· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 129
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 129     
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

04.10.2011 7:59     citat 

nu am inceput inca diversificarea, astept pana are 6 luni..laptic este din plin.cand mergem la vaccin as vrea sa vorbesc un pic cu pediatrul legat de asta . eu as vrea sa incepem cu legume, vom vedea.ea e tae pofticioasa, si cand beau cafea trebuie sa ii arat ce e in cana ca vrea sa vada prostit rad

sus

Denunta
iva

04.10.2011 8:48     citat 

Eu la Ana am inceput cu suc de morcovi... sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

05.10.2011 6:37     citat 

Neatzaaaa

Cine vine la prezenta ca o fac imediat daca ma suparati rad rad rad

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

05.10.2011 8:03     citat 

Prezenta! foarte fericit
IVA ,tu i-ai dat Anei ursuleti cu echinaceea?
Eu am cumparat si am inceput de azi sa-i dau ,zice ca-s buni sa nu raceasca ,sper sa fie asa.Ce mai face Tudor?

pup
sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

05.10.2011 8:21     citat 

neata
si eu pe aici

sus

Denunta
iva

05.10.2011 8:31     citat 

Lucy noroc cu cafeluta ta ...mmm.. sarut sarut sarut

Adesofia eu ii dau un siropel cu echinaceea, vit C si propolis...Anei i-a facut super bine anul trecut si am inceput sa-i dau si anul asta...echinaceea e foarte buna pe probleme respiratorii sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

07.10.2011 7:07     citat 

Neatza si un w-e superb sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.10.2011 7:26     citat 

neata tuturor
eu weekendul asta iar o sa fiu cam singurica ca pleaca sotu in delegatie...si sunt cam obosita..asa ca azi am program lejer, nu muncesc nimic prin casa (ca am facut ieri de toate)

sus

Denunta
iva

07.10.2011 8:10     citat 

Lucy relaxare placuta...Cata e la gradi? Eu mi-am montat ieri sterilet cu fir de aur si am ceva singerari mi-am sunat medicul si mi-a spus ca e normal, mi-a dat sa iau antibiotic si repaus 7 zile, sper sa fie in regula, eu pana acum n-am folosit niciodata nici o metoda de contraceptie, mi-a zis ca dupa 35 ani nu mai e recomandata protejarea cu hormoni. Eu il cred e tanar, interesat si dupa ce nu mi-a fost la nastere am devenit cei mai buni prieteni rad rad rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.10.2011 10:15     citat 

iva da Cata e la gradi dar azi o iau acasa la 12,30 ca i-am promis cool
ma tenta si pe mine steriletul dar nu stiu, ceva ma retine...am citit fel si fel de pareri, sunt multe tipuri, pana nu incerci nu stii care ti se potriveste e cam la noroc asa...eu iau pilule cerazette, din fericire nu am avut probleme cu ele ca aveau si astea multe efecte secundare...la mine sunt ok. mai incolo as vrea sa incerc allte metode stiu capoti face o injectie o data la 3 luni, exista plasturi, etc...metode mai putin invazive sa zicem.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

07.10.2011 10:23     citat 

neata, neata sarut

tot pe fuga, incerc sa termin o chestie la care tot lucrez in valuri de anul trecut foarte fericit
w-e frumos la toata lumea sarut sarut

sus

Denunta
iva

07.10.2011 11:00     citat 

Zuza spor... sarut sarut sarut

Lucy mie asa mi-a spus medicul... si eu am citit o gramada...dupa 35 ani nu mai sunt recomandate cele cu hormoni si cele de care zici tu dupa parerea mea sunt toate hormonale...mi-a spus ca pot aparea noduli la sani si tot felul de chestii si ca steriletul e cel mai putin invaziv dintre toate...acum sper sa am noroc si sa-l suporte organismul totusi e un corp strain. Asta mi-a zis medicul si-l cred sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 10 luni
Denis Ciprian: 10 ani, 3 luni

07.10.2011 3:10     citat 

Iva, si eu am inteles ca steriletul e mai indicat dupa 35 de ani. Acum trebuie sa il primeasca si organismul, sa fie si corect montat(ca am auzit o multime de povesti scot limba )

Oricum am o amica in State care dupa ce a facut 2 fetite una dupa alta si-a pus sterilet si a ramas insarcinata cu un baietel scot limba . Cica ar fi 8% sanse sa ramai totusi insarcinata scot limba Are trei copii acum la 1 an diferenta scot limba

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

10.10.2011 10:20     citat 

neataaaaaaa

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

11.10.2011 8:30     citat 

hai fetelor poate va ademenesc cu putina cafea..sau ceva
ca-i cam liniste pe aici

cam asa is io azi
zombiiiiii
dar e ok in rest zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: