· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutzelor (538)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutzelor (538)     
mari_d

Copii
Sara Evelina: 7 ani, 6 luni

28.09.2011 11:40     citat 

Merci, Wild o sa incerc sa iau Osciloccocilum...a mai luat cineva in primul trimestru de sarcina?
Stie careva vreun remediu naturist pentru durerile de cap, simt ca imi crapa, nu alta, probabil o fi de la raceala.....am mai avut doua migrene pe la inceputul sarcinii pe care le-am rezolvat cu o frectie cu spirt, insa de data asta e prea putrernica si nu cred ca o mai pacalesc asa.... trist

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 7 ani, 8 luni

28.09.2011 11:49     citat 

Wild, am uitat sa te felicit pt fetita, asa sa ramana pana la final, stiu ca asta va doriti sarut
Luni merg si eu la morfo si poate o sa trecem si noi ceva mai concret in listutza scot limba

Lord, la dureri nu m-am pronuntat ca nu ma pricep, eu nu am avut nici la prima sarcina nici acum, tin pumnii sa treaca repede sarut

Mari, daca e de la raceala nu stiu ce remedii sa iti spun. Pe mine m-a mai durut putin capul, rar ce e drept si am rezolvat cu o gura de cafea, cred ca era tensiunea prea mica. oricum trebuie sa existe ceva remedii naturiste pe baz de plante, trebuie avut grija sa fie plante permise in sarcina.
Oscilo stiu ca nu are nici o restrictie, chiar din primul trim. Se da oricum si la bebelusi, deci nu sunt probleme. Eu am luat numai acum in al doilea ca acum m-a incercat o raceala si mi-a facut f bine.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 2 luni
Denis Costin: 7 ani, 6 luni

28.09.2011 11:59     citat 

Mari acum o saptamana si ceva eram in aceeasi situatie cu tine. Migrene puternice, voma, ameteli .... in fine aveam rosu in gat (desi febra nu faceam si gatul nu ma durea)
Eu am intrat in medical in primul rand. Am stat 3 zile la pat cu cartofi la gat si am luat paracetamol (max 3 pe zi).
Si cafeaua te poate ajuta dar cel mai bine e sa intrebi un medic.
Dr familie imi daduse antibiotic si am refuzat sa il iau. In final a trecut dar acum vad ca ma intoarce.

sus

Denunta
iva

28.09.2011 1:33     citat 

E bine... insa deocamdata obositor pana se trezeste Tudor noaptea sa manance, sper sa dupa ce o sa doarma toata noaptea sa fie mai bine... eu n-am avut parte de ajutor asa ca zic ca deocamdata e bine si sper sa fie si mai bine. Poze cu Tudor am pus acum nu mai am recente, o sa mai fac si va pun. sarut sarut sarut sarut

Felicitari tuturor sarbatoritilor... sarut sarut sarut

Mari
o sa-ti spun pe privat ce medici am avut ca nu mai vreau conflicte avand in vedere ca n-am fost evident multumita de nici unul sarut sarut sarut

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

28.09.2011 1:45     citat 

ce sarbatoriti ?? ma trezesc si eu la urma ....

am o migrena infioratoare. cred ca plec acasa de la servici ca nu mai rezist.

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

28.09.2011 1:48     citat 

Fetele ce serbeaza 8 ani de casnicie trag cu ochiul

sus

Denunta
adrianaBuc

28.09.2011 2:22     citat 

mari, oscilo poti sa iei in primul trimestru fara probleme. Durerea de cap poate fi si de la tensiune - cum stai cu tensiunea?

sus

Denunta
lord_lesy

Copii

28.09.2011 3:10     citat 

La multi ani fericiti! cu intarziere si de la mine da nah....

Tensiune 10 cu 5 e cea normala la mine.
Cred ca e de la raceala ca ma doare gatul si simt ca fac febra.
Am uitat sa va spun ca de maine sunt la niste cursuri. Deci nu prea o sa mai pot intra pana luni.
pup fetele si burticile si sa ne auzim sanatosi.

sus

Denunta
mari_d

Copii
Sara Evelina: 7 ani, 6 luni

28.09.2011 3:20     citat 

Adri, cu tensiunea am stat intotdeauna foarte bine, insa cu conditia sa beau cafeluta zilnica....motiv pentru care nu am renuntat nici acum la ea....o beau mai slaba si cu lapte....in ziua cand dr. mi-a luat tensiunea, nu bausem cafea, iar tensiunea era putin mai mica.....in fine, mi-a trece cumva si durerea asta....astept acum sa vina sotu' cu Oscilococcilum si sa ma bag in pat, simt ca ma scurg..... trist
Iva, astept cu interes mesaj de la tine....tare-s curioasa scot limba

sus

Denunta
adrianaBuc

28.09.2011 7:05     citat 

mari, cu cafeaua nu trebuie sa te ingrijorezi. Poti consuma o ceasca de cafea pe zi fara probleme.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 11 ani, 4 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 7 ani, 6 luni

29.09.2011 7:31     citat 

mari, durerile de cap din sarcina merg cu no-spa forte, citeste prospectul pe net si nu e daunator in sarcina!

si in ceea ce ne priveste azi e prima zi de eco!
dupa 14,00 va spun noutatile

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

29.09.2011 7:34     citat 

vis-a-vis de valorile tensionale, in sarcina e normal sa scada putin .in schimb creste pulsul putin .
cea mai mica valoare tensionala atinsa de mine in afara sarciniii este 70/40 mmHg, ceea ce e sub limita normala, cu sarcinile mai mic de 80/50 mmHg nu mi-a scazut niciodata , sper sa raman macar la valoarea aceasta in sarcina cu nr 3!
succes tuturor si o zi frumoasa de toamna va doresc tuturor!

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 1 luna
Amarilis: 7 ani, 8 luni

29.09.2011 7:37     citat 

Bună dimineaţa!
Tania succes la eco, aşteptăm veşti bune sarut

Gonzo mulţumesc, şi eu sper să rămână fetiţă trag cu ochiul

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

29.09.2011 8:11     citat 

Ce stiti de legea aia emisa de inteligentii de la uniune ca nu mai au medicii voie sa spuna sexul copilului parintilor pentru a evita avorturile selective?

E adevarat?

Se va aplica si la noi?

Daca da, de cand?

Eu banuiesc ca doctoru meu o sa-mi zica din moement ce stie foarte clar ca imi doresc un copil indiferent de sexul bebelusului ma intereseaza sexul inainte de nastere pentru faptul ca in strainatate sunt mari reduceri de pret in anumite sezoane si astfel matusile noastre iubite cumpara hainute potrivite .

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 8 ani
Eric Andrei: 4 ani, 11 luni

29.09.2011 8:42     citat 

Neata la gagici sarut
TANIA asteptam vesti sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: