· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 129
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 129     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

26.09.2011 8:29     citat 

mersiii de cafeaaaa
si io's ca in reclama aia cu tzepi....da mai rau
SM a fost plecat de vineri dimineata pana aseara, copilele maraite, el a venit acasa cu o atitudine de cacao deci imi vine sa imi iau lumea in cap sunt satula...... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
sorb si io o cafea si...sa mai vad...ca cea mica vrea numai in brate si deja nu mai pot ma dor toate cele.
----------
citat:
lucy...vrei sa incepi diversificarea la 6 luni?
----------

da, asa vreau

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

26.09.2011 8:54     citat 

lucy...niste d-astea de plante ai incercat? stiu ca alaptezi, dar mie mi s-a recomandat ceva din plante cind eram cu fata mica-pitica iar eu cu creierii varza...pediatra mi-a recomandat, mai exact...o sa treaca sarut sarut

sus

Denunta
iva

26.09.2011 8:55     citat 

Zuza merci mmm wow...ce imi vine si mie sa beau una numai ca dupa aia ma simt rau de la bila... dici si tu cu pasi mici te pui pe picioare... mai ai de lucru prin casa? sarut sarut sarut

Lucy
spor la diversificare...eu la Ana am inceput devreme div. ca 2 saptamani nu a mai pus in greutate si si am inteles ca atunci cand nu mai pun in greutate e bine sa se inceapa diversificarea, sper la Tudor sa ma duc si eu pana pe la 6 luni doar cu laptic sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.09.2011 9:05     citat 

iva...dap...azi dupa 7 ar trebui sa-mi ajunga biblioteca care include si un frumos sifonier, ceea ce inseamna ca as putea despacheta saptamina asta tot ce mai am, respectiv un geamantan in care pot intra linistit ghemuita, iar fata in picioare, si decit 10 saci zambet cu carti, paturi, diverse neprevazute si decoratiunile care stau clae peste gramada in acest moment, evident zambet

ma bucura faptul ca am avut ideea minunata de a lua perdeaua din camera fetei, nu pentru ca s-ar potrivi in mod deosebit cu camera, desi se intimpla, ci pentru ca acopera cit de cit lipsa geamului si a usii de la balcon...si tocmai mi-am amintit ca am uitat sa deschid geamul, deci n-o sa am rufele uscate diseara trist deci alea care s-au spalat peste noapte or sa-si petreaca noaptea in masina...mda...sunt o mare gospodina, este? rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.09.2011 12:18     citat 

zuza tre sa caut...stiu ca am luat o data niste capsule antistress numai din plante si au fost ok. vitamine iau in permanenta, incerc sa ma hranesc si sa ma odihnesc ca sa fie totusi ok...dar ma sacaie multe alte chestii...ce sa zic...am fost tot weekendul singura (inclusiv vineri), sor'mea care sta la 5 min distanta nu a dat 1 sg telefon sa ma intrebe daca am nevoie de ajutor,. ..las ca m-a sunat sor'mea cealalta din strainatate sa imi comunice sa nu o mai chem pe mama la mine ca saraca mama nu mai poate (in conditiile in care mama venea , statea la cafea la povesti, o puneam la masa cu mine, mai tragea si un pui de somn eventual, o trimiteam si cu sacosa plina acasa -ca deh, am soacra la tzara- si in tot timpul asta poate era nevoie sa stea cu fetele 30 min, adica sa o tina in brate pe cea mica daca plange pana pun eu mancarea la foc sau fac un dus....dar na...uite ce rea sunt ca o chem la mine...si mama se plange la toata lumea ca vine si sta la mine sa ma ajute ca nu ma descurc in conditiile in care ea nu a spalat nici macar o cana cat a stat la mine acasa. trist
noroc cu prietena mea biata ca a venit ea si a stat cu mine.ca altfel jur nici macar un dus nu as fi putut sa fac. ca aia mica vrea numai in brate. trist si dupa aia vine dragu de barbatu-meu acasa obosit vezi doamne...(asta la el deja emanie, el e vesnic obosit si cand vine acasa de la birou trebuie sa doarma ca e obosit nervos )...si se ia de mine ca nu il astept cu covor rosu..ca nu sar in sus ca a venit acasa..in conditiile in care Catalina imi miorlaia ca ea nu are chef sa manance mancare, si urla tinandu-se de mine, si aia mica urla la mine in brate, si eu eram cu nervii praf ca sambata noapte m-am trezit la 11 si la 1 si la 3 si la 5 si de pe la 3 noaptea m-a apucat o durere de masele groaznica si nu aveam decat paracetamol sa iau plang sau sunt foarte trist ...si eram cu nervii imprastiati...si pe el il astepta mancarea calda in farfurie -dar de ce nu i-am luat si o bere?? si dupa aia i-a trebuit sa faca o baie cu spuma ..ce daca eu tanjeam de dimineata dupa un dus si in plus si fetele trebuiau sa faca baie..el trebuia sa fie primul pt ca, nu-i asa, el este OBOSIT...si duuuupa aia se mai si ratoieste la mine ca fetele sunt maraite si el e OBOSIT si nu poate sa se uite linistit la tv...si asta e doar un exemplu...si stau si ma gandesc ca ori sunt eu nebuna rau si "caut nod in papura si nu imi convine nimic", ori....nu stiu. trist din viziunea lui eu nu am dreptul sa ma plang ca sunt obosita pt ca, nu-i asa, el merge la lucru si eu stau acasa. socat ce conteaza ca eu stau cu fetele, spal vase, gatesc uneori de 2 ori pe zi (pt ca dansul vine acasa la 12 la pauza sa manance si mai vrea masa si la 17 cand e gata munca), fac curatenie, spal haine, etc etc etc...el cand vine de la munca este OBOSIT...si vrea sa manance si sa culce un pic...(ce nu inteleg ca doar a fost la munca)....si dupa somnic hopa ca-i ora 7 si incep stirile (nu conteaza care, e prilej pt el sa se relaxeze pt ca, sa nu uitam, el este OBOSIT)...si dupa aia incepe un film...si sa ma duc eu cu fetele dincolo sa nu-l mai deranjez pana le pregatesc de culcare...pt ca, in puii mei, el este...obosit....
nu, nu sunt nebuna doar o mare fraiera. trist

sus

Denunta
iva

26.09.2011 12:43     citat 

Off Lucy cat cunosc sentimentul asta... ei mereu sunt obositi vai de capul lor... trist

Zuza spor sa termini cu munca de despachetat saptamana asta ...si sa apuci si tu sa te relaxezi un pic sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.09.2011 12:47     citat 

ooofffff, lucy, of!...io zic asa: de vorbit banuiesc ca ai vorbit cu el de miliarde de ori si rezultatul a fost dupa cum urmeaza...adica spre nul...ai putea sa-i arati cam ce faci tu peste zi, ne-mai-facindu-le....la cel mai vocal si brusc mod
de exemplu: ti-e foame?? oo, si mie...cum ce maninci?! ce ai cumparat si gatit TU pentru familia ta, in vasele spalate si puse la loc de, ai ghicit, ca d-aia te iubesc io pe tine, tot de tine!...vrei sosete curate?? da, si eu, si daca tot pui la spalat, spala si pentru fete, te rog...si dupa aia sa le pui la intins...intre timp leagan-o p-asta mica si joaca-te cu asta mare, ca mie mi-e somn si ma duc sa ma relaxez in oras...pa, te pup si anume apasat
eu zic ca nu rezista mai mult de o saptamina la asa un tratament...desi se poate sa reactioneze destul de urit, zic eu
totodata, cind te apuca ambalatul si injuratul printre dinti si toate cele, io zic sa faci un mic exercitiu: pleci, iti iei copilele si te duci in lumea larga...ai unde? aveti din ce trai? crezi ca ai fi mai linistita si mai impacata? daca raspunsul este DA la intrebarile astea si la altele de acest gen, cred ca poti incerca sa-l somezi pe domn sa-si bage si anumime propriile minti in propriul cap si sa puna mina sa aiba bun simt, ca atitudinea asta de grof nu-i sta bine...daca NUu, fa un calcul sec referitor la pretul platit pentru ce ai/aveti si vezi cit mai poti s-o duci asa...dar cu calm

cit despre restul familiei tale, nu pot decit sa spun ca te inteleg extrem de bine ce spui si ce simti, pentru ca nici ai mei nu-s mai breji...ba dimpotriva, de cind am dat de greu, una da din gura, iar restul fie s-au suparat (vezi bunica-mea care s-a razgindit asupra aspectului locativ in preziua semnarii acordului de divort&partaj), fie au disparut precum magarul in ceata (vezi tata, care s-a exprimat ca "nu m-a pus el, deci de ce ar trebui sa-l priveasca")...cu mentiunea ca bunele mele prietene fie au plecat din tara (aici n-am ce comenta), fie au considerat ca trebuie sa-mi intoarca un mare spate si un mare curr (caci da, cu o singura exceptie, derierul din dotare este cit chima si/sau urss la fiecare dintre marile doamne despre care facem vorbire)...una singura a ramas prin zona...

dar viata merge inainte, trebuie, n-ai de ales, ambele fete au nevoie de tine, intreaga la cap si cu chef de joaca si vesela si....si cum mama dracului facio treaba asta n-as putea spune, dar cred ca noi femeile avem puterea asta in noi ca si cu ultimele forte sa fim in stare sa ne facem copiii sa ne zimbeasca senini...dupa cum spune Ubi al meu, "cu E de la Eroina"

puii mei, o sa fie bine sarut trebuie, da?! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

26.09.2011 1:12     citat 

zuza, mersi de incurajare. sarut
----------
citat:
de vorbit banuiesc ca ai vorbit cu el de miliarde de ori si rezultatul a fost dupa cum urmeaza...adica spre nul..
----------

ai ghicit.am incercat si cum zici tu, nu gatesc, nu spal, etc....de obicei isi cere iertare, promite luna de pe cer si dupa 2-3 zile uita.
si sunt muuuulte chestii de spus...ca daca ar fi numa asta, ca nu ma ajuta in casa...ar fi lejer. trist ideea e ca f des si tot mai des in ultimul timp ma simt undeva asa pe ultimul loc...si zau ca m-am saturat sa tot cersesc atentie, grija, apreciere. trist
----------
citat:
atitudinea asta de grof
----------
- ce bine ai spus-o!
----------
citat:
pleci, iti iei copilele si te duci in lumea larga...ai unde? aveti din ce trai?
----------
din pacate, nu am posibilitatea asta.
m-as fi dus macar o sapt de acasa cu fetele, sa ramana singur singurel in casa..dar nu am unde sa duc.la mama exclus..nu ca nu as avea loc dar pe ea o doare prea tare capul de ce zice lumea.si nu m-ar primi.
pe el l-am expediat acum cateva sapt la ma-sa la tzara , era vineri si i-am zis ca nu vreau sa-i vad ochii pana luni, si asta numai daca isi baga mintile in cap.mi-a promis marea cu sarea, am pus botul.
ce ma enerveaza cel mai tare este ca e convins ca nu greseste cu nimic...am eu figuri si pretentii si gata..asta-i tot.am incercat sa ii explic frumos, m-am certat, nu am vorbit cu el cu zilele, de toate am incercat.sunt convinsa ca asteapta sa ma satur sa ii tot zic si sa il las in pace sa fie cum vrea el.
sunt f dezamagita de el. trist

sus

Denunta
zuzalina

Copii

26.09.2011 1:51     citat 

din experienta mea, nici unul dintre ei nu e dispus sa se schimbe pe termen lung...cel putin, nu in sensul pe care noi, femeile, il dorim/cerem etc.
unii (rari) au bunul simt (sau nesimtirea crasa, ia-o cum vrei) sa recunoasca asta, si sa spuna ceva de genul da, stiu ca am o problema in acest sens, voi incerca sa o tin sub control, dar nu garantez nimic...si, desi imi vine sa-i crap capul in bucati mici-mici cind mi-o spune, macar nu-mi promite nimic din ce nu poate face...si eu am invatat sa apreciez asta trag cu ochiul
cei mai multi promit si luna de pe cer...eu ii suspectez ca nici nu-si incarca memoria cu lista nevestei de solicitari, ci zice da-da-da de sus pina jos, ca ea sa taca si el sa-si vada de ale lui in liniste...astia iti dau o mica satisfactie de moment, urmata de o mare insatisfactie cind vezi ca vorbesti singura...si atunci iti vine sa-ti crapi capul tu tie ca ai fost proasta si l-ai crezut
aici intervine sfatul mamei mele: gindeste-te cum ai reactiona tu, el va face fix pe dos...daca poti trai cu asta, bine, daca nu pregateste-te sa stai numai prin tribunale, ca ala cum il vrei tu nu exista...eu inca nu sunt pregatita total sa accept chestia asta, dar cind voi fi banuiesc ca voi avea in sfirsit relatia aia calma si linistita (pasiune - da!, da' numa' la orizontala jenat) dupa care jinduiesc din adolescenta rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

26.09.2011 4:20     citat 

moamaaa, dar am avut cate ceva de citit, nu gluma...

iva, ma bucur pentru micutul tau ca e bine, sanatos si ia in greutate....sunteti minunati cu totii !

Acum despre subiectul de mai sus, cred ca e inutil si naiv din partea noastra sa ne imaginam ca o persoana (indiferent de sex) poate sa-si modifice stilul de viata si obiceiurile pe care si le-a format in 20 si ceva de ani... Nu pot fi schimbati, desi speram si ne agatam de orice deviere de comportament care ar indica alinierea cu dorintele noastre, dar ne inselam! Ei raman acceasi... cred, insa, ca ii putem "educa" si mai cred ca putem invata impreuna a face compromisuri...Totul inseamna comunicare din ambele parti (evident cu ton calm si finetea de rigoare)...

lucy, daca imi permiti, as vrea sa iti pun o intrebare, fara ofensa : ti-ai analizat comportamentul? ai incercat sa te pui o clipa in locul lui si sa vezi problema dintr-un unghi diferit? Sunt sigura (din ce povestesti) ca pentru a va afla intr-o astfel de situatie e nevoie de 2....

in plus, asumarea unei parti de vina inseamna problema pe jumatate rezolvata zambet incearca sa comunici cu tine insati si poate vei vedea altfel situatia, eu va doresc sa fie totul bine cat mai repede posibil !

no, acum astept rosiile foarte fericit ....si va tzuc pe toate cu drag!

sus

Denunta
iva

27.09.2011 7:01     citat 

Buna dimineata

Noi de ex n-am avut nici o problema pana la aparitia copiilor adica dupa 6 ani, niciodata nu ne-am certat...oare de ce omul se schimba foarte usor in rau si foarrrrrrrte rar in bine? O intrebare tampita, dar cateodata mi-o pun. Adevarul e ca noi suntem frustrate pe buna dreptate, iar ei cu incapatanarea lor inrautatesc semnificativ situatia. Ce o fi avand in cap confuz

Mada multumesc de complimente... cand ai zis ca vin pozele? cred ca nu mai ai rabdare...cu privire la autoanaliza...hmmm...pai noi ne tot autoanalizam si tot degeaba daca numai o parte se autoanalizeaza... foarte fericit eu am o vb... sa se duca sa se uite in oglinda cool

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

27.09.2011 7:52     citat 

neata
iva sa stii ca asa e pana la aparitia copiilor e lejer...dupa aia apar alte responsabilitati, e obositor, stresant, etc...si asta e
tu ca mama tre sa faci fatza, ca nu ai de ales...pt ei e usor sa se "scoata"...daca ii spun sotului ca m-am trezit de 5 ori azi noapte la micuta va spune "poai si ce vrei, daca o alaptezi..eu ce rost are sa ma trezesc ca oricum nu am ce sa ii fac"...sau ceva de genul... ochi peste cap sau replica mea favorita, "ce, crezi ca altele nu au trecut prin asta si de aia nu se mai plang atata?" trist da din pacate cazurile pe care le cunoaste el si mi le arunca drept exemplu sunt mamici care dupa nastere au avut mama langa ele 24/24 , care le-a gatit, le-a facut de toate, ele au putut sa stea bine mersi sa se ocupe numai de copil...ceea ce la mine nu a fost cazul.eu nu am fost menajata nici o zi , nici macar acum dupa cezariana.pe principiul "lasa ca ea se descurca". trist
----------
citat:
cred ca e inutil si naiv din partea noastra sa ne imaginam ca o persoana (indiferent de sex) poate sa-si modifice stilul de viata si obiceiurile pe care si le-a format in 20 si ceva de ani... Nu pot fi schimbati, desi speram si ne agatam de orice deviere de comportament care ar indica alinierea cu dorintele noastre, dar ne inselam
----------
!
de acord.dar eu nu stiu unde a disparut barbatul care fiind de la tzara s-a mutat la oras la 14 ani si s-a invatat sa gateasca, sa isi spele, sa curete dupa el... confuz
----------
citat:
...Totul inseamna comunicare din ambele parti (evident cu ton calm si finetea de rigoare)...
----------

din nou, perfect de acord,,,...dar nu e comunicare cand eu vorbesc si el nu asculta (la propriu, nu asculta).pai daca nu asculta habar nu are despre ce vorbim si deci e incapasbil sa raspunda. socat
sunt f multe de spus dar nu pot sa le scriu aici.cum am spus, daca ar fi numai ce am scris in primul post, nu ar fi asa grav.
----------
citat:
lucy, daca imi permiti, as vrea sa iti pun o intrebare, fara ofensa : ti-ai analizat comportamentul? ai incercat sa te pui o clipa in locul lui si sa vezi problema dintr-un unghi diferit? Sunt sigura (din ce povestesti) ca pentru a va afla intr-o astfel de situatie e nevoie de 2....
----------

eu incerc....incerc sa ma pun in locul lui de om care munceste la birou (si, ghinionul lui, am lucrat impreuna deci stiu f bine ce presupune jobul lui)...si vine acasa si e asteptat cu masa pusa, casa curata, etc...si cand a vrut sa mearga la pescuit cu baietii un weekend intreg, am fost de acord, ca sa iasa si el sa se relaxeze (si asta nu o singura data, desi a asta a presupus ca eu sa raman singura cu fetele acasa tot weekendul).
si asa.
incerc sa privesc si din unghiul fetei mele, care in fiecare zi ma intreaba cand iese tati cu ea cu bicicleta sau cu trotineta? (eu nu am cum )
si cand vine el acasa, ea ii sare in brate , "tati, tati hai sa iti arat un joc nou, hai sa ne jucam, etc"/...si el "lasa-ma ca's obosit"...dupa ce doarme, "tati, hai joaca-te cu mine"-lasa-ma ca ma uit la stiri, da-te mai incolo ca nu vad de tine, taci ca nu aud la tv."tati, imi citesti tu povestea in seara asta", ghiceste singura raspunsul. trist asta nu se intampla in fiecare zi, e drept...doar in 80% din timp.,in restul de 20% ma iau eu de el si isi face timp 10-15 min sa se joace cu ea.
----------
citat:
in plus, asumarea unei parti de vina inseamna problema pe jumatate rezolvata
----------

din nou, de acord.am avut n discutii pe tema asta, am inceput cu "eu am gresit acolo si acolo, o sa incerc sa fac asta si asta, etc".dar, din nou, am vorbit singura.si da, recunosc ca ma confrunt si eu cu depresia...i-am spus si explicat chestia asta, i-am citit despre asta...si reactia care a fost...daca m-a vazut cateva zile vesela a considerat ca mi-a trecut. surprins plang sau sunt foarte trist
mi se pare absurd sa ma cert cu el pt ca nu isi face timp pt copii. mi se pare absurd sa ma cert cu el pt multe chestii.de ce ma cert, pt ca am incercat cu frumosul de zeci de ori si tot degeaba.
cum am spus, sunt f multe chestii pe care nu le pot scrie aici.
sper si eu sa se rezolve situatia...ca nu renunt cu una cu doua...
dar cred ca el undeva a scapat din vedere faptul ca trebuie sa muncesti ca o relatie sa mearga..el se gandeste "si au facut nunta si au trait fericiti pana la adanci batraneti"..probabil.
si din pacate simt ca nu prea ii pasa de mine...spune ca ma apreciaza si ma iubeste dar faptele lui spun cu totul altceva.si aici vorbesc de chestii concrete...dar cum am spus nu pot sa scriu.
scuze de incoerenta...

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.09.2011 9:22     citat 

Neata'

trist... iti inteleg frustrarea lucy ...practic are carente in ceea ce priveste rolul conjugal si parental trist ; cum este un forum public, cert sunt lucruri care nu pot fi scrise...

eu , in acest caz, as petrece enorm de timp cu fetele, as iesi, juca, face activitati si l-as "exclude" pentru o perioada din sanul familiei...poate astfel si-ar da seama de prioritatile lui de tata , sot si ar asuma...trist

iva, la sfarsitul lui octombrie vin....sunt foarte nerabdatoare prostit

sus

Denunta
iva

27.09.2011 9:56     citat 

Lucyyy incearca sa te linistesti si sa-i faci Anyei un program de alaptare poate asa o sa se trezeasca mai putin noaptea, de ex eu ii dau lui Tudor la 22 seara, la ora 2 noaptea si la 6 dimineata, iar peste zi din 3 in 3 ore, il cantaresc cand mi se pare ca nu suge insa la Tudor nu e cazul:D ...asa l-am obisnuit asa am procedat si la Ana si cu ea am mers foarte bine de la 3 luni nu mi s-a mai trezit noaptea, in greutate a pus foarte bine n-am avut probleme... poate asa nu te mai trezeste asa des si reusesti sa te si odihnesti putin...eu ii dau 15 min dintr-un san si 10 din al doilea si tura urmatoare fac schimbul sanului, a fost recomandarea pediatrului dupa ce am nascut-o pe Ana si eu am fost multumita, dormea si ea linistita si eu...si acum la Tudor deocamdata e la fel... sper sa ramana asa... sarut sarut sarut

Mada... sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

27.09.2011 9:57     citat 

ralu eu oricum petrec f mult timp cu fetele pt ca nu prea am ajutor.Anya e cu 24/24, iar Catalina la fel exceptand timpul petrecut la gradi.la ora 3 cand ma duc dupa ea la gradi ramanem apoi la joaca intr-un parc sau asa (cu amandoua inca vreo 2-3 ore.)
in ultimul an am cumparat pt Cata jocuri care se joaca in 2, in 3, in 4 (gen piticot).cred ca are vreo 10 jocuri, daca pun la socoteala si puzzleurile.tocmai pt a incuraja ideea de a ne juca impreuna.(adica, si cu el, evident).am incercat sa gasesc modalitati sa fac lucrurile mai simple si mai faine, si pt el.mie personal chiar imi face placere sa ma joc cu ea dinastea, unele tin de noroc dar unele tin de strategie , imi place sa ma joc cu ea. de aia le-am si cumparat ca sa fie ceva placut pt toti:) el se joaca numai obligat.nu ca nu ar vrea, dar...e prea obosit cool
in fine...asta e...am hotarat sa imi vad in primul rand de mine si sa ma respect eu mai mult....si sa nu mai tot astept atata de la el...
de ex pana acum puneam toti banii in casa...si de multe ori as fi avut nevoie de multe chestii...dar...am tacut si am spus "lasa sa fie bine...o sa imi vad de mine alta data)...ei bine...gata..cardul meu ramane la mine..si primul lucru pe care il voi face cu banii (astept in maxim o luna sa imi intre indemnizatia) va fi sa fac ceva pt mine cu banii astia..(el deja isi facea planuri ca vom cumpara chestii in casa cu ei..un covor in bucatarie samd...ei bine nu....o sa folosesc banii astia ca sa merg la dentist fiindca trebuia sa fac chestia asta demult (dar evident niciodata nu au fost bani pt asta...-desi el cand a avut probleme nu a asteptat nici cateva zile, a fugit iute si a pus plomba lipsa, etc)..eu astept de 3 ani...si dupa sarcina nr 2 mi s-au facut si mai praf dintii...asta e de sapt viitoare ma duc la dentist, peste 2 sapt vine ziua mea si nu, nu o sa mai pun banii primiti cadiu pe facturi ci o sa imi cumpar haine si ce am nevoie....m-am saturat sa ma sacrific, din toate punctele de vedere, iar cel de langa mine sa fie asa nepasator.ce sa zic, asta e am fost o fraiera...lui i-am mai spus si cu alta ocazie ca daca nu ma va aprecia ma va pierde...depinde de el ce va face mai departe si ce drum isi alege.
mersi de sustinere fetele sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: