· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 221
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2010! Cap. 221     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

15.09.2011 1:08     citat 

----------
Codrina a scris:
Buna fetelor
!!

Am "rasfoit" printre pagini in viteza, si am vazut a Byu e graviduta!! sarcina usoara si bebe sanatos! Sa fie intr-un ceas bun!!

Intrebare:
Am inceput sa ii dau la Iris Septilin, pentru imunitate. Pe net am citit ca e bun. Voi ce ziceti? Ati folosit careva la copiii mai mari? Ii dau 5ml/zi, nu cum scrie pe prospect, e ok???

Va pup, fug ca am treaba cat doarme monstruletul meu mic si dragalas!
----------

Dupa ce l-am cumparat am citit eticheta si am vazut ca are conservanti, mai grav parabeni si arome. Asta pt mine a spus tot. nervos trist

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 11 ani, 7 luni

15.09.2011 1:39     citat 

heloo fetele.
Azi am o maraita de fata, acum doarme de juma de ora, nimic nu i-a convenit ,nu stiu ce a avut,ea nu e asa, dar si cand imi face o zi din asta ma termina.
Ione, foarte frumos scaunelul si super ieftin, chiar ieri am fost in Kaufland , dar eu nu am vazut, nu stiam eu sa ma uit unde trebuie.
Mada, cand a fost furtuna aseara sau azi, la noi nu a fost nimic, avand in vedere ca suntem aproape ca orase.
Claudis,
si Bria are nopti cand se trezeste dupa vreo 5 ore de somn, dar papa si adoarme imdeiat, asta am noroc, ca altfel as lua-o razna.
Biencut, ce bine de voi , la gradi, pe mine deja ma ia cu groaza cand va aud povestind de gradi, ca stiu ce va urma, mie mi-e asa o mila sa o dau, oricum nu o dau pana pe la 3ani.
Narcisa, dar chiar ca se lucreaza la voi , nu gluma, e incantata Iuri la casa , nu?
Corina, si lui Bria ii ies greu dintii, are 4 sus,4 jos, 2 masele sus, 2 masele jos.lasa ca ies ei, au tot timpul, eu tot asa zic ca or fi mai rezistenti.
Ralucutza, ce mai faceti, intra si ne mai pove de Dragos.va pupam.
Cry, cum mai e Miruna?
va las, ma pun sa ma intind si eu putin ca azi am fost foarte solicitata.
pa.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 11 ani, 7 luni
Natalia Maria: 9 ani

15.09.2011 1:42     citat 

----------
0911 a scris:

Narcisa, dar chiar ca se lucreaza la voi , nu gluma, e incantat Iuri la casa , nu?

----------

E super terminat, nu se satura sa stea pe afara, cand trebuie sa intram in casa e jale, urla cu toate fortele rad

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 13 ani, 2 luni
Eduard: 11 ani, 6 luni

15.09.2011 2:25     citat 

Dupa ce a facut pneumonie la 8 luni, pediatra lui mi-a rdcomandat sa-i dau septilin timp de 2 saptamani sa se refaca organismul lui, de atunci nu i-am mai dat.
De 3 zile am inceput sa le dau pt imunitate, la amandoi, cate o lingurita pe zi, Propolis C Kids cu echinaceea de la Fiterman http://www.propolisc.ro/2/3/Propolis_C_..._Kids.html, de care am fost destul de multumita cand i-am dat periodic lui David cand facea ba amigdalita, ba rosu in gat, Acum insa o voi folosi ca schema de imunitate exact cum scrie pe prospect.
Daca stiti ceva de rau despre acest sirop, sa scrieti.
vad ce a scris Biencut de Septilin...eu am cam ocolit prospectul atunci, caci era singurul siropel permis sub 1 an, insa, cu siguranta, nu le voi da vreodata.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 8 luni

15.09.2011 2:29     citat 

va multumesc din suflet pentru raspunsuri si grija!

din fericire Miruna e bine acum...ieri dimineatza s-a trezit intr-o stare foarte proasta,maraiala si febra si a si vomat mititica...pe la 9 si ceva a adormit la loc...a dormit aproape trei ore si cand s-a trezit era super bine! zambet ...nu a mai facut febra, nici voma si e vesela de numa'!
ce-a fost...habar nu am...dar tare greu e cand sunt bolnaviori! sa ni-i feasca Dumnezeu pe toti!

in gat nu avea nimic, deci exclus...

si eu ca i Bilutza nu am timp de nimic uneori ...

va pup pe toti gramada!

PS Rox si la noi sa treci 7 dintzoci, te rugam!

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

15.09.2011 2:31     citat 

Nu ii place la gradinita lui David. Zice ca il cearta doamna si el plange. Azi, am inteles ca a plans cel mai mult..uff, ma doare inima sa-l stiu ca plange dupa "mami" trist . ma impac cu ideea ca l-am tinut acasa destul si ca e timpul sa se acomodeze si cu alt stil de viata. Ma bucur macar ca sta doar 4 ore. Nu vreau sa ma gandesc ce ar fi fost pt el daca il duceam la program prelungit prostit
De Edi nu ma indur in ruptul capului sa-l duc mai devreme de 3 ani. Vreau sa aiba aceeasi egalitate ca si David scot limba, sa nu ma mustre constiinta ca am procedat diferit la fiecare din ei. Gandesc , oare, aiurea? daca da, asta e rad

Claudia, poze de la noua gradinita care e de zece ori mai frumoasa decat cealalta nu am..mi-ai dat idei sa-i fac maine zambet

sus

Denunta
danutzagreierash81

Copii
EDUARD CONSTANTIN: 18 ani, 8 luni
DAVID NICOLAE - BEBE TERO=))
11 ani, 2 luni

15.09.2011 7:52     citat 

fetele Edy are viermisorii plang sau sunt foarte trist el i a vazut de ieri in kk la baie si nu mi a zis decat azi si erau destui plang sau sunt foarte trist
voi ati patit cu cei mari asa ceva? daca da , ce tratamente ati urmat??
offffffffffffffff maine iar la medic trist

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 6 luni
Andra Diana: 11 ani, 2 luni

15.09.2011 8:49     citat 

Byu, felicitari, iubita! Sa va ajute Dumnezeu sa fie bine! La Pitesti, la Dacia, nu l-ar tenta pe sot sa lucreze?

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 9 luni
Victor Adrian: 11 ani, 4 luni

15.09.2011 9:43     citat 

eu nu le-am dat nimic pt imunitate pana acum.
Lui Matei am inceput de 3 zile sa ii dau catina cu miere (catina culeasa si "aranjata" de mine..frateeee cata migaleala)
Lui V inca nu ca nu am inceput cu mierea..mai astept ca mi-e frica
Poze nu am decat din seara asta cu toata gasca de la bloc:

si aici o distrusa fizic la ora 8 juma seara rad

La gradi am avut sedinta azi..pare ok.
Sunt rupta de oboseala ca de 2 zile am un program infernal (plec la 8 cu M la gradi, apoi ajung la 3 jumate, il iau pe V, fug cu el la M sa il iau si pe el, intru si le dau sa manance apoi la 6 sunt afara..pana la 9 cand iar papa si la 10 dupa baie..nani)
Si ma batea gandul sa ma duc sambata la Antipa ca cica se deschide dar mi-e ca o sa fie nebunie. Asa ca mai bine ma duc la Romexpo unde am fost sapt trecuta si e si acolo ok.
Plus ca seara e iar distractie la bancute..adica la bloc, avem onomastica foarte fericit si iar se strang toti copii
Am mai pus eu poze pe fb foarte fericit
Si gata ca imi pica ochii in gura de somn... surprins
Chiar Mireo..ce mai faci?
Luara..cum fu intalneala cu Ana?
Aaa..Sweety.. sa stii ca eu nu am nici o remuscare ca ma gandesc inca de pe acum ca la anu', in toamna o sa ii dau pe amandoi la o gradi particulara (sa ma ajute DD sa ma angajez si sa imi fie mai bine) (mai tb sa ma hotarasc asupra limbii foarte fericit ) ca asa o sa ii duc eu, o sa ii iau eu si nu mai am nevoie de bona..
Si chiar daca va fi V mai mic..asta e..
Oricum el e un luptator si va trece usor prin viata foarte fericit
Si gata, fug ca pic..
NB

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii

15.09.2011 10:50     citat 

Bun asa, Simo, mai zi-mi din astea si poate ma convingi si pe mine scot limba . Amandoi, gradinitra particulara?? uh...nu o sa te rupa la bani? prostit
Nu pari deloc obosita in poza prostit , iar Victor e asa un dolofanel si un frumos!! Invidiez gasca de la bloc a lui Matei..suuper!

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 5 luni
Casian Radu: 11 ani, 9 luni

16.09.2011 7:45     citat 

'Neata

SImo, si de la 8 la 3 jumate ce faci ? Mancaruri, curatenii, spalari , calcari si chestii din astea "palpitante" ? rad Mai baga si tu un relax de juma de ora, ca presupun ca V mai trage cate putin pe dreapta in intervalul asta, nu ?

Bilu, tu pana la urma te-ai intors in campul muncii ? Ca parca ai fost la un interviu la un moment dat .

Ce , Luara a fost la intalnire cu Ana ??? Cu bebe Lucas ? Chiar , ce mai face printisorul ? Dar surioara lui ?

Ana, cate o vorba despre fete nu ne mai zici ? Ce mai face Diana ? Dar micuta balerina ? Dar mami a lor ?

Danutza, noi -din fericire- nu am avut pana acum probleme din astea.... dar sigur iti va zice la medic cate ceva. Parca Ana -daca ma insel, corectati-ma- a avut ceva probleme de genul asta cu Maia ???Sau cel putin era ingrijorata ca ar putea avea ? Oricum medicul iti va zice ce sa faci.

S-a trezit printul ... ma duc , ca "vorbeste" de unul singur la el in patut rad

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 6 luni

16.09.2011 8:01     citat 

Neata..

La 6.45 Matei a dat trezirea....Poate ar mai fi dormit cu un bibe de lapte dar nu am vrut sa ma lungesc prea mult cu mesele.. prostit ...desi oricum tot ajung cu masa de seara pe la 7.30 din cauza laptelui de la somnul de pranz.. nervos

Eu pentru imunitate nu i-am dat decat homeopate...insa si niste vitamine care am inteles ca mai recomanda pediatrii la intrarea in colectivitate...presupun ca ajuta..

Alina te cred...ca tu muncesti parca...daca nu ai dormi noptile ar fi foarte nasol...Eu oricum ma uit in urma si nu stiu cum de inca nu am camasa de forta pe mine rad .....
Cand mai are Brianna cate o zi mai proasta sa te bucuri ca se intampla ocazional.. scot limba .nu ai vrea sa stii ce frustrant e sa se intample zi de zi... prostit

cry ma bucur ca e bine fata

Karina dar poate ar tb . sa incerci mai devreme cu Edi ..poate cu cat mai repede cu atat se va acomoda mai usor?

Simona ce de copii...arati cam bine pt. o " distrusa" scot limba
Ce e weekendul asta la Romexpo?

Mada si eu vroiam sa intreb...ca sa nu ma mai gandesc la prostii ( M la gradi...V cu bona...si ea hai hui rad )
rad J/K

Plec de acasa ca vine femeia la curatenie si vreau sa nu ii deranjeze somnul de pranz al lui Matei...Mergem la a doua noastra casa..de fapt prima...unde sta buni acum rad ..Are patutul...hainutele...jucariile de plus ale mele..inclusiv bebele meu care app parca aduce cu Matei rad

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

16.09.2011 8:21     citat 

Danutza, Mihai a avut de curand virmisori. Mai exact oxiuri. Medicul ne-a dat Wormex. Cica e ceva pe baza de plante si ar fi bunisor. Acuma vezi ce zice medicul...

Karina, multora nu le place de la inceput la gradi. Da-i timp sa se acomodeze...

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 9 luni
AURA MARIA: 11 ani, 3 luni

16.09.2011 8:52     citat 

Am mai intrebat si repet: la analizele de sange pt paraziti intestinali e nevoie sa-i ia sange din vena sau din degetel????Si daca a facut saptamana trecuta injectabil pana vineri,inclusiv, afeteaza cu ceva analiza de care vb mai sus???Ca doctoritele mele ...si aia de fam si pediatra...sunt oleaca in vacanta ochi peste cap nervos
Pupici la toata lumea!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

16.09.2011 10:15     citat 

fetelor,voi cum dati outul la copii? Cosmin nu papa out si nu i-am mai dat de mult timp prostit ..acum am oua proastete de la tara si as incerca din nou

oare amestecat in ciorbita de perisoare e ok? ca ciorbita papa ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: