· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Grupuri de interese, reuniuni > Povesti cu mame si aspirante zapacite - 130
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Povesti cu mame si aspirante zapacite - 130     
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

27.10.2011 2:26   Povesti cu mame si aspirante zapacite - 130  citat 

S-o luam de la capat zic! rad

capitolul 129 din povestile cu zapacite

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.10.2011 2:50     citat 

multămim draga zuzi sarut....

daca doriti (aviz ivei scot limba), am pus cateva poze la fluturasi, cu micutii mei sarut..pun linkul aici, ca sa nu postez de doua ori acelasi lucru :
http://www.parinti.com/modules.php?name...c&start=60

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

27.10.2011 3:44     citat 

super pozele ralu sarut
da zuza ma gandesc si io ca poate unele persoane se hranesc cu ppovestile noastre dar nu au decat ce conteaza ...ia ne mai varsam si noi amarul
prieteni adevarati..am si eu, putini dar buni
si totusi cand vine vb de spus verde in fata uneori nu se pricep la asta (nu ca nu ar vrea dar nu inteleg intotdeauna pe deplin situatia)...ca si-au fixat niste adevaruri fixe dar asta nu inseamna ca sunt si corecte..de ex am o prietena (f buna de altfel, de mare ajutor) care mereu sare cu sfaturi legat de casatorie, copii etc..in conditiile in care nu-i nici maritata si nici copii nu are. scot limba io nu zic ca nu are intentii bune dar nu poti intelege anumite lucruri pe deplin daca nu ai trecut prin ele...sau tot asa mai am o prietena buna care are o parere f proasta despre barbati (aici nu o condamn), dar e convinsa -si asta am observat la f multe femei surprins , ca toti barbatii isi inseala nevasta.dar TOTI fara exceptie, mai repede sau mai tarziu. trist
voi patiti treburi dinastea??sau is io delilah

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.10.2011 4:24     citat 

Lucy...pai si eu cred acelasi lucru: ca toti barbatii isi inseala nevestele, mai vedreme sau mai tirziu, unii pentru ca au fantezii pe care nu si le satisfac acasa, altii pentru ca se indragostesc, dar cei mai multi, pentru ca sunt singuri.
cei care n-o fac sunt atit de putini (aici ma refer la relatii de lunga durata, nu la tzaca-paca de citeva luni), incit procentul lor este de ne luat in calcul dpdv statistic

eu nu caut, nu vreau sa stiu, motiv pentru care aflu extrem de tirziu...pentru ca eu chiar nu vreau sa stiu daca partenerul meu ma inseala sau nu...asta cu fidelitatea mi se pare ultima pe lista de valori, mi se pare mult mai importanta calitatea timpului petrecut impreuna, cit de speciala e capabil sa te faca sa te simti chiar si dupa ani de zile, de atmosfera din casa si de gradul de implicare in gospodarie

mi-a zis o tantica batrina in spital o chestie pe care o stia de la bunica-sa, si mi-a placut tare de tot
barbatul bun, e bun si-n pielea goala...barbatul porc e porc si-n ziua de Paste

trebuie sa recunosc ca de fiecare data cind am realizat ca sunt inselata, dupa faza evidenta de furie si orgolii ranite, am purces la analiza:
de ce m-a inselat? ce anume nu a avut indeajuns aici de a trebuit sa caute in alta parte, cind stim cu totii cit de lenesi si de comozi sunt ei, barbatii?
cind am aflat raspunsul, m-am purtat in consecinta...nu pot spune ca am iertat sau ca am uitat, ca n-a fost vorba de asa ceva, ci pur si simplu am pus in balanta faptul ca a dat la b**i pe linga casa cu tot ce aveam noi de impartit la momentul respectiv (inclusiv material) si am incercat sa repar ce mai era de reparat

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.10.2011 4:25     citat 

ralu calm si caldura, copii frumosi...minunat sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

27.10.2011 4:36     citat 

----------
citat:
eu nu caut, nu vreau sa stiu
----------

nici io nu caut...si atata timpcat nu am vreun motiv sa ma gandesc ca..., nu ma gandesc
----------
citat:
mi se pare mult mai importanta calitatea timpului petrecut impreuna, cit de speciala e capabil sa te faca sa te simti chiar si dupa ani de zile, de atmosfera din casa si de gradul de implicare in gospodarie
----------

daaaaaa....corect....dar cred ca ei (la modul general vorbind) nu prea is constienti de treaba asta..si cat de usor ar fi uneori sa ne puna un zambet pe buze ochi peste cap
acuma de curand am revazut filmu ala cu mel gibson cand auzea gandurile femeilor... rad ce mi-a placut cand merge el macho-man dimineata la birou si aude chestii gen "vai ce idiot e asta" rad

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

27.10.2011 5:39     citat 

multumim mult fetele sarutsarutsarutsarut

aoleu, cand vad ce scrieti ma apuca prostit prostit

nu stiu exact cum as gestiona situatia in momentul in care as afla ca ma insala...sigur ar fi ceva care ne lipseste: fie neglijenta, fie iubirea asta gigantesca ce a iesit pe geam, fie problemele care ne apasa, fie ca nu ne comunicam fanteziile sexuale, fie nimic special in afara dorintei de a seduce ...dar as privi-o calm, as rumega-o si sigur as trata-o cu respect pentru mine insami, adica nu i-as face scandal, reprosuri, scene de gelozie sau santaj, ci l-as lasa sa plece sa isi traiasca experienta...si orgoliul din mine i-ar reda libertatea (pe care oricum o are in mare parte) pentru totdeuna...

sus

Denunta
iva

28.10.2011 8:14     citat 

Neatza

Zuza n-am vazut surpriza.... rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad am scris un mesaj dincolo nu-l mai repet... ce somnoroasa sunt. rad rad rad sarut sarut sarut

Mada ce copii frumosi ai... si tu arati super bine...bravooo sarut sarut sarut

Azi sunt pe fuga am o gramada de treaba...w-e placut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
zuzalina

Copii

28.10.2011 8:38     citat 

neata gagici zambet

eu molfai niste covrigi pe post de mic dejun rad cu o cafelutza, sa ma dezmeticesc la cruda realitate rad

iva..am vazut foarte fericit rad

w-e fain si voua, plec la puliclinica, sa-mi fac eco la imana :)si mi-am uitatara baneii acasa, deci trebuie sa ajung si la banca inainte
urati-mi supces foarte fericit

sus

Denunta
iva

28.10.2011 8:52     citat 

Zuza tin pumniii stransiii...si ma rog sa fi bine sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.10.2011 8:54     citat 

succesuri zuza astazi. sarut
----------
citat:
ralu_mada a scris:
sigur ar fi ceva care ne lipseste: fie neglijenta, fie iubirea asta gigantesca ce a iesit pe geam, fie problemele care ne apasa, fie ca nu ne comunicam fanteziile sexuale, fie nimic special in afara dorintei de a seduce
----------

eu cred ca o problema majora in general (si la mine) este comunicarea.nu ca nu exista dar mai e inca mult de lucrat la sectorul asta/
citisem undeva un citat legat de casatorie ..stai ca l-am gasit
One advantage of marriage is that, when you fall out of love with him or he falls out of love with you, it keeps you together until you fall in again. ~Judith Viorst
cateodata mi se pare tare adevarat scot limba bine in ideea ca te-ai casatorit cu persoana cu care chiar vrei sa petreci toata viata impreuna, si ai facut pasul asta din toate motivele bune (iubire, respect, etc).
io nu stiu ce as face daca as afla ca sunt inselata...cum am spus nu am avut motive pana acum sa cred asa ceva...am trecut si noi prin momente grele cu relatia asta si ce pot sa zic cu siguranta e ca am ramas impreuna pentru ca ne dorim asta, pentru aceleasi motive pentru care ne-am casatorit , pentru ca suntem constienti si dispusi sa facem eforturi , si nu din alte motive (fiindca avem copii, etc).

haideti la cafea doamnelor.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

28.10.2011 9:01     citat 

fetele, saru'mina de griji, dar eu stiu de pe acum ca-s bani aruncati, ca sunt ok (ma rog, ezista o malformatie, o am din nastere, nu-mi face probleme decit rar si tot pe fond de stress, deci e ca si cum nu exista)
dar merg pe mina medicului, sa fac toate (dar TOATE) testele posibile, sa fim siguri ca nu trecem cu vederea ceva....deci bani aruncati, mai exact, dar macar stiu exact si fara drept de apel ce am de facut

----------
citat:
One advantage of marriage is that, when you fall out of love with him or he falls out of love with you, it keeps you together until you fall in again. ~Judith Viorst
----------

foarte adevarat, cit timp chestia asta functioneaza, exista un sens...cind chestia asta nu mai functioneaza eu cred ca e mai bine sa pleci, ceea ce am si facut foarte fericit nu ca ma mindresc cu asta, dar mie chinuiala asta cu stam impreuna ca avem rate la casa, ca sa crestem copiii impreuna, ca ne e mai comod asa etc., mi se pare lipsa de respect fata de tine ca individ si fata de partener, si mai ales fata de copiii (if any), pentru ca ei tind sa repete ce au vazut in casa, deci o relatie searbada, intre doi straini
mda

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

28.10.2011 9:24     citat 

pai de aia ziceam si eu zuza ca daca nu aveam niste motive serioase sa raman cu sotul, o lasam balta pana acum.pt ca in privinta copiilor, dupa cum i-am si spus, oricum petrece extrem de putin timp cu ele , tot atata timp ar petrece si daca nu am fi impreuna iar in privinta ajutorului in casa... ochi peste cap nu mai comentez ca nu are rost.discutii administrative gen "trebuie platita aia, trebuie facuta cutare chestie...la fel, se pot face si fara sa fim un cuplu.am ramas impreuna pt ca ne-am dorit asta pt noi pt relatia noastra.ramane de vazut cum va decurge treaba mai departe. scot limba din fericire inca suntem pot sa zic la inceputul relatiei, inca exista multe lucruri in avantajul nostru...numai ca trebuie sa le constientizam si sa le folosim..
bani aruncati pe analize si medici....cunoastem... scot limba nu-i nici o placere

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

28.10.2011 4:21     citat 

Cry, mamica scumpa, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si fericita !! sarut

http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=40327

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

29.10.2011 8:56     citat 

Lucy ,ai mare dreptate ,nici la my husband n-i place sa-l solicit la treburile gosodaresti,da mai tragsi io de el scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: