· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 26
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 26     
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

13.09.2011 9:41     citat 

Salutare, doamnele!
Oana, frumos tare colajul, multumim si noi!
Furni, insanatosire grabnica la kkcioasa mica! Nu stiu daca te incalzeste cu ceva, dar sa stii ca azi in parc am auzit inca vreo cateva mamici plangandu-se ca au copiii cacaciosi, explicatia fiind un virus de vara.
Bubulina mea s-a ridicat astazi in 4 labe dar nu stia ce sa faca mai departe. Era foarte amuzata si incantata cand am gasit-o in pozitia cu pricina si se legana asa in fata si in spate, ziceai ca isi ia avant. zambet Banuiesc ca o sa inceapa sa o ia de-a busilea in curand.
A, si sa vedeti ce incantata e cand apare taxo in peisaj, e toata numai zambete si chiote. Astazi l-a vazut din patutul ei ca a intrat in casa si nu mai putea de bucurie, isi agita mainile prin aer si radea la el - va dati seama ca pleznea de bucurie si barbata-miu. foarte fericit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 1 luna
cea mica: 8 ani, 5 luni

14.09.2011 6:38     citat 

neata tuturor
de azi am trimis-o in sfarsit pe Cata la gradi, ce ma bucur (nu stiu care se bucura mai tare, eu sau ea ? rad )
in rest inca nu am terminat cu puseul de crestere plang sau sunt foarte trist asta mica se trezeste de n ori pe noapte, e tare agitata si ziua, vrea numai in brate, san, brate, dormit numai langa mine (ca sa fie langa san ) prostit ..si tot asa.partea buna e ca ma umplu iara de lapte pana la buric scot limba
sunt cu stomacul praf asa ca nu prea mai fac nimic decat strictul necesar dar cateodata nici ala, ma pun in pat ca nu mai sunt in stare de nimic.asta e, ghinionul sotului ca trebuie sa faca el mai multe. scot limba
va pup

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

14.09.2011 11:00     citat 

Buna doamnele .. sper c-aveti o zi mai buna ca mine trag cu ochiul) .

Sunt cu nervii la pamant .. as vorbi si n-am cu cine ochi peste cap . Daca acum cativa ani nu intelegeam cat ii era de greu sotului meu sa fie prins intre mine si ai lui , cand stateam la ei .. acum am ajuns eu in situatie .. nu stam la ai mei , dar am probleme groaznice din cauza lor ... sunt nervoasa pe ei , turbez .. el saracu-i disperat , nici nu stiu daca ma crede ca-s suparata pe ai mei plang sau sunt foarte trist ... in fine ...

Va pup pe toate mamicile epuizate si pe toti smecherasii de copilasi sarut .

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

14.09.2011 12:11     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Bubulina mea s-a ridicat astazi in 4 labe dar nu stia ce sa faca mai departe. Era foarte amuzata si incantata cand am gasit-o in pozitia cu pricina si se legana asa in fata si in spate, ziceai ca isi ia avant. zambet Banuiesc ca o sa inceapa sa o ia de-a busilea in curand.
----------

Asa a inceput si Antonia...se tot batzaia inainte si inapoi fara sa stie sa isi mute mainile. Noi l-am pus pe Paul sa mearga de-a busilea pe langa ea, ca sa prinda miscarea. Si cred ca foarte bine i-a facut statul pe jos, pe covor. Tot vedea cate ceva interesant in camera si pleca sa exploreze.
Happy_mami, ma gandeam ca o posibila rezolvare ar fi sa vorbesti deschis cu ai tai. Spune-le ce te deranjeaza, fara ton ridicat si fara nervi, poate ca nu-si dau seama ca te pun intr-o situatie dificila.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.09.2011 12:18     citat 

happy mamy lasa stressul ca nu face bine la frumusete. trag cu ochiul
si zau ca viata asta e prea scurta sa ne mancam nervii

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.09.2011 12:25     citat 

----------
citat:
ma gandeam ca o posibila rezolvare ar fi sa vorbesti deschis cu ai tai. Spune-le ce te deranjeaza, fara ton ridicat si fara nervi, poate ca nu-si dau seama ca te pun intr-o situatie dificila.
----------

noi am stat cu parintii mei 2 ani dupa casatorie. cu ai lui nu am stat dar nici nu imi place sa merg acolo si vesnic aveam nervi si cearta cu sotul din cauza parintilor si/sau alte neamuri.
nu merita.
eu nu am reusit sa schimb ce ma deranja nici la ai mei nici la ai lui.
dar am schimbat perspectiva si am hotarat sa nu ma mai cert cu sotul din cauza altora.
am mers pe principiul "mai rarut ca-i mai dragut" si am incercat sa evitam situatiile care stiam ca vor genera cearta.si e mult mai bine asa.
nu m-am casatorit cu neamurile lui, nici el cu ale mele ci unul cu altul si asta conteaza in primul rand. zambet

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.09.2011 1:08     citat 

Stiu fetelor , dar deja-i imposibil ... suntem casatoriti de 6 ani , primii 2 am stat cu ai lui .. am fost si eu tanara si naiva , ei batrani si incuiati .. cumva a trecut .
Problema cu ai mei e de alta natura...si tine de mai bine de 4 ani deja .. adica imediat dupa ce ne-am mutat singuri . L-au batut la cap pe Ionut ( sotul meu ) sa faca un credit pe numele lui pt ei .. cica noi vom si uita de el , ca ei iau actele , ei platesc , tot tot ... ei , acum vreo 2 luni sa primesc decizie judecatoreasca de a i se retine lui din salar suma de 60 de milioane ( creditul a fost de 40 de milioane ) . Nu au platit DELOC din el . Am vorbit cu ei atunci , calm , frumos ... " A fi cumva " a fost raspunsul ... apoi tacere . Se prefaceau ca nu s-a intamplat nimic .
Luna trecuta i-au retinut prima luna sotului din salar ... 762 de lei ... am anuntat-o pe mama de cum a primit Ionut fluturasul ... " Vedem cum facem " .. apoi , cand chiar i-au retinut banii , am sunat-o din nou . Raspunsul ei a fost categoric NU ! Motivul ? : nu il suporta pe Ionut x( trag cu ochiul . Si mentionez ca nu e ca nu au de unde , ca au venit mult mai mare ca al nostru .. tata le trimite lunar minim 1000 de euro , + ca are aici si pensie de vreo 200 de euro .. nu au rata , ca noi , fetele primesc bursa si si o sponzorizare de la niste englezi , pt scoala . Deci pur si simplu nu vor . Proprii mei parinti hm .

Luna trecuta a trecut cum a trecut ... luna asta , cand am vazut iar fluturasul , mi-am iesit din minti ... 762 de lei retinere , si nu ii mai raman nici 700 de lei de luat .. Ionut e ok , nu ma acuza sau condamna .. desi sunt parintii mei .. dar eu sunt asa furioasa , si revoltata ... offf plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ocrisu

Copii

14.09.2011 1:17     citat 

Wow, dar chiar ca e nasol...asa ceva nu stiu daca as putea ierta...chiar daca ar fi vorba de proprii mei parinti...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

14.09.2011 1:29     citat 

happy mamy situatia e nasoala rau.
nu stiu ce sa iti spun.
poate gasesti totusi o solutie sa recuperezi acesti bani confuz
faptul ca nu il suporta pe sotul tau chiar nu le da dreptul sa faca asa ceva, nu se gandesc ca lipsa banilor afecteaza copiii????
am inteles ca ai vorbit cu mama ta, dar tatal? ai vorbit si cu el personal?
nu stiu ce sa te sfatuiesc doar atat fii tare ... (poate sa discuti cu un avocat???)

sus

Denunta
albi

Copii
ALEXANDRA GEORGIANA: 13 ani, 5 luni
LUCA MIHAI: 8 ani, 8 luni

14.09.2011 1:37   generatia 2011  citat 

crispy, mersi frumos ptr intentie dar tehnica ma depaseste, nu am timp cu doi copii sa-mi bag nasul prin calculator,doar strictul necesar. as avea o intrebare ptr mamicile care au nascut in 2011 si au hotarat sa se intoarca la servici dupa un an, aveti idee cu cat timp trebuie sa facem demersurile necesare, mai exact eu am nascut pe 12 feb, cand ar trebui sa ma intorc la servici? de la primarie cand am depus dosarul ptr indemnizatie mi sa spus ca trebuie mai inainte dar ca inca nu stiu exact, mi se pare penibil sa stai la un birou 8 ore sa vina cineva sa te intrebe iar dupa 6 luni de cand sa dat legea sa nu sti sa raspunzi, suntem in romania, sau poate sunt eu in curtea de arges mai la munte. am incercat si la probleme juridice dar nu am obtinut nici un raspuns, am cautat in lege paragraful care spune dar nu am gasit sau poate nu am cautat bine. poate avet idee voi mamici care sunteti in aceeasi situate cu mine. pupici. :oops:

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.09.2011 1:49     citat 

M-am gandit la treaba cu avocatul , dar eu nu am nici o dovada ca am scos banii aia pt ei .. sunt pe numele nostru , si pace . Si executorul care se ocupa de caz , pe care l-am cautat mai pana in strafundurile pamantului cand am primit hotararea judecatoreasca a zis ca nu avem ce face , apare numele nostru acolo , nu ne intreaba nimeni ce am facut cu banii sau pt cine sunt luati , ii intereseaza doar ca nu s-a platit . Mi-e ciuda ca am avut atata incredere in ei , am si uitat 4 ani de problema asta .. cu mama nu mai vorbesc de mai bine de o luna , de cand mi-a spus clar ca nu are de gand sa imi dea banii ... i-am zis sa-mi dea macar jumatate , normal ca stie ca mi-e si asa greu cu fetele dar ... nimic nu a induplecat-o . Tatalui meu luna trecuta i-am spus sa nu imi trimita el , ca astept sa vad ce face mami dupa ce ii trimite ei .. si am vazut . Acum inca nu le-a trimis , azi o sa vorbesc cu el iar , inca sper ca nu ma lasa chiar asa balta ... Eu nu le-as putea face asa ceva fetelor mele niciodata , nu stiu ce suflet poate avea .. femeia asta , ca eu n-o mai pot numi mama .
Nu il suporta de cand nu le-am mai putut da bani garla " imprumut " .. ca inapoi nu i-am mai vazut niciodata :-j . Mai am 3 surori si un frate , el lucreaza , sora mea mai mare tot asa , s-a si mutat cu iubitul ei .. urmatoarea la fel , mai mult cu prietenul ei decat acasa , lucreaza in afacerea lui .. deci practic mama o are doar pe sora mea de la liceu in grija .. si nu ar putea din mai bine de 1200 de euro pe luna sa imi dea si mie ce-mi datoreaza ? Sa nu mai zic ca si fratele meu ii da bani in casa , desi e acasa doar in weekenduri , si surorile mele la fel . La facultate pt cheltuieli au primit toti anii bani de la niste prieteni englezi , cum am zis .. deci chiar nu are cum si ce sa ma convinga ca nu poate .. pur si simplu NU VREA ! Si ma gandesc ca ne prinde asa si perioada sarbatorilor .. imi vine sa imi iau campii x( plang sau sunt foarte trist .

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

14.09.2011 2:30     citat 

surprins surprins surprins

este ... nu gasesc cuvinte potrivite pt "mama" ta.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.09.2011 2:37     citat 

Nici eu .. si culmea , toata lumea imi spune mie s-o iert =)) ... nu pot , Doamne iarta-ma , dar nu pot ..

sus

Denunta
ocrisu

Copii

14.09.2011 4:07     citat 

Ce treaba o fi avand "suportatul" ginerelui cu inselaciunea pe fatza tot nu reusesc sa inteleg.
Iart-o in sensul ca las-o in plata Domnului, nu-ti mai toca nervii cu ea, nu are rost.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

14.09.2011 4:11     citat 

Credeam ca am iertat-o .. dar cand am primit noul fluturas .. cand ma gandesc la banii luati maine , si la cate as putea face cu cei retinuti .. parca mi-ar veni s-o strang de gat hm . O s-o iert , eu nu sunt genul sa port pica .. dar nu cred ca vreau s-o vad degraba ..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: