· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010! Cap. 222
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010! Cap. 222     
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

25.09.2011 9:35     citat 

bai claudis!!!!!!!!!! te-am visat aseara blonda............. cu tenta roscata! rad rad rad rad rad erai cu matei brate, intr-un parc!!!!!!!! si mi-a placut cum iti statea....deeeeci.... ma lasi sa te visez si-n noaptea asta sau ai de gand sa pui poze??????????

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 10 luni
Eduard: 11 ani, 1 luna

25.09.2011 10:26     citat 

Cum ti-a iesit mancarea, Manu?? ia hai sa-l deochi pe sotzul tau scot limba scot limba...sa se mai repete ajutorul dat rad

sus

Denunta
Manucrissa

Copii
Nathan: 10 ani, 11 luni
Jacob: 10 ani, 11 luni

26.09.2011 3:16     citat 

----------
Sweety_Karina a scris:
Cum ti-a iesit mancarea, Manu?? ia hai sa-l deochi pe sotzul tau scot limba scot limba...sa se mai repete ajutorul dat rad
----------

A iesit super buna !!! Nu ca la mama lui acasa foarte fericit dar asa e mereu, nu iese niciodata ca la mama acasa chit ca pui exact aceleasi lucruri. Insa ii place foarte mult zambet . Sa dea Domnul sa ma mai ajute asa ca e tare bine cu o mana de ajutor foarte fericit .

Si acum incepe o noua saptamana !!! Am condus zilele astea. Incep sa am din ce in ce mai multa incredere !!!

narcisa tu ce ai mai facut cu scoala de soferi?

Acum chiar ca va urez noapte buna !!! Cu toate ca nu stiu de ce parca sunt bagat in priza, nu ma pot linisti foarte fericit. Pe maine !

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 7 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 4 luni

26.09.2011 8:26     citat 

neatzaaa!
un banc pentru manu:
O nevasta terorizata de sot ca nu ii face mancare "ca la mama acasa" intr-o buna zi uita mancarea mai mult pe foc si o afuma. Din nefericire nu mai e timp sa faca altceva asa ca il asteapta tremurand pe sot gandindu-se la ce e mai rau.
Sotul mananca in liniste nici prea repede, nici prea incet si cand ridica ochii din farfurie zice:
Uite vezi asta e mancare ca la mama acasa.... Greu ti-a fost

s-o cafelutza pentru voi:

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 1 luna
Casian Radu: 11 ani, 5 luni

26.09.2011 9:07     citat 

'Neatza
Si eu acum imi beau cafelutza "adevarata", nu ca nu ar fi buna cea oferita de cry_styna (multumim!) , dar nu stiu daca are vreun efect.

Azi iar e luni ! Desi azi num-am mai imbracat sa ma duc eu cu Bogdan la scoala, ca a venit socrul meu si l-a dus (oricum v-am zis ca vine soacra mea si il pazseste pe Casi pana doarme si eu fugeam cu Bogdan la scoala , lipsesc cam 15 minute -asta daca urc cu el in clasa si mai vorbesc cu doamna sau mai platesc cate ceva) . Asa ca eu m-am bagat la loc in pat si pana pe la 9 fara ceva am mai tras un pui de somn , pana m-a trezit Casian. Imediat iesim pe afara , azi are si Bogdan doar pana la 11 ore , asa ca trebuie sa ajungem mai devreme.

Manucrissa, ai sot mofturos rad ? Al meu mananca orice ii fac , stiu ce nu ii place ( de ex. dovleacul) , asa ca asta nu gatesc . L-am "luat " "calit" dupa 5 ani de mancat in Timisoara la cantina studenteasca. Desi sa stiti ca era mancare buna , ca din anul 1 semestrul 2 -adica dupa ce l-am cunoscut pe el- imi faceam si eu cartela si mancam impreuna.

Claudis, tu cand ne incanti cu poza aia, totusi ?

Ana , LA MULTI ANi ! Sa ne traiesti , sa fii sanatoasa , iubita si fericita !

Raliu , te invidiez ! rad Sa-ti fie de bine distractia !

Byu, voi cum sunteti ? Cum e Iulian ?

Simo, te asteptam cu vesti despre voi ! Ufff, bine ca ascapat micutul tau luptator ! Refacere grabnica !

Luara ????? Mai poti ? Oricum esti scuzata ca absentezi, ai 2 "motive" mici si dragalase, care au nevoie de toata atenti ta . Zici ca Ana nu e deloc geloasa? Probabil e inca prea mica si il vede ca pe o jucarie pe fratiorul ei. Cand ai vreme , mai spune-ne cate ceva. Va pupam !

Bilutza, si eu am cam inceout numaratoarea inversa pana ma voi intoarce la servici . Ma tot gandesc cum o sa le fac pe toate ! Sper din tot sufletul sa isi gaseasca totusi ai mei un apartament care sa le placa si sa o am pe mama aici de la anul , ca altfel cred ca o sa o iau razna . Tu ai ceva noutati ?

Am cam scris din amintiri, v-am cititi aseara dar nu am putut sa va scriu, ca dormea Bogdan -si deocamdata computerul e la el in camera pe birou, pana vom reusi sa ne luam o masuta pt. el si sa il mutam in camera mare - si nu am vrut sa il deranjez tastand ... in plus era si intuneric si imi era greu sa nimeresc tastele.Asa ca scuze daca am omis pe cineva .
Oricum va pupacesc pe toate !
P.S. Postez mesajul, apoi o sa mai incerc cu pozele.[/b]

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 11 ani, 2 luni

26.09.2011 9:19     citat 

neata
v-am citit pe sarite ca am o fetita rea.................. cum ma vede la clc incepe sa butoneze..............si daca nu o las urlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

va pupam
cry ma intreba ce mai face Rada ................ e bine e mare ,rea,vb mult,intelege aproapen tot ce ii zic,face la bili scuytec are doar cand doarme si cand iesim afara in rest zice picu (pisu) si caca..................... can trebuie sa faca

va pupa

sus

Denunta
bilutza

Copii
Maria Daria: 15 ani, 2 luni
Andra Diana: 10 ani, 10 luni

26.09.2011 9:29     citat 

Cry, cel mai bine am castigat la VW - 1800. Cel mai prost in invatamant - 1000.
Mandra mea nu se imprieteneste deloc cu biberonul. Nu stiu cum sa fac.... Nu adoarme decat la san, asa ca daca ar fi luat bibe, poate dormea dupa biberon... Mi-e groaza sa ma gandesc ce va fi cu noi daca ma duc la servici. trist

Byu, Manucrisa, sanatate la puiuti! sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 2 luni
Irina Maria: 9 ani, 1 luna

26.09.2011 9:37     citat 

Neata,

bebe chiar ca ai fata mare, bv ei!!!

cristina am sa-i dau si furazolidon cred daca zici ca ii bun. Acum insa si-a mai revenit, face de vreo 3 ori cacuta dar e cu forma, si mai moale si cu forma, nu a mai facut febra si e bine dispus.
Ia sa te vad si eu pe fb ca miss you darling!!
Sa stii ca am f mare grija de finuta ta:):*

cry nici Iulian nu prea mananca ficatelul, nu i-am mai facut de mult.

claudis cum e Matei?A cazut rau tare?

manu ah cand ai un nazdravan mic si sa ii mai fie si rau iti ocupa tot timpul, oricat de rau mi-ar fi nu am timp sa bolesc, cand doarme el ma odihnesc si eu, dar nu mereu.
Insa pot sa recunosc ca inca nu mi-e foarte rau, e suportabil tb sa am grija ce mananc si ce miros foarte fericit
A felicitari pt ce ai facut week asta chiar ca pari bagata in priza.

mada e bine Iulian cum am mai spus si sus.
Dai ceva bani la scoala lui Bogdan, asa-i?
Ii place la scoala, ce zice?

raliu super ca ati fost si v-ati distrat, ma bucur pt tine si felicitari Adinei ca a papat para, o ajuta la scaun.

cry multumim de cafeluta, si eu o savurez acum, mai putin ca nu imi cade f bine dar este nelipsita altfel mi-e rau de la subtensiune.

Eu l-am trezit pe Iulian de la 7:30 ca am avut cazarile azi si Doamne ajuta am primit si anul asta cazare, chiar daca am primit putin mai greu, sotul terminand masterul si ne-a dat decanul ceva emotii, dar in final ne-a dat. SI inca nici nu stie ca sunt din nou gravida.
Ma bucur pt ca platim putin si conditiile sunt super, mai ales ca, consumi net,apa,caldura,cablu tv, curent gratuit.
Imi termin si eu cafeau si ne pregatim sa iesim la aer din nou dar de data asta la joaca, pup la voi!!!

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 2 luni

26.09.2011 12:34     citat 

----------
mireaadrianaflorina a scris:
bai claudis!!!!!!!!!! te-am visat aseara blonda............. cu tenta roscata! rad rad rad rad rad erai cu matei brate, intr-un parc!!!!!!!! si mi-a placut cum iti statea....deeeeci.... ma lasi sa te visez si-n noaptea asta sau ai de gand sa pui poze??????????
----------

ce tare... rad ....poate aseara a fost fara tenta de roscat? rad ca toata lumea cica mi se pare...Abia astept sa pun poze si sa imi spuneti parerea voastra......le-am facut pentru voi chiar in seara aia dar nu am apucat sa le postez....

sus

Denunta
claudis

Copii

26.09.2011 2:17     citat 

Am revenit..Am facut repede niste paste carbonara ca eram lesinati de foame...de aseara nu mai mancasem rad

La Multi Ani Ana

Simo imi pare rau sa aud ca a-ti avut peripeti dar bine ca s-a terminat cu bine...Sanatate multa lui Victor sarut

Alina sanatate multa lui Marius sarut

Byu ma bucur sa aud ca si-a revenit Iulian sarut

sarut cry sarut Matei iubeste ficatelul cu paste sau cartof...chiar azi am sa-i fac zambet

Karina pe spatarul canapelei sunt puse niste perne mari..cred ca s-a aplecat peste ele...Nu am fost pe faza insa noroc ca a venit in lateral cumva cred ca s-a lovit la frunte...si probabil ca a avut viteza de reactie de a pus si mainile in fata altfel nu imi explic cum de nu are cucui...S-a auzit tare plang sau sunt foarte trist
Sper ca s-a comportat David si azi bine la gradi?

Raliu ma bucur sa aud ca v-ati distrat ..Si eu sunt chiauna azi ca am fost la un botez pana la 4 dimineata...am dormit 5 ore dar nu mi-au ajuns...Matei era la mama de ieri la pranz ..eu mai veneam acasa mai plecam...ca in adolescenta rad

Alina ce lovitura ai tras si tu..Mi-ai adus aminte ca faceam o data curat in graba si m-am ridicat cu geamul in cap...la propriu...adica il scosesem din balamale si il tineam pe spatele meu strigand sa vina cineva sa il ia ca sa nu se sparga..Habar nu am cum am reusit sa in scot si cum a ajuns pe spatele meu rad rad rad

Manu sanatate multa lui Nathan si felicitari lui Jacob pentru primii pasi...Felicitari si sotului pentru intelegere si rabdare..sa o tina tot asa...E minunat cand ai ajutor...Si noi suntem pe drumul cel bun... prostit
Mie imi place sa cer pareri si uite ca nici mie nici sotului nu ne-a placut schimbarea...dar atat am fost incurajata de alte persoane in care am incredere...care mi-au dat si cu tifla in cap cand a fost cazul...incat acum a inceput sa imi placa. rad ..sotului inca nu...iar pararea lui este foarte importanta pentru mine in ceea ce priveste look-ul jenat
..Aparatul e la incarcat...promit ca azi va arat zambet
Matei a avut restrictii doar cand a fost f. periculos...cand a fost doar " un pic" periculos l-am lasat in pace foarte fericit ...Ieri manca hartie si a muscat-o rau de tot pe mama cand a incercat sa o scoata de a facut-o sa planga de durere:cry: ..M-am suparat pe ea ca il lasa sa o muste asa tare...eu ii pun degetele la maxilar si il fortez un pic..ca e in stare sa iti rupa degetul nu alta..asa rau musca ..
De regula eu ii las o bucatica de hartie in gura si iau ii iau restul din mana...asa nu plange...sau cand are pamant in gura ma fac ca ma joc cu el si reusesc sa scot surprlusul rad ..E nazdravan si nu imi place ca exact ce ii spun sa nu faca aia face..si are o mare placere sa faca pe dos..asa ca incerc sa nu ii mai dau impresia ca ma deranjeaza ce face cand pot.. foarte fericit
Ai obs. ca tie iti scriu cel mai mult? Poate pentru ca tu esti la fel de vorbareata ca si mine rad

De data asta am simtit atmosfera de alta data cand v-am citit zambet

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 11 ani, 2 luni
Irina Maria: 9 ani, 1 luna

26.09.2011 5:16     citat 

Asa si eu, incep sa resimt din nou vechea atmosfera si asta ma bucura f mult.
La multi ani Ana!!!
Azi este si ziua tatalui meu, sa ne traiasca!!!

claudis mami sa stii catoti opii fac exact pe dos la varsta pustiilor nostri. Eu la fel cand ii spun ceva ca nu e voie face invers, dar asta de obicei cand suntem acasa, in public e f ascultator si asta ma multumeste!!!
Abia astept pozele!!!

EU am facut o mancarica de fasole cu carnati afumati.

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

26.09.2011 5:20     citat 

la mine in casa miroase fffffffff frumos!!!!!!! foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

nu pentru ca as gati ceva miraculos (ca la capitolul asta m-am lenevit decand a inceput mihai delegatiile...) ci pentru ca a spart mandra o sticloaie de parfum! cool cool rad rad

si haideti sa va incant cu melodia care ma bantuie de cateva saptamani! foarte fericit foarte fericit foarte fericit

http://www.youtube.com/watch?v=wcg6cLauF3w

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

26.09.2011 10:51     citat 

buna seara fetelor sarut

fetele care au inceput munca inainte de 2 ani..ati primit 100 lei + la salar?
ma gandesc sa ma intorc la munca..asta dupa ce m-au chemat de 2 ori pana acum.O data cand Cosmin a facut 1 an si m-au sunat iar acum cateva zile ochi peste cap .As fi vrut sa stau 2 ani dar mi-e frica ca o sa ma "frece" cand Cosmin face 2 ani si eu ar trebui sa ma intorc la munca ochi peste cap poate sa ma tina 1 luna si apoi sa ma de-a afara.Mai bine ma duc,si asa mult nu mai e pana la 2 ani

La multi ani sanatosi si frumosi draga Ana!! te pupam dulce sarut

claudis,eu am gatit paste cu ton scot limba ..imi pare rau ca a cazut Matei trist

manu,felicitari pentru primii pasi sarut multi inainte sarut

byu,cum mai e Iulian?ma bucur ca ati rezolvat cu cazarea sarut

cry,multumim de cafeluta! esti o dragutza sarut

adriana,bine ca nu s-a taiat mandra in sticla

alina(0911),incearca iaurt Campina (150 g) si pune il el 3 biscuiti baby star(ii sfarami in mana).Cosmin mananca zilnik iaurt cu biscuiti.Ii place tare mult

sus

Denunta
claudis

Copii

27.09.2011 8:14     citat 

Neata...

Nu am reusit sa ma tin de promisiune trist ...Matei mi-a facut febra dar nu e grav...se pare ca tot de la maselute .........a vrut sa doarma cu noi si a reusit rad ..i-am dat niste panadol de data asta...doctorul cumnatei mele spune ca e mai bun decat nurofenul ..
va pup..

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

27.09.2011 8:31     citat 

neatza!

claudis,multa sanatate lui Matei sarut

am uitat sa va zik aseara ceva foarte important rad ..Cosmin are 3 nopti de cand nu se mai trezeste sa pape sarut sarut rad am si eu baiat mare rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: