· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (537)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (537)     
adrianaBuc

16.09.2011 11:58     citat 

lord, 100 ani fericiti va doresc!
deci peste 4 zile te linistesti si tu cu eco! Mai e putin putin.

geo, Rebeca a primit multe multe lucrusoare, multe le-am dat mai departe cu eticheta pe ele. Mai ales cand e micuta nu poarta asa multe hainute - in afara de body-uri si pantalonasi simpli. Si eu am luat o gramada de hainute pentru Rebeca, acum o sa iau infinit mai putine.

wild, cred ca snt normale durerile astea, se lateste bazinul. Parca la Rebe aveam si eu, dar parca mai spre 23-28 sapt incolo.

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 9 luni

16.09.2011 12:20     citat 

ADRI am sentimentul ca la primul copil vrei sa ai de toate iar shopingul pentru el e o frumusete si te incanta tot felul de lucrusoare mai ales ca sunt atat de frumoase.
Am fost la "mother care"si nu imi venea sa mai ies la ce avea acolo,daca era dupa mine luam jumate de magazin rad

sus

Denunta
adrianaBuc

16.09.2011 9:56     citat 

geo, eu am luat de la mother care - de la voi, ca in Ro sunt mult prea scumpe - o gramada de hainute, pplus carut de voiaj. SUnt extrem de multumita de calitate. SI la voi sunt chiar ieftine. Din pacate in Ro le aduc cu adaos imens, unele produse au adaos de 150%- 200% ( treaba verificata de mine), iar cei de la voi nu livreaza aici, deci e complicat ca ma rog de unul si de altul sa imi ia. In fine, merita se investesti in hainutele de acolo.

Eu am avut o zi tare rea azi. M-am trezit cu o durere groaznica de burta, mai intai in zona ovarelor, dar dupa 1 ora deja ma durea toata burta. AM luat nos-pa si lucrurile s-au linistit, am iesit cu bebelina afara si la intoarcere am zis ca mor de durere de burta. Se lasa cu cutite pana in vagin. Uf! Alt nos-pa si apoi patut. Cred ca e prima oara in sarcina asta cand ma bag la patut, asa tare durea burta. Dar dupa 2 ore am fugit la cupmaraturi ca nu mai aveam lapte pentru Rebe si nici iaurt, am vrut sa ma intorc de vreo 3 ori din drum pentru ca ma luasera iar durerile. Cum am ajuns acasa am zacut pana mai devreme. Acum vad ca e mai bine, mai ma supara pe la ovare dar nu prea tare.

Hai ca m-am intins cam mult.
Noapte buna

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 8 ani, 9 luni

17.09.2011 11:27     citat 

lord multi ani fericiti impreuna va doresc ...........
martinel felicitari ptr baietel,sa aveti parte de el si sa va aduca numai bucurii......
georgettema uit la saptamanile tale si nu imi vine sa cred,mai ai un pic mami scumpa...........ma bucur ca totul e ok ...........

sus

Denunta
georgette

Copii

17.09.2011 12:00     citat 

ADRI am mai fost si ieri la "Mother care" si ne-am uitat la patut si carut,am gasit patut dar carutul nu prea m-a incantat ca era cam 200 de lire si nu avea decat scaun de masina,in alta parte am gasit carut cu 220 si are tot ce ii trebuie:scaun de masina,geanta,umbreluta,sac de dormit,manta de ploaie plus ca il poti folosi pana la 3-4 ani,era mult mai convenabil.
Eu am vrut sa le si cumpar dar al meu a zis ca s-o lasam pe saptamana viitoare ca avem chiria mai intai si apoi sa le cumparam.
Eu una nu mai am rabdare sa ii iau tot,sa le am pregatite pentru cand va veni broscuta.
PIPERUS eu numar zilele si sper sa treaca cat mai repede sa imi aduc puiutzul acasa !
sarut sarut sarut sarut fetele!

sus

Denunta
adrianaBuc

17.09.2011 9:13     citat 

buna seara burtici

geo, eu am luat de la ei un carut mic de voiaj. L-am scos la 44 lire cu tot cu accesorii - daca il luam de la noi plateam vreo 700 lei, deci afacere! Si e robust si foarte rezistent. E bine sa le urmaresti site-ul ca au reduceri mari pe site si daca le comanzi on-line si te duci tu sa le ridici mai primesti inca o reducere. Eu asa am facut. Daca ai gasit o varianta mai ieftina, go for it!

mari, unde esti? povesteste-ne cum e cu bebe la purtator. Cum te simti, pe cand urmatoarea eco?

Tania, au aparut greturile?

lord, cum ati petrecut?

gonzo, martinel, wild, semnati condica

sus

Denunta
georgette

Copii

17.09.2011 9:59     citat 

ADRI ai dreptate,sunt multe reduceri pe site,de exemplu pe "Toyrus" am
gasit set de biberoane mici si mari,cu sterilizator,cu incalzitor,cu huse pt.biberoane,
etc.la 64 de lire care normal era cam 140 ,plus ca a fost posta gratuita.
Deci sunt o gramada de reduceri doar sa le urmaresti dar astea le gasesti doar
online ca in magazin nu sunt.

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 17 ani, 11 luni
Amarilis: 9 ani, 5 luni

19.09.2011 7:28     citat 

Bună dimineaţa, prezent la condică, nu mă treceţi lipsă foarte fericit dar eu în weekend nu prea intru.
Sunt fericită că a început şi bebelu meu să mişte mai cu putere, ieri chiar am simţit când am pus mâna sarut , a fost prima dată, ce sentment minunat, ce bucurie sarut
Mai am o săptămână până la morfologie, abia aştept zambet
Adri îmi pare rău de durerile tale, sper că te simţi mai bine acum sarut
Tania când mergi laprima eco?
Lord tu parcă azi, nu?

Mă bucur că vorbiţi de magazine, mai daţi-mi şi mie câte un pont, soţul meu este în Anglia, dar el nu prea ştie unde să meargă şi ce să caute, aşa dacă-i zic eu ce şi cum e mai uşor trag cu ochiul

O săptămână frumoasă tuturor!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 2 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 3 luni

19.09.2011 7:52     citat 

Am fost deja la eco , dar am uter retrovers si aveam doar 4 sapt si 2 zile, nu s-a vazut mare branza, oricum merg la eco peste o saptamana sa fiu sigura ca am si ce auzi sarut , am mai facut un test pt siguranta, intens pozitiv! Greturi nu am deloc, dar obosesc cand urc sacrile si am impresia ca mi s-a latit bazinul.
In schimb ma dor sanii!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 2 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 3 luni

19.09.2011 8:08     citat 

Nu stiu de ce oriunde ma intorc toata lumea vorbeste de gemeni....
Noi avem in familie si sotu are 2 surori gemene si mama mea are matusa si unchi gemeni, s-ar putea sa fie si la noi, am un feeling .... God bless you all!

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani - La Multi Ani!
Denis Costin: 9 ani, 4 luni

19.09.2011 8:38     citat 

Buna ziua dragutelor.
Adriana ai grija cu durerile astea si nu te aventura cand ai avut asa ceva, e bine sa te odihnesti in ziua aia si sa stai pe langa casa.
Daca nu esti atenta contractiile astea iti pot deschide in final colul.

Am petrecut vineri seara la un restaurant cu niste prieteni care au avut nunta in aceeasi zi cu a noastra, in familie toti 8 rad ca si ea e gravi in 8 luni acum.
Apoi sambata dimineata am plecat la mare si am stat in Mamaia pana ieri. Nu am facut baie caci apa era rece rau dar am stat si eu pe plaja ca anul asta nu am fost deloc la mare. A fost dificil cu mancarea caci toate erau cam inchise pe acolo dar in fine am vazut macar marea.

Azi revine dr meu din concediu si sper sa ma primeasca deseara la eco - depinde cat de aglomerat o fi.
Ieri seara ma luasera si pe mine contractiile destul de nasol. Cred ca de la oboseala si drum lung, nu stiu.
Sa vad cum rezist azi la servici. Am facut analize de dimineata. Si e prima zi dupa o saptamana in care trebuie sa stau 8 ore pe scaun iar. Pun pariu ca mai mult de 14 nu rezist. rad trist

sus

Denunta
adrianaBuc

19.09.2011 9:53     citat 

salu'

lord, tin pumnii pentru diseara

tania, gemeni? uau? iti doresc doar sa ai o sarcina fara probleme si un bebe sanatos tun. In rest, oricati ar iesi ...

wild, eu nu prea imi simt bebelusul dar asta si pentru ca sta cu spatele si loveste mai mult in coloana. prostit Rar cand da semne de miscare, dar nu ma mai ingrijorez. Cans ziceai ca ai morfologia?
Cat despre hainute, cauta pe net pe siturile din Anglia; de obicei la vanzarile onlineau reduceri. Din pacate nu livreaza in Ro, deci faptul ca ai barbatul acolo e marfa. Cam toate firmele care au magazine in mallurile din Ro, au magazine cu vanzarionline in UK si sunt diferente mari de preturi.

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 17 ani, 11 luni
Amarilis: 9 ani, 5 luni

19.09.2011 12:07     citat 

Adri lunea viitoare, pe 26 septembrie am morfologia zambet

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 1 luna
Denis Ciprian: 9 ani, 6 luni

19.09.2011 1:25     citat 

Prezent si e la noi scot limba . A lipsit recunosc, dar motivat ... Am avut intalnirea de 20 de ani de la terminarea liceului(ca sa vedeti si ce baba sunt scot limba ) si a tinut vreo trei zile, de m-am ales si cu o laringinta si o super oboseala, asa ca sunt in refacere incet incet.
In rest sunt bine, am momente cand uit efectiv ca sunt insarcinata, noroc ca mai primesc cate un ghiont din cand in cand care sa imi aminteasca.

Abia astept si eu sa merg la morfo pe 3 oct, sarcina asta clar am facut eco mai rar si am fost mai relaxata. Stresul a durat pana la bitest si la primele miscari, apoi relaxare totala.

Pupici si promit sa fiu mai activa de sapt viitoare. Saptamana asta inca sunt in concediu si e posibil sa profitam de vremea frumoasa si de munte scot limba

sus

Denunta
adrianaBuc

19.09.2011 2:20     citat 

GONZO, ne arati burtik? Frumos ca ai petrecut.

Eu sunt tare necajita. Maine e ziua sotului meu si nu am nici un ban, nimic. Nici o prajitura nu pot sa ii iau. plang sau sunt foarte trist muncim amandoi de ne rupem calcaiele si pur si simplu nu mai facem fata la chetuieli. Astea sunt zilele in care ma simt infranta. trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: