· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (538)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (538)     
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 1 luna
Denis Costin: 9 ani, 5 luni

27.09.2011 11:20     citat 

Salut si de la mine.
Sunt ocupata cu munca si parca simt ca nu mai pot.
Bine ai revenit din concediu Gonzo.
Daca faci febra e permis un algocalmin. Nu ai voie sa stai cu febra. Paracetamol e si el permis in caz de problema. La deranjare la stomac babesti: ceai de menta, boabe de orez inghitite nefierte, pilaf dar nu fiert la maxim ci asa usor nefiert. Regim clar fara fructe, lactate si alte diverse.
Daca nu se rezolva diareea pana a doua zi mergi la medic. Nu e permis sa te deshidratezi. Sanatate!

Fetele va intreb si eu ceva. E normal sa simt o permanenta jena jos in vagin? Simt ca si cum ceva trage de pereti si il largeste. Uneori doare, seara e chiar super dureros si se transforma in intepaturi, insa peste zi e doar o senzatie nasoala. Nu am avut contact sexual de ...ahaaa am uitat cand.... deci nu e de la asta. E de la cresterea sarcinii ? sau o fi altceva?

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 11 luni
Eric Andrei: 6 ani, 10 luni

27.09.2011 11:33     citat 

ADRI prezent,sunt si eu in zona trag cu ochiul

sus

Denunta
adrianaBuc

27.09.2011 11:47     citat 

LORD, eu am mai avut senzatii d-astea foarte foarte rar, dar nu cred ca e bine sa fie pe perioada lunga de timp. Nu stiu, zic si eu. Ia un nos-pa preventiv.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

27.09.2011 12:18     citat 

Adi ma doare permanent de 3 zile. Am fost si super aglomerata si nu am stat in pat sa vad daca trece cand stau.

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 9 ani, 5 luni

27.09.2011 8:48     citat 

Lord, n-ai putea totusi sa-ti intrebi dr. gine despre durerile astea? De la No-spa nu cedeaza?....
In primele saptamani si eu am avut mai tot timpul dureri de burta si am stat tot cu frica in san....noroc ca au disparut.....am dat insa de alta belea, de 2 saptamani sunt tare racita, am tusit ca nu puteam nici sa dorm noaptea si m-am tratat asa, babeste....ceai de ceapa, miere, lamaie, sirop de pin si de patlagina si ceapa taiata in patru si tinuta noaptea pe noptiera... prostit
Adriana, joi merg la dublu test.....am emotii cu carul dar sper sa fie bine....pana atunci va pun niste poze, sunt mai vechi, de la 9 saptamani.....

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 1 luna
Amarilis: 9 ani, 7 luni

28.09.2011 7:24     citat 

Bună diineaţa!
Mari n-am înţeles dacă ţi-a trecut răceala...încearcă şi oscilo, poate te ajută, la mine a funcţionat...şi ai voie să-l iei în sarcină.
Gonzo nu mai fac altă morfo, m-am hotărât, m-am şi liniştit oricum zambet
Lord îmi pare rău de durerile tale, încearcă totuşi să te odihneşti mai mult zambet
Geo ce faci, cum eşti? Cu răbdarea cum stai? scot limba

sus

Denunta
iva

28.09.2011 7:38     citat 

Buna dimineata

Mari la ce medic mergi? sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 3 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 5 luni

28.09.2011 8:01     citat 

In mod normal , Lord, dureri exista si se datoreaza intinderii ligamentelor rotunde , eu aveam senzatia ca o mana de copil sa inchide si se deschide in vagin, era extrem de neplacut si enervant..... acum sincera sa fiu cred ca un medic ar fi mai competent sa iti dea o explictie mai clara.....

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 13 ani, 3 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani, 5 luni

28.09.2011 8:03     citat 

Statul in pat atenueaza, dar nu le opreste total , se opresc ele de la sine! No-spa forte e ok pt durerea aia!( se iau maxim 2 tablete la zi)

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 13 ani, 2 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 7 luni

28.09.2011 9:25     citat 

Wild, e important ca te-ai linistit si ca nu te stresezi, asta nu i-ar face bine bebelinei sarut

Eu mi-am revenit, se pare ca a fost o indigestie usoara, bb e bine misca, deci cred ca am trecut cu bine peste.

Mari, pupam samburelul, sa creasca mare si frumos, tinem pumnii la DD sarut La multi ani pentru ieri, sa traiti fericiti pana la adanci batraneti si sa va iubiti ca in prima zi sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

28.09.2011 9:26     citat 

Multumesc.
Este de la oboseala e drept. Aseara m-am oprit totusi si m-am bagat in pat dupa 30 min au disparut complet insa cand ma ridic in picioare iar incep.
E drept ca zilele astea am exagerat cu serviciul si cu munca acasa.
Am avut si musafiri, noroc ca m-am dus cu ei la mama si ea saraca a avut grija de tot dar tot in fund am stat pana la urma.

Cred ca ma prinde raceala iar. De la fimea desigur prostit dar asta e.
Am cumparat aseara perne super bune am dormit bine pe ele ... doar ca a fost prea scurt

sus

Denunta
adrianaBuc

28.09.2011 9:30     citat 

salutari

mari, uite ce samburel ai tu acolo! sarut Acusica se face mare si da din picioruse. Pentru raceala ne daduse luara o idee cu miere amestecata cu lamaie. Se iau cateva lingurite pe zi. Poti lua oscilococcinum, pentru dureri in gat poti lua homeogene. Daca faci febra poti lua un paracetamol - simplu, NU sinus.

byu, ai fost la doctor? cum e samburelul?

geo, apel! foarte fericit

iva, cum e cu cu 2 bursuci?

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 9 ani, 5 luni

28.09.2011 9:56     citat 

Wild, inca sunt racita....pe cand credeam ca mi-a trecut, a venit sotul ieri din nou racit, asa ca sunt la loc....
Gonzo, bine ai revenit din concediu....multumesc pentru urari sarut
Iva, si eu vroiam sa te intreb la ce dr. ai fost....eu merg la Alin Butnaru, e la Gine I, la Gynia si are si cabinetul lui privat, asa ca alerg intre 3 locatii, de la stat imi da medical, iar la Gynia merg pt. ecograful foarte bun de acolo...deocamdata sunt foarte multumita de el, nu e prea comunicativ, insa eu mereu stiu ce sa-l intreb si el zambeste si imi spune ca ii place sa raspunda la intrebari pertinente...asa ca ne intelegem bine....cand ne mai pui pozici cu micutul Tudor? sarut
Lord, de ce nu-ti iei tu macar cateva zile de medical?
Adri, deocamdata ma tratez si eu cum pot, asa babeste...am luat si eu miere cu lamaie...stiu ca e voie oscilococcilum, insa dr. nu mi-a zis nimic de asta, mi-a spus doar sa beau ceaiuri, lamaie, miere, vit. C, iar pentru tuse, sirop de patlagina....asa ca mi-e frica sa-l incerc, poate nu e prea recomandat in trimestrul I...

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 18 ani, 1 luna
Amarilis: 9 ani, 7 luni

28.09.2011 10:39     citat 

Mari oscilo nu are niciun fel de contraindicaţii trag cu ochiul La mulţi ani şi din partea mea zambet
Gonzo mă bucur că ţi-a trecut.
Adi că nu ţi-am răspuns, da, poţi trece fetiţă în listuţă, modifici dup-aia dacă e băiat scot limba

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 11 luni
Eric Andrei: 6 ani, 10 luni

28.09.2011 11:11     citat 

ADRI,prezent sarut
WILDROSE se pare ca inca mai am rabdare sau cel putin incerc rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: