· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 26
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 26     
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 5 luni
Gabi: 9 ani

22.09.2011 8:49     citat 

rad Si al meu e cu un fix de asta rad ... zice : nu beau , nu fumez , nu umblu la ... mandre ... un hobby am si eu ( pescuitul ) , nu-ti convine ??

Bun zic , dar hobby-ul meu care e ? Schimbat scutece , sters muci si curatat toata ziua , nu ? rad

Si nici nu e vorba ca nu imi convine , doar ca are momente cand exagereaza . Am nascut in decembrie , la o saptamana dupa el era la pescuit , si eu singura cu fetele . Si , asa cum zici si tu , Lucy , mi-am dat seama ca lupt cu morile de vant , nu il pot nicicum face sa realizeze singur ca mi-ar prinde bine prin preajma uneori . Asa ca mai bine e cand face ce vrea , ca altfel e mai rau ca fetele , mutos si imbufnat toata ziua rad . Aseara am vrut doar sa-l invat o lectie , sa vada cat e de bine cand esti rupt si terminat , sa nu te poti culca pana nu iti termini treaba rad .

Va pupam si va dorim nopti linistite tuturor sarut .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

22.09.2011 9:37     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
rad

Bun zic , dar hobby-ul meu care e ? Schimbat scutece , sters muci si curatat toata ziua , nu ? rad
.
----------

aaa... noooo stai... asta cu scutece si muci e asa, o chestie..... ca la un eventual scandal iti auzi 'da, ca tu nu ai nici un hobby, afara de scutece si muci ce mai vorbeste omu cu tine'... ori 'tu nu vezi a nu ai nici o prietena, nu iesi cu nimeni, nu te suna nimeni'....
nervos nervos

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

22.09.2011 10:53     citat 

azi e marti cumva?
ce zi de tot raha am avuuuuuuut!!!!
am fost la consult la ortoped cu fata. vroiam sa mai aud o opinie avizata ref. la evolutia tal valg. ZERO evolutie. ZERO! tremur de nervi si alta nu. nu mi-e neaparat de bani, desi sunt 50 de milioane pe care i-am platit in 6 luni. 50!!!!! 1200 de euri pe care ii putea folosi pt altceva. ma ia durerea de cap cand ma gandesc, dar m-as fi asteptat la o miiiiica, cat de mica schimbare. mah, macar acolo ceva. sinceritate e tot ce cer eu de la lume. atata. alte asteptari n-am, dar cum poti ma sa te joci cu sanatatea unui copil stiind ca de tine depinde felul incare el va merge TOATA viata lui. femeia asta care mi-a chinuit copilul 6 luni, n -a facut altceva decat sa ma tapeze de bani si atat. mai bine imi zicea ca nu e in stare si cautam in alta parte, nu mai pierdeam nici timpul si nici banii. acuma merg la tanti asta noua.alti bani,alta distractie. asta e si mai scumpa. nici numai vreau sa ma gandesc. parca am cumparat copiii astia, sa mor. daca n-am bagat la bani in fundul lor de ma ia ameteala numai cand fac un calcul simplu, dar macar sa fie sanatosi!!!

asa...si dupa multe alte peripetii pe care nici nu mai vreau sa mi le amintesc, acum pe seara stateam cuminte la semafor, ma intorceam cu copiii de la gradi si bum! ma izbeste unul din spate. fir-ar al naibii si ce calm statea el in masinuta lui, de parca nu se intamplase nimic. ma duc eu la el, ca nu a binevoit sa se coboare pt atata lucru si cica... aaaa, nu am vazut ca ai pus frana. alooooooo, baietuuuu' eu eram oprita la semafor, ce frana sa pun?

deci, toata saptamana asta a fost un cosmar. in fiecare zi am avut macar o isprava de coma sau de tensiune 27. maine sper sa nu fie mai rau.imi vine sa ma inchid in casa,zau!

aidi,va pup. ma duc sa ma culc, ca cine stie ce mi se mai pregateste????

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

23.09.2011 6:32     citat 

Kiki la Jianu ai fost? Mie el mi se pare un medic ortoped foarte bun. Mie imi place. Eu am increde in el. Si eu voi merge din nou la el in octombrie.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

23.09.2011 8:01     citat 

neata
kiki imi pare rau....
am avut o noapte alba...sunt varza
si sotu pleaca vreo 2 zile in delegatie deci raman cu fetele (asta nu-i neaparat rau ca ieri m-a suparat-enervat si imi prinde bine putina liniste).
azi mergem iar la dr cu Cata a treia oara sapt asta, sa vedem cum mai e...(nu cred ca prea bine din moment ce in continuare face febra)
cea mica extrem de maraita... plang sau sunt foarte trist
apropos..si mie imi zice sotu ca's antisociala si nu-mi plac oamenii..nu pricepe de ce mi-i greu sa merg in vizite cu pruncii dupa mine, la oameni care nu au copii ochi peste cap sau de ce nu imi place sa imi vina musafiri seara la 8 cand tre sa pregatesc fetele de culcare socat

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 9 ani
am nascut deja!

23.09.2011 8:26     citat 

rad rad fetelor mi-ati facut ziua mai frumoasa, multumesc sarut sarut
am crezut ca doar eu sunt cea intoarsa pe dos mereu cu sotul, ca pana la urma ajungi sa crezi ca la tine e problema prostit
si la noi acceasi problema, el munceste si e obosit ce sa-i faci si mai si comenteaza pe deasupra...asta ma dispera cel mai mult.
si sincer cum prietenele mele nu au copii, nu prea dau pe la mine decat pe la telefon, si ca la tinefurni ce e vina lui ca eu nu ies cu nimeni foarte fericit
kiki eu cred ca chiar am pierdut sirul discutiilor, dar ce are micuta?
legat de faza cu accindentul asa am patit eu acum 4 ani, masina noua de 3 zile si la semafor unul direct in mine, tot asa nu a vazut saracul....
sa va povestesc ca in Croatia, cand ma apropiam de o zebra se opreau masinile sa ma lase sa trec, desi eu nici nu ajunsesem la zebra....ei in arad distractie la trecerea din parc stai ca prostul minute in sir pana se indura unul sa te lase sa treci trist
kuray tu zi mersi ca mai vine prietena pe la tine zambet ca altfel ai tampi de tot prostit iti spun din experienta cool
happy ce nume frumos ema,imi place ff mult, dar analize pt ce?
furni am avut ceva picaturi preparate in farmacie dar nu au avut efect, oricum din pura intamplare am aflat ca cel mai bun orlist de la noi e prieten de familie cu niste prieteni de ai nostri, asa ca luni au zis ca gata mergem la el cand vb aseara de problema marei, cel putin sa vad ce zice si el foarte fericit
ieri i-am luat lui fiica-mea ghetute de mers,oricum ii trb cu vremea asta rece dimi, ca noi avem ceva prostioare gen balerini de vara, e ff incantata daca o tin de brate zici ca danseaza step rad ii place sunetul

pupici la toata lumea sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

23.09.2011 9:01     citat 

Fetelor, fina mea a nascut de dimineata un baietel de 4 kg prostit asta inseamna ca ar trebui sa iau hainute pentru 3 luni ca sa-l scot din maternitate? Sau il incap si hainute "Newborn"?
Cuscra, te rog frumos, schimba matale capitolul, daca poti, ca eu sunt plina de trebi...duminica venim scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

23.09.2011 9:07     citat 

neata!
kiki, imi pare rqau de telenovela ta... ai de reparat la masina? noi si acu suntem cu punga in geam ca un rahat de gemuletz pt honda il comanda tuma din japonia service-ul... si probabil ca vine pe jos.. astia nu au piese la service, cand ai ceva de reparat , orice , se comanda la producator.. nu numa la honda, la orice marca... barem la masini germane vine mai repede da noi avem o honda si o mazda, deci tin'te asteptare...

ocrisu, nu te baga cu newborn.. fimea cu 4 kile 200 si am inceput de la marimea 56, in 2-3 saptmani purta 62.. prostit

eu nu am avut ce face aseara si m-am uitat pe o carte 'ghidul tinerei mame' sau asa ceva.. cumparata din ro cand l-am avut pe fimiu... bai am ras cu lacrimi... la fimiu stiu ca intram in panica cand cinteam acolo..
cica la 8 luni pozitia preferata a copilului e in picioare.. si sa il imbraci cand sta in picioare.. si deja el coopereaza si baga mana pe maneca si piciorul in pantaloni ca un copil mare.. la 8 luni, da? sa nu va aud ca ai vostri nu fac ca ii fac retardati rad
abea de coopereaza fimiu la 5 ani, ce sa mai zic de mandra de 9 luni...
a, si la 9 luni cica copilu intelege comenzi simple de genul 'adu puloverul din camera'... si pune painea pe masa... rad
la 1 an ii dau aspiratoru si mopu si ii zic o comanda simpla.. fa curat! m-am scos rad

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 7 luni
David : 8 ani, 11 luni

23.09.2011 9:14     citat 

Ocrisu, a iesit destul de insiropat blatul din cate tin minte. Stafide cred ca poti pune, nu am incercat. Sa-ti iasa bun! Asta daca nu cumva l-ai si facut/mancat pana am raspuns eu! prostit
Lucy merci de reteta, cred ca o incerc destul de curand. Arata f bine cornurile alea.
Crispy sa va traiasca nepotelul! sarut
Rizi e o frumoasa Mara! sarut
Kiki intrebai cat mananca bebe la o masa, pai la noi maximul e cam de 50 ml. Asta cand ii place mancarea si are el chef. Noi mergem destul de lent cu diversificarea, nici nu am introdus lactate.
Ocrisu sa va traiasca finutul! sarut
Furni e tare cartea aia! rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

23.09.2011 9:14     citat 

Doua animale se intalnesc in padure si merg o bucata de drum impreuna ! Intreaba un animal pe celalat:
- Tu ce fel de animal esti de fapt?
- Eu sunt caine lup!
- Cum asa?
- Pai tata a fost lup si mama catea! Simplu nu?
... - Si tu, intreaba cainele lup, tu ce esti?
- Eu sunt urs furnicar!
- Hai du-te-n p..a mea ca nu te cred !!!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

23.09.2011 9:39     citat 

rad
tare furnipai da domne ce te mai miri cu cartile astea...pai daca la 9 luni tre sa stie sa mearga, ce mai vrei.... rad
fiica-mea stie ce vrea sa fie cu adevarat cand va fi mare, bucatareasa! deci m-am scos! rad
si pe mine ma intreba o vecina cand avea Anya 4 luni, cuuuuum, nu sta in fund?! ochi peste cap cui ii spun ca inafara de san nu a gustat nimic pana acum se cruceste cu 2 maini . ochi peste cap
rizibizi da intr-adevar am noroc cu prietena...cand o aveam pe Cata bebe stateam in alt cartier in capatul celalalt al orasului asa ca atunci eram mai mult singura...
deci barbatu mi-e plecat pana duminica seara... ochi peste cap fac chef rad si inca o data imi vine sa imi trag tot palme ca nu am carnet de sofer, sta masina bine mersi in parcare si eu ma uit la ea (sotul a plecat cu masina de serviciu). si i-a promis celei mari zilele trecute ca duminica mergem in mures la parc.acuma nu o mai pot duce in parc nici aici in oras.ca aici in cartier ii nasol mai ales ca in ultima vreme apar tot felul de copii mari si joaca fotbal, nu-i de stat.
ocrisu felicitari pt finut!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

23.09.2011 10:24     citat 

oare v-am zis ca sunt o mama perfecta (cand am chef)? rad

iac ce i-am facut lu fimiu o data

in mijloc sunt doua chioftele, pe margine cateva paste tortellini, castravete si gogosar rosu....

si aldat mai demult

crutoane cu branza dulce, banana si zmeura..

e inebunit cand ii fac asa ceva aranjat frumos pe farfurie, indiferent ce e il mananca...

acu i-am inventat un senvis 'vapor'... ii pun pe un pesmete de ala wasa pateu de ficat ori branza ori ce am, dar strat mai gros... si fac asa betisoare de castravete si i le infig in felie, de arata ca un arici... el cica e vaporu....mare succes...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

23.09.2011 1:36     citat 

sa mai mentionez ca aseara m-am ars rau la 3 degete si podul palmei???? iar azi fi-mea n-a dormit decat fix 5 (CINCI) minute? naaaaaaaah....
creca ma apuc sa ard tamaie prin casa, zau.

fiurni, draga mea, zau de i-as face minuni de astea lui fi-miu. bravo tie ca ai dispozitie si indemanare. nu mananci? pa, scumpete. se inchide bucataria. eu n-am nici timpul si nici cheful necesare sa fac asa ceva. asta nu inseamna ca nu-i aranjez ca lumea farfuria. ca si el, ca si taxo tin la estetica. grrrrrrrrrr.

rizi, Timeea s-a nascut cu tal valg. adica piciorusele strambe. talpitele i se duc in sus spre gamba, nu in jos cum e normal.

w/ e placut, ladies.

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

23.09.2011 1:38     citat 

ai de mine Furnico, ce-mi vazura ochii? surprins Esti meseriasa doamna, n-am ce zice foarte fericit
Io am scos ieri din conge doua bucatoaie, de porc, o bucata de cap si un picior am vrut eu, ca sa fac piftie. No si cand au fost gata dezghetate am constatat ca picioru' era de fapt sira cu muschii pe ea. prostit Am cautat prin conge, am gasit pana la urma picioru, le-am fiert, totul ok, piftia asteapta sa se inchege. Cu sira aia ce naiba sa fac? Am pus-o in tava la cuptor, cu condimente, stropita cu oleaca de vin...cand sa mancam la pranz simt io asa ca nu prea are gust de porc ochi peste cap prostit si mac la tava, ma uit la ea din toate partile, o rasucesc...pare cam firava ca sa fie de porc, asa ca singura mea banuiala e ca e o sira de ied prostit prostit prostit rad Acum sper doar ca bucata de cap din care am facut piftia, sa fie de porc ochi peste cap

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 2 luni
V mic: 9 ani, 1 luna

23.09.2011 1:40     citat 

----------
KiKilinis a scris:
iar azi fi-mea n-a dormit decat fix 5 (CINCI) minute? naaaaaaaah....

----------

o fi sora cu al meu? S-a trezit la 7.30 si nici acum nu am reusit sa-l culc prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: