· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (538)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (538)     
adrianaBuc

22.09.2011 3:44     citat 

lord, nu am sarbatorit de ziua sotului. I-am luat un tortulet si si-a infipt Rebeca manutele in el foarte fericit si cam atat.

byu, pe vremuri erau 30-40 gravidute, acum suntem doar 10 ochi peste cap Deci, de unde atata vorba.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 6 luni
Irina Maria: 9 ani, 5 luni

22.09.2011 4:03     citat 

adriana ai dreptate.

lord am inteles. Ce nasol ca te dor toate alea, cum e burtica se vede bine?

sus

Denunta
adesofia

Copii
albinuta

22.09.2011 6:34     citat 

la 12 sapt.cred ca nu prea se vede ,nu-i asa Lord?
Stai sa mai treaca putin si sa vezi cum iei proportii scot limba
sarut

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 9 ani

22.09.2011 7:01     citat 

buna seara fetelor.............
am si eu o intrebare si o nedumerire..........de vreo 2 zile ma dor ovarele,ma dor destul de tare ,si pana acum nu am stiut ce e aia durerea de ovare..........si am si scurgeri mirositoare.........in prima faza am zis ca am racit,mi-a mai spus cineva ca asa a patit si ea dupa chiuretaj,ele sunt inflamate si de aia sunt foarte sensibile,intrebarea mea este ce pot sa fac? sa ma duc la dr acum inainte de primul CM sa vedem poate imi da un tratament sau sa astept Cm sa ma duc la dr? pot sa iau eu ceva ?

sus

Denunta
adrianaBuc

22.09.2011 7:10     citat 

piperus, daca secretia are miros suparator fugi la medic, sa nu faci vreo infectie/.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 2 luni
Denis Costin: 9 ani, 6 luni

23.09.2011 7:21     citat 

Adri unde e baby expo si pana cand?
Adesofia burta e vizibila de la 2 luni pentru ca sunt la a 2-a sarcina si am 2 utere care cresc nu 1, deci creste mai mult decat este normal. Burta arata ca unei sarcini de 4-5 luni deja. O sa se opreasca si devine normala pe la 6 luni.

Am primit aseara un masaj pe spate si am descoperit ca ma doare locul dintre 2 vertrebre, nu ma mai duruse de mult (am 2 vertrebe usor deplasate care radiaza durerea in diverse locuri cum ar fi picior, nerv sciatic, spate, coloana etc) Trece sau se agraveaza cu cat inaintez in sarcina - cum o fi norocul rad La bia a fost ok dar acum am cu 15 kg mai mult decat atunci si coloana se resimte probabil.

Piperus suna la medic nu sta asa. sanatate.

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 1 luna
Amarilis: 9 ani, 8 luni

23.09.2011 9:36     citat 

Bună dimineaţa!
Ieri am dormit după-masă şi mă simt mai bine zambet
Pantaloni speciali trebuie sa-mi iau ÅŸi eu, dar mi se par aÅŸa scumpi ochi peste cap
AMR 3 zile foarte fericit

sus

Denunta
adrianaBuc

23.09.2011 10:42     citat 

lord, baby expo e la sala polivalenta pana duminica. Ieri era full, nu vreau sa ma gandesc cum va fi zilele astea.

Nu vorbiti de burta, ca eu o iau pe aratura. Burtihanul meu e cam cat era la Rebeca pe la 6 luni prostit Nu vreau sa ma gandesc cat de mare o sa ma fac iar.

sus

Denunta
wildrose

Copii

23.09.2011 10:52     citat 

La mine burta e-n limite normale pentru 5 luni, dar am pus pe mine 8 kg ochi peste cap Voi? foarte fericit

sus

Denunta
adrianaBuc

23.09.2011 10:58     citat 

wild, eu ma bucuram ca pana acum 2 sapt nu pusesem decat 1 kg (bine! mai aveam ramase vreo 4-5 kg de la Rebeca) si brusc in 3 sapt am pus 3 kg. prostit

wild, sa inteleg ca luni completam sigur caruciorul, nu?

sus

Denunta
wildrose

Copii

23.09.2011 11:05     citat 

Adi să sperăm, să sperăm zambet

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

23.09.2011 11:05     citat 

Salut sarut
Va vaitati voi cu cateva kg?Dar eu ca am luat 17 surprins
Sper ca o sa reusesc sa dau jos ca decat sa ma ocolesti mai bine ma sari rad
Din cate am inteles si de la prietenele mele e cam greu de dat jos dupa nastere foarte fericit

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani, 10 luni

23.09.2011 11:51     citat 

----------
georgette a scris:
Va vaitati voi cu cateva kg?Dar eu ca am luat 17 surprins
Din cate am inteles si de la prietenele mele e cam greu de dat jos dupa nastere rad
----------

Depinde. Eu am facut greseala sa aplec urechea la aceste opinii ale mamicilor care n-au mai reusit nici dupa 5 ani sa ajunga la greutatea de dinainte de sarcina. Si rau am facut. Dupa vreo 4-5 luni de la nastere, vazand ca m-am oprit la greutatea pe care o aveam si cand Ayan avea cam o luna si jumatate... ce-am zis eu? Ca ma impiedic de prea multe haine care n-o sa mi se mai potriveasca niciodata, asa ca am facut marea greseala sa scap de ele. Dar, de fapt, am mai slabit si dupa aceea. Chiar am slabit prea mult... trist Cand Ayan a implinit un an, eu eram mai slaba ca inainte sa-l concep.nervos
Am luat 15 kilograme jumatate in sarcina. Cam multicel. Insa le-am dat jos foarte repede, zic eu. In cam 7-8 luni.
Faptul ca revii sau nu pe-aproape de greutatea de dinainte are drept cauza mai multi factori (stress-ul, oboseala, agitatia, alaptatul, metabolismul, sistemul hormonal etc). Nu toate avem aceeasi structura fizica sau de personalitate.

Nu-i o regula ca sarcina sa lase urme. Urmele sarcinii mele nu se vad in exterior, de exemplu. N-am o vergetura nicaieri, niciun fir de celulita si ma salta vantul pe strada, noroc de Ayan. scot limba Inca ma confunda lumea cu o pustoaica iar unii chiar se mira: "Dar de ce te-ai grabit asa de tare sa faci un copil?" ochi peste cap Insa am dezvoltat carente de minerale (analizele mele super de trimestrul I s-au "prabusit" in cel de-al treilea), dioptriile au crescut si n-au mai dat inapoi si... altele pe care a trebuit sa le tratez...
Asa ca eu as fi preferat cateva kilograme in plus decat sa arat ca o scobitoare. jenat

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 10 ani
Eric Andrei: 6 ani, 11 luni

23.09.2011 12:11     citat 

D3LIUTZA ai dreptate,nu toate suntem la fel,eu iau in greutate foarte repede daca mananc mai mult de aceea zic.
Am o cunostinta care a reusit sa slabeasca abia acum dupa 2 ani de la nastere si se ingrasase enorm si dupa nastere,ajunsese la vre-o 95 de kg,deci depinde.
Eu sper sa le dau macar pe astea jos care le-am luat acum nu vreau sa fiu vre-un fotomodel rad
Dar eu stiu cum sunt si ca reusesc foarte greu sa dau jos in general.
Am facut si vergeturi si sunt atat de urate.....
Sa va spun ca aseara m-am speriat ca m-au luat niste dureri de burta....
La inceput au fost usoare asa ca si crampele dar apoi a inceput sa se intareasca burta si sa ma doara din ce in ce mai tare trist
M-am plimbat prin casa,am baut un pahar cu lapte si intr-un final m-au lasat dupa vre-o ora dar tare m-am speriat.
Aici nu am no-spa,am uitat sa le zic acasa sa imi trimita dar ma bucur ca m-a lasat....
Sper sa nu se mai intample ca aseara nu stiam ce sa fac,sa il trezesc pe al meu sa mergem la spital sau sa mai astept,dar am asteptat si a fost ok.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 2 luni
Denis Costin: 9 ani, 6 luni

23.09.2011 12:14     citat 

Pana in prezent nu am luat nimic in greutate. am sani cu o marime si ceva mai mare si burta destul de vizibila.

La Bia am luat 22 kg in sarcina din care 9kg in primele 3 luni - ma lasasem de fumat. aceeasi greseala si eu. Dupa ce am nascut am slabit 5kg prostit si asa am ramas. Adica de la marimea 36 inainte la marimea 40-42 dupa nastere.
LA 9 luni ale fetei am avut un stres mare si m-am apucat de fumat. Am dat 10kg intr-o luna si inca 5 dupa in final am ajuns la fel de slaba da fara haine desigur ca le dadusem rad . Deci in maxim 1 an greutatea mea revenise la normal.
La 3 ani de la nastere eram sub normal si am renuntat la fumat si la serviciul super stresant. Rezultat: in 6 luni am pus 10kg si acum la 3 ani de atunci am 16 kg plus.
Deci in sarcina asta plec de la 61 de kg. rad da nu regret. Sunt grasa si frumoasa si de data asta chiar stau hainele pe mine nu ca pe gardul de 45kg. prostit nervos sarut

De data asta am sortat haninele:
- astea imi plac si le pastrez chiar de sunt mici
- aste nu le mai vreu nici de incap in ele si le dau.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: