· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (306)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (306)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

02.10.2011 6:38     citat 

Fiica-mea nu e inregistrata la casa de asigurari de sanatate. In sarcina cui era sa o treaca acolo si ce pot face pentru a o inregistra de acum incolo?

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

02.10.2011 8:27     citat 

Alexya, alegi un medic de fam fie ca e pediatru sau nu, mergi cu certificatul de nastere, cu iesirea din spital a Dianei(maternitate) si carnetul de vacc si ti-o inscrie. De ultimele 2 ti-am zis pt ca va face o fisa

sus

Denunta
alexxya

Copii

02.10.2011 9:16     citat 

Aha, multumesc mult!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 1 luna

03.10.2011 1:55     citat 

Nu stiu pt voi cat de stresanta a fost intoarcerea la servici dar pe mine m-a doborat. am 2 sapt de cand sunt racita bocna, fac ulcioare la ochi non-stop... trist apropos de comunitate rad

dar altceva ma framanta cu adevarat. DE 2 zile eduard are febra medie (pana in 39.2) si amigdalele destul de marite. Il tin pe antitermice si un sirop pt tuse plina plus aerosoli dar mi-e teama tare sa nu se suprainflameze amigdalele. Dr a spus sa-i dau Sumetrolim, dar eu am refuzat deocamdata. IL mai supraveghem dar vad ca plange noaptea si il doare gatul. Ce ati folosit voi in cazul asta? Tantum?... trist

Irina, melania a crescuuuut sarut e o domnisoara superba...toata mama sarut camera e f frumoasa. Asa voi face si eu, simplu cu spatiu de joaca sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

03.10.2011 9:02     citat 

alexxya si Vlad se mai trezeste sa isi ceara laptele, unelri pe la 4:30, alteori pe la 6:00, depinde cum are somnul in noaptea respectiva, si tot asa spre dimineata se mai fataie dar nu mi-am facut griji niciodata ca ar fi ceva in neregula cu el, are si nopti cand nu se trezeste decat la 7:30 si nu vrea nimic decat sa se apuce sa se joace cu trenuletele.
bravo meli, esti fetita cuminte, maine te vad ca ii citesti tu mamei povesti.
ursh as fi vrut s ane vedem dar fetele au stabilit ca luni seara iesim toate la masa dupa ce se termina cursul si apoi la suc si atunci era destul de greu sa ne vedem plus ca am fost la baneasa asa ca ar fi fost greu poate si pentru voi sa veniti pana la iesire din bucuresti, dar data viitoare anunt si poate ne vedem, mi-ar face mare placere.
Meli esti o scumpete de copil asa mult imi place cum zambesti, felicitari pentru camera ta, acum e scechera te ia la rost ce cauti acolo in culcusul ei zambet?
alexxy sa ne spui cum ai rezolvat cu inscrisul la medic.
smiri si pentru mine a fost grea intoarcerea la munca, te inteleg, iar legat de boala vlad de miercuri spre joi este cu febra medie si tot asa pe antitermice, siropel de tuse si aerosoli cu ser fiziologic il tin, el a si tusit foarte foarte urat, astazi o sa ma duc cu el la medic sa vad ce ne spune. Sanatate mult si curaj, cu timpul o sa iti revi si o sa intri in programul normal, iti tinem pumnii si daca simti nevoia sa te descarci si sa vorbesti noi te ascultam.
Va pup pe toate si sa aveti o saptamana frumoasa.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani
am nascut deja!

03.10.2011 10:59     citat 

vai meli ce frumoasa esti si ce mare ai crescut!!!! sa stapanesti sanatoasa camera, e foarte frumoasa sarutsarut

biencut nu ma supar ca ma contrazici, poate nenea ala ce mi-a zis mie nu a mai intrat in detalii, mi-a zis ca trebuie sa ai venituri in fiecare luna, nu mi-a mai zis si nr minim de zile in care trebuie sa obtii acele venituri, dar ma bucur ca ai venit cu completarea ca sa stim sigur cum e

imi pare rau sa aud de puiuti bolnaviori, din pacate si raul e bolnavior deja de 2 saptamani tot cu nasul si din cand in cand cu tuse, acum in week-end a facut si febra, am fost si la dr la urgente si a zis ca ar pute fi ceva la polipi si de aia sa nu respire bine, si ne-a dat si antibiotic, de azi ii dau ca nu scap de gura lui mama, ca e copilul bolnav ca eu nu-l tratez ca daca dr de la urgente a zis sa-i dau antib sa ii dau si sa nu mai astept, ca trebuie sa punem copilul pe picioare
dupa masa mergem la dr de familie la bilant si vad si ce parere are si ea

si eu sunt stresata cu serviciul asta, am fost in 27 si mi-au dat sa-mi fac analize, m-au programat la analize pe 30, vineri, azi am fost dupa rezultat si l-am dus la servici, gata sa incep munca, dar mi-a zis ca deja e tarziu si ca sa incep de maine, si bineinteles pe astea 4 zile mi-am facut cerere pt concediu fara salar prostit
asa ca de maine incep oficial munca nervos
bine ca e mama in concediu si poata sa stea cu raul pana se face bine

smiri iti doresc acomodare cat mai rapida sarut

pupam pe vladut si pe edi sa se faca bine sarutsarut

alexya iti doresc sa iti iasa bine toate planurile sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 8 luni

03.10.2011 3:38     citat 

Buna fetele!

In primul rand La Multi ani Raul!!! sa fii fericit si vesel si sa cresti mare!

A fost frumos in vacanta , o sa pun si niste poze , dar trebuie sa descarc. Yanis a fost fooooarte incantat de tot ce a vazut. S-a balacit , s-a jucat , s-a plimbat ,a facut plaja pe sezlong am fost la delfinariu si in fiecare seara la spectacol. M-a uimit ca a stat foarte atent la spectacol si aplauda cand ii placea. eu am vrut sa-l duc la teatrul de papusi dar am zis ca nu are rabdare , dar el e foarte incantat , asa ca o sa mergem sambata. prostit

Acum am mult de spalat si de calcat , ca am fost plecati 11 zile ,asa ca...

Multa sanatate puiutilor! Si Yanis sre mucisori si a facut si febra 2 zile , dar cred ca de vina sunt maselele. Deocamdata aspiram si dam antitermice cand e cazul. O sa-i fac si aerosoli cu ser , poate scapam.

Smiri si eu i-am dat sumetrolim o data pt. gat si tantum si imediat si-a revenit. E un antibiotic mai usor. De fapt e o intreaga dezbatere cu privire la asta , ca multi zic ca nu e antibiotic . ochi peste cap

Alexya bune ideile de joaca pt. la iarna cand stam in casa! trag cu ochiul

Eu am zis ca o data pe saptamana o sa-l duc la piscina , pt. ca ii place foarte mult si chiar cred ca o sa invete sa inoate repede, asa ca avem deja o activitate pt. iarna! rad

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 5 luni
Al mic: 6 ani, 9 luni

03.10.2011 5:17     citat 

Roxy cand mai veniti in bucuresti (si in special in baneasa), da de stire, ca eu stau la 10 minute de bavaria. Pupam pe Vladut. sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 3 luni

03.10.2011 8:02     citat 

Buna fetele! Multumim de aprecieri sarut

Eu sunt tare amarata cu serv asta trist La sal mi-a dat doar 200lei ca cica nu are bani nervos Pacienti sunt slava Domnului iar eu de muncit am muncit. Va treb sa-mi gasesc alceva...eu ma duc la serv pe gratis si platesc femeie sa stea cu copilul nervos nervos Numai controale i-as trimite pe cap.

Smiri, sanatate multa sarut . Nu stiu ce sa zic in afara de tantum.Va treb sa-l operezi?
Voi mai aveti de lucru la camera?

Roxy, te asteptam cu drag pe la noi daca mai ai drum prin Buc sarut

Anca, santate si la Raul sarut
Imi pare rau pt tine cu serv, e tare frustrant trist

Alexya, ai gasit medic?

Crysy, asteptam pozici sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 2 luni

03.10.2011 9:58     citat 

Buna seara fetelor, imi pare rau ca citesc de copii bolnaviori deja trist , sa va faceti bine cu totii: Raul, Vladut, Edi, Smiri sarut sarut sarut
Da, eu Tantum i-am dat de fiecare data lui Lucas; ultima data, inainte de a pleca la mare a zis dr ca e f rosu, sa-i dau 2 flacoane de antibiotic sa se faca bine, sa nu fie nevoie de injectii; si i-a trecut cu tantum si sucuri cu multa vit C la greu.
Eu nici acum nu renunt la sucuri, zilnic cu catina la greu

Meli esti frumoasa foc sarut , sa stapanesti sanatoasa camera frumoasa foarte fericit
Urschuletz, imi pare tare rau...fara cuvinte, si muncesti si fara plata nervos .

Anca sa dea DD sa te acomodezi si sa gaseste repede altceva.

Crysy abia asteptam poze, ati avut vreme faina?

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
9 ani, 11 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 8 luni

03.10.2011 10:50     citat 

Urschu e tare nasol ca nu iti da banii.Si eu aud tot mai des de probleme de genul asta. Mi se pare atre aiurea, Noi de cand avem magazinul , in primul rand e salariul vanzatoarei si apoi celelalte cheltuieli. omul a muncit , trebuie sa-l platesti , asa e corect , ca ai nevoie de el in continuare, din pacate nu toata lumea intelege, trist Meli e o adevarata domnisoara! sarut sarut

Rome , vremea a fost minunata :cam 31 , 32 grade ziua si 22 , 23 seara, cat sa te simti bine. acum ne acomodam cam greu , ca la noi e mai rece. prostit Ce sucuri ii faci lui Lucas?

sus

Denunta
alexxya

Copii

04.10.2011 9:30     citat 

Urschu, nu am cautat medic pentru ca a fost saptamana cu ziua Dianei si saptamana asta suntem numai pe fuga si probabil pana la SF Dumitru o sa tot avem altele de facut. Nu e graba. Eu nu-i iau nimic compensat, nu-i fac analize gratuite...as fi vrut sa fie totusi trecuta si pe acolo...intr-o zi. Mai e si problema ca eu nu gasesc un pediatru bun si noi nu avem dr de familie de cand pediatra ei ne-a sugerat sa mergem in alta parte daca refuz RORul. Asa ca....o sa luam o pauza cu doctorii astia.
Symo, imi amintesc acum ce vroiam sa spun.M-ai intrebat daca e si ziua sotului odata cu a Dianei. Nu este. El e nascut in martie pe 28...deci de ziua Dianei el face varsta si exact 6 luni.
Urschu, imi pare rau pentru situatia de la servici. Cum doar 200 de lei? Pai cred ca mai mult dai bonei! Poate vei gasi ceva mai bun.
Smiri, nu stiu ce sa-ti raspund. Cand Dia avea laringita si noaptea abea respira am fost la homeopat si ne-a dat niste bobite care i-au fost de folos. Ea nu avea febra deci altceva nu-i dadeam.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

04.10.2011 10:06     citat 

sunshineme si ursh asa voi face si sper din tot sufletul sa ne vedem zambet va pupacesc pe toate 4 zambet
crysy asteptam foto
azi am fost cu Vlad la contol de dimineata si a spus ca este spre bine, sa ii mai dau plantusim si ketof inca 5 zile iar seara inainte de culcare sa ii pun biorinil. Asa ma bucur ca am scapat de antibiotic ca nepoteii mei amandoi au luat zinat
Va doresc o zi frumoasa si multa sanatate tuturor!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 2 luni

04.10.2011 2:11     citat 

Crysy, in principiu cu ce am in casa, dar sigur nu lipseste catina.
Amestec portocale, grefa, mar, afine, catina, mure si mai strecor si ceva verdeata, pastrunjel, spanac, macris foarte fericit , oricum pun multe feluri de fructe si verdeturi la un loc trag cu ochiul

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

04.10.2011 2:48     citat 

waw rome ce lista mare de ingrediente
si eu vreau sa ma duc sa cumpar catina si sa pun cu miere

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: