· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 26
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 26     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

24.09.2011 6:49     citat 

neata tuturor
ce m-am distrat scot limba Cayia sa va fie de bine iedul...ce-o fi fost... rad si La Multi Ani pustiului! de pe acuma... sarut
furni mama trimite si la mine niste platouri dinalea ca ti le mananc rapid! foarte fericit
barbatii astia...hehe....al meu numa maine vine foarte fericit ieri m-am relaxat cu prietena cu o pizza cu ton (facuta de mine) si o bericica. foarte fericit daca nu punem la socoteala ca ambele copile erau maraite nevoie mare si nu mai stiam cum sa ne impartim cu ele,,,a fost ok. scot limba
----------
citat:
happy mamy a scris:
Apoi de mers cu mandrele cu sute de bagaje dupa mine , doar ca sa am mai mult stres decat acasa , ca tot in locuri straine le apuca damblaua , si tot singura ma descurc cu ele ... ma lipsesc .
----------

hehe....si io m-as lipsi uneori dar...pe langa vizite la socrela care sta la tzara si ocazional gratare in padure/camp (unde tot asa tre sa car bagaje)....am fost cu amandoua si la mare si la munte vara asta prostit

sus

Denunta
Cayia

Copii
V mare: 14 ani, 1 luna
V mic: 9 ani

24.09.2011 6:55     citat 

bai nene, eu ma simt razbunata. Copilul asta mic, al meu, cand vine taxo acasa, uita de mine rad i se atarna de picioare, se cere in brate, toata seara e lipit de taxo rad rad rad Al mare nu facea asa, ala era cu mine si atat.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

24.09.2011 9:30     citat 

Neata doamnele . Cum ati dormit ? Noi am dormit TOTI ca morti de la 11 pana la 9 cool rad . Off , pana acum a fost ok fata , cu laptele praf , nu a mai vomitat deloc . Aseara i-am dat doar putin , a marait , dar a dormit bine . Acum i-am facut 200 de ml si nu i-a ajuns , saracuta sarut rad .

Furni
, nici eu nu-s fan lapte , deloc . Cu fata am incercat de 2 ori chiar de la sursa pt ca ma tot zapacea al meu ca toti copiii cresc cu lapte de vaca , io-s fitoasa , draga , ca doar din supermarket ii dau trag cu ochiul . Si si cu Gabi , tot el m-a sacait sa o trec pe lapte de vaca , el ar fi vrut de la vaca direct , dar nu am fost nicicum de acord . Dar aseara m-a umplut ciuda si-am zis ca , daca nu ma ajuta cu ele nu stiu cat in toate celelalte treburi , nu-si mai baga el nasu' nici la cum si cu ce le hranesc .

Mihaela , eu ieri toata ziua l-am sunat , i-am scris si i-am spus de cate ori iesea sa imi ia un sapun . Atat . Un amarat de sapun . Normal ca toata ziua a uitat ochi peste cap .

Cayia , eu i-am dat lapte cu 1,5% grasime , si tot asa , de atunci , facea kk aproape dupa fiecare masa , dar tare , mai ca puteam sa-l iau si sa-i las pampersul , nici nu se prindea de el de tare ce era . La multi ani puiului in avans , cu emotiile stiu cum e , asa-s si eu , cu amandoua , imi amintesc perfect toate trairile si senzatiile din spital .

Lucy , curajoasa ai fost zambet . Si noi planuiam sa mergem la mare vara asta , adica spre sfarsitul lui august am vrut noi , mai mult pt aer , nu pt baie , dar nu am avut curaj sa ma leg la asa drum cu amandoua .. am mers cu Ema , acum 2 ani , si a fost ok , dar acum nu m-am mai simtit asa " apta " . Bine , si pe langa asta si lovitura din partea mamei mele , ma trezeam acolo ca nu am bani pe card x( prostit .

Noi ramanem singure pana luni seara ochi peste cap . Ma cam umple groaza , nu ca mi-ar fi de nu stiu cat folos cu fetele , sau cu casa , dar macar e aici , am cu cine schimba o vorba ... asta e , o trece cumva .

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

24.09.2011 11:28     citat 

neatza!

deci la mine in 2 ore si ceva vin cupiii la ziua lu fimiu.. da am reusit sa crosetez tortu, nu-s daca am timp sa pun si poze in seara asta... videm, nu promit...
maine pe drum spre bucuresti, sa tineti pumnii sa nu avem evenimente, voma, kkt, sa doarma fata pe avion si io sa nu ma cocosez carand-o pe la escala (ca caruciorul ni-l ia la bagaj de cala, aeroportu oslo e mai jmecher in toata lumea....

ma-c sa mai strang nitel prin casa, sa sterg prafu, apoi dus, imbracat cupiii si asteptat mosafirii....
pan la urma se pare ca vor fi 7 cu tot cu fimiu (ori mai putini, cine stie.),.... doi au anuntat ca nu vin.. deci am rezolvat problema scaunelor, am unde sa ii asez pe toti....

sus

Denunta
Cafelutza

Copii
E S: 12 ani, 6 luni
A M: 8 ani, 7 luni

24.09.2011 3:17     citat 

Hola!

Sper ca m-am descurcat!prostit Capitolul urmator:

http://www.parinti.com/modules.php?name...93#1256993

sus

Denunta