· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (538)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (538)     
adrianaBuc

29.09.2011 10:20     citat 

tania, e inca un proiect de lege la nivel european. Daca se aproba atunci si Romania trebuie sa o adopte. Dar, hai sa fim seriosi, daca un medic vrea sa iti spuna ce sex are bebe o va face, doar ca nu iti mai scrie pe ecografie. Iti urez bafta la eco.

geo, cum esti?

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 9 luni
Eric Andrei: 6 ani, 8 luni

29.09.2011 10:27     citat 

ADRI sunt bine,astept...
Azi ma duc la controlul de rutina de 36 de sapt.cu dr de la medicul de familie,mi se pare ca s-a mai lasat burtica un pic,poate in 2-3 saptamani vine si buburuza sarut sarut sarut

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 17 ani, 11 luni
Amarilis: 9 ani, 5 luni

29.09.2011 10:29     citat 

Ehe Geo, ziceai că stai bine cu răbdarea scot limba rad

sus

Denunta
georgette

Copii

29.09.2011 10:35     citat 

rad rad rad
Macar incerc sa arat ca am rabdare dar cred ca e normal ca parca
acum trece mai greu!

sus

Denunta
adrianaBuc

29.09.2011 10:42     citat 

Asta pentru ca nu stii ce te asteapta. foarte fericit Acum e momentul sa mergi la film, sa dormi, sa te bucuri de liniste totala. foarte fericit Ca dupa... Nu zic ca nu e frumos si dupa, dar nu vei mai avea niciodata linistea de acum. socat Imi amintesc cum imi ziceau si mie mamicile sa fac inainte de nastere tot ce imi trece prin minte, ca dupa... Si imi ziceam atunci: dar ce o fi asa greu sa le faci dupa? sau: ce tot imi zice lumea sa dorm, pai eu pot dormi la comanda? foarte fericit

sus

Denunta
georgette

Copii

29.09.2011 10:54     citat 

Pot doar sa banuiesc ce ma asteapta pentru ca vad la prietenele mele care au copii dar se compenseaza cand ii vezi cum cresc,cum incearca sa vorbeasca si toate celelalte.
Pentru mine e ceva ce nu pot spune in cuvinte,a da viata unui copil este minunat.
Cand o simt cum misca parca asta e ceea ce am asteptat toata viata si ma rog la DD sa fiu o mama buna,sa nu fac aceleasi greseli pe care le-au facut parintii mei cu mine.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 1 luna
Denis Ciprian: 9 ani, 6 luni

29.09.2011 11:00     citat 

Neatza!
Tania, bafta la eco! Sa vii cu vesti bune!
Cat despre lege, eu nu am auzit sa faca lumea avort ca are baiat sau fata, dar or fi si nebuni, mai stii? Oricum vorba lui Adi, daca o sa vrea sa afle afla oricum neoficial de la medic. Sexul oricum e sigur la saptamani mai inaintate cand nu stiu sine se mai baga la avort asa de moft.

Fetelor, la voi cum mai misca bb, ca la mine de doua seri au inceput meciuri, cred ca participa bb la Champions League si pe mine nu m-a anuntat. Aseara pe la 11 nu puteam sa adorm de miscoteala scot limba

sus

Denunta
wildrose

Copii

29.09.2011 11:03     citat 

Gonzo cred că ai un puţos scot limba
Şi la mine mişcă, dar mai finuţ aşa scot limba sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii

29.09.2011 11:06     citat 

Posibil, ca la Teea parca nu am avut asa meciuri, ori am uitat scot limba Am vrut sa miste si am asteptat ca pe nu stiu ce, acum tre sa intru in joc, ce e aia somn? scot limba

Teea in schimb mai pe la 6-7 luni isi scotea fundul afara in dreapta sus, avea program seara cand ma inindeam, ne distram la greu cu ta-su. Acum primesc din astea mai la centura, nu cred ca sunt f vizibile la burta, nu am avut curiozitatea aseara, ca muream de somn scot limba

sus

Denunta
adrianaBuc

29.09.2011 11:50     citat 

Nu cred ca are de-a face cu sexul copilului. Rebeca imi rupea ficatii inca de la 18 sapt, la 20 sapt facea deja valuri ii burta. Bebele asta abia daca il simt din cand in cand; mai mult ma loveste in col decat in burta, si atunci doar usor asa.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 2 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 3 luni

29.09.2011 5:12     citat 

Am revenit am un bebe de 6 saptamani cu o inima puternica care bate spre fericirea incantarea si deliciul meu.
Sa fie bine pentru toata lumea , va pup!

sus

Denunta
adrianaBuc

29.09.2011 7:02     citat 

Felicitari Tania! Sa creasca mare si sanatos!

sus

Denunta
wildrose

Copii

30.09.2011 8:58     citat 

Bună!
Tania mă bucur că e bine zambet Să fie sănătos sarut

Întrebare...voi mai faceţi o morfo pe la 32-34 săptămâni? Cele care aveţi un copil mai mic, aţi făcut?
Mie mi-a recomandat medicu ăsta de la Iaşi şi vară-mea mă tot bate la cap să fac...io n-aş prea face dar nici să-mi pară rău ochi peste cap

sus

Denunta
gonzonica

Copii

30.09.2011 9:39     citat 

Tania, felicitari pentru bobita sarut sarut sarut Sa creasca mare si sanatos si sa te vezi dupa 9 luni cu el in brate vesela si fericita sarut

Wild, eu asa stiu ca se mai face una si in trim3, dar inca nu m-am programat, nu stiu exact cand. Deocamdata astept sa vedem luni cum o fi.
Cu Teea am facut sigur, dar nu imi amintesc la cate saptamani, trebuie sa caut dosarul sa ma uit.

Ehehehe, ieri am avut si eu primele arsuri foarte fericit . Sa va zic ca mi-a luat ceva pana sa inteleg ce am, ca nu am mai avut niciodata. Cam nasoale, au trecut cu niste sticksuri, sper sa nu mai apara.

sus

Denunta
iva

30.09.2011 10:42     citat 

Buna

Am intrat sa vad ce fac gravidutele mele... sarut sarut sarut

Tania felicitariiiiiiiii sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: