata si mi-am dat seama ca nu e chiar atat de negru d.... pe cat am crezut.dupa cum mi-a expus problema dr mea, deja ma vedeam plina de sange si cine stie mai cum ( mai bine nu ma gandesc), dar poate ea mi-a expus asa pt a ma face sa fiu fff atenta si sa am mare grj...intrebare de baraj : mersul pe jos afecteaza in vreun fel?ca eu zilnic merg 40 min dimineata, 40 dupa masa, dar in ritm de plimbare, nu grabit...

sus

Denunta
iva

15.09.2011 9:53     citat 

Georgette succes azi la control... tinem pumnii... sarut sarut sarut

Martinel medicul ce-ti spune? intreaba-l ce ai voie sa faci si ce nu asta e cel mai sigur, daca nu simti nici o presiune nu cred ca afecteaza mersul pe jos...pup burtica de baietzoi. sarut sarut sarut

sus

Denunta
martinel

Copii

15.09.2011 9:56     citat 

iva, dr mea mi-a spus doar fara efort si fara contact. o sa o intreb azi si de mersul pe jos.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 2 luni
Denis Costin: 9 ani, 7 luni

15.09.2011 11:20     citat 

salutare.
Eu azi m-am trezit la 9 si sunt tare ametita. azi nu ma simt bine desi ieri era ok. Cred ca se cunoaste ca nu mai iau vitaminele. zici ca am baut toata noaptea si acuma sunt mahmura.
Maine ma duc sa fac analizele. Am asteptat 3 zile fara vitamine ca sa iasa cat de cat reale.

Martinel daca nu te doare nimic dupa ce mergi atat pe jos nu cred ca afecteaza. In mod normal e indicat sa mergi pe jos. Eu personal nu pot dupa 15 min trebuie sa ma ajez ca ma doare jos si gafai ca un porc. jenat

AMR 5 zile pana la urmatorul eco. prostit

sus

Denunta
adrianaBuc

15.09.2011 11:36     citat 

martinel, in sarcina cu Rebeca mi-a spus ca mersul pe jos este indicat in sarcina, pune sangele in miscare si ajuta la intensificarea metabolismului, nu te mai umfli asa rau in trim 3 etc. Totul trebuie facut insa cu masura, la orice disconfort te opresti. Acuma, ce sa zic?! Eu mergeam km intregi pe jos chiar in sapt in care am nascut. La eco de 12 sapt si mie mi-a spus ca am placenta jos inserata peste col, dar nu am restrictii nici de sex nici de alta natura. Cred ca fiecare medic cu parerile proprii. Parerea mea e ca trebuie sa faci ceea ce iti dicteaza corpul...

sus

Denunta
martinel

Copii

15.09.2011 12:25     citat 

adriana, si tu ai placenta peste col? si a mea este cu 1 cm peste col, doar ca pe mine m-a speriat felul in care a reactionat dr cand a vazut...am mai zis deja ma vedeam plina de sange cu o gramada de dr in jurul meu... trist . m-am mai linistit...ufff

sus

Denunta
adrianaBuc

15.09.2011 12:29     citat 

si eu m-am speriat la inceput, dar am inteles ca pana la 20-24 sapt se ridica de obicei
abia dupa o sa imi pun probleme, daca o fi cazul!

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

15.09.2011 12:43     citat 

Tania felicitari !!!
Sarcina usoara si bebe sanatos!
sarut

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

15.09.2011 3:01     citat 

Am fost la dr. si bebelina e bine,a crescut cat trebuie,inimioara bate bine,s-a lasat cam jos dar a zis ca nu e problema,ma cam dor oasele bazinului si spatele....
Deci suntem bine,acum mergem din 2 in 2 sapt.la control.
Pup fetele sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: